VFR Poland

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

Dzięki za informacje o aktualnym stanie projektu, powodzenia w przenosinach!
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

... takjaby jakaś blokada informacyjna puściła ;)

życzymy szybkiej bezproblemowej przeprowadzki
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Dobrze że wiemy coś nowego, niektórzy się niecierpliwi :)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

"Pojechali na wakacje ... "
Miało być za kilka dni a zmian, jak nie było, tak nie ma.
A tak przy okazji, co się dzieje z obszarem Żarnowiec i Gdynia dla FSX?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie płacz, dzieje się.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Wojtek Krzywda
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 12:45
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Wojtek Krzywda »

Witam!

Informację roześlę również newsletterem ale piszę i tu.. :)

Na dzisiaj planujemy rozpoczęcie przerwy technicznej, w trakcie której przenosić będziemy bazę danych na nowy serwer. Myślę, że potrwa to 2-3 dni zanim (nareszcie) uruchomimy serwis internetowy na nowo.

Majowo wszystkich pozdrawiam 8-)
pośpiech poniża
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Z niecierpliwością czekam na zakończenie prac. Nie wyobrażam sobie latania nad Polską bez fototekstury. Mam nadzieję, że wraz z nową wersja serwisu pojawią się następne obszary i wrócą Gdynia i Żarnowiec.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

PS. Mam nadzieję, że po jakimś czasie pojawi się coś w stylu Treescapes UK w uzupełnieniu fototekstury. Sądzę, że wpłynęło by to bardzo pozytywnie na sprzedaż, bo sporo osób "marudzi", że sama fototekstura jest "za płaska".
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Odsyłam do newsów YoY'a, gdzie doczytać się można pogróżek związanych z autogenem i nowym VFR Landmarks.
Zastanawiam się, czy to aby nie pojawi się wraz z nadchodzącym update'm? Tak czy siak, czekam głównie na nowe klocki. A jak dostanę Podlasie, to będę w niebo wzięty :)
Keep working Team :)

Pozdr.
Awatar użytkownika
Versacz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 62
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 19:42
Skąd jesteś: Tarnów

Post autor: Versacz »

Coś długo trwa ta przerwa techniczna, oby nie trwała tyle co ostatnia.
Szukam sponsora na PPL ;p
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Versacz pisze:Coś długo trwa ta przerwa techniczna, oby nie trwała tyle co ostatnia.
Ile trwała ta ostatnia? Bo bieżąca trwa już dziesięć razy dłużej niż miała trwać. Ja rozumiem, że wdrażanie nowego oprogramowania może wiązać się z poślizgami terminów, za to trudno mi zrozumieć braku jakiejkolwiek informacji związanej z przedłużeniem się przerwy technicznej i określeniem prawdopodobnego terminu zakończenia prac.
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

No tak może się wiązać z poślizgami tylko że za poślizg to rozumiem 1-2 dni a nie 10 razy tyle co przewidywali. Moim zdaniem to trochę nie poważne bo punkty są w oficjalnej sprzedaży a nie dość że serwis nie działa to jeszcze nie wiadomo kiedy zadziała. Podobno do końca roku mieli wydać większa część Polski ale jak wszystko będzie trwało 10x dłużej niż zapowiadają to jeszcze poczekamy :)
Awatar użytkownika
Wojtek Krzywda
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 12:45
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Wojtek Krzywda »

VFRPOLAND.COM działa, serdecznie zapraszam !
pośpiech poniża
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Machina ruszyła ponownie, super :) Martwi tylko to, że nie można ustalić ścieżki docelowej dla pobieranych plików. Ale i tak jest dobrze, bo dostaliśmy kolejne cegiełki :)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Dla plików tymczasowych nie ma wyboru ścieżki dostępu, bo osoby projektujące aplikację stwierdziły, że nie ma takiej potrzeby. Nie jest to specjalnym problemem chyba, że ktoś ma na domyślnej partycji bardzo mało miejsca. Docelowy katalog instalacji pobranej scenerii wybiera się później i na tym etapie nie ma już ograniczeń.

Pobrałem i zainstalowałem bez żadnych problemów trzy obszary - cały proces jest moim zdaniem prosty i przyjazny dla użytkownika. Jutro czas na następne :-)
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

No tak się składa, że ja mam mało tego miejsca... :?
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Super, nareszcie ! :) Teraz tylko czekać na Kraków! :)
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

Czy mi się wydaje czy teraz wersja Premium dla FS9 ma 2,4 m/pix zamiast 4,8?
matx1234 pisze:Super, nareszcie ! :) Teraz tylko czekać na Kraków! :)
No właśnie, to może zamiast Wrocławia - Kraków?
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

WilkzPolski pisze:No tak się składa, że ja mam mało tego miejsca... :?
Tym samym Twoja uwaga jest zrozumiała i zasadna. Swoją drogą to też chciałbym wiedzieć gdzie są zapisywane te pobierane, tymczasowe pliki. Choćby po to, by sprawdzić czy zostały usunięte po instalacji - nawet duży dysk jest łatwo zaśmiecić.

Niezależnie od tego, że odpowiednie osoby pewnie zaglądają na to forum, to proponowałbym Ci wysłanie emaila do vfrpoland z sugestią modyfikacji aplikacji instalera.
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Po instalacji są usuwane automatycznie, to akurat potwierdzam z obserwacji.
A mail już wysłałem jakiś czas temu, więc jestem dobrych myśli, co do przyszłości.

Swoją drogą, bo padło słowo przyszłość:
Chłopaki chyba są już na prostej - ciekawe jak prędko będą pojawiały się nowe klocki? Raz na miesiąc po parę obszarów byłoby super :)
Awatar użytkownika
Versacz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 62
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 19:42
Skąd jesteś: Tarnów

Post autor: Versacz »

Koledzy może podzielą się wrażeniami lotów nad nowymi terenami VFR-a. Dodano jakiś autogen czy dalej "pustynia"??
Szukam sponsora na PPL ;p
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Versacz pisze:Koledzy może podzielą się wrażeniami lotów nad nowymi terenami VFR-a. Dodano jakiś autogen czy dalej "pustynia"??
Z poziomu lotniska wygląda to dziwnie, ale od 3000 stóp widoki są miodne. Mam zamiar skompletować całość terenu Polski. Co do autogenu to mam nadzieję na taki dodatek, jakim jest Treescapes UK dla VFR Generation X (UK).

PS. Można tu wklejać obrazki?
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Można tylko nie bombarduj 26 calowymi screenami, a miniaturkami, np. z imageshack.us ;)

EDIT: To podpis tylko, nie muszę chyba na forum sim-lotniczym udowadniać, że pasjonuję się lotnictwem ;P
Ostatnio zmieniony śr 15 cze, 2011 18:05 przez WilkzPolski, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Kilka screnów TUTAJ
Tak przy okazji to co obrazek w podpisie użytkownika WilkzPolski ma wspólnego z lataniem?
Stanel
Awatar użytkownika
Versacz
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 62
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 19:42
Skąd jesteś: Tarnów

Post autor: Versacz »

Te screeny to z jakiej wersji FS są?? FSX?
Szukam sponsora na PPL ;p
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

Przede wszystkim jak mniemam jest to rozdzielczość Standard (bezpłatna), a nie Premium.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

FSX - Premium
Stanel
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

A. Coś pokręciłem. Przepraszam :) Stanel, z jakiej wysokości :)?
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Pomiędzy 2500 a 3500 ft
Stanel
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Za kilkadziesiąt minut udostępnię 692 screeny ze wszystkich kawałków. Screeny były robione podczas testowania scenerii i poza zmniejszeniem rozdzielczości są całkowicie nieobrobione więc nie wszystkie są najwyższej jakości.

TUTAJ

Screeny "powiszą" do niedzieli 19.06 do wieczora.
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Część tych screenów nie podoba mi się, na przykład miasta Iława i Elbląg. Wyglądają jakby były spod FS9 i miały rozdzielczość 4,8 m/piksel. Czy aby na pewno były robione z wysokości ~3000 stóp?

Okolice Trójmiasta i Kaszuby, które pobrałem, prezentują się znacznie lepiej. Swoja drogą robienie screenów z wysokości rzędu 3000 stóp nie jest najlepszą metodą prezentacji fototekstury o rozdzielczości 2,4 m/piksel. Moim zdaniem optymalna wysokość to nie mniej niż 5000 stóp. Wysokość 2500-3000 stóp sprawdza się w przypadku rozdzielczości rzędu 1 m/pixel lub lepszej.

PS.
Po powtórnym zalogowaniu się do serwisu vfrpoland pojawiła mi się informacja, że czynności wykonywane w poprzedniej sesji nie zostały zakończone, a konkretnie, że nie zainstalowałem pobranych obszarów (panel aplikacji pokazuje analogicznie - pobrane a nie zainstalowane) - co nie jest zgodne z rzeczywistością. Pobrałem, zainstalowałem i z przyjemnością polatałem.
Czy komuś pojawił się podobny komunikat?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Mi nie.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

W odpowiedzi ad_verbum.
Screeny, tak jak zaznaczałem były robione w trakcie testowania scenerii . Tzn. na różnych wysokościach, nawet poniżej 1000 ft, w różnych porach roku, przy różnej pogodzie, oświetleniu, w różnych ustawieniach FSXa i widoczności. Nie dokonywałem żadnej selekcji ani obróbki poza zmniejszeniem rozdzielczości.
Zgadzam się w pełni, że z 5000 ft wszystko wyglądałoby zdecydowanie lepiej aczkolwiek nie jest to stwierdzenie zbyt odkrywcze.
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Stanel pisze:Screeny, tak jak zaznaczałem były robione w trakcie testowania scenerii . Tzn. na różnych wysokościach, nawet poniżej 1000 ft (...)
Wcześniej podałeś przedział 2500-3500 stóp i stąd moje wątpliwości. Zdjęcia, które zamieściłeś, w przypadku brak informacji o wysokości z której zostały wykonane, mogą zniechęcać do produktu - a to chyba nie było Twoją intencją.

Komentarz, który napisałem wynikał z sympatii dla produktu, z którego jestem zadowolony i bardzo się cieszę, że istnieje, nie mówiąc już o oczekiwaniach na przyszłość.
Gdyby była taka możliwość to chętnie bym zapłacił dodatkowo za scenerie o wyższej rozdzielczości (1m/piksel lub lepiej) dla wybranych obszarów, takich jak większe aglomeracje i okolice popularniejszych lotnisk.
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

ad_verbum pisze: Komentarz, który napisałem wynikał z sympatii dla produktu, z którego jestem zadowolony i bardzo się cieszę, że istnieje, nie mówiąc już o oczekiwaniach na przyszłość.
Gdyby była taka możliwość to chętnie bym zapłacił dodatkowo za scenerie o wyższej rozdzielczości (1m/piksel lub lepiej) dla wybranych obszarów, takich jak większe aglomeracje i okolice popularniejszych lotnisk.
Zgadzam się w 100% i myślę że więcej chętnych też by się znalazło żeby dodatkowo dopłacić za lepszej jakości tekstury.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Pobrałem i zainstalowałem kilka nowych obszarów. Popieranie i instalacja przebiegały poprawnie - wyświetlił się komunikat "instalacja zakończona poprawnie" (krok 6/6). Zakończenie potwierdziłem naciskając przycisk OK.
Jednak obszar nie zniknął z listy, a z opisu procedury instalacji wynika, że powinien zniknąć. Na mapie dalej figuruje jako niebieski (wybrane do instalacji), a nie zielony (zainstalowane). Ponowienie procedury instalacji daje dokładnie taki sam efekt.

Gdzie znajdują się pliki tymczasowe (te pobrane, przeznaczone do instalacji)? Skoro mogę ponawiać proces instalacji bez pobierania to znaczy, że pliki tymczasowe pozostają na moim dysku i nie zostały usunięte. Jak tak dalej pójdzie to zapcha mi się dysk - w skutek takiego a nie innego działania instalatora mam każdy obszar na dysku dwukrotnie.

[UZUPEŁNIENIE]
Sytuacja miała miejsce przy konfiguracji: Win7 64bit, Firefox 4.0.1 (32 bit), Java 1.6.0_26 (32 bit)

Rozwiązaniem okazało się zmienienie przeglądarki na Chrome, pod nią opisywany problem nie występuje. Zamienne korzystanie z obu przeglądarek, czyli próba powrotu do Firefoxa, jest niewskazane.
Ostatnio zmieniony pt 17 cze, 2011 13:19 przez ad_verbum, łącznie zmieniany 1 raz.
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

nebogipdfel pisze:Zgadzam się w 100% i myślę że więcej chętnych też by się znalazło żeby dodatkowo dopłacić za lepszej jakości tekstury.
Tylko czy miałbyś wtedy tekstury sezonowe (wiosna, lato, jesień, zima) + noc?
Nawet jeśli tak, to czy starczy ci dysku aby zmieścić całą Polskę?

VFR Generation X UK wygląda cudnie, ale niestety tekstury to tylko lato.
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

ad_verbum pisze:Gdzie znajdują się pliki tymczasowe (te pobrane, przeznaczone do instalacji)?
Pliki te znajdują się w "C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Temp" w folderach mających nazwę np. "9945241a6dbacf3641a9563c7a02ee36", plik pobrany ma postać "typFS_nr obszaru_wersja" np. fs9100421v002p. Z chwilą kiedy instalacja została przeprowadzona pomyślnie, zawartość tego folderu jest usuwana. Natomiast plik tymczasowy, z którego przeprowadzana jest instalacja znajduje się w również w temp-ie w folderze np. "c24c6f977ac5e425ac19bae2ca0c916a" i ma postać np. "500b50f39c9f5d3d792aee0b91dbf53f".
Awatar użytkownika
Challenger
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lis, 2010 20:26
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Challenger »

Akurat tutaj dokładnie nie można chyba wskazać, ja np. miałem w folderze "d3071da107dde8424954681d4c4a4645". Trzeba poprostu szukać w tym miejscu.
LENOVO Y580
Intel Core i7-3610QM
8GB RAM (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 660M
+ Intel HD Graphics 4000
Windows 7 64-bit Ultimate
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

marcpro pisze: Tylko czy miałbyś wtedy tekstury sezonowe (wiosna, lato, jesień, zima) + noc?
Nawet jeśli tak, to czy starczy ci dysku aby zmieścić całą Polskę?
Przeczytaj uważnie nie chodzi o całą Polskę a tylko o wybrane fragmenty. Rozdzielczość tekstur 2,4 jest w porządku dla terenów zielonych ale w miastach przy tej rozdzielczości w zasadzie widać kolorową plamę zwłaszcza na niskiej wysokości. Być może dodanie autogenu trochę poprawi sytuację.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

marcpro pisze:VFR Generation X UK wygląda cudnie, ale niestety tekstury to tylko lato.
Rozwiązanie jest proste. Dla ułatwienia produkcji i obniżenia jej kosztów ograniczenie fototekstury 1m/pixel do jednego sezonu jest jak najbardziej do przyjęcia.
Mogłyby występować one jako opcja - dodatkowa sceneria, którą w przypadku chęci polatania sobie o innej porze roku, można by po prostu wyłączyć w ustawieniach scenerii - otrzymując wtedy jednorodne pokrycie terenu fototeksturą wielosezonową.
ODPOWIEDZ