Microsoft Flight - casual lub symulator, wybierz sam

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Microsoft Flight - casual lub symulator, wybierz sam

Post autor: piter747 »

Hej..
Jak donoszą gry online zespół który pracował na flight simultorami ruszył do pracy i tworzą nowy program (nareszcie!!!): oto pełna wiadomość z gry_online:
"Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.
W przeciwieństwie do Age of Empires Online nie podano zbyt wielu konkretów na temat Mictosoft Flight. Wiemy jedynie, że gra wydana zostanie wyłącznie na system operacyjny Windows i stanowić ma świeże spojrzenie na gatunek symulatorów lotniczych. W założeniach całość ma być równie przystępna dla starych wyjadaczy, jak i dla nowicjuszy. Celem, jaki postawili przed sobą twórcy jest oddanie emocji towarzyszących lataniu. Ambitny to plan, ale jeśli ktoś może go wykonać to właśnie Microsoft. Premiera nastąpić ma w przyszłym roku.
Otwarto już oficjalną stronę, na której na razie nie znajdziemy nic poza krótkim filmikiem i logo. Projekt tworzony jest przez wewnętrzny zespół deweloperski Microsoft złożony głównie z ludzi, którzy pracowali nad wcześniejszymi odsłonami serii. Zabawa będzie oczywiście w pełni zintegrowana z Games for Windows Live. Ciekawe natomiast, czy do gry nie wbudowany zostanie jakiś sklepik z DLC. Seria Flight Simulator słynie z niezwykłego bogactwa komercyjnych dodatków opracowywanych przez firmy niezwiązane z Microsoftem. Bez problemu można dokupić setki nowych samolotów czy lokacji, jak również nabyć rozszerzenia znacząco modyfikujące rozgrywkę. Przykładem tego ostatniego jest Air Hauler, który pozwala graczom na wcielenie się we właściciela lotniczej firmy kurierskiej. Microsoft nie ukrywa swojego zainteresowanie dystrybucją elektroniczną i umożliwienie fanom nabywania takich materiałów bezpośrednio z poziomu samej gry byłoby logicznym krokiem.
Przypomnijmy, że cykl Flight Simulator tworzony był dawniej przez będący własnością Microsoftu zespół Aces. Ku rozpaczy fanów studio zostało jednak na początku zeszłego roku zamknięte, a większość pracowników zwolniona. Okazuje się na szczęście, że spora grupa tych ludzi jest już teraz z powrotem w firmie i to właśnie oni pracują nad Microsoft Flight. Jednak nie wszyscy członkowie oryginalnego zespołu wrócili w szeregi giganta. Część z nich założyła własne studio, które nazwali Cascade Game Foundry. Nowy deweloper zajęty jest obecnie tworzeniem swojego pierwszego projektu. Będzie to naturalnie symulator lotu. Szykuje się więc ciekawy pojedynek dwóch podobnych gier tworzonych przez byłych członków tego samego zespołu."
Co Wy na to?
EDIT:
poniżej link do zapowiadającego trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=U_ohJYsMrWQ
Ostatnio zmieniony ndz 11 mar, 2012 21:05 przez piter747, łącznie zmieniany 3 razy.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Celem, jaki postawili przed sobą twórcy jest oddanie emocji towarzyszących lataniu.
Zabawa będzie oczywiście w pełni zintegrowana z Games for Windows Live.
umożliwienie fanom nabywania takich materiałów bezpośrednio z poziomu samej gry byłoby logicznym krokiem.
Niepokojące. :)
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

LINK do informacji. Oficjalna strona .
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Zniknęło "Simulator"
stanowić ma świeże spojrzenie na gatunek symulatorów lotniczych
W założeniach całość ma być równie przystępna dla starych wyjadaczy, jak i dla nowicjuszy
Nie wygląda to moim zdaniem szczególnie dobrze. :(
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Re: Ruszyły prace nad nowym symulatorem

Post autor: marcpro »

piter747 pisze: (...) zespół który pracował na flight simultorami ruszył do pracy i tworzą nowy program (...)
Premiera nastąpić ma w przyszłym roku.
Śmiem wątpić czy to będzie zupełnie nowa produkcja. W tak krótkim czasie to chyba nawet Microsoft nie da rady stworzyć symulatora od podstaw.


A poza tym to: pogodzenie starych wyjadaczy i nowicjuszy; Games for Windows Live, zakup dodatków poprzez program - jakoś nie nastraja mnie optymistycznie, ale pożyjemy zobaczymy.

A poza tym fajnie że coś się dzieje na rynku: Aerosoft, Cascade Game Foundry i teraz na nowo Microsoft.

Sie będzie działo :lol:
Ostatnio zmieniony wt 17 sie, 2010 13:51 przez marcpro, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
aliant
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:51
Skąd jesteś: Jaktorów

Re: Ruszyły prace nad nowym symulatorem

Post autor: aliant »

marcpro pisze:Śmiem wątpić czy to będzie zupełnie nowa produkcja. W tak krótkim czasie to chyba nawet Microsoft nie da rady stworzyć symulatora od podstaw.
Ja przypuszczam że podrasują trochę grafikę i może z optymalizują wymagania i dodadzą kilka nowych maszyn a cała reszta będzie ściągnięta z FSX.
Obrazek
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

W końcu model lotu to najbardziej pracochłonna część pracy nad symulatorem. Dla mnie liczy się zabawa, a nie grafika, odwzorowanie fizyki, grywalność itp, ale cóż, prościej dodać kilka pikseli do tekstur. Zobaczymy. Mam nadzieję, że warto będzie kupić nowego Sima.
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

TytusPZL pisze:Mam nadzieję, że warto będzie kupić nowego Sima.
Ja też mam taką nadzieję - cały czas odwlekam przesiadkę na FSX z myślą że pojawi się coś lepszego.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

FSX bazował na Microsoft ESP, stawiam, że podpicowali ESP, obtoczyli go w otoczkę user friendly oraz eye-candy i mają zamiar coś takiego wypuścić. Obym się mylił...

EDIT:
Jednak ESP powstało z FSX SP2, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Ostatnio zmieniony śr 18 sie, 2010 16:09 przez RzEmYk, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

RzEmYk pisze:Obym się mylił...
Obyś, ale boję się że masz rację, dla dużej sprzedawalności produktu nikt w dzisiejszych czasach nie będzie tworzył pseudo profesjonalnego symulatora na PC tak jak to było w założeniach przy pierwszych odsłonach MFS. Teraz bardziej liczy się fun i ładne kolorki.
Awatar użytkownika
KilRoy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 20:59
Skąd jesteś: Sosnowiec, EPKT

Post autor: KilRoy »

Nowy FS? No fajnie ale ciekawe jak będzie z wymaganiami.
Obrazek
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Wydaje mi się, że na czasy nowego FSa, wymagania będą mniejsze niż FSX.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
KilRoy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 20:59
Skąd jesteś: Sosnowiec, EPKT

Post autor: KilRoy »

shaman pisze:Wydaje mi się, że na czasy nowego FSa, wymagania będą mniejsze niż FSX.
Jeżeli by tak było to byłoby super :D Ciekawe jak z ceną? Początkowe ceny za FSX'a to totalna porażka ale co będzie to będzie.
Obrazek
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

wibwk pisze:(...) dla dużej sprzedawalności produktu nikt w dzisiejszych czasach nie będzie tworzył pseudo profesjonalnego symulatora na PC tak jak to było w założeniach przy pierwszych odsłonach MFS. Teraz bardziej liczy się fun i ładne kolorki.

I to mnie martwi najbardziej. Sam fakt że z nazwy zniknęło słowo "Simulator" już może dawać do myślenia, że należy spodziewać się bardziej zręcznościówki niż symulatora.

Pewnie tak jak napisał Rzemyk, dodadzą trochę misji, podkręcą kolorki, uproszczą obsługę, itd, itp - a sprzedaż pójdzie w miliony.

A nam, fanom maksymalnego realizmu - pozostanie wyginąć jak dinozaury. :cry:


Chciaż z drugiej strony - zawsze zostaje X-Plane.
Tutaj trochę infromacji z ich ostatniego kongresu.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Panowie spokojnie... Poczekajmy na więcej konkretów. Na razie wiadomo, że będzie nowy produkt i... w sumie tyle. Gdybanie na tym etapie może tylko doprowadzić nas wszystkich do frustracji, a na końcu może się okazać, że wcale nie jest tak źle ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

KaEn pisze:Panowie spokojnie... Poczekajmy na więcej konkretów. Na razie wiadomo, że będzie nowy produkt i... w sumie tyle. Gdybanie na tym etapie może tylko doprowadzić nas wszystkich do frustracji, a na końcu może się okazać, że wcale nie jest tak źle ;)
Może rzeczywiście na razie nie ma co się nakręcać, ale jak na razie wiele rzeczy na to wskazuje że raczej będzie to zręcznościówka.

No ale pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Dokładnie takie same, apokaliptyczne wizje były roztaczane przed premierą FSX i poza wymaganiami, które do dzisiaj nie zostały w pełni zaspokojone przez sprzęt dostępny na rynku, okazało się że to jednak kawał porządnej symulacji ;)
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

No z tym "kawałem" bym nie przesadzał.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Przypomnijmy, że cykl Flight Simulator tworzony był dawniej przez będący własnością Microsoftu zespół Aces. Ku rozpaczy fanów studio zostało jednak na początku zeszłego roku zamknięte, a większość pracowników zwolniona. Okazuje się na szczęście, że spora grupa tych ludzi jest już teraz z powrotem w firmie i to właśnie oni pracują nad Microsoft Flight. Jednak nie wszyscy członkowie oryginalnego zespołu wrócili w szeregi giganta. Część z nich założyła własne studio, które nazwali Cascade Game Foundry. Nowy deweloper zajęty jest obecnie tworzeniem swojego pierwszego projektu. Będzie to naturalnie symulator lotu. Szykuje się więc ciekawy pojedynek dwóch podobnych gier tworzonych przez byłych członków tego samego zespołu.
ciekawe co z tego wyjdzie...

Najlepiej by było jakby zrobili jakąś akcje pomysłów, czyli że byłaby jakaś strona na której można by pisać swoje pomysły i uwagi co do najnowszego FS.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
oracle
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 21:11
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: oracle »

Nie wydaje mi się aby Microsoft pokusił się na tworzenie kolejnej gry, której akcja rozgrywa się w kokpicie samolotu. Po prostu rynek na takie gry jest mały. Przypuszczam, ale mogę się mylić że to będzie całkiem nowy i lepszy symulator.
Jest jeszcze taka możliwość, że na razie nad niczym nie pracują tylko sprawdzają rynek (premierę mogą odwlekać miesiącami). Dowodem może być tu ich lipna strona.

Ciekawi mnie nad czym pracuje Cascade Game Foundry, piszą że pracują nad czymś co będzie miało demo więc to może być ciekawa alternatywa. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to symulator pociągów. :lol:
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Eee, symulator pociągów też by się przydał. :) Dwójka od Microsoftu nigdy nie ujrzała światła dziennego.
Yeroon
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:36
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Yeroon »

Ja do kolei nic nie mam. Pradziadek, dziadek i tata pracowali na kolei. Tato był lekko rozczarowany jak zorientował się, że poszło mi w samoloty ale jakoś to przetrawił ;)
A co do tematu to trzymajmy mocno kciuki żeby to nie była zręcznościówka typu leć tam, zestrzel to, unikaj wrogich pocisków. Na pocieszenie wspomnę, że mamy FS2002, FS9, FSX więc nawet jakby Microsoft Flight nie był "simulatorem" to i tak mamy na czym latać.
Już nie taki początkujący pasjonat lotnictwa.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Tato był lekko rozczarowany jak zorientował się, że poszło mi w samoloty ale jakoś to przetrawił
co kto woli... Ja jak miałem 10 lat to już sie interesowałem (nie mając FS) jak działa autopilot (może być dmuchany. hehe(jak w filmie)) i wieloma takimi sprawami - teraz te podstawy to już dla mnie nic ciekawego (samoloty to cały czas cel mego życia)
A co do tematu to trzymajmy mocno kciuki żeby to nie była zręcznościówka typu leć tam, zestrzel to, unikaj wrogich pocisków.
Przyłączam się
Na pocieszenie wspomnę, że mamy FS2002, FS9, FSX więc nawet jakby Microsoft Flight nie był "simulatorem" to i tak mamy na czym latać.
Niby tak, ale przydałoby się coś takiego jak dobre textury (realistyczne), bardziej rozmyte światła, a nie jasne kropki i wiele innych rzeczy.
Awatar użytkownika
KilRoy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 20:59
Skąd jesteś: Sosnowiec, EPKT

Post autor: KilRoy »

Przydały by się też dopracowane samoloty z całym kokpitem (FMC i inne sprawy), a nie wszystko kupować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

KilRoy pisze:Przydały by się też dopracowane samoloty z całym kokpitem (FMC i inne sprawy), a nie wszystko kupować.
Wyobrażasz sobie jak szybko ich support zostałby zablokowany mailami od wkurzonych użytkowników, którzy kupili "popsuty egzemplarz gry" gdyby standardowe maszyny miały poziom skomplikowania PMDG/Wilco? :twisted:
Yeroon
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:36
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Yeroon »

Taki offtop mały: Co do dmuchanego autopilota to film był całkiem nie najgorszy ;) . Zauważyłem u siebie od pewnego czasu swego rodzaju "zboczenie hobbystyczne" a mianowicie nie potrafię już oglądać filmu gdzie akcja rozgrywa się w samolocie nie oceniając odruchowo działań filmowych pilotów. Film dla mnie bardzo traci na wartości i nie potrafię się "wczuć" w fabułę tylko cały czas wszystko mi się nie zgadza. A już jasna krew mnie zalała jak w którymś to filmie trzeba było odłączyć autopilota a pilot zrobił to na panelu radia...
Morał z tego taki, że czasami lepiej widzieć mniej niż więcej i żyć w błogiej nieświadomości.
Już nie taki początkujący pasjonat lotnictwa.
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

XP - bdb system
Vista - ładne i kaszaniaste
7 - ładne i super sprawne


2004
X
Fligt

Może będzie analogicznie 8-)
Byle by się nie skończyło na samym "gaming". Liczę na solidną platformę, z potężnym SDK. Niech zrobią for fun (bo sprzedać się musi), byle by zostawili otwartą furtkę dla takich jak my. A wątpie by mogło być gorzej.
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Nie zgadzam się z Twoją opinią o FSX. Moim zdaniem jest bardzo udanym produktem, nie mam z nim problemów mimo wielu dodatków, chodzi bardzo stabilnie. FS9 się przy nim kryje.

Na laptopie mam W7 64bit , na stacjonarce Viste 64 bit, także porównanie mam. Muszę powiedzieć, że Vista właściwie niczym nie ustępuje W7. Bardzo sobie ją chwalę.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Yeroon
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:36
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Yeroon »

Cała dyskusja nad wyższością FS9 nad FSX oparta jest głównie na przyzwyczajeniach. Znaczącą różnicą wg. mnie jest tylko znacznie większy asortyment bezpłatnych jak i płatnych dodatków do FS9 (wynika to tylko z tego, że jest na rynku dłużej niż FSX) ale to się zmienia pomału ;)
Już nie taki początkujący pasjonat lotnictwa.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Robi się off-topic ale różnica między FS9, a FSX to nie tylko ilość dodatków. FSX po prostu lepiej wygląda i daje większe możliwości np. twórcom scenerii.
FSX mam na dysku już bardzo długo. Ostatnio z ciekawości wrzuciłem sobie FS9+UT+GE+AS 6.5. Nawet z tymi dodatkami FS9 wygląda dużo gorzej, niże FSX z analogicznymi dodatkami. Oczywiście, dla latających IFR na dużych pułapach jeden pies, jak wygląda ziemia ale dla VFR FSX to zupełnie inna bajka.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Jak na razie patrząc po ostatnich postach stwierdzam, że wywyższanie FSX jest tutaj tylko po to, aby potem nie płakać jeśli się okaże, że MS Flight nie będzie.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ja by porównał tak: Wyobraźcie sobie, że FS9 to Windows Vista, a FSX to Windows 7. Mają wiele wspólnego, aczkolwiek 7 jest poprawioną (i to gruntownie) wersją Visty. Karkołomne porównanie, ale ja tak to rozumiem :D
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

oracle pisze:Ciekawi mnie nad czym pracuje Cascade Game Foundry, piszą że pracują nad czymś co będzie miało demo więc to może być ciekawa alternatywa. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to symulator pociągów. :lol:
Demo które robią jest przeznaczone dla potencjalnych wydawców i inwersorów, nie graczy. Co to będzie to nie wiadomo, ale nie spodziewałbym się zamiennika dla FSa.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

TytusPZL pisze:Ja by porównał tak: Wyobraźcie sobie, że FS9 to Windows Vista, a FSX to Windows 7. Mają wiele wspólnego, aczkolwiek 7 jest poprawioną (i to gruntownie) wersją Visty.
Taki mały OT, Vistę "robił" zespół od W Millenium, 7 ten od XP, to inne produkcje.
Boję się że Flight też będzie "inną" produkcją niż symulator.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Taki mały OT, Vistę "robił" zespół od W Millenium, 7 ten od XP, to inne produkcje.
Masz na to jakiś papier? ;)

Dla przypomnienia - Vista została opóźnienia ze względu na zaangażowanie developerów w rozwój Xp i Servera.

W przeciwieństwie do drobnicy (takiej jak FSX czy MS F) systemy operacyjne są rozwijane przez kilkadziesiąt zespołów, które zajmują się poszczególnymi modułami. Każdy "Vista team" to po prostu zbiór zespołów, które w danej chwili pracują nad potrzebnymi modułami. Porzucenie zespołów zajmujących się modułami do Xp i wyznaczenie innych do zajmowania się modułami do Visty było by nieco nieracjonalne.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

wojtek_84 pisze:
Taki mały OT, Vistę "robił" zespół od W Millenium, 7 ten od XP, to inne produkcje.
Masz na to jakiś papier? ;)
Po prostu sprawdź u źródła zamiast pisać co piszesz.
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

Właśnie o to chodzi, podaj źródło które cytujesz.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Po prostu sprawdź u źródła zamiast pisać co piszesz.
Sprawdzałem i nigdzie nie znalazłem takiej wiadomości.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

KilRoy pisze:Przydały by się też dopracowane samoloty z całym kokpitem (FMC i inne sprawy), a nie wszystko kupować.
No właśnie! Wczoraj jak dokładniej przeglądałem Sim Market to wtedy zauważyłem, że FSX to tylko sam symulator i tyle.
Bardzo bym się ucieszył jakby projektujący MS Flight czytaliby to co piszemy -
Samoloty w Symulatorze powinny wyglądać jak Capitan Sim Boeing 757, E-Jets i reszta samolotów tego typu.

Niektóre dodatki traktuje tak jakby najpierw robili je na szybko (zrobione kiepsko), a potem poprawki sprzedają osobno i drogo.

Michał
ODPOWIEDZ