SKAI Traffic, Morten's AI Traffic

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

SKAI Traffic, Morten's AI Traffic

Post autor: aszczupal »

SKAI Traffic v2.3 for Flight Simulator 9 & X
..ale prawnie tak samo wątpliwe jak Adobe . !

SKAI zawiera już w sobie AISmooth, i kilka innych rzeczy, o instalacji/deinstalacji nie wspomnę... :D

Adam
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez aszczupal, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Jest tez Morten's AI Traffic 2.2,podobno już nawet ze ,,złotym,, LOT em,czyli musi być w miarę aktualne.
domos
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pt 19 cze, 2009 10:31
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: domos »

Witam. Czy ktoś dysponuję listami linii lotniczych w pakietach skAI i Adobe Traffic? Ewentualnie innych pakietów (darmowych)? Pozdrawiam
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Traffic Mortena to w tej chwili zdecydowanie najlepsza paczka jaką można za darmo ściągnąć. Nie wiem jednak czy też nie jest naznaczona "etycznymi" znakami zapytania i czy na wykorzystanie wszystkich modeli i malowań autor miał zgodę. Sprawa nie jest tak oczywista jak w przypadku Adobe AI (tam jawnie walą autorów w odbyt), bo jego pakiet jest udostępniony jako samodzielnie złożona kompilacja tego co jest dostępne jako freeware i wszyscy autorzy wykorzystani w tej paczce są wymienieni w readme.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
mario18s
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: ndz 20 wrz, 2009 13:30
Skąd jesteś: Wieliszew

Post autor: mario18s »

Witam Was.
Słuchajcie ściągnąłem sobie Morten's AI Traffic 2.2 i mam problem. Po instalacji nie chce mi się odpalać FS (wersja 2004). Włącza się okno startowe i tak pozostaje :/ Dodam tylko że jedyny raz udało mi się odpalić FS, ale sam nie wiem co się stało że po wielu próbach się odpalił. Muszę przyznać że z tego co widziałem po tym jedynym włączeniu FS to traffic jest świetny. Oczywiście jest złoty Benek LOT'u. Ale co z tego jak nie można się nacieszyć tymi widokami. Jeśli może ktoś z was miał podobny problem, lub wie może o co chodzi to byłbym wdzięczny za pomoc.
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Po zainstalowaniu tego pakietu ,Fs baaardzo długo się odpala.Mozę poczekaj kilka minut.U mnie trwa to nawet 5 minut zanim FS się odpali.
mario18s
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: ndz 20 wrz, 2009 13:30
Skąd jesteś: Wieliszew

Post autor: mario18s »

kurcze tylko że ja czekałem już nawet z pół godziny i nic :/
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Co do tego Mortens traffic to wg mnie jest najlepszy bo kompiluje traffic każdej linii do oddzielnego pliku i nie ma żadnych problemów z aktualizacja planów.
LOT Polish Airlines
Obrazek
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Ja u siebie instalowałem ten pakiet nie bezpośrednio do FSa ,tylko do nowego folderu ,a dopiero później poprzenosiłem to co mi było potrzebne.
Moze dlatego nie mam kłopotów ,chociaż 2 dni po instalacji ,miałem problem,bo FS przestał mi wgrywać tekstury.
Pomogła zamiana FS9 CFG,na zapas który zrobiłem wcześniej.
Ostatnio zmieniony pn 09 lis, 2009 15:34 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Tak się właśnie zastanawiam na Trafficiem Mortena.... Na ten wczas mam Adobie AI, jednakże plany lotów są już w nim... ekhem, mocno "wysłużone" i nie ma A380... Zastanawiam się, na ile jest on lepszy od Adobe... Czy Morten, tak samo, jak SKAI, ma już AIsmooth wbudowane?

Pozdrawiam
Georgio
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 12:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Georgio »

Jak tylko zainstaluje to dam porównanie z Adobe AI. Ponoć Morten jest dużo lepszy.
Obrazek
KaEn
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 217
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 15:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: KaEn »

Major pisze:Czy Morten, tak samo, jak SKAI, ma już AIsmooth wbudowane?
AIsmooth jest całkowicie niezależną aplikacją i nie można go "wbudować" w jakikolwiek ruch. Możesz sobie ściągnąć AIsmooth i używać bez znaczenia jaki ruch AI masz aktualnie zainstalowany.
Obrazek
Core2Duo E8400 | GA-EP45-D3SL | 2x2GB DDR2 PC8500 | GF 9800GT/1GB | Win 7 64-bit | FS2004 | FSX
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

Morten ma nowsze plany lotów. LOT jest np z lata 2009. Jest też LOT Charters i Rżądowe samoloty. Jest też goldenjet ale w wersji "Wspólna sprawa". Ogólnie traffic zawiera plany 1525 linii lotniczych w tym GA i biznesjetów.
LOT Polish Airlines
Obrazek
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Mniemam, że jest lepszy od Adobe...?
mario18s
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: ndz 20 wrz, 2009 13:30
Skąd jesteś: Wieliszew

Post autor: mario18s »

Tak jak pisałem wcześniej mam problem z odpaleniem Fs po zainstalowaniu tego trafficu. Dlatego chciałem spróbować usunąć GA bo i tak nie potrzebny mi ten ruch a niepotrzebnie zajmuje miejsce i muli kompa. Może wtedy odpalę Fs. Dlatego mam pytanie, może ktoś z was to robił już i mógłby mi podać pliki jaki są odpowiedzialne za ruch GA bo szukam szukam i nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
Tusha
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: pt 18 cze, 2004 17:20
Skąd jesteś: Gostyń

Post autor: Tusha »

FS odpala się dużo dłużej ale powodem jest duża ilość samolotów. Zobacz sobie w folderze Aircraft ile masz tam samolotów zaczynających się od "AI". Dodatkowo każdy z nich ma kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt malowań. Pliki tarafiiców znajdują się w katalogu Flight Simulator 9\Scenery\World\scenery. Wywalenie kilku z nich nie poprawi raczej szybkości.
LOT Polish Airlines
Obrazek
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

@KAEN
Jakiś czas temu pisałem że AIsmooth jest zawarte w paczce SKAI , to oznacza że wg. mnie słowo "wbudowane" należy tak interpretować ..
Nie sprawdzałem jeszcze Mortena , ale już SKAI powoduje spoore wydłużenie startu FS'a
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
ROBTEEK
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: czw 22 lut, 2007 12:27
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: ROBTEEK »

A czy ktoś może jednoznacznie potwierdzić, który traffic jest lepszy Skai czy Mortema ?
I jaka jest różnica w porównaniu do Adobe?

Pytam bo używam Adobe i trochę mnie denerwuje ciągłe chodzenie na kręgi i myszkowanie po kursie jak żaglowiec. Pominę notorycznie powtarzające się zwisy.
-----------------------------------------------
Pozdrawiam
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Używałem Adobe, teraz mam SKAI , i mogę subiektywnie stwierdzić że SKAI jest zdecydowanie lepszy, Morten'a jeszcze nie testowałem.. aha oczywiście należy włączyć AISmooth !
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Wg. mnie stanowczo lepszy Morten,.Po pierwsze- bardziej aktualny,po drugie-rozbite plany lotów na każdą linie,co daje możliwość podmiany,lub ewentualnie usuniecie linii których nie potrzebujemy.
Potrzeba przy nim uruchamiać AI SMOOTH,w powietrzu robi się na prawdę gęsto.
Ps.Nawet Robert jest Twój ulubiony złoty benek :) ,ale łasiczki jeszcze nie ma.
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Jacku, a jak z deinstalatorem ?
tzn czy da się go sprawnie i kompletnie usunąć ? , (to mi sie podoba w SKAI)
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Awatar użytkownika
Olaffek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 23:27
Skąd jesteś: Ełk

Post autor: Olaffek »

Jak skutecznie usunąć SKAI-a ? bo chcę wypróbować tego Mortena. Znalazłem plik w fs9 z nim ale nie ma tam deinstalatora czy wystarczy usunąć wszystkie komponenty i to by wystarczyło czt jest jakiś inny sposób a może deinstalator jest gdzies ukryty. W programach i w usuń/dodaj nie znalazłem Skai-a by móc go usunąć.
The Call Of Ktulu
aszczupal
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: wt 29 maja, 2007 19:40
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: aszczupal »

Moment,, przecież jest "Deinstall" , popatrz dobrze.. w menu --> SKAI !
(chyba w głównym katalogu FS'a plik Uninstall.exe)
pozdrawiam
Adam

Obrazek
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Nie szukałem jeszcze czy jest uninstal,ale najprostsza metoda odinstalowania pakietów z AI jest usuniecie samolotów AI z folderu AIRCRAFT ,i pliku BGL który ma w nazwie traffic ,z folderu SCENERY/WORLD/SCENERY.
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Cóż... Używałem wcześniej Adobe AI... Zaopatrzyłem się w traffic Mortena... Jednak po instalacji tej paczki mój FS się sypie... Przy uruchamianiu wyskakuje błąd... No i kupa... :(
chrisparypa

Post autor: chrisparypa »

Jak zainstalowac skAI do FSXa ?? zainstalowalo mi folder w program files i tyle... na fsxa nie wplynelo to w zaden sposob, Samoloty i malowania defaultowe. Ktos podpowie ? Gdzies znalazlem zeby przenies samoloty do simobject/airplanes - tak zrobilem - i co teraz ? znalazlem tez zeby wlaczyc aplikacje Traffic Vie Board... zrobilem wedlug instrukcji zapisalo mi plik *.dat i co z tym plikiem teraz ?? Gdzies go przeniesc ??

Jedyna zmiana jaka zauwazylem w FSX to to ze zamiast dymu podczas TD leca kwadraciki... porazka....

co do kwadracikow czarnych zamiast dymu to o ile pamietam plik fx_1.bmp sie skasowal... moglby ktos podeslac na maila ?? albo gdzies na jakis serwer upnac ?? z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Por.Kornel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 15:29
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Por.Kornel »

chrisparypa pisze:Jak zainstalowac skAI do FSXa ?? zainstalowalo mi folder w program files i tyle... na fsxa nie wplynelo to w zaden sposob, Samoloty i malowania defaultowe. Ktos podpowie ? Gdzies znalazlem zeby przenies samoloty do simobject/airplanes - tak zrobilem - i co teraz ? znalazlem tez zeby wlaczyc aplikacje Traffic Vie Board... zrobilem wedlug instrukcji zapisalo mi plik *.dat i co z tym plikiem teraz ?? Gdzies go przeniesc ??

Jedyna zmiana jaka zauwazylem w FSX to to ze zamiast dymu podczas TD leca kwadraciki... porazka....

co do kwadracikow czarnych zamiast dymu to o ile pamietam plik fx_1.bmp sie skasowal... moglby ktos podeslac na maila ?? albo gdzies na jakis serwer upnac ?? z gory dziekuje za pomoc
Musisz przełożyć pliki samolotów do folderu simobjects->airplanes a pliki a pliki .bgl do scenery->world->scenery. To wszystko w tej materii.
chrisparypa

Post autor: chrisparypa »

Pomyslalem sobie... wloze plyte FSX i wcisne REPAIR... powinno odbudowac brakujace pliki tak ?? no i odbudowalo... z tym ze FSX pokazuje fatal error... i juz sobie nie polatam.... wszystko juz prubowalem z kazdego forum.... niestety pozstala ostatnia opcja.... odinstaluj... i zainstaluj.,... ahhhhh
mario18s
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: ndz 20 wrz, 2009 13:30
Skąd jesteś: Wieliszew

Post autor: mario18s »

pisałem już o swoim problemie... Po instalacji Morten's AI Traffic mój FS się nie odpala. Tak jak koledzy mówili jest to zapewne spowodowane dużą ilością samolotów. Przypuszczam że pamięć w moim PC nie daje rady (są to moje przypuszczenia tylko bo mam tylko 512mb RAM'u) więc zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednej kości 1gb. Jak myślicie czy to może sprawić że odpali się w końcu FS.
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Przy obecnych cenach pamięci lepiej dokup jedną kość 2GB, a tą 512stkę odłóż na półkę.
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
domos
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pt 19 cze, 2009 10:31
Skąd jesteś: Poznań

Post autor: domos »

Ja mam 2GB ramu, a po instalacji Morten's AI FS uruchamia mi się około 15 minut - cierpliwości :)
Georgio
Cadet
Cadet
Posty: 34
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 12:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Georgio »

Ja wczoraj zrobiłem testy. Na 4 GB ram fs9 uruchamia mi sie 7min.
Porównując do Adobe jakieś 3razy dłużej.
Jakościowo natomiast, Morten bije na głowę pakiety Dannego i Adobe. Ilość linii odwiedzająca EPWA jest miłym zaskoczeniem. Już nie widać tylko LOTu i Euro Lotu, plus kilka innych. Teraz jest cala gama nowych linii, w nowych malowaniach. Są LOT Charters, zloty benek, 767 z godłem, i wiele innych. Spadku ilości fps nie zauważyłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Oszołomienie po zainstalowaniu tego pakietu... :o
Cóż, na 2 GB RAMu uruchamia się 13 minut (sic!)... Ale naprawdę warto! Traffic jest przepiękny! :D

Tylko mam jeszcze pytanie... Wiecie może, jak wyłączyć defaultowy traffic? Bo niestety pomiędzy trafficiem Mortena, wałęsają się podstawowe maszyny FSa i brzydko to wygląda... :(
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Awatar użytkownika
Por.Kornel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 15:29
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Por.Kornel »

Czy mógłby ktoś zapodać screeny AI Mortensa z polskich lotnisk? Chcę porównać to do skAI czy chociażby MyTraffic2010, który zawiódł mnie lekko (regularne wizyty 777 ANA i Vietnam na EPGD czy kilku innych europejskich operatorów, którzy nie latają do Gdańska, poza tym, niektóre modele samolotów są gorsze niż w darmowych ai packach) i zastanawiam się może nie tyle co nad zwrotem produktu, co jego zastąpieniem darmowym mortensem.
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Zrobiłem kilka screenów na Okęciu i w Gdańsku. Wygląda to tak:

http://screenshot.xfire.com/screenshot/ ... 434f03.png
http://screenshot.xfire.com/screenshot/ ... 01e52b.png
http://screenshot.xfire.com/screenshot/ ... a3e117.png

Na Gdańsku pojawił się An-12, na Okęciu kilka BJ... Traffic bardzo, ale to bardzo piękny ;) Naprawdę polecam ;)
Awatar użytkownika
holo
Cadet
Cadet
Posty: 48
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 12:52
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: holo »

Jak dla mnie, to ten traffic ma jedną wadę. Większość planów lotu ma ustawione 1%, więc regulacja natężenia ruchu jest niemożliwa. Da się to przerobić, ale wymaga czasu.
Bartek H.
Awatar użytkownika
Por.Kornel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 15:29
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Por.Kornel »

Dzięki za screeny!
Samoloty wyglądają znacznie lepiej niż w MyTrafficu2010, a jak zobaczyłem SprintAira i Jetaira na screenach to aż się zdziwiłem, bo chyba to ich debiut w takich AI packach.
Na dniach przetestuję mortenowego AI i zobaczę przy którym zestawie (MT2010|Morten's) zostać ;)
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Hmm zupełnie jak WOAI :)
AMD Phenom II x4 965 3.6ghz
Gigabyte Gf460GTX
4GB DDR2 RAM
Viśta Wio Biznes
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

domos pisze:Ja mam 2GB ramu, a po instalacji Morten's AI FS uruchamia mi się około 15 minut - cierpliwości :)
U mnie przy tej samej ilości ramu FS uruchamia się 5 min. Faktycznie dodatek robi wrażenie - pozytywne oczywiście.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ODPOWIEDZ