Kontrolery CH vs. Saitek

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Kontrolery CH vs. Saitek

Post autor: KaEn »

Witam. Widzę po większości postów na forum, że w zdecydowanej większości są posiadacze wolantów i pedałów firmy Saitek. A czy ma ktoś doświadczenia z wyrobami CH Products? Informacji tu na ten temat jak na lekarstwo. Noszę się powoli z pomysłem zakupienia czegoś innego niż joy do latania i trochę mnie odstraszają powszechne niemal problemy z produktami Saiteka. Będę wdzięczny za cenne uwagi.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Mam CH Yoke i CH Pro Pedals. Nigdy nie było żadnych kłopotów. Wszystko działa jak należy.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Ja również posiadam CH Yoke i również jestem zadowolony. Lata się na tym sprzęcie wyśmienicie, nie sprawia problemów. Jedynym mankamentem jest to, że mocowanie nie ma klocków, dzięki którym można przymocować wolant do trochę cieńszego blatu, więc ja osobiście używam starej książki od j. angielskiego. Przynajmniej się na coś przydała w końcu. :twisted:
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

KaEn - nie wiem czy czytałeś mój materiał
http://www.aztec.pl/index.php?option=co ... mitstart=2
Trochę tam napisałem o CH vs Saitek. Na moje oko (nie mówię tu o tych opisywanych problemach z pierwszymi modelami Saiteka, bo chyba na samym początku były jakieś wpadki) Saitek jest lepiej wykonany/lepsze materiały.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Saitek na pewno wypada dużo korzystniej cenowo. Spotkałem się kiedyś z opiniami, że pedały CH trochę są hałaśliwe w porównaniu z Saitekiem, ale tej informacji nie mogę potwierdzić. Osobiście używam Saiteka i bardzo sobie chwalę. Saiteka plus to np. quadrant dołączony do wolantu i to w cenie niższej niż sam wolant CH.
Co do pedałów zwróć uwagę na jedną ważną rzecz - Saitek ma szerszy rozstaw, co wydaje mi się na pewno bardziej naturalne i wygodne. Na plus Saiteka dodałbym też zegar/stoper na froncie wolantu - wbrew pozorom bardzo przydatna rzecz np. przy ręcznych holdingach.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Dzięki wielkie za opinie. Cały myk polega na tym, że mogę nabyć zestaw CH około 20% taniej niż Saiteka, stąd te rozterki. Powiedzcie jeszcze proszę, czy da się w pedałach Saiteka na tyle dokręcić pokrętło żeby całkowicie zablokować pedały w osi orczyka i używać ich tylko w sposób w jaki się używa hamulców? CH mają opcję takiej blokady. Pytanie ma związek z bardzo sporadyczną możliwością użycia wolantu i pedałów do gier samochodowych ;)

PS: @konraf, na śmierć zapomniałem zajrzeć na główną stronę aztec, miałem tylko forum w ulubionych, dzięki ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Saitek nie ma takiej możliwości. Ale do samochodówek odradzałbym używanie takich pedałów, bo sprężyna stawia trochę zbyt mały opór. Nie lepiej kupić kierownicę z pedałami i skrzynią biegów? Dziś to nie kosztuje aż tak wiele, a na pewno lepiej się nada...
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Nie, samochodówki to byłby baaardzo poboczny wątek w życiu tych pedałów i wolantu - szkoda mi by było kasy na kierownice. Dzięki za info ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
ODPOWIEDZ