VFR Poland

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Fajnie, będzie połączenie obszarów Pomorza i Wielkopolski. Czekam z niecierpliwością :-)
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

...i kolejne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Góry, góry :-) Może to nie Alpy, ale nasze polskie. Kiedy będzie można to wszystko pobrać? Mam nadzieję, że jutro ;-)
Awatar użytkownika
DoDe
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 09:08
Skąd jesteś: Wroclaw

Post autor: DoDe »

Świdnica wygląda dokładnie jak w rzeczywistości z lotu ptaka...
Przydałoby się również zdjęcie Sobótki :)

Pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał Graczyk
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 sie, 2011 22:57
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Michał Graczyk »

W sobotę 6 sierpnia 2011, na stronie www.vfrpoland.com udostępnimy 11 nowych obszarów fotograficznej scenerii Polski dla symulatorów lotu. Kolejna część wirtualnej Polski zawiera wiele ciekawych miejsc, w tym między innymi:
- piękne krajobrazy Doliny Noteci (obszary Nakło, Krzyż Wlkp, Trzcianka, Wągrowiec, Żnin i Inowrocław)
- unikalne na skalę światową zjawisko hydrologiczne czyli skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby (obszar Wągrowiec).
- osadę z roku 737 p.n.e. w Biskupinie (obszar Żnin)
- miasto Mikołaja Kopernika czyli Toruń, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (obszar Toruń)

P.S Witam wszystkich, nazywam się Michał Graczyk, zajmuję się PR-em i marketingiem w firmie VFRPOLAND. Zapraszam również na nasz profil fejsbookowy na którym dowiecie się o wszelkich nowościach dotyczących serwisu internetowego www.vfrpoland.com

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Avsim wspomniało o VFRPoland na swojej stronie głównej :)
VFRPOLAND Releases More Of Poland
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Kolejne części nadchodzą...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Ładnie wam to idzie, jestem pod wrażeniem. Osobiście czekam na część mazowiecką, Radom i okolice.
marlonsm
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 12:38
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: marlonsm »

Czekam z niecierpliwośćią na Mazowsze i okolice Warszawy !
Sebol
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 25 lut, 2006 21:08
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Sebol »

A w Świebodzinie widać Jezusa?
Pozdrawiam SEBOL
GG:7199365
Obrazek
lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

Post autor: lotnik_94 »

Sebol pisze:A w Świebodzinie widać Jezusa?
W sumie to teraz jest charakterystyczny punkt nawigacyjny VFR.
quba83
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 01:30
Skąd jesteś: UK

Post autor: quba83 »

Jak to jest z tym kilkudziesieciometrowym przesunieciem fotoscenerii wzgledem lotnisk i drog. Na VFR Poland samochody poruszaja sie u mnie po lasach itp (w kazdym razie obok drogi), stwierdzam wiec ze dodatek UTX, ktorego uzywam, zostal dopasowany do "nieprawidlowej" pozycji w FSX. Zastanawiam sie dlaczego VFR Poland nie moze zostac dopasowany do FSX, przeciez latajac nad sceneria przesuniecie nie mialoby zadnego znaczenia, a drogi wpasowalyby sie w scenerie i podwojne pasy startowe nie draznilyby oka...
Awatar użytkownika
Scepon
Cadet
Cadet
Posty: 26
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 08:40
Skąd jesteś: z Gór

Post autor: Scepon »

Witam,
Chapeau bas za te robotę z VFR !
Zastanawiam się jak jakościowo będzie się to miało do możliwości skorzystania z TileProxy + GM, ale w FS2004 a nie FSX.
quba83
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 01:30
Skąd jesteś: UK

Post autor: quba83 »

Od supportu VFR Poland dostalem odpowiedz, ze skoro ich sceneria jest prawidlowo osadzona i najdokladniej ze wszystkich odwzorowuje rzeczywistosc, to producenci innych scenerii i dodatkow powinni sie dopasowac do VFR. Ma to wszystko sens i podejscie producenta VFR jest jak najbardziej prawidlowe, ale w praktyce oznacza to, ze z tym dodatkiem nie bedziemy mogli uzywac innych, bo watpie zeby np. UTX Europe dopasowalo sie do polskiej scenerii.
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

Po prostu masz za mocny komputer. Ja wyłączyłem samochody, bo mi klatki cięło i UTE z VFR się już nie gryzą. ;-)

Jak ja lubię podejście producentów gier/dodatków "jesteśmy jacy jesteśmy, a jak się nie podoba to spadaj" albo "my jesteśmy ok, to inni są be, a to, że byli tu wcześniej ich nie usprawiedliwia". :-)
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Panowie, to nie jest takie proste dopasować obszar tej wielkości do danych w stylu UT - zastanawiam się nawet, czy możliwe. Myślę, że wielkość/położenie obszarów obliczana jest matematycznie i jak to w FS wychodzi to już tak jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
morningr
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 12:20
Skąd jesteś: EPZR

Post autor: morningr »

Zakupiłem kilka punktów na stronie VFRPoland i wczoraj zainstalowałem sobie Jelenią Górę. Z miejsca startowego przywitała mnie pustynia co nie jest niczym wyjątkowym w przypadku samej fototekstury, ale z większej wysokości tak około 4 tyś stóp prezentuje się to bajecznie! Dzisiaj doinstalowałem autogen i teraz to już w ogóle jest magia. ;) Bardzo mi się ten projekt podoba włączając w to świetną stronę internetową.

Jest dla mnie tylko jeden minus.. nie ma Beskidu Małego! Okolice EPZR to jest mój azyl z życia prawdziwego i trochę ubolewam , że nie mogę sobie pofruwać VFR z Muchowca na Żar. :-) Ale twórcy zapowiedzieli całą Polskę więc... pozostaje być cierpliwym. ;) Trzymam kciuki.
Ostatnio zmieniony śr 11 sty, 2012 16:25 przez morningr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Witam, pokryłem sobie dziś całą Polskę ichnimi teksturami w wersji standard. Niestety mimo, że FS ładuje się znacznie dłużej nie zauważam poza rzadkimi drobnymi fragmentami terenu o wymiarach 1x1km rzeczonej fotoscenerii.

Obrazek: Obrazek


Mam zaznaczony właściwy folder w bibliotece.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Kolejne obszary...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Jak dojdziecie do połowy mapy to chyba się skuszę na abonament. A BTW to kiedy przewidywane jest 100% pokrycia? Jest jakaś data?

pozdrawiam,
Leszek
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Kiedy będzie można je pobrać? Tak się ucieszyłem na myśl o locie VFR z EPGD do EPSC wzdłuż wybrzeża a tu zonk! Czekam z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Nowe obszary już są tylko w wersji premium?
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
SP-ART
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 15:21
Skąd jesteś: Olsztyn

Post autor: SP-ART »

Niestety tak, a jak się nie myle w mailu informacyjnym była wzmianka o wersji standard. Jestem ciekaw czy i kiedy postanie VFR sceneria północno-wchodniej Polski (Warmińsko-Mazurskie nie licząc Elbląga, który już jest)?
Obrazek
DOŁĄCZ DO NAS I LATAJ RAZEM Z NAMI! FS2004/FSX
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Szkoda, cóż to pozostaje mi latanie z Gdańska do Śnieżki i wokół Zatoki Gdańskiej...
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
kaigun
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 lip, 2010 16:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: kaigun »

Koledzy, czy macie jakieś wieści odnośnie uaktualnionego autogenu ze stronki DAF, który ostatnio zniknął stamtąd z zapowiedzią ukazania się na stronach VFRPoland - absolutnie umila latanie nad płaską fotoscenerią i chciałbym podpytać, kiedy jest szansa na jego reaktywację?
Ostatnio zmieniony wt 13 mar, 2012 16:34 przez kaigun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

kaigun pisze:... kiedy jest szansa na jego reaktywację?
Być może niedługo powrócą na mą stronkę. Ku Waszej radości :)
Pozdrawiam
kaigun
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 lip, 2010 16:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: kaigun »

Piękne dzięki za osobisty update ! Przy okazji wielkie podziękowanie za cały wkład i świetne scenerie naszych baz !!! Na moim podwórku Krzesiny wymiatają !!! :lol:
Serdeczne pozdrowienia z Poznania !
Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

Post autor: jaromaz »

Poniżej zrzuty ekranowe pochodzące prosto z X-Plane 10 z wersji Beta VFR Poland przeznaczonej dla tego symulatora - bez żadnej obróbki Photoshopem (jak tu jest często spotykana :) ) lub zmniejszania - tak aby zachować wszystkie szczegóły 1:1. Zrzuty z włączonym HDR i 4xSSAA. Częściowo są również pokazem jakości wykonania wirtualnych kokpitów oraz chmur X-Plane 10.

VFR Poland, Bydgoszcz, pokaz HDR z X-Plane 10
Obrazek

VFR Poland z HDR
Obrazek

Przy włączonym HDR i 4xSSAA Garmin jest czytelny nawet pod bardzo dużym kątem
Obrazek


Poznań z małej wysokości [dzień/zachód/noc]
Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dzięki VFR Poland, przy tylu informacjach terenowych, lot z mapą VFR nie jest trudnym zadaniem :) ).
Obrazek

Z włączoną standardową opcją Real World Weather zawartą w X-Plane - można się natknąć na ciekawe zjawiska pogodowe (jedyny zrzut bez VFR Poland - wykonany podczas jednego z lotów :) ).
Obrazek
kaigun
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 lip, 2010 16:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: kaigun »

No cóż... Autogen na stronach VFR Poland się ukazał, ale niestety płatny... i to nie tanio ! ...uff, że też o tym kolega D-A-F nie uprzedził... A właśnie przymierzałem się do wykupienia kolejnej paczki punktów "ku potędze i chwale VFR Poland"...
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

A czy będzie autogen do FS9?
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

Post autor: jaromaz »

Niestety nie można wyedytować postu - więc dodaję poniżej następną (i przez dłuższy czas ostatnią) paczkę zrzutów :)

Poniżej zrzuty VFR Poland dla X-Plane 10 z Pomorza, oprócz jednego wykonane ok południa (dość mocno oświetlone). Pierwszy zrzut to piękna linia brzegowa (gratulacje dla Jarka z VFRP). Standardowe w X-Plane odbicia chmur w wodzie, i cienie chmur nad terenem, to nowum dla serii MS Flight Simulator :) .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

VFR Poland dla X-Plane 10 z okolic Konin/Powidz

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

jaromaz pisze:Standardowe w X-Plane odbicia chmur w wodzie, i cienie chmur nad terenem, to nowum dla serii MS Flight Simulator :)
Chciałbym, ale w FSX nadal nie ma cieni chmur nad terenem. :o

Pytanie zasadnicze:
Czy ten cały autogen czymś się różni od darmowego? Bo po tych screenach na fvrpl.com to troszkę się podłamałem. Sądziłem, że będzie więcej tych domków...
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Szczerze mówiąc ja się dziwię, że on w ogóle był kiedykolwiek darmowy ;)
Autogen to strasznie dużo średnio przyjemnej roboty.
Obrazek
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Standardowe w X-Plane odbicia chmur w wodzie
W FSX też są standardowe odbicia chmur w wodzie.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

Post autor: jaromaz »

W FSX też są standardowe odbicia chmur w wodzie
a to przepraszam :) od ponad roku nie zaglądałem do FSXa :) - jednak cienie od chmur na terenie też są ważne - dodają bardzo dużo realizmu :)
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

jaromaz pisze:
W FSX też są standardowe odbicia chmur w wodzie
a to przepraszam :) od ponad roku nie zaglądałem do FSXa :) - jednak cienie od chmur na terenie też są ważne - dodają bardzo dużo realizmu :)
Poprawili już te cienie? W pierwszej wersji pływały po ziemi, były uzależnione od ruchu kamery.
Awatar użytkownika
jaromaz
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 20 maja, 2009 12:13
Skąd jesteś: EPGO

Post autor: jaromaz »

Cienie chmur na gruncie są dużo lepsze niż w pierwszych wersjach X-Plane 10 - ale nadal nie są tak doskonałe jak w X-Plane 9. Z drugiej strony w XP10 jest zupełnie inna technologia generowania chmur - i zdecydowanie wolę pogodę właśnie z XP10. To nie jest wątek o X-Plane - więc utnijmy może dyskusję w tym miejscu - podsumowując tylko, że VFR Poland prezentuje się znacznie lepiej w X-Plane 10, niż w FSX :)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

VFRPoland prezentuje się wystarczająco ładnie na obu platformach. Na tyle ładnie, że zapytam o następne obszary - kiedy i dlaczego tak mało? Było by miło, gdyby została "zatkana" ta dziura na Pomorzu. Gdy się lata wysoko to takie braki w pokryciu terenu wyglądają niesympatycznie.
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Najpewniej "when it's done", bo pisałem do teamu przed grudniem i z tego co mi odpisali, a z tego co widzę dzisiaj, to "dziad swoje, baba swoje". Będzie jak będzie i Chłopaki po prostu konsekwentnie zapełniają mapkę klockami (i pewnie sami nie są w stanie wszystkiego przewidzieć); powoli ale do przodu.
I oby tak dalej - czekam na Podlasie ;).

Po cichu mam nadzieję, że jak już foto dla całej PL będzie gotowe, to prace skupią się na dopracowaniu autogenu, bo same drzewka i klocek gdzieniegdzie to trochę mało (dużo, ale dla mnie wciąż może być lepiej).

Pozdr.

PS. Tak bliżej przyjrzałem się tym screenom z XP... a gdzież te cienie chmur?... bo jeśli jakieś są, to strasznie słabe :P.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Dostałem maila o dostępności fotoscenerii dla X-Plane 9 (swoją drogą zadziała w 10?), a w nim m. in. "obszary scenerii dla X-Plane 9 w wersji standard (54-18 Gdańsk oraz 54-19 Elbląg) zawierają tekstury letnie o rozdzielczości 2.4 m/pix i są dostępne za darmo". Problem w tym, że po zalogowaniu pokazuje mi się do ściągnięcia tylko wersja premium. Gdzie są wobec tego tekstury standard?
ODPOWIEDZ