[FSX] W co najlepiej sie zaopatrzyc (Europa)?

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

wilku
Cadet
Cadet
Posty: 39
Rejestracja: pt 17 kwie, 2009 18:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: wilku »

Postanowiłem że do FSX'a dokupie o to taki zestaw:

Ultimate Terrain Europe od Flight1,
Cloud9 Xclass Europe,
European Ground Textures autorstwa Adam Mills.

Warto? Może coś zamienić?
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Starczy.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

W UTXE też jest landclass, najpierw sprawdź czy Ci on odpowiada i być może zaoszczędzisz na XClassie. Poczytaj ten wątek:

http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php?topic=10199.0
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Ja na razie ze scenerii ziemi to zakupiłem landclass dla Ameryki Północnej. Zamierzam jeszcze kupić w następnym miesiącu UTX Europe i landclassy dla Europy, Azji i Afryki. Sadzę, że wraz z niektórymi darmowymi dodatkami (tekstury Millsa, 3DSetup v. 021b) to wystarczy do sensownego latania VFR po Polsce a także w mniejszym stopniu po w/w rejonach.

UTX Europe zawiera landclass ale tylko terenów miejskich jak wycczytałem an forum Flight1. Dla reszty terenów warto podłożyć landclassy od 9Cloud, Scenery Tech lub FG wedle uznania.
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

Ultor pisze:UTX Europe zawiera landclass ale tylko terenów miejskich jak wycczytałem an forum Flight1. Dla reszty terenów warto podłożyć landclassy od 9Cloud, Scenery Tech lub FG wedle uznania.
Tak było w wersji 1.0. Któryś tam patch z kolei dodał całkiem niezły kompletny landclass Europy, w tym lasy, pola itd.
lucas
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 03:45
Skąd jesteś: Łomża/Pruszków

Post autor: lucas »

Dokładnie. Zrobili to od wersji 1.1. Wcześniej były to same miasta, obszary przemysłowe, parki i pola golfowe. Podobnie jak w UT dla wersji FS9.
Pozdrawiam,
Łukasz Kubacki
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

Post autor: st1322 »

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych :) Czy kombinacja przedstawiona ponizej ma sens, czy cos jedan sie wyklucza lub powtarza:

1. UTX - Europa oraz USA/Kanada;
2. Ground Environment USA/Kanada oraz Europa;
3. FS Global 2010;

Czy te trzy dodatki beda wspolpracowaly ze soba?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

To trzy inne dodatki. Uzupełniają się wzajemnie (landclass, tekstury, mesh).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

Post autor: st1322 »

Dzieki!
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

wilku pisze:Postanowiłem że do FSX'a dokupie o to taki zestaw:

Ultimate Terrain Europe od Flight1,
Cloud9 Xclass Europe,
European Ground Textures autorstwa Adam Mills.

Warto? Może coś zamienić?
Wilku zamiast Cloud9 Xclass kup sobie GEX.
Xclass daje to samo co UTX wiec po co 2 takie dodatki miec.
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

Panowie mi juz sie kotłuje w głowie, wiec zapytam krotko, jaka na dzisiaj jest najlepsza opcja. To co znalazłem i jest dostepne (latam po Europie):
-TABURET - FSX ASTER MESH EUROPE 30M
-TABURET - FSX VECTOR EUROPE
-FSCENE X - EUROPE - troche stare ??
-Flight1 - Ground Environment X Europe
-Flight1 - Ground Environment Professional II
-Flight1 - Flight Environment X
-Aerosoft - Pilots FS Global 2010
-Ultimate Terrain X Europe
-Just Flight - FScene X
-HiFi X GRAPHICS
-SceneryTech Landclass Europe
-nie pamietam nazwy ale cos jeszcze bylo takiego ze wygladało super z FL150 i wyżej
jeszcze moznaby dodac cos takiego ZINERTEK - ULTIMATE AIRPORT ENVIRONMENT X

Pewnie cos pominelem wiec jak tak i jest warte uwagi dajcie znac.

Ponowie pytanie jaka najlepiej konfiguracje wybrac i co jest do mesh, textur i landscape ??

Druga sprawa co lepsze REX, czy Active Sky Evolution czy jest jeszcze cos fajnego?

Pozdro.
Ostatnio zmieniony ndz 01 sie, 2010 22:48 przez percio, łącznie zmieniany 1 raz.
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

TABURET w ogóle ci nie jest potrzebny.Lepiej kup UTX dla Europy.
FScene tez odpada.Ponizej lepszy odpowiednik.
Flight1 - Ground Environment X Europe
Flight1 - Ground Environment Professional II -to jest dla FS2004.
Flight1 - Flight Environment X -po co ci to lepiej kup REX a lepiej na tym wyjdziesz.
Pilots FS Global 2010 -sadze ze to jest podstawa.
Ultimate Terrain X Europe -pisalem wyzej.
Just Flight - FScene X -to jest to samo co FScene Europe.Tylko inny wydawca.
HiFi X GRAPHICS -to ci nie potrzebne.
SceneryTech Landclass Europe-to tez nie.
"nie pamietam nazwy ale cos jeszcze bylo takiego ze wygladało super z FL150 i wyżej"FS ALTITUDE.-Mam ten dodatek i polecam jesli latasz IFR.Bo jesli VFR to nie polecam.Jakosc tekstur z malej wysokosci jest srednia :?
ZINERTEK - ULTIMATE AIRPORT ENVIRONMENT X -to moze bardzie urealnic loty w nocy nic poza tym..
"Ponowie pytanie jaka najlepiej konfiguracje wybrac i co jest do mesh, textur i landscape ??" tego w ogóle nie rozumiem.
"Druga sprawa co lepsze REX, czy Active Sky Evolution czy jest jeszcze cos fajnego?"-ja uzywam REX dla teksturek a ASE dla pogody.Dzialaja ze soba bez problemu.

BTW:Cos mi tu "smierdzi" ze po prostu na simmarket wstukales Europe dla dodatkow i wypisales liste życzeń aby ja zweryfikowac. 8-)

Pisz poprawne.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez mirage9, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

Czytałem te watki za kazdym razem jest co innego wymienione i z tego powdu wlasnie juz głupieje, odpisałbys to jest do tego i tego i by sie wiele wyjasnilo. Poza tym dzisiaj jest polowa 2010 i wiele rzeczy sie zmieniło :P

Generalizujac wedlug ciebie najlepeij kupic:
Pilots FS Global 2010
Flight1 - Ground Environment X Europe
Ultimate Terrain X Europe
FS ALTITUDE
ZINERTEK - ULTIMATE AIRPORT ENVIRONMENT X
ZINERTEK - Night Environment 2010
REX
ASE

Cos pominelem :roll:
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

mirage9 pisze:Pilots FS Global 2010 -sadze ze to jest podstawa.
Czemu? Przecież to tylko mesh, który można w dodatku ściągnąć za darmo dla wybranego obszaru.

Ogólnie, to warto poczytać co, który dodatek daje. Nie ma sensu kupować czegoś, co jest zbędne. To nie lista do torrenta...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Ja nie powiedzialem zebys kupowal ZINERTEK - Night Environment 2010.
Wszystko co powyzej to najlepsza lista dodatkow do FSX dla Europy wedlug mnie.

Rzemyk za darmo owszem mozna ale nie bedziesz mial wszystkiego.Na pewno bedzie czegos brakowac.Wiec jesli mam wybor miedzy FSGlobal ktory powiedzmy ma wszystko a darmowa kopia ktora ma 70% obszaru to raczej wybrałbym Globala.
No oczywiscie dochodzi jeszcze kwestia kasy ale...to pozostawmy. 8-)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez mirage9, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

percio pisze:Czasmi probuje cos z rapidshare przed zakupem ale na ogół to tylko syfi reszte pode [?] uninstal pozniej instal konfiguracja, wiec wole kupic cos dobrego i miec spokój na dluzszy czas.
Zapoznałeś się z regulaminem? Przy okazji ostrzegam, podobnie jak Mirage9 zbliżasz się do ostrzeżenia za pisownię.
Poza tym dzisiaj jest polowa 2010 i wiele rzeczy sie zmieniło :P
Nie tak znowu wiele, ten temat jest nadal aktualny.

Jest tyle "najlepszych" konfiguracji dodatków, ile ich użytkowników, ponadto niektóre płatne dodatki można zastąpić darmowymi (choć zazwyczaj więcej z tym roboty) - kupowanie na szybko bez zapoznania się z recenzjami może się przykro skończyć, no ale co kto lubi.
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

To przecież po to jest ten watek, zeby sie blizej zapoznac z dodatkami a nie rozczarowywac sie po zakupie. Pozniej dochodzi kwestia czy dodatki nie koliduja ze soba. Ja tego nie wiem i nie zamierzam w drazac sie zbyt głeboko w temat, chce sie dowiedziec co kto poleca stworzyc liste i pozniej sie zapytam sie czy add-on`y nie beda sie gryzły i juz mnie nie ma. Zrobie zamowienie i do latania. Czas to pieniadz Panowie.

Mirage9 ZINERTEK - Night Environment 2010 - dodalem od siebie w międzyczasie.
Ostatnio zmieniony pn 02 sie, 2010 12:01 przez percio, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Czas to pieniadz Panowie.
Jak najbardziej, choć w tym przypadku lepiej jest ten czas poświęcić na porządne zapoznanie się z ofertą - nie musisz się obawiać, dodatki raczej nie podrożeją (chyba, że się tak spieszysz bo celujesz w określony kurs jakiejś waluty).
Sensowna kombinacja niegryzących się płatnych dodatków dla Europy to przykładowo UTX, GEX, FSGlobal, ASE (silnik), REX (tekstury). Pozostaje jeszcze kwestia gustu, jednemu bardziej się spodoba GEX, innemu FScene, a kolejnej osobie tekstury Millsa.

Przypominam, to wątek o dodatkach dla Europy. REX i FEX na raz mają mały sens, pokrywa się zbyt dużo rzeczy. Jeśli z FEX chcesz wziąć tekstury, z REX silnik pogodowy, to po co późnej ASE?
Cytat:
potrzebny mi bedzie FS Global czy nie??

No a czy któryś inny dodatek w tym zestawieniu odpowiada za mesh?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez PZL Belfegor, łącznie zmieniany 1 raz.
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

Jeśli z FEX chcesz wziąć tekstury, z REX silnik pogodowy, to po co późnej ASE?
W ktoryms postcie bylo napisane ze najlepiej jest miec REX z ASE ale nikt nie pisał ze wtedy FEX jest zbyteczny, dlatego ja pytam ( a wy po mnie jeździcie :twisted: ) a nie kupuje, bo kazdy ma co innego a na silnikach i co jest do czego to sie znam.
potrzebny mi bedzie FS Global czy nie??
No a czy któryś inny dodatek w tym zestawieniu odpowiada za mesh? NIE WIEM

Z tego co pomalu zaczynam jarzyć to:
Flight Environment X - to TETURY
Ultimate Terrain X - to LANDCLASS
Ground Environment X - to TEXTURY
REX - POGODA
ASE - POGODA
FS Global - WYCHODZI ZE MESH :lol:
Jakie programy z meshem na europe??
Nic nie wchodzi na siebie, nie za duzo tego ??
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

No a czy któryś inny dodatek w tym zestawieniu odpowiada za mesh? NIE WIEM
I chcesz wydać kupę kasy na dodatki o których mało wiesz? Porady co jest warte uwagi to jedno, a awersja do samodzielnego szukania to drugie. Odpowiadając na pytanie - z wymienionych dodatków tylko FSGlobal odpowiada za mesh.
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

percio pisze: Flight Environment X - to TETURY
Ultimate Terrain X - to LANDCLASS
Ground Environment X - to TEXTURY
REX - POGODA
ASE - POGODA
FS Global - WYCHODZI ZE MESH
FEX - textury (chmurki, niebo, woda, Słońce i efekty słoneczne, i inne, ale bez lądu)
UTX - jak napisałeś
GEX - textury lądu (jak napisał Belfegor, zamiast GEX może być FSceneX - pooglądaj na screenach w sieci co Ci bardziej odpowiada)
REX - silnik pogodowy + tekstury jak w FEX, czyli bez textur lądu (nie ma sensu REX + FEX)
ASE - silnik pogodowy (jesli kupisz REX i będziesz korzystać z jego silnika pogody, nie ma sensu ASE) - generalnie proponuję ASE + REX (w REXie wyłączasz oczywiście silnik pogodowy)
FSGLOBAL - jak napisałeś (PS. Jakaś promocja by się na niego przydała ;) )
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

Czyli wychodzi mi tak
bez FEX`a
UTX
GEX lub FsceneX (chociaż wolałbym jednej firmy - niech sie nie pogryzą i w razie czego jedno wsparcie techniczne) - ale przejże FsceneX rowniez
REX - jako tekstury (czyli bez FEX)
ASE - jako silnik pogodowy, ASE + REX (w REXie wyłączam silnik pogodowy)
FSGLOBAL - (PS. Jakaś promocja by się na niego przydała ;) ) jak nie trzeba on line registration to można jakos ...to załatwić.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez percio, łącznie zmieniany 1 raz.
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Percio to ja jeszcze cie podpuszcze.
EIDW:
http://www.eiresim.com/eidw.html
Maja tez EICK,EINN
Obrazek
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

mirage9 pisze:Percio to ja jeszcze cie podpuszcze.
EIDW:
http://www.eiresim.com/eidw.html
Maja tez EICK,EINN
Hehe he ..
Innym razem bede sie zaopatrywał w airporty, jest chyba trzech wydawców najtanszy 12€ niezaciekawy a najdroższy 28€ (radary, obiekty extra ) obydwa z new T2, Ja tam bym wolal kupic caly pakiet typu Irlandia i miec z głowy.
Po co nowy watek zakladać .. ale to i tak już na inny wątek, bo moderator mnie stad wywali :P
Narazie to lecę na łodeczkę nad Blassington.
Pozdro
W7/x64 GA-X58A-UD3R i7 975 6Gb 3Ch
HD 5900
luko
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 371
Rejestracja: ndz 20 sty, 2008 20:44
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: luko »

percio pisze:GEX lub FsceneX (chociaż wolałbym jednej firmy - niech sie nie pogryzą i w razie czego jedno wsparcie techniczne)
Ja u siebie mam ASE, REX, UTX i FSceneX World i nic się nie gryzie. Też wahałem się między FScene a GEX - ale jako, że FScene mam na cały świat, stąd wybór padł na niego.
Mam też XClass World - to również landclass dla świata, jako uzupełnienie UTX, który jest tylko dla Europy ..no, ale w sumie Ty szukasz tylko dla Europy..
OS: Vista 64
Sprzęt: AsRock P67 Pro3, i5 2500K, nVidia GTX560 1GB/256, 4x2GB/1600MHz
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

mirage9 pisze:Wiec jesli mam wybor miedzy FSGlobal ktory powiedzmy ma wszystko a darmowa kopia ktora ma 70% obszaru to raczej wybrałbym Globala.
No oczywiscie dochodzi jeszcze kwestia kasy ale...to pozostawmy. 8-)
No tak, mesh Arktyki to jest to ;)
Jak zaczniesz sam na siebie zarabiać, to porozmawiamy o 70% za free ;)

Zresztą, nie patrzę nikomu do portfela. Jak ktoś chce, to czemu ma nie nakupić sobie wszystkiego. To forum pamięta już takich "miśków" z kasą, którzy nie umieli sobie tego wszystkiego poustawiać, a później narzekali jaki to szmelc sprzedają ;)
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
st1322
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pn 10 sie, 2009 15:56
Skąd jesteś: ELLX

Post autor: st1322 »

PZL Belfegor pisze:Sensowna kombinacja niegryzących się płatnych dodatków dla Europy to przykładowo UTX, GEX, FSGlobal, ASE (silnik), REX (tekstury). Pozostaje jeszcze kwestia gustu, jednemu bardziej się spodoba GEX, innemu FScene, a kolejnej osobie tekstury Millsa.
Dodam od siebie, ze ASE ma jedna wade - wg mnie. Limituje wysokosc chmur do 25,000 stop. Dzieki temu mozemy zapomniec o cumulonimbusach na wysokosci lotu i zarazem proszeniu ATC na kurs wymijajacy pogode. REX daje sobie s tym rade, ale sposob w jaki laduje pogode do symulatora przyprawia o mdlosci... Osobiscie mam 2 programy. Chwilowo siedze na REXie :)

I jeszcze male pytanie... Jaki ty masz komputer, bo wszystkie dodatki jakie wybrales sa bardzoe zarloczne jesli chodzi o szybkosc procesora...
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Ale rzeźbicie przez te kilka stron.
Nie ma co gadać. Do FSX w zupełności wystarczy:

1. UTX - Europa
2. Ground Environment albo FSCene (nikt Ci nie napisze, co lepsze, bo te produkty mają nieco inne odcienie tekstur. FScene ma nieco przekolorowane, GE na moje ma z kolei za mało kolorowe).
3. FS Global 2010 - to mesh, a mesh widać głównie na terenach górzystych. Jak mało latasz takich rejonach, to mesh nie jest Ci konieczny, a jeśli latasz średnio po takich terenach, to lepiej dać na razie jakiś darmowy mesh
4. REX - pamiętaj, że to nie tylko tekstury chmur, nieba, itp. Są tam też tekstury pasów, itp.
5. ASE to chyba obecnie najlepszy engine pogodowy. Jest jeszcze dobry http://www.fsmeteo.com/

To są sprawdzone i najbardziej popularne dodatki.
Tyle.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
percio
Cadet
Cadet
Posty: 25
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 20:54
Skąd jesteś: EPWR/EIDW

Post autor: percio »

RzEmYk pisze:Zresztą, nie patrzę nikomu do portfela. Jak ktoś chce, to czemu ma nie nakupić sobie wszystkiego. To forum pamięta już takich "miśków" z kasą, którzy nie umieli sobie tego wszystkiego poustawiać, a później narzekali jaki to szmelc sprzedają ;)
Dopóki nie masz nie wiesz jak to bedzie, skoro 95% osób ma taka konfiguracje znaczy sie chodzi i jest ok, a jak beda problemy to sie podpytam :oops: , w koncu po cos to forum jest.
st1322 pisze: Dodam od siebie, ze ASE ma jedna wade - wg mnie. Limituje wysokosc chmur do 25,000 stop. Dzieki temu mozemy zapomniec o cumulonimbusach na wysokosci lotu i zarazem proszeniu ATC na kurs wymijajacy pogode. REX daje sobie s tym rade, ale sposob w jaki laduje pogode do symulatora przyprawia o mdlosci... Osobiscie mam 2 programy. Chwilowo siedze na REXie :)

I jeszcze male pytanie... Jaki ty masz komputer, bo wszystkie dodatki jakie wybrales sa bardzoe zarloczne jesli chodzi o szybkosc procesora...
Bede mial to sie pobawie poki co moim ATR-kiem nie zamierzam wznosić sie az tak wysoko :D
Ostatnio zmieniony pn 02 sie, 2010 20:36 przez percio, łącznie zmieniany 1 raz.
W7/x64 GA-X58A-UD3R i7 975 6Gb 3Ch
HD 5900
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Z ASE bym był ostrożniejszy. Chyba niewiele rzeczy działa tam jak powinno.
koziarek
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: pt 07 sty, 2011 20:29
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: koziarek »

konraf pisze:Ale rzeźbicie przez te kilka stron.
Nie ma co gadać. Do FSX w zupełności wystarczy:

1. UTX - Europa
2. Ground Environment albo FSCene (nikt Ci nie napisze, co lepsze, bo te produkty mają nieco inne odcienie tekstur. FScene ma nieco przekolorowane, GE na moje ma z kolei za mało kolorowe).
3. FS Global 2010 - to mesh, a mesh widać głównie na terenach górzystych. Jak mało latasz takich rejonach, to mesh nie jest Ci konieczny, a jeśli latasz średnio po takich terenach, to lepiej dać na razie jakiś darmowy mesh
4. REX - pamiętaj, że to nie tylko tekstury chmur, nieba, itp. Są tam też tekstury pasów, itp.
5. ASE to chyba obecnie najlepszy engine pogodowy. Jest jeszcze dobry http://www.fsmeteo.com/

To są sprawdzone i najbardziej popularne dodatki.
Tyle.

Czy to są dalej aktualne dodatki, które polecasz czy może zaszła jakaś zmiana?? Własnie zamierzam się zaopatrzyć i nie chciałbym kupic czegoś już nie aktualnego, chodzi mi o nowsze wersje już istniejących lub po prostu całkiem nowy dodatek, który bije o głowe pozostałe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

No i uzbierałeś bana.
Ostatnio zmieniony czw 27 sty, 2011 00:03 przez koziarek, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tu starałem się wymieniać aktualne wersje, a te podane przez Konrafa nadal są godne polecenia.
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

Witam

Mam pytanie a czy mogę połączyć UTX Europe i Vector Europe? Jest sens?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Możesz, ale mając UTX sens posiadania dodatku Tabureta jest wątpliwy.
Awatar użytkownika
Bubi
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 63
Rejestracja: śr 26 maja, 2004 19:27
Skąd jesteś: EPKK/EPGD

Post autor: Bubi »

Hmmmm
Sam nie wiem. Testowałem Cloud9 X Class i drogi były fajne w nim.
Teraz na gołym Fsie X mam UTX i VFR Poland i zobaczcie.
Widok z nad EPGD Widzicie błąd? (dodam że sceneria by Drzewiecki)
Ciekawy jestem czy da się to poprawić ? Ma ktoś jakiś pomysł?

screen

http://img.photobucket.com/albums/v475/ ... 210181.jpg

Może ktoś coś poradzi :) Może coś doinstalować?
pozdrawiam
Obrazek
Intel Core Duo 3,15 Ghz,4Gb Ram Geil Ultra, P5B Deluxe Asus,ATI HD6770,T-Fligt Hotas X
IkexI
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 20:51
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: IkexI »

Witam wszystkich :)

Odgrzewając starego kotleta - z racji, że ostatnio zmieniłem swój emerytowany komputer stacjonarny na znośnego laptopa 'do wszystkiego' (w tym FS-a) zdecydowałem się na przesiadkę z 2004 na FSX i obecnie rozglądam się za przyzwoitym, relatywnie mało klatkożernym (z racji że to tylko laptop) dodatkiem. Na pilots.pl wypatrzyłem Ground Environment X. Ktoś może użytkuje i mógłby wyrazić opinię? Rozważałem jeszcze Cloud9 Xclass, ale nie mam pewności co wybrać.
Intel i3-2330M x2 2.2ghz
Intel HD Graphics 3000
4GB DDR3 RAM
Windows 7 Pro
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

To zależy, do czego ma służyć poszukiwany dodatek - te, które wymieniłeś, odpowiadają za różne rzeczy.
viewtopic.php?t=10332
IkexI
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 20:51
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: IkexI »

Dziękuję za link - sporo rozjaśnił, zwłaszcza, że w przypadku tego typu dodatków nie jestem bardzo obeznany. Przy FS 2004 używałem FS Global 2005, freeware'owe Landclassy i gdzieniegdzie pojedyncze tekstury. Przy okazji FSX chcę uzyskać trochę lepszy wygląd dla lotów VFR. Nie wiem czy Global 2005 będzie bez problemów działał z FSX (dopiero parę dni mam i jeszcze nie zdążyłem dołożyć dodatków) więc szykuję się na ewentualne dokupienie Global 2010 i do kompletu jakiś sensowny landclass. Tak więc jak rozumiem najbardziej opłaca się tutaj Cloud9?
Intel i3-2330M x2 2.2ghz
Intel HD Graphics 3000
4GB DDR3 RAM
Windows 7 Pro
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Landclass Cloud9 był dosyć popularny zanim pojawił się UTX i jakiś czas po jego premierze, gdy landclass tego drugiego był gorszy - wtedy łączono obiekty wektorowe z UTX z produktem Cloud9. XClass jest tańszy, ale i oferuje mniej.
IkexI
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 20:51
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: IkexI »

Dzięki za jasną i przejrzystą odpowiedź - teraz muszę już tylko przemyśleć czy UTX nie zrobi mi za dużego pokazu slajdów (z racji zintegrowanej grafy w lapku) wraz z Aerosoft Kataną (pod fs9 chodził, pod fsx też ma napisane że powinien) czy na podejściach z widocznością w E-jetach od Wilco.

Pozdrawiam :)
Intel i3-2330M x2 2.2ghz
Intel HD Graphics 3000
4GB DDR3 RAM
Windows 7 Pro
ODPOWIEDZ