Wirtualna Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Wirtualna Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY

Post autor: Lesniak »

Siemanoo wszystkim

Jako, że rekrutacja do Wirtualnej Grupy Akrobacyjnej "WATAHA" została oficjalnie zakończona, postanawiam rozpocząć swój własny nabór do konkurencyjnej grupy wirtualnych "ŻELAZNYCH" :) Póki co, w drużynie mogłyby się pojawić max. 4 osoby, gdyż latanie już w takiej ilości nie należy do łatwych rzeczy, a co dopiero w większej.

Cała akcja oczywiście ma się rozgrywać w Microsoft Flight Simulator X. Każdy z członków otrzyma model samolotu Zlin-Z50 w malowaniu "Żelaznych" z wybranym numerem oraz znakiem rejestracyjnym nawiązującym do swojego odpowiednika u prawdziwych "Żelaznych" (np. "5" SP-AUA). Poniżej przedstawię kilka zasad, na których przestrzeganiu BARDZO mi zależy :


1. INFORMUJMY SIĘ NAWZAJEM O PLANOWANYCH NIEOBECNOŚCIACH!! Jeżeli cokolwiek ma wyniknąć z naszego wspólnego latania, musimy się jakoś zgrać. Krótkie nieobecności (max. tydzień) zgłaszajmy przynajmniej dzień wcześniej, natomiast dłuższe (dłuższe niż tydzień) co najmniej 3 dni wcześniej. Oczywiście mile widziane jeszcze wcześniejsze zapowiedzi nieobecności, ale to tylko tak żeby była jakaś granica..

2. W ciągu jednego tygodnia obowiązywać będzie przynajmniej 1 spotkanie całej grupy, w sumie przynajmniej 3 spotkania w tygodniu. Ten warunek głównie ma na celu jako takie utrzymanie poziomu umiejętności pilotażu grupowego. Zalecam również osobisty trening, gdy nie spotykamy się razem.

3. Wymagana jest znajomość obsługi programu TeamSpeak oraz Hamachi*.

4. Wymagana jest również podstawowa wiedza o lotnictwie i akrobacji, np. znajomość pojęć takich jak wysokościomierz, zakrętomierz, pochyłomierz, prędkościomierz (i oczywiście umiejętność korzystania z tychże przyrządów xD)..pętla, beczka, korkociąg, rozejście, itp. Krótko mówiąc, osoba wstępująca do drużyny powinna umieć obsługiwać swój samolot, oraz wykonywać nim podstawowe akrobacje**.

* - ze względu na częste "zatłoczenie" na serwerach GameSpy'a, będziemy latać głównie przez Hamachi, chyba że wcześniej dostaniecie informację o sesji stojącej na serwerze GameSpy.

** - nie mówię, że trzeba umieć wykonywać je 100% perfekcyjnie..chodzi mi o zwyczajną znajomość tych figur :)

Do wspólnych lotów treningowych zapraszam również wszystkich, co maja ochotę poćwiczyć, jednak gdy będziemy trenowali jakiś pokaz, wtedy wejście będzie zamknięte.

---

Jeżeli cokolwiek z powyższych informacji jest niejasne, niewygodne, lub jeśli po prostu ktoś potrzebuje jakiegoś wsparcia, to oczywiście służę pomocą. Jestem również otwarty na rożne propozycje zmiany powyższego regulaminu :) .

Kontakt na moje GG - 3356817, lub na maila - lesniak17@gmail.com


UWAGA!! - Prowadzę również nabór na innych forach, stąd może się nagle okazać, że miejsca są już zajęte, jednak będę na bieżąco informował o ilości pozostałych.

Obecnie zarezerwowane są:

"6" - SP-AUC
"7" - SP-AUD
"5" - SP-AUA

...czyli dla kolejnego członka pozostaje "4" - SP-AUB 8-) Jednak ponieważ są to dopiero początki rekrutacji, możliwe że ktoś się zniechęci lub z innego powodu nie będzie w stanie z nami latać...stąd istnieje możliwość, że miejsca się zwolnią. Póki co, zapraszam :) :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Lesniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Nazwa zobowiązuje ;)
Powodzenia!
Obrazek
Awatar użytkownika
BHF
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 13:47
Skąd jesteś: Rzeszów EPRZ

Post autor: BHF »

Powodzenia i wytrwałości.Działajcie po męsku.
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Szkoda, że FSX :( Tak to chętnie bym z Wami potrenował ;)

Życzę wytrwałości i sukcesów! Godnie reprezentujcie nazwę ŻELAZNY! ;)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

To spróbuj w formacji polatać w FS2004. Porażka.
FSX nadaje się do tego zdecydowanie lepiej.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

@Konraf
Lekkie OT , Dlaczego twierdzisz że latanie w formacji jest gorsze w FS9 ?, to chyba tylko sprawa samolotu i serwera ? , pytam przez ciekawość.
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Z tego co wiem, w FSX jest to dużo płynniej. Inna sprawa to np. to (cytat z innego forum):
Co do akrobacji zespołowej to jedna pozytywna uwaga. FSX w odróżnieniu od FS9 umożliwia zbliżenie dwóch maszyn. FS9 nadmierne zbliżenie traktował jako kolizję, a FSX wydaje się reagować dopiero na faktyczne zetknięcie się elementów maszyn.
FSX ma wbudowaną komunikację radiową
i można to ustawić albo tak, żeby wszyscy wszystkich słyszeli, albo uzależnić od ustawienia freq. w samolocie (słyszą się tylko te osoby, które nastawią określoną freq.).
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Właśnie postawiłem sesję na GameSpy, nazwa: "!GrupaAkrobacyjna", tym razem hasła brak.
Zapraszam :)

TeamSpeak:

Ponieważ nie jestem właścicielem serwera, jego dane podam dopiero po dołączeniu do sesji.
Awatar użytkownika
Oman
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008 09:23
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Oman »

D. Design pisze:Nazwa zobowiązuje ;)
Powodzenia!
Pamiętajcie o tym co powiedział Stasiu!
Powodzenia.

Pozdrawiam,
Dominik
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Heh, dzięki wam wszystkim za pozytywne nadzieje ;)

Pamiętam, pamiętam..całkowicie się z tym zgadzam :) Ale wiesz.. Zrobimy co w naszej mocy, jednak nie wiem jak długo może potrwać nabranie w miarę widowiskowych umiejętności :] Wiele rzeczy może zależeć od sytuacji technicznej poszczególnych osób, i/lub od ich umiejętności... A, no i nie mamy jeszcze pełnego składu... Wciąż oczekujemy na "zamykającego", a więc kto ma chęci (ale przede wszystkim czas) - zapraszam, miejsce wolne :D


EDIT #1:

...sesja została zamknięta. Dziękuję wszystkim za wspólne loty :]


A tymczasem zapraszam do obejrzenia filmiku* oraz screen'ów* prezentujących nasze Zlin'y w akcji :)

http://www.youtube.com/watch?v=omd1kL2PZ-Q

http://picasaweb.google.pl/lesniak17/Mi ... orXZlin502#

*te w formacji 4-osobowej zrobiłem "solo"... Oznacza to, że powieliłem ścieżkę lotu jednego samolotu w czterech miejscach, w celu pokazania wszystkich malowań oraz naszego przyszłego celu... :)


EDIT#2:

UWAGA!! Mam przyjemność poinformować, iż użytkownik Goodman "złożył aplikację" do naszej grupy :D Z tego powodu informuję, że rekrutacja do zespołu została wstępnie zakończona. Teraz trzeba się trochę zorganizować... :P
ciemny21
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 273
Rejestracja: wt 18 paź, 2005 17:57
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: ciemny21 »

A tego zlina można skądś pobrać na FS9 ?
Marcin
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

To pewnie ten autorstwa Pigleta - jest na Sim-Outhouse i Flightsimie, jednak to maszyna przeznaczona jedynie do FSX.
Awatar użytkownika
CHESTER
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 93
Rejestracja: wt 15 lut, 2005 22:04
Skąd jesteś: EPLR

Post autor: CHESTER »

http://www.zelazni.pl.tl/Strona-g%26%23322%3B%F3wna.htm chyba wasza konkurencja? :twisted: Powodzenia, spóźniłem się na waszą rekrutacje :(
Nic nie robić tylko latać, akrobację kręcić wciąż
Być ŻELAZNYM po kres świata, tu w przestworzach jest nasz dom.

http://www.portlotniczy.lublin.pl/
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

CHESTER pisze:http://www.zelazni.pl.tl/Strona-g%26%23322%3B%F3wna.htm chyba wasza konkurencja? :twisted:
Nie, to nie jest nasza konkurencja :|

Ta stronka należy do pewnego gościa, któremu udostępniłem swoje malowania, screen'y i filmiki... Ale ponieważ nie mogłem się z nim dogadać co do szczegółów dotyczących praw autorskich i spraw organizacyjnych, zmuszony byłem odłączyć się, i osobiście kontynuować ten "biznes" :P Stronka niby fajnie zrobiona, i może moja wcale nie będzie lepsza, ale niektóre jej "szczegóły" powodują u mnie zachwianie równowagi, nawet na fotelu :lol:
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Witam ponownie, po dosyć długiej przerwie w naszej działalności...
...która na szczęście nie była bezowocna :)

Zapraszamy serdecznie do obejżenia naszego nowego filmiku reprezentacyjnego. Tym razem to nie żadne latające AI, tylko zwykli 'my' :P Specjalne podziękowania dla Roan'a, m. in. za scenerię ;)

http://www.youtube.com/v/QqZFeJL2QOg
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Jestem pełen podziwu ;o Film, którym możecie się szczycić :o Naprawdę, moje gratulacje, panowie!
Awatar użytkownika
CHESTER
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 93
Rejestracja: wt 15 lut, 2005 22:04
Skąd jesteś: EPLR

Post autor: CHESTER »

Jeszcze pare miesięcy treningu i ŻELAŹNI bedą was zabierać jako dublerów ;) przyjemny filmik i widać włożoną prace.
Nic nie robić tylko latać, akrobację kręcić wciąż
Być ŻELAZNYM po kres świata, tu w przestworzach jest nasz dom.

http://www.portlotniczy.lublin.pl/
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

W imieniu naszej grupy, proszę opinię publiczną o wypowiedzenie swojego zdania na temat realistyczności przedstawionych poniżej malowań Żelaznego Zlina [REAL vs Aktualne & BETA & BETA2]. Proszę zwracać uwagę głównie na poziom natężenia czerwieni oraz efektów odblasków ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 28 sty, 2010 22:46 przez Lesniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Hubertus
Cadet
Cadet
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2009 15:27
Skąd jesteś: epbc

Post autor: Hubertus »

IMHO aktualne lepsze ;)
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Bez dwóch zdań. Podzielam opinię Huberta.
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

I takiej odpowiedzi się spodziewałem :P
Ale tu chodzi o pisemne potwierdzenie dla konstruktora tych pozostałych ;) Czekam na dalsze opinie, i powtarzam - zwracać uwagę głównie na poziom natężenia czerwieni oraz efektów odblasków ;)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Lesniak pisze:zwracać uwagę głównie na poziom natężenia czerwieni oraz efektów odblasków ;)
Tego się nie da przenieść do FSa. W rzeczywistości natężenie koloru zależy od oświetlenia, odblaski od kąta padania światła i stanu powierzchni.
W FSie nie da się tego odwzorować, więc można co najwyżej dobrać uniwersalny wariant lub zrobić jeden dopieszczony wariant, który będzie wyglądał najlepiej w pewnych okolicznościach.

Poza tym jestem tego samego zdania co poprzednicy. Aktualne najlepsze.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Aktualne jest zrobione bardzo profesjonalnie. Beta 1 i 2 są szczerze mówiąc bardzo takie... "paintowe".
witt
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 60
Rejestracja: wt 08 gru, 2009 15:44
Skąd jesteś: EPOD

Post autor: witt »

Łukasz pisze:Beta 1 i 2 są szczerze mówiąc bardzo takie... "paintowe".
Strzał w dziesiątkę z tym opisem. Chyba nie muszę dodawać który wybieram :).
Morrowind
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: czw 17 gru, 2009 23:39
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: Morrowind »

Nah, bardzo fajne malowanie. Ogólnie rzecz biorąc to w dość krótkim okresie czasu powstały w Polsce 3 grupy akrobacyjne ;) .
Do zobaczenia na jakimś pokazie lub pikniku. Powodzenia!

Pozdrawiam
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

W ostatnim czasie natrafiliśmy w sieci na znakomite oprogramowanie do transmisji NA ŻYWO obrazu z monitora. Z tego względu ogłaszamy otwarcie naszego oficjalnego Kanału LIVE. Co jakiś czas będzie uruchamiane nadawanie podczas bierzącego lotu, lub zostanie puszczone nagranie z poprzedniego. Oczywiście nie zawsze będziemy w stanie to robić, chociażby ze względu na ograniczenia techniczne ;) Zapraszamy do śledzenia naszego kanału q;-D

http://www.livestream.com/wgazelaznyteam

Narazie testujemy, proszę opinię publiczną o wypowiedzi odnośnie jakości, prędkości przesyłu danych, itp. :)
Póki co, śmiało mogę polecić to darmowe oprogramowanie :)
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Jak widać, o jakiegoś czasu nasz kanał jest nieaktywny... To dlatego że mam małe problemy z neostradą, poprostu moje łącze jest zbyt słabe żeby unieść naraz FSX, TeamSpeak i Livestream...a niestety umowa kończy mi się dopiero za rok, także albo ktoś inny z nas będzie operował, albo będziemy wrzucać do listy odtwarzania na kanale kolejne filmiki... ;)
Awatar użytkownika
Shifti
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 16:10
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Shifti »

Nic się nie bać ludzie! Zawsze można pooglądać Wataszke! :D
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Wiedziałem że coś palniesz... 8-)
Awatar użytkownika
Shifti
Cadet
Cadet
Posty: 33
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 16:10
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Shifti »

Nic na to nie poradzę :D
BTW, zejdę na lekki offtopic, ale co z tą 3 grupą? Ani widu, ani słychu :O ! Mam nr gg kolegi ale kolega nie odpisuje... Bo ja już nie wiem czy są trzy grupy, cztery (jedna nowa powstaje, zobaczymy jednak czy na powstawaniu się nie zakończy), czy aby dwie... ale za to jakie ;)
No i swoją drogą... ZAKŁADAĆ nowe i się nie bać!!! W stanach, są nawet oficjalne kalendarze z air showami, a Europa jest tak zacofana, że my i team leśniaka to jedyne poważnie traktujące sprawę ekipy na tym kontynencie.
Nie bać się FSXa! Jest idealny do latania w grupie! Zlikwidowaliśmy, każdy problem z nim związany.
..no i tyle. Pozdro!
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Tak żeś nagadał, że gdyby nie brak czasu, to sam bym chętnie założył taką grupę. ;)
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Hehe, witamy ponownie :D
Pragniemy zaprezentować krótką wideo-relację z początku transportu naszej grupy na pokazy w Portugalii. Po tym wydarzeniu zamierzamy udać się w jeszcze jedno miejsce, gdzie zaprezentujemy krótszy show oraz premierę naszej nowej figury zespołowej.
W filmie występuje kilka zjawisk niekoniecznie zgodnych z rzeczywistością, zapewniamy jednak że zostały one wdrożone jedynie dla urozmaicenia całości ;)

Zapraszamy :)

http://www.youtube.com/watch?v=lMun1dDEgRY
Awatar użytkownika
Juniorsky
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 12:18
Skąd jesteś: EPGL

Post autor: Juniorsky »

No no, jestem pełen podziwu. Czekam na film z pokazów lotniczych, mam nadzieje że zaskoczycie czymś nowym. :)
Obrazek
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

A więc, nadszedł dzień premiery naszego nowego filmu!;) Jest to video-raport z zapowiedzianych jakiś czas temu pokazów w stolicy Portugalii. Zapraszamy serdecznie do oglądania, ocenienia i/lub komentowania :) Życzymy miłego seansu!;D

W.G.A. ŻELAZNY

http://www.youtube.com/watch?v=fLvFYAE6SlE
Lesniak
Cadet
Cadet
Posty: 18
Rejestracja: pn 02 lis, 2009 15:58
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: Lesniak »

Cóż, mamy wam wszystkim sporą porcję tekstu do przekazania, a nie chcę tutaj 'śmiecić', takwięc.. Zapraszam na naszą stronę! :)

http://www.zelazny.boo.pl
ODPOWIEDZ