VFR Poland

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

"Narożnik" Polski.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Idziemy dołem na wschód.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
seam77
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pt 07 wrz, 2012 23:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: seam77 »

Zapowiada sie calkiem niezle.Ciekawe jak wyglada oswietlona Polska noca?? ;)
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Kupiłem VFRa parę dni temu i muszę przyznać, że nocą wygląda to genialnie... Jedyne o co można się przyczepić do projektu VFR Poland to brak porządnego instalatora. Ten java'owy u mnie powodował dziesiątki problemów - przede wszystkim wszystko pomieszane wizualnie i przez to konieczne było klikanie na oślep. Poza tym jak trzeba wszystkie obszary ręcznie instalować jeden po drugim to schodzi 2 godziny... Jakoś darmowy projekt VFR Netherlands2000 potrafił zrobić instalator dla całości...
A przy okazji pytanie do autorów: jest jakiś wstępny termin osiągnięcia 100% pokrycia kraju?

Pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Kiedyś było, że koniec 2011 :twisted:
Instalator przysparza kłopotów - potwierdzam.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Od co najmniej 2 tygodni otwierając stronę VFRPoland - scenerie nie widzę mapy z obszarami scenerii lub widzę tylko jeden, najwyższy jej rząd. Niezależnie od tego, czy jest to Firefox, czy Chrome mapy nie widać. Natomiast po zalogowaniu pojawia się kolorowa "nakładka" z wyszczególnieniem obszarów zainstalowanych, ale mapy pod nią dalej brak.

Wcześniej chodziło, ostatnio przestało, a ja wersji javy nie zmieniałem. Domniemam, że to autorzy strony coś "poprawili".
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

U mnie poprawnie się wyświetla. Firefox 16.0.2
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Google Chrome również jest wszystko ok. Wersja 23.0.1271.64 ma.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Sprawa się wyjaśniła, mechanizm wyświetlania mapy "podpadł" programowi AV. Ciekawe dlaczego podpadł i kto wprowadził zmiany, czy Kaspersky, czy VFRPoland, bo wcześniej wszystko działało poprawnie.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Stanel pisze:"Narożnik" Polski.
Stanel pisze:Idziemy dołem na wschód.
Obrazki z zapowiedzą były we wrześniu, jest listopad, a ja w dalszym ciągu ich nie widzę na mapie VFRPoland, jako udostępnionych do zakupu. Czy to znowu jakiś problem z funkcjonowaniem strony, czy po prostu takie niewielkie opóźnienie?
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Nigdy takich opóźnień nie było, zwłaszcza że od pierwszej wrześniowej zapowiedzi pojawiły się kolejne 3 :roll:
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Pojawiły się!
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

VFR Poland zainstalowany, ale nie ma go na liście w FSX...

Post autor: leszek81 »

Panowie,

Czy ktoś z was się z tym spotkał? Przywracałem system z obrazu dysku do miejsca sprzed instalacji VFR, zainstalowałem potem caluteńki VFR Poland, instalacja przebiegła bezproblemowo. Niestety VFRPoland jest niewidoczny w bibliotece scenerii FSXa. Jak próbuję go dodać to wychodzi, że już jest na liście... VFR Poland AFCAD dodał się bez problemu...

Sceneria w locie jest widoczna i teoretycznie jest ok, ale wolałbym widzieć to na liście, żeby wiedzieć w którym miejscu kolejki jest, żeby móc ustawić właściwie priorytety poszczególnych scenerii...

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Pewnego razu zniknęła mi cała lista w bibliotece. Nie znalazłem niestety przyczyny i rozwiązania. :|
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Ciekawostka przyrodnicza. Dzień później kolejna próba dodania VFR Poland do listy zakończyła się sukcesem. I teraz już ją widać na liście. Niezbadane są zwyczaje FSXa...

Pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

W FS9 są podobne hece, sceneria jest w bibliotece, lecz się nie wyświetla. Pomaga ponownie usunięcie jej z biblioteki oraz dodanie. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego - zdarzyło mi się to już trzy razy.
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
pajlot
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 15:02
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: pajlot »

Witam, czy są dostępne regiony wschodnie i kiedy można się ich spodziewać?
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Czy ten projekt jeszcze żyje? mamy lipiec 2013 a zdaje się, że w tym roku jeszcze nie dodali żadnego nowego regionu.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

Adam73 pisze:Czy ten projekt jeszcze żyje? mamy lipiec 2013 a zdaje się, że w tym roku jeszcze nie dodali żadnego nowego regionu.
Myślę że nie tylko Ty się nad tym zastanawiasz :) Szkoda że Twórcy nie kwapią się żeby udzielić jakiejkolwiek informacji. Chociaż na ich profilu facebook-owym pojawiają się jakiś newsy a na stronie zmienił się podkład mapowy więc wydaję się że projekt jeszcze żyje.
Może szykują jakiś duży wysyp obszarów dla południowej polski? :) Ja ponad rok temu w kwietniu otrzymałem informację że do końca roku (2012) doczekam się małopolski :)
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Przyłączam się do zapytania. Kupiłem licencję na dwa lata licząc, że za rok będę miał już prawie całą Polskę, albo przynajmniej dociągnę do moich rodzinnych Gór Świętokrzyskich a tu coś podejrzana cisza...
Panowie z VFR Poland, customer service trzeba podciągnąć :)

Pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Coś w tym jest co piszecie, też już dawno żadnego maila od VFRPoland nie dostałem, a tu jeszcze wyczytałem że D.A.F który dotąd swoje scenerie tworzył kompatybilne z tym dodatkiem i współpracował z nimi, ogłasza że przerabia swoje stworzone już scenerie na kompatybilność z defaultem. :cry:
X52
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Muszę przyznać że instalator scenerii online nie jest idealnym rozwiązaniem. Najpierw skrypt java strasznie mi się krzaczył w przeglądarce, później po kilkukrotnie powtórzonej próbie pobrania scenerii otrzymałem błąd, który widać na screenie (ujemny rozmiar pliku) przy probie instalowania instalator się wysypuje. Ponad tydzień temu napisałem prośbę o pomoc do wsparcia VFR Poland niestety całkowita cisza, brak jakiejkolwiek odpowiedzi i reakcji.

Czy ktoś miał może podobny błąd i jakoś sobie z tym poradził?

Obrazek
Obrazek
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

błąd

Post autor: piter747 »

Miałem podobny błąd na win7 i mozilla firefox..
Ściągałem scenerie przez zwykłego explorera i pomogło.
Mam nadzieję że i Tobie pomoże...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Niestety IE, Chrome, Firefox wszędzie to samo :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Pomaga powrót do Javy 6
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Gdy wystąpił u mnie inny błąd przy instalacji napisałem do vfrpoland i otrzymałem taką oto odpowiedź, cytuję:
"Może zróbmy tak:
1. proszę wyłaczyć menagera instalacji
2. wylogować się i zalogować ponownie
3. wyrazić zgodę na odpalenie menagera instalacji
4. sprawdzić czy dana sceneria ma nadal 100% pobrania czy mniej

Teraz dwa scenariusze:
1. jeśli ma mniej niż 100% prosze kontynuować pobieranie i dalej
instalacje (błędne informacje o statanie pobrania wynikają z błedów
sieciowych podczas pobierania dużych plików)
2. jesli jest 100% i nadal występuję błąd to będziemy lokalizować
plik"
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

2. jesli jest 100% i nadal występuję błąd to będziemy lokalizować
plik
A wiesz może co wsparcie vfrpoland przez to rozumie?
Obrazek
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

vfr

Post autor: piter747 »

Miałem do nich odpisać i wysłać plik o skrócie *.reg
Tyle pamiętam..
Przejrzałem maile żeby jakoś CI pomóc i jeszcze mam taki tekst z supportu:
"Pragniemy poinformować, że w przypadku wystąpienia błędu podczas instalacji aplikacji VFRClient.exe opisanego komunikatem o treści:

"Wystąpił problem podczas instalowania pliku C:\Program Files\VFRClient\.VFRClient.exe. No such file or directory."

należy postąpić według poniższej instrukcji:

1. Usunąć z dysku komputera katalog VFRClient z domyślnej lokalizacji C:\Program Files\VFRClient
2. Ponownie zainstalować plik VFRClient.exe

Przepraszamy ze wszelkie niedogodności.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie wszelkich problemów technicznych na adres support (at) vfrpoland.com. Szczególnie prosimy o kontakt użytkowników, którzy napotkali następujące problemy:

- błąd "nieprawidłowa ścieżka w scenerii zdalnej" w pliku scenery.cfg (dotyczy FS X)
- błąd "Flight Simulator 10 nie jest zainstalowany w systemie" pomimo posiadania symulatora (FS X)
- błąd "Nie posiadasz konta premium, ani wystarczającej liczby punktów premium" pomimo posiadania odowiedniej ilości PP (portal)

Każde zgłoszenie jest dla nas bardzo ważne i nie pozostanie bez odpowiedzi !"
oraz
"Proszę o chwilę cierpliwości. Pracujemy nad nową wersją aplikacji
VFRClient."

Już więcej nie pisałem do nich bo widocznie coś pomogło.
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Dzięki za próbę pomocy, niestety u mnie nie ma w ogóle pliku czy katalogu VFRClient. Wydaje mi się że teraz scenerie są jakoś inaczej instalowane (przez skrypt java). Popatrzę jeszcze w rejestry, a jak mi się nie uda to poczekam może wsparcie VFR POLAND się w końcu obudzi.
Obrazek
fryzol1a
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: pn 06 paź, 2008 20:28
Skąd jesteś: EPKT

Wreszcie wrócił....

Post autor: fryzol1a »

Drodzy Fani!
Wracamy po przerwie z dobrą informacją, już w następnym tygodniu opublikujemy 8 nowych obszarów. Szczegóły zdradzimy w poniedziałek. Szykujemy się do następnych publikacji, będzie się działo systematycznie Zapraszamy!

Zrodlo: https://www.facebook.com/pages/VFRPOLAN ... ion=stream

Pozdrowienia,
Kamil
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

To jest kpina. Panowie z VFR POLAND po 3 miesiącach nieobecności, braku jakiegokolwiek wsparcia i zainteresowania problemami klientów postanowili przypomnieć o sobie z nadzieją, że znajdą się kolejni naiwni na wyrzucenie kasy w błoto.

Sam pomysł i projekt fajny, ale żeby pobierać za coś kasę trzeba mieć profesjonalne podejście. Bo pieniądze, Panowie z VFR POLAND, to nie pasek w piaskownicy.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

Spokojnie, dajmy im szansę :) Mam nadzieję, że teraz już nie zawalą i dociągną do wschodniej granicy. Przerwa była stanowczo za długa i powinni w związku z tym jakoś ją nam użytkownikom wynagrodzić. Ale psów póki co proponuję na VFR Poland nie wieszać :) Choć sam mając dwuletni abonament nieco się "irytowałem" nie mając nic nowego do ściągnięcia przez ostatnie dłuuuugie miesiące.

pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
kary
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: ndz 11 wrz, 2011 17:04
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: kary »

Leszek, mając dwuletni abonament musisz na nich dmuchać i chuchać :// Dlatego rozumiem Twoją powściągliwość :P
Ostatnio zmieniony sob 12 paź, 2013 23:26 przez kary, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszek81
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 23:03
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: leszek81 »

:) Rachunek jest prosty, przy założeniu, że chcę mieć całą Polskę to kupowanie obszarów za punkty wychodzi po prostu drożej. Przy założeniu, że projekt zostanie dokończony. Za co trzymam kciuki :)

pozdrowienia,
Leszek
i7 4770 4,2GHz, ASUS MAXIMUS VI FORMULA, Z87, GeForce GTX 780, FSX, ASN i wiele wiele innych :)
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

A ile lat projekt trwa, bo nie pomnę? ;)
X52
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

BTW nie lepiej poczekać aż ukażą się wszystkie obszary i wtedy kupować abonament np. na rok?
fryzol1a
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: pn 06 paź, 2008 20:28
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: fryzol1a »

tidit pisze:BTW nie lepiej poczekać aż ukażą się wszystkie obszary i wtedy kupować abonament np. na rok?
I o to chodziło. :D
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Wreszcie wrócił....

Post autor: ad_verbum »

fryzol1a pisze:Szczegóły zdradzimy w poniedziałek.
Szukam, szukam i tych szczegółów nigdzie nie znajduję, czyżby dzisiaj nie był poniedziałek?

PS. Normalnie w takiej sytuacji bym się nie czepiał, ale po długich miesiącach ciszy zrobiłem się jakby nieco mniej tolerancyjny.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
ODPOWIEDZ