[FS2004] Rodzaj samolotu, a wyznaczony gate (parking, stand)

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

filip1993
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 19:39
Skąd jesteś: LBN

[FS2004] Rodzaj samolotu, a wyznaczony gate (parking, stand)

Post autor: filip1993 »

To pytanie nasunęło mi się na myśl po dzisiejszym locie offline EGLL-ESSA. Po wylądowaniu A320 na pasie i skontaktowaniu się z groundem, kontrola wyznaczyła mi stand Sierra3 (sceneria - Scandinavian Airports 2), który przeznaczony jest dla samolotów cargo i znajduje się przed terminalem towarowym. A przecież ja mam samolot pasażerski i muszę dostać sie do gate-u i wysadzić pasażerów. Próbowałem upomnieć sie o inny gate, ale tym razem wyznaczyli mi Sierra2 a on także należy do terminalu cargo. Może to błachostka ale trochę denerwująca. Więc pytanie brzmi: czy da się, (a jeśli tak to jak) ustawić że ATC będzie wyznaczała maszynom cargo stand-y (gate-y) pod terminalem cargo, GA na parkingu GA, a normalnym pasażerskim przy gate-ach i stand-ach pod terminalem pasażerskim? Podejrzewam, że trzeba coś namieszać w aircraft.cfg ale nie za bardzo wiem co. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Hasło do szukajki: AFCAD
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
filip1993
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 19:39
Skąd jesteś: LBN

Post autor: filip1993 »

RzEmYk pisze:Hasło do szukajki: AFCAD
Może jest mniej skomplikowane rozwiązanie tego problemu.

Chodzi o ta linijkę w aircraft.cfg?

Kod: Zaznacz cały

parking=CARGO, RAMP, MIL_CARGO
Awatar użytkownika
piotr-pajor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 90
Rejestracja: śr 31 maja, 2006 09:06
Skąd jesteś: EPLL

Post autor: piotr-pajor »

w AFCADzie da się przypisać dane stanowisko do maszyny i nawet lini lotniczej ;]
Project LODZ - już niedługo sporo niespodzianek !
www.projectlodz.eu
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

FS rozpatruje też stanowiska pod kątem "średnicy" samolotu (stanowiska mają również taką "średnicę"). Oczywiście przypisanie do linii lotniczej, jak mówi Piotr, odgrywa ważną rolę. Ponadto FS ustawia zawsze samoloty od stanowisk numerowanych najniżej, wzwyż - czyli np. najpierw A1, potem A2 itd.
Pozdrawiam
SD
Obrazek
malin
Cadet
Cadet
Posty: 46
Rejestracja: ndz 04 gru, 2005 17:43
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: malin »

Lądując Airbusem Aerosoftu na lotnisku EPWA (sceneria Drzewiecki Design) za każdym razem jestem kierowany na stanowisko Lima66. Czy da się jakoś spowodować, żeby stanowisko postojowe było wybierane losowo, a nie za każdym razem to samo?
live to fly, fly to live, do or die
ODPOWIEDZ