panel MCP do różnych samolotów Boeinga

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

panel MCP do różnych samolotów Boeinga

Post autor: Rafal102 »

Witam,

niedawno zabrałem się za projekt panelu MCP do różnych samolotów Boeinga, do FS2004, FSX, planuje go ukończyć w tym roku. Panel będzie na usb z rzeczywistymi wymiarami lub zeskalowanymi odpowiednio, pod windows xp, 7 i 8, i mam takie pytanie do Was, czy myślicie że wśród Was było by zapotrzebowanie na takie panele, chcielibyście coś takiego mieć?
Wydaje mi się, że jest tego mało na rynku, jest to na razie faza projektowa, robię ten sprzęt dla siebie, jestem studentem awioniki PRZ, ale chciałem zapytać Was o zdanie, bo w przyszłości chciałbym zająć się tego typu większą produkcją do symulatorów lotu.
Wygląd podobny do tego (przykład dla B747): http://www.cpflight.com/sito/dettagli/mcp747.asp
lecz oczywiście cała elektronika i rozwiązania będą moje.
Proszę Was o opinie i uwagi :)
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2014 22:06 przez Rafal102, łącznie zmieniany 2 razy.
P43+Quad core q8300+9600GT
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Rafal102 »

Myślę, że przede wszystkim ceną, są to produkty bardzo drogie co w rzeczywistości wcale takie nie jest, bo bardzo dużo płaci się za firmę. Kolejną sprawą byłaby na pewno dostawa z Polski, nie z zagranicy, to też jest na pewno jakaś korzyść dla wirtualnych lotników z Polski.

Na pewno nie będę chciał robić żadnych udoskonaleń w sensie zmieniać to jak jest naprawdę w danym samolocie, żeby symulacja i współpraca z takim urządzeniem była jak najbardziej realna w tym konkretnym modelu samolotu.

Jedyne, co chciałbym rozwijać, to prędkość łącza, kompatybilność jak największą z systemami, ewentualną komunikację z innymi urządzeniami współpracującym z PC.

Kształtowanie odpowiednich wymiarów obudów, także specjalnie na zamówienie np. pod duże stanowiska symulatorów.
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2014 22:40 przez Rafal102, łącznie zmieniany 1 raz.
P43+Quad core q8300+9600GT
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Sądzisz, że płaci się za firmę i nikt jeszcze nie postanowił konkurować ceną? Produkty wytwarzane jednostkowo są drogie. Panel VRInsight wygląda na produkcję seryjną, mało przypomina prawdziwe MCP, jest robiony na dalekim wschodzie, a i tak cena wynosi kilkaset euro.
Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Rafal102 »

Znaczy jeśli chodzi o elektronikę samą to nie jest to droga sprawa. Nie orientuje się jeszcze jak jest z obudowami i ich cenami ale chyba nie będzie to aż tak drogie żeby cena dobiegała 2 tys lub 1.5tys zł łącznie? Nie mówimy tu jeszcze o patentach i tego typu rzeczach tylko o samym stworzeniu tego urządzenia.
P43+Quad core q8300+9600GT
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Obawiam się, że czeka Cię zderzenie z rzeczywistością zarówno jeśli chodzi o koszty, jak i praco- i czasochłonność takiego projektu. Zdajesz sobie sprawę, że jeśli MCP ma być takie jak w prawdziwym Boeingu, to oprócz specjalizowanych przycisków, wyświetlaczy i pokręteł wymagane będzie także podświetlanie (ba, z czujnikiem światła), czy przełącznik AT wyzwalany elektromagnesem?
Zrób sobie na początek MCP oparte na Mjoyu - nie będzie jak prawdziwe, ale to dobra wprawka.
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2014 22:57 przez PZL Belfegor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Rafal102 »

Tak wiem, to nie jest ot tak pstryknięcie palcami, na razie zabieram się za prototyp, który zamierzam ukończyć w wakacje, bo mam opracowaną całą elektronikę praktycznie, ewentualne obudowę jakąś ładną, no i wiadomo, dość realistyczny wygląd.
Mam już część pracy projektowej za sobą, jeśli chodzi o oprogramowanie, elektronikę, itd., no ale zobaczymy jak to będzie :)

Na pewno na początek nie rzucę się na tak bardzo głęboką wodę, ale myślę o podświetlaniu, zbliżonych wyświetlaczach i pokrętłach i skalowanym rozmieszczeniu dla każdego z samolotów.

Pracowałem już na systemach mikroprocesorowych, mam opracowaną komunikację z PC,więc chce zacząć na komunikacji RS232 na prototypie, a później już USB z HID.

Pisz poprawnie. Zapoznaj się z regulaminem, kasowanie poprawek może skończyć się ostrzeżeniem.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Rafal102, łącznie zmieniany 5 razy.
P43+Quad core q8300+9600GT
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Trzymam kciuki za tani sprzęt mając na uwadze koszty prowadzenia działalności gospodarczej. No chyba że lubisz ryzyko sprzedawania "na lewo". ;)
http://www.slideshare.net/zaplanujbizne ... spodarczej
http://www.mala-firma.pl/dla-poczatkuja ... enia-firmy
itd...
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Rafal102
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:46
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: Rafal102 »

Nie, nie jeśli pomysł wypali to zarejestruje działalność, takie ryzyko z urzędami nie jest zbyt fajne :D . Dzięki wielkie, bardzo fajne artykuły, więc sporo pracy przed mną, ale warto to w końcu pasja ;).
P43+Quad core q8300+9600GT
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Witam

Działaj działaj. Rynek FS-a to nie wszystko. Może znajdą się inni odbiorcy (czytaj komercyjni).
A nawet jeśli nie, to zawsze będziesz miał się czym pochwalić przed potencjalnym pracodawcą.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
SkyLine003
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: czw 18 lis, 2021 12:19
Skąd jesteś: EPWA

Re: panel MCP do różnych samolotów Boeinga

Post autor: SkyLine003 »

Czy coś się zadziało w tym temacie? Szukam panelu MCP...
ODPOWIEDZ