Active Sky Evolution

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Ja właśnie tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze AS2012 to nie tylko engine pogodowy ale i spory wybór tekstur nieba chmur, wody, dróg, pasów, taxiway'ów itp. A i sam engine moim zdaniem jest lepszy, szybciej ładuje pogodę i rzadziej zdarzają mi się anomalie. Oczywiście nie jest to zmiana z serii "must be done asap" ale jeśli dysponujesz "luźną" gotówką to czemu nie :) Niestety zniżka dla użytkowników ASE nie powala na kolana...

pozdrowienia,
Leszek
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Mam jeszcze jedno być może banalne pytanie.
Latam z ASE-m od pewnego czasu, marzy mi się lot nad pięknie rozłożonymi chmurami, tak jak czasem w realu.
Ale nigdy nie miałem okazji czegoś takiego przeżyć. Zawsze są to albo pojedyncze chmury albo tylko takie niewielkie skupiska, które takiego pięknego efektu nie dają. Jak zrobić aby móc lecieć nad chmurami, nie widząc lądu tylko "pierzynę" chmur.
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

viewtopic.php?t=10441&start=0 - ustaw CLOUD_COVERAGE_DENSITY na 12 i czekaj aż silnik zaserwuje overcast.
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Właśnie odkryłem coś dziwnego: Metar EPPO 121000Z 23005KT 1600 BR NSC M11/M15 Q1030
R10/09//95 =

ASE twierdzi, że ta pogoda po rozkodowaniu to m.in. Overcast 200ft i takąż serwuje. Przestałem się właśnie dziwić, że przy NSC nic nie widać. Czy ktoś to też zauważył? Czy to może tylko moje ASE wariuje...
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie masz zaznaczonej opcji "Use Stratus for Fog Layer Generation" albo podobnej? Wtedy gdy jest mgła program pogodowy serwuje dodatkową warstwę chmur.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

Jak poradzić sobie z czymś takim?

Obrazek

Wskazuję właściwe miejsce i za każdym razem to samo :(
gregorio
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Jeśli to co radzi komunikat nie pomaga, a wskazujesz dobre miejsce, to zweryfikuj czy wpisy FSa w rejestrze są poprawne.
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Panowie walczę z pewnym problemem w ASE mam zainstalowany world envirnoment 2012 zinerteca i ostatnia warstwa chmur powyżej 30000 stóp co kilka minut zmienia wygląd, choć na niższych pułapach chmury się nie zmieniają bo wyłączyłem to w opcjach. Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać? dotyczy to fs9
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Jak masz w ASE ustawiony Depiction mode? Direct Weather Control zapobiega takim zmianom.
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Depiction mode nie mogę mieć ustawiony bo ta część ostawień nie działa w fs9 tylko fsx. To pewnie nie można tego efektu usunąć, szkoda. Chyba że ktoś ma jakieś inne rozwiązanie
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Panowie czy ktoś wie jak jest z podmuchami wiatru w ASE bo wydaję mi się że efekt w symulatorze powinny być bardziej odczuwalne, metar je podaje ale tego nie czuć. Można to włączyć czy to problem tego programu?
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Jeśli ASE ustawiony mam na Direct Weather Control, radar pogodowy w E-Jet (u mnie e190) nie pokazuje aktualnej pogody. Wygląda to tak, że pojawia się widok testowy radaru pogodowego i tak już zostaje na stałe. Jeżeli zmienię ustawienie ASE na standardowe radar zaczyna działać prawidłowo.

Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem i jakoś go rozwiązał?
Obrazek
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Service Pack 4 dla ASE: TUTAJ
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Mam pytanie, dlaczego podczas korzystania z pogody online w niektórych sytuacjach (nie doszedłem do tego kiedy) prędkość wyłącza mi się do 0? Dotyczy to Airsimmera A320. Czy ktoś miał podobny problem? Jak temu zaradzić?
Ostatnio zmieniony wt 19 lut, 2013 11:29 przez białko, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Hasło: podgrzewanie rurki Pitota.
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Ok. Ale gdzie sie to uruchamia w a320?
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Hmm, okazjonalnie mam tak w Benku od Ifly i w Arbuzach od Wilco (nie zapominając o nicznym ), wina leży chyba gdzieś między ASE, a samolotem.

A kolega wyżej niech przejrzy instrukcję, większa frajda potem.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Panowie okazuje się że problem zerowej prędkości jest w fs, rozwiązuje go shift+h to jest podgrzewanie rurki pitota. U mnie działa, choć dużo nie latałem.
Mam pytanie do używających z ASE dodatku World Environment 2012. W czasie lotu w dziwny sposób co jakiś czas nienaturalnie zmienia się wygląd najwyżej położonych cirusów, niezależnie od innych chmur. Czy ktoś z was miał taki problem? Jak to naprawić?
Ostatnio zmieniony śr 27 lut, 2013 21:39 przez białko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

białko pisze:Panowie okazuje się że problem zerowej prędkości jest w fs, rozwiązuje go shift+h to jest podgrzewanie rurki pitota.
To nie problem, to normalne oblodzenie dajnika ciśnienia.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Importowanie trasy do ASE

Post autor: tomi5 »

Witam :-)

Mam problem, nie mogę zaimportować trasy do ASE. Po próbie importu nic się nie pokazuję tylko są dwa zera i puste okienka. Oczywiście plik jest z rozszerzenie pln.

Proszę o pomoc :-)

Tomek
i5 9600 KF , MSI MPG Z 390 GAMING PRO CARBON, 32 GB RAM G-SKILL, SAPPHIRE RX 580 8 GB SE, SSD SAMSUNG 850 PRO, WIN 10 PRO 64 bit
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Nie wiem, czy to dobry trop, ale coś mi się kojarzy, że powinien być format fs9, a plany w formacie X też chyba to rozszerzenie mają. Próbowałeś importować plan eksportowany z vroute do formatu fs9?
Paweł Dragan
Gdańsk
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Post autor: tomi5 »

No właśnie format fs9 to pln a w manualu do ase jest napisane, że ma być rozszerzenie pln. Nie chce działać, nie wiem co robić.
i5 9600 KF , MSI MPG Z 390 GAMING PRO CARBON, 32 GB RAM G-SKILL, SAPPHIRE RX 580 8 GB SE, SSD SAMSUNG 850 PRO, WIN 10 PRO 64 bit
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Podaj jakieś szczegóły tego planu, skąd go wziąłeś. Generowany w fsx, czy może jakieś inne źródło (vroute?). W symulatorze możesz go otworzyć?
Jak chcesz, to załącz tu ten plan, spróbuję u siebie go zaimportować w ase.
Paweł Dragan
Gdańsk
tomi5
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: sob 16 lip, 2005 02:48
Skąd jesteś: Krotoszyn

Post autor: tomi5 »

Trasę lotu generuję przez PFPX. Generuję go do iFly 737 i do fs9. W samolocie normalnie mi wchodzi do FMC a w ase nic. Posiadam oryginalny program ASE, zarejestrowany FSUIPC, iFly i PFPX . Dołącze plik z trasą.

Dzięki

Tomek

--------------------
Jeszcze chciałem dodać, że RC4 również nie ma żadnego problemu z przyjmowaniem tych planów lotu, także totalna zagadka z tym ASE.
Ostatnio zmieniony czw 26 wrz, 2013 20:44 przez tomi5, łącznie zmieniany 1 raz.
i5 9600 KF , MSI MPG Z 390 GAMING PRO CARBON, 32 GB RAM G-SKILL, SAPPHIRE RX 580 8 GB SE, SSD SAMSUNG 850 PRO, WIN 10 PRO 64 bit
ODPOWIEDZ