[FSX] ActiveSkyX - X Graphics

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

[FSX] ActiveSkyX - X Graphics

Post autor: konraf »

Zapowiedź prasowa nowgo produktu od HiFi Simulation (z tej okazji debiutuje dziś nowa szata graficzna strony producenta)
The first is Active Sky X, a completely new weather engine product that has been in development for over 2 years now. Active Sky X is a complete re-write and utilizes the latest development technologies and the FSX SimConnect API to bring an entirely new weather experience to your simulated flights! Some of the exciting features include an appealing user interface, graphical weather mapping and planning, virtual on-the-fly wx station generation, hurricane simulation, online historical playback, high-fidelity wake turbulence simulation and an included FSX wx imagery display gauge (XGauge).

The second product is FSX Environment, another brand new design that provides an entirely new assortment of environmental enhancements to FSX. The categories include 3d clouds, cirrus clouds, SkyScape mode, water, sky textures, sun, moon, lightning, lense flare, runway and airport textures, aircraft and airport lighting, highways and roads and even wx sound effects! With an easy-to-use graphically-enhanced user interface, easy theme management and full ASX integration for wx-influenced selections, FSXE will enhance every aspect of your sim.

While both add-ons are made to work together with tight integration, they also operate completely stand-alone. Each product is offered separately or via a bundle for extra savings.

ActiveSky X and FSX Environment are currently in the final beta testing stage and are expected to be ready for release within the next 2-4 weeks.
http://www.hifisim.com/products.html
Cena niestety powala. Oba programy kupione razem kosztują 70$. Gdyby się chciało kupić kazdy osobno, to cena az 80$.
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2007 18:03 przez konraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

http://www.hifisim.com/
juz dostepne,nie wiem czy dzis wyszlo, w kadym razie mozna kupowac/oczywiscie jak kasy nie szkoda :D ,hmmmm ta cena......
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Wiem, że to wredne, ale po jaką przyczynę :) mam widzieć rysy na betonie apronu ( http://www.hifisim.com/images/screensho ... xe/082.jpg ) gdy w stolicach europejskich nie są odwzorowane wielkie rzeki a w nocy, z włączonymi światłami, nie widać, po czym się kołuje?..
Obrazek
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

SP1 przywraca Wisłę.
Awatar użytkownika
piotral
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 19:15
Skąd jesteś: EPBC/EPBK

Post autor: piotral »

Od wczoraj mam oba. testuję. Efekty widać w:

viewtopic.php?t=6235

Uważam, że dopiero z Windows Vista po Sp1 i NVIDIA GeForce 8800 GTX albo Ultra z solidnymi sterownikami pokażą co potrafią. Chociaż na moim podkręconym Intel Core Duo 6700, 2 MB RAM, GeForce 7900 GT nie jest źle. No ale ja używam ustawienia sugerowane przez te aplikacje a nie max.
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

Samo ASX jakby ktoś chciał popatrzeć. Cena powala :( ale jakże urealnia loty, no i aplikacja
XGauge /dla mnie bajer/ , ale zawsze można podpatrzeć sytuacje pogodową --- u mnie strasznie powoli odświeża mapkę, ale ciągle testuję. 7900gs galaxy A64 @2700 2GB ram


AS X
asx 2
asx 3
Awatar użytkownika
misio1958
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 135
Rejestracja: pn 29 sie, 2005 16:08
Skąd jesteś: EDDK

Post autor: misio1958 »

Po zainstalowaniu Active Sky X, X Graphic (obecna cena to 52€ z groszami za calosc), Vector Europe, Fscene4X-Europe, Aerosodt Beaver FSX i FSD Pilatus PC-6 Porter, FSX wreszcie nabral rumiencow. SP1 sprowadzil wszystko do normalnego poziomu. AS X i X Graphic sa drogie, ale po ich instalacji wreszcie ustabilizowal sie FPS (ustawione mam 35 klatek) i nigdy nie spada ponizej 21. Niestety, zgodnie z moimi przewidywaniami za wszystko trzeba slono placic. Juz nic nie jest w pakiecie, wszystko podzielone na czesci z wlasna cena. Do FS9 Porter kosztowal 29$ (2 wersje), a teraz kazda trzeba kupowac osobno.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Potwierdzam. Soft jest naprawdę wart swojej ceny. Obsługa jest znacznie prostsza niż w przypadku AS 6.5 + ActiveGraphics. Na początku przeraża masa możliwości wyboru tekstur (wszelkiego rodzaju: nieba, słonca, wody, pasów, itp.). Osobiscie po załadowaniu trasy zawsze instaluje (leci to z automatu) tekstury WxInfluenced. Fajnym bajerem jest mapka pogodowa z naniesioną trasą lotu. Do tego do każdego samolotu można (nie testowałem tego) wrzucić sobie okienko radaru pogodowego. Słowem, soft drogi ale warto.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
piotral
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 19:15
Skąd jesteś: EPBC/EPBK

Post autor: piotral »

To co w temacie plus FS Global plus FSaddon Vancouver+FSX. Te plamy na wodzie są przy ustawienu dla wody 1.0 tak jak zalecali twórcy Addona w Manualu. Chyba ktoś niedawno pytał o dziwne fioletowe plamy na wodzie - nie zawsze wyżej znaczy lepiej! Gdybym ustawił 4.0 - tez by były :)

http://img338.imageshack.us/my.php?imag ... zieax1.jpg
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
piotral
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 19:15
Skąd jesteś: EPBC/EPBK

Post autor: piotral »

Wczoraj nad Bajkałem była naprawdę parszywa pogoda. :)
SF260 rzucało jak piórkiem. Błyskawice były widoczne ale na szczęscie
kilometry w bok. Ta ciemniejsza woda to z rzeki Angara - jest niemal czarna.


http://img108.imageshack.us/my.php?image=bajkal1yt1.jpg
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Recenzja X Graphics z serwisu YoYosims:
http://acn.waw.pl/sturm/FSX_XGraphics.html

-------------------------

Jest Sp1 do ASX
http://www.hifisim.com/support.html
Ostatnio zmieniony pt 17 sie, 2007 09:36 przez konraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Zauważyłem,że co jakiś czas(co jakieś otwarcie ASX) podaje mi np.dla EPKK pogodę z 302350Z, a 30-ty,jak wiemy dawno minął :) Muszę go jeszcze raz odpalać i za drugim,bądź nawet za trzecim razem pogoda ma właściwą datę i sama jest też real - porównywałem z FSMetar.Cóż to może być?
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
lucero

Post autor: lucero »

Przepraszam za infaltylne zapewne pytanie, ale jak pozbyc sie efektu skokowej pogody. Mialem wczoraj w Wietnamie :) pozwolenie na ladowanei z widocznoscia, ktora byla jak najbardziej poprawna do zobaczena pasa, po czym za kilka sekund widocznosc spadla do minimum.

Wiem ze w zarejestrowanym FSUIPbyla taka opcja dla starszej wersji AS, ale byc moze jest inne wyjscie, ktore nie znam a obecnie mam tylko podsatwowa wersje FSUIP

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotral
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 19:15
Skąd jesteś: EPBC/EPBK

Post autor: piotral »

lucero pisze:Przepraszam za infaltylne zapewne pytanie, ale jak pozbyc sie efektu skokowej pogody. Mialem wczoraj w Wietnamie :) pozwolenie na ladowanei z widocznoscia, ktora byla jak najbardziej poprawna do zobaczena pasa, po czym za kilka sekund widocznosc spadla do minimum.

Wiem ze w zarejestrowanym FSUIPbyla taka opcja dla starszej wersji AS, ale byc moze jest inne wyjscie, ktore nie znam a obecnie mam tylko podsatwowa wersje FSUIP

Pozdrawiam
Jak w realu - to chyba dobrze? :D
lucero

Post autor: lucero »

Jak w realu - to chyba dobrze? :D[/quote]

Jakos w realu trudno mi sobie taka sytuacje wyobrazic, chyba ze sie przysnie na owym podejsciu.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Noe
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: śr 26 sty, 2005 13:46
Skąd jesteś: Radom

Post autor: Noe »

Wiecie może jak wrócić do deafultowych chmurek FSXa???
Pilot
Polish Aerobatic Team "Eagles"
www.eagles.pl

www.biltpolska.pl
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Noe pisze:Wiecie może jak wrócić do deafultowych chmurek FSXa???
XG/Options/Restore Backup
wszystko
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
lucero

Post autor: lucero »

To ja jeszcze raz skorzystam z Waszej przejmosci i zapytam, bo nigdzie nie jest to jasno napisane-

Jaka jest roznica w tworzeniu planu lotu w ASX a przechodzenie do lotu bezposrednio z planu lotu FS? Czy to tylko kwestia tego, aby w prosty sposob moc zaplanowac podroz pod wzgledem pogody? (w przypadku ogladania pogody bezposrednio w ASX)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kamandra
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 248
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:51
Skąd jesteś: EPML

Post autor: Kamandra »

W ASX wpisujesz w "planie lotu" lotnisko startu, lądowania ,pułap itp. tylko po to aby ASX przygotował pogodę na twojej trasie przelotu. Tak samo jak ASV6 w FS2004.
AMD Athlon 3000+/3,25GB RAM/ATI 4870 512MB/nVidia nForce4-4X/CH Yoke/Logitech Cyborg X/MCP/Pro Pedals CH/350d/100-400L/17-40L
Marcin EPML
rob74

Post autor: rob74 »

Mam problem z instalacją X Graphics na Windows Vista 32 bit, program nie potrafi odnaleźć katalogu FSX na dysku (jest domyślny na C:) w związku z czym nie instaluje się poprawnie, wskazanie ręczne też nic nie pomaga, gdzieś na forach znalazłem poradę żeby instalować z uprawnieniami adinistratora ale to również nie pomogło, nadmienię że ActiveSky instaluje się i działa poprawnie, czego już kompletnie nie rozumiem, myślałem że może reinstalacja pomoże i poświęciłem kilka godzin na instalkę od nowa visty, fsx i wszelkich dodatków i nic, jak nie działa tak nie działa. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Szlak mnie trafia po ostatnio nakupowałem trochę dodatków, i nie mogę tego w pełni wykorzystać.
config:
C2D 4300@3000, 2 GB ram, GF7600GT
Vista 32bit, FSX PL, SP1, Acceleration, FS Global, do tego trochę scenerii i traffic
Pogodier
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008 10:06
Skąd jesteś: Kraków

[FSX] Active Sky X - pytanie o aktualizacje pogody

Post autor: Pogodier »

Witam. Mam pytanie odnośnie Active Sky X. Z tego co wiem umożliwia on pobranie aktualnej pogody lub pogody z określonej daty wcześniejszej. Tak więc jeśli chciałbym polatać sobie np. 1 grudnia 2007 o godzinie 12.00 po Polsce ustawiając tą datę we FSX i rozpoczynając swobodny lot to Active Sky X automatycznie pobierze mi pogodę, która wtedy panowała (co do godziny)?

Jeśli będę latał dłużej to czy Active Sky X będzie również ją automatycznie aktualizował zgodnie z czasem jaki mam aktualnie w grze?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

1. Manual - nauczysz się ściągać pogodę z danego dnia.
2. Manual - nauczysz się wyłączać odświeżanie.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Pogodier
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008 10:06
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Pogodier »

RzEmYk pisze:1. Manual - nauczysz się ściągać pogodę z danego dnia.
2. Manual - nauczysz się wyłączać odświeżanie.
1. Wiem, że wystarczy włączyć kalendarz i wybrać sobie konkretną datę, odznaczyć ptaszek przy Force to Real Time i kliknąć Apply. Jak rozumiem to wystarczy? Jednak nie mogłem w manualu znaleźć informacji czy program jest w stanie pobrać automatycznie datę z toczącej się gry oraz pobrać dla tej daty pogodę.
2. W tym problem, że ja chcę, aby mi automatycznie odświeżał pogodę, ale z daty wcześniejszej. Równie dobrze mógłbym po przeleceniu godziny w grze, odświeżyć w Active Sky X datę na 1 grudnia 2007 13.00 - ale moje pytanie dotyczyło tego czy Active Sky X potrafi zrobić to samodzielnie. To znaczy czy potrafi rozpoznać automatycznie datę w grze i pobrać odpowiadającą pogodę tej konkretnej dacie?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Data w FSie nie ma znaczenia, pobierz archiwalną pogodę i zaznacz opcję:
Auto Set FS Time on Archive DL – This option will perform three automatic steps when a sequential archive is downloaded: 1) Automatically uncheck USE SYSTEM TIME (if enabled) to force to FS Time processing. 2) Automatically enable offline sequence playback (if not already enabled). 3) Automatically set the time/date in FS to match the start time/date. All this makes it easier to enable offline sequence playback mode with proper dynamics/time settings as soon as an archive set is downloaded. This automatic option does not apply to singular (non-consecutive) archive downloads.
Pogodier
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008 10:06
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Pogodier »

PZL Belfegor - nie mogłem znaleźć tej opcji, więc użyłem Google i okazało się, że ta opcja jest dostępna w Active Sky 6. A Active Sky 6 przeznaczony jest tylko do FS 2004 jak się domyślam?

Przed chwilą pobrałem patcha do Active Sky X i pojawiła się nowa opcja Force to Sim Time. Wydawać mogłoby się, że to chyba rozwiąże mój problem z aktualizowaniem pogody co do daty w grze.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Pogodier pisze:PZL Belfegor - nie mogłem znaleźć tej opcji, więc użyłem Google i okazało się, że ta opcja jest dostępna w Active Sky 6. A Active Sky 6 przeznaczony jest tylko do FS 2004 jak się domyślam?
Nie, zdaje mi się, że w FSX również działa (choć, co ciekawe na stronie producenta jest napisane co innego).
Przed chwilą pobrałem patcha do Active Sky X i pojawiła się nowa opcja Force to Sim Time. Wydawać mogłoby się, że to chyba rozwiąże mój problem z aktualizowaniem pogody co do daty w grze.
Tak, to pewnie ta opcja - najwyraźniej ASX od AS6 różni się bardziej niż ten drugi od ASV.
Awatar użytkownika
Kamandra
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 248
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:51
Skąd jesteś: EPML

Post autor: Kamandra »

AMD Athlon 3000+/3,25GB RAM/ATI 4870 512MB/nVidia nForce4-4X/CH Yoke/Logitech Cyborg X/MCP/Pro Pedals CH/350d/100-400L/17-40L
Marcin EPML
sebek
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: śr 22 paź, 2008 12:35
Skąd jesteś: Józefosław

Active Sky X

Post autor: sebek »

Od wczoraj jestem niestety trochę zawiedzionym posiadaczem Active Sky X. Wygląda naprawdę pięknie, szczególnie z FEX, ale problem jest taki, że nie da sie latać! Podczas lotu, najczęściej podczas zniżania/wznoszenia rzuca samolotem tak, jakbym wciskał do końca rudder, tzn. dostaję gwałtowne podmuchy wiatru, które zmieniają kierunek lotu samolotu o kilkanaście, czasem kilkadziesiąt stopni. Ale największy problem to taki, że IAS potrafi skoczyć w ułamku sekundy z 250 do 350 kts i od razu jest overspeed. A/T robi co może, A/P też, ale nie daje rady. Nadmienię, że mam zainstalowany SP3. Pogodę pobieram defaultowo co 10 min. Efekt ten sam czy zaznaczę VATSIM czy nie. Na razie jadę na defaultowych ustawieniach AS X i cóż, póki co nie da się latać - wygląda ślicznie, ale na razie tylko tyle. Z AS6.5 nie było żadnych problemów. Testowałem to z samolotami: Flight1 ATR72 i LevelD 767. Wszystko oczywiście oryginalne, żadne torrenty, co tym bardziej mnie boli :(

Konfiguracja: FSX + FSAcceleration (wyłączone DX10) + Ground Environment X (US&Canada) + Flight Environment X + AS X (bez X Graphics).

Pytanie trochę z innej beczki, ale czy dobrze rozumiem, że jak mam FSAcceleration to nie muszę instalować SP do FS X?
CDL(P), PPL(A)
lucas
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 03:45
Skąd jesteś: Łomża/Pruszków

Post autor: lucas »

Tak, Acceleration zawiera w sobie SP-1 + SP-2 + dodaje 3 statki powietrzne, scenerie i misje. Nic już nie musisz instalować.
Pozdrawiam,
Łukasz Kubacki
zabiel
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: czw 21 cze, 2007 17:14
Skąd jesteś: Żory

Post autor: zabiel »

Witam, mam zainstalowana paczke ASX + XGraphics + Xpax i nie wiem czemu ale nie dziala mi pogoda... W FSX mam ustawione jako czyste niebo a ASX w ogole nie pobiera mi pogody i sie nie laduje. Czy ktos mial podobny problem ?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

W ASX ustawiona aktualizacja pogody on-line? W FSX wyłączone aktualizacje pogody on-line?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
zabiel
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: czw 21 cze, 2007 17:14
Skąd jesteś: Żory

Post autor: zabiel »

Tak wszystko mialem ok, gdy mialem zainstalowane tylko AXS + X Graphics to wszystko bylo ok, dopiero jak dodalem Xpax to juz pogody nie pobieralo...
piotr66
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 07:39
Skąd jesteś: Sanok

Re: Active Sky X

Post autor: piotr66 »

sebek pisze:Podczas lotu, najczęściej podczas zniżania/wznoszenia rzuca samolotem tak, jakbym wciskał do końca rudder, tzn. dostaję gwałtowne podmuchy wiatru, które zmieniają kierunek lotu samolotu o kilkanaście, czasem kilkadziesiąt stopni.
Też tak niestety mam. Może to tylko kwestia ustawień?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

W AS6 słuzyła do tego stosowna opcja (Winds Limit). Można było dac sobie np. w Surface Winds Limit 10 kt i już. Poza tym można skorzystać z zakupionego FSUIPC, gdzie też są opcje związane z "wind smoothing".
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
sebek
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: śr 22 paź, 2008 12:35
Skąd jesteś: Józefosław

Post autor: sebek »

konraf pisze:W AS6 słuzyła do tego stosowna opcja (Winds Limit). Można było dac sobie np. w Surface Winds Limit 10 kt i już. Poza tym można skorzystać z zakupionego FSUIPC, gdzie też są opcje związane z "wind smoothing".
I tak właśnie zrobiłem. Niestety nie mam teraz przed sobą ASX'a, ale w nim jest też opcja w rodzaju "smoothing-u", niestety sama w sobie działa zbyt słabo. Kupiłem FSUIPC i tam dodatkowo ustawiłem "wind smoothing" i od tygodnia, może dwóch mam na razie spokój. Co dziwne, w FS9 i FS6.5 wystarczył defaultowy FSUIPC. W każdym razie po problemie.
CDL(P), PPL(A)
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

XGauge Icon

Post autor: Bober »

Oto ikonka do otwierania XGauge w FSX(nie wiem czy w fs9 w katalogu Gauges jest SimIcons1024.cab,jeśli jest to także będzie działać).
Instalacja:
Zamienić SimIcons1024.cab w katalogu Gauges na załączony (Wcześniej KOPIA!!)
Dopisać w panel.cfg w sekcji [Window00] linię:
gaugexx=SimIcons1024!XGauge Icon, x,x,19,19

gdzie xx to kolejny numer gaugesu, a x,x pozycja na panelu.
W instrukcji przykład dla default A321 i B738.
Do innych sami sobie "zamontujecie"
pzdr
bober
Załączniki
XGauge Icon.zip
(23.25 KiB) Pobrany 78 razy
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Znacie może jakąś metodę na szybsze uruchamianie się ASX?
Kurcze AS 6.5 pod FS9 odpalał sie w mig, a ASX po włączniu ciągnie jakieś dane, mieli i mieli, słowem strasznie długo trwa, zanim jest gotowy do wpisania planu lotu.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
pkris
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 211
Rejestracja: pt 09 lis, 2007 11:00
Skąd jesteś: Rybnik

Post autor: pkris »

AS 6.5 jest pod obie wersje.
ASX faktycznie długo się uruchamia.
Lepiej sprawa wygląda w ASA ale nie polecam.
Obrazek
ODPOWIEDZ