[FSX] PMDG 737NGX

Dział poświęcony płatnym samolotom i śmigłowcom (czyli opinie, recenzje, poradniki). Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Samoloty.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

[FSX] PMDG 737NGX

Post autor: lukastur »

Myślę, że zbliża się coraz większymi krokami... rewolucja. Skriny zapierają mi dech. Jeśli będzie latał tak jak wygląda.... No rewo- rewelacja. W każdym razie - nie mogę się doczekać. Popatrzcie (poczytajcie) sami: http://forum.avsim.net/topic/311476-so- ... ompare-to/
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

Szykujecie już miejsce na 3305 stron dokumantacji ? Objętości poszczególnych podręczników poza QRH odpowiadają oryginałom. Najważniejsze, że treść jest opracowana przez Boeing'a a nie PMDG. As real...

http://forum.avsim.net/topic/319576-ann ... ilability/
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Smakowe ;]
Tylko co z tego, że producent się produkuje, jak przeczyta to 5% użytkowników, a reszta będzie pytać na forach ;P
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Do tych 5% będzie latać, a 95% nie. ;P
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

RzEmYk pisze:Smakowe ;]
Tylko co z tego, że producent się produkuje, jak przeczyta to 5% użytkowników, a reszta będzie pytać na forach ;P
To się odeśle do np. strony 1082 w Flight Crew Operations Manual, Volume 2 i już.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

Ciekawe czy poniżej $200 to wycenią...

http://www.precisionmanuals.com/Product ... ategory=16

Mały zestawik Jeppesen'a też miła rzecz.
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Zobaczymy jak z tym 737NGX będzie. Ostatnio widzę posuchę nowych bardziej ambitnych produkcji samolotów pod FSX: PMDG opóźnia premierę 737, Level-D chyba zawiesił swój 757, Airsimmer się wyłożył z A320. Nie wiem jak to interpretować ale być może producenci czekają już na MS Flight i po prostu "przeskoczą" FSX bo dużo klientów (może większość?) wciąż fruwa na FS2004. Możliwe też, że nie ma już kasy na tak ambitne produkcje bo hardcorowa fanbase maleje w pokoleniu konsolarzy...

Poczekamy, zobaczymy ale być może będę się musiał z konieczności przyjrzeć produktom Ariane pomimo ich wad i ceny ponad 300 zł, portowi Maddog-2010 lub wypocinom CS-a. Zresztą ogólnie pod FSX jest mało skomplikowanych airlinerów - brak w zasadzie sowieckiego i airbusowego sprzętu.

PS. Czytałem gdzieś na necie, że manuale 737NG które sprzedaje PMDG to stara wersja sprzed czterech lat. Nie wiem jednak na ile to istotne z punktu widzenia komputerowego flight-simmera...
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Znowu bzdety piszesz. PMDG nigdy nie podało oficjalnej daty wydania, więc nie ma mowy o jakimś opóźnianiu.
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

mbucholski pisze:Znowu bzdety piszesz. PMDG nigdy nie podało oficjalnej daty wydania, więc nie ma mowy o jakimś opóźnianiu.
Teoretycznie nie, ale jednak nastawiali się na ubiegły rok (coming 2010 itp). No ale widać trochę się przeliczyli.

Na razie MS Flight jest zbyt odległą przyszłością, żeby developerzy porzucali dla niego FSX. Co do posuchy - właśnie o to chodzi, że samoloty do FSX są coraz ambitniejsze, więc i zajmują więcej czasu.
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

Ultor pisze:PS. Czytałem gdzieś na necie, że manuale 737NG które sprzedaje PMDG to stara wersja sprzed czterech lat. Nie wiem jednak na ile to istotne z punktu widzenia komputerowego flight-simmera...
Wersja sprzed niecałych dwóch lat:

Obrazek

Nie jest najnowsza. Jednak z pewnością nie sprzed czterech lat.
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

@mbucholski: Jak widać musisz najpierw przeczytać mój post koniecznie! :)

Wtedy czytałem na necie, że ten manual jest z 2007 roku.
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

Odpowiadaliście mi że jestem niecierpliwy, że chcę kodu źródłowego, że tak nie można bo konkurencja, blablabla. Tymczasem to o co mi chodzi jasno opisał niejaki Matheus de Barrus - na forum AVSIM - którego zacytuję. Może to Wam rozjaśni moje myśli nt. PMDG. Podpisuję się pod tym i ja:
"Here is what I think. What everybody want at this moment are just news. I don't wanna know about release dates. I've read many and many times their position in this regard. All I and many other people want are news of how is the development going. I understand PMDG's point of view. Developing a software like this is not an easy task at all. It takes time and effort. But they could just say how is it doing. They could post a picture once in a while, maybe one per week, or maybe at each 15 days... a video per month or so. It's been weeks that we haven't recieved any significant update. I don't want the developers to waste all their precious time in the forum insted of focusing in the development, but some times when Ryan or Vin enter the forum, they could post some news. Not every single day, but from time to time to say how the development is happening, what are they working at the moment, things like this. I don't care about release dates. I know it will be ready when it's ready, and whenever it happens, I'll buy the NGX, either next week or in 2017. All that I and many other people here would like to see are just and only news. Nothing else. Doesn't matter how fast or slow the development is happening, I and many other serious people in this forum won't judge anybody.
PS.: Yes, I read what Vin said yesterday. I'm not complaining, just saying how I feel. "
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Tę postawę roszczeniową powodują egoizm i megalomania, czy jakieś inne tajemnicze siły? :lol:
Awatar użytkownika
pawel-d
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 181
Rejestracja: czw 08 lut, 2007 13:24
Skąd jesteś: Gdańsk

Post autor: pawel-d »

Co miałyby dać te screeny czy informacje o statusie i postępach? Żadnej daty i tak nie podadzą, informacje o tym co właśnie robią nic nikomu też nie powie. Najprostsze nawet rzeczy mogą się wiązać z nieoczekiwanymi problemami powodującymi przedłużanie realizacji projektu, więc info o tym, że np. zajmują się w danej chwili jakimś konkretnym zagadnieniem nie mają dla użytkowników żadnej wartości.
Samolot będzie kiedy będzie i tyle. Na razie pokazali VC, czyli to co chyba najciekawsze wizualnie. Poza tym, jak wygląda 737NG każdy może zobaczyć na realnych zdjęciach. Co dadzą screeny z nieskończonego dodatku?
Paweł Dragan
Gdańsk
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

Dadzą pewność że projekt się rozwija, a nie upadnie. PMDG wielokrotnie obiecywał, że będzie pokazywał rozwój NGXa. Cóż - spróbowałem sprawę wyjaśnić, po polsku, po angielsku... Gdyby się dało może i próbowałbym po chińsku - ale się nie da bo nie znam :) A i tak by to nic nie dało wobec żelaznych obrońców "skrytości" PMDG. Pozdraaawiam ;) A któż z nas nie jest egoistą? Czuję zapach tajemniczej siły hipokryzji?
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Nie wiem czy tak faktycznie jest ale podejrzewam, że PMDG napotkało "ostatnio" jakieś trudności w ukończeniu tego projektu i teraz stara się jakoś "załatać" tą sprawę. Być może nie chcą nic nowego mówić bo problem może być na tyle poważny, że sami nie są pewni czy 737NGX w ogóle skończą...
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Demagogia stosowana...
Masz jakieś dowody, czy tylko tak w horoskopie rano napisano?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Nie ma sensu oceniać czegoś czego jeszcze nie wydano, poczekajmy aż skończą i dopiero wtedy będziemy narzekać. PMDG pokazało screeny VC na zachętę oraz manual - moim zdaniem nikt by go nie wydawał bez pewności, że produkt końcowy powstanie ;)
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

No i co - można?? :) Siłowniki na skrzydłach wymiatają.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Jakie siłowniki?
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

A o takie siłowniki: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8250130634
które zapewne nie nazywają się siłownikami - zatem proszę o prawdziwą nazwę.
Ale po angielsku actuators to siłowniki.
Ultor
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 230
Rejestracja: czw 26 mar, 2009 17:05
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: Ultor »

Proszę bardzo! ;)

Urządzenie wykonawcze
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Rewelacja, można spaść z krzesła na ten widok, szkoda tylko że to dla FSX. Powolutku trzeba robić przeprowadzkę na najnowszą wersje szymka :D
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Zauważył. :) Zapowiada się gorące lato z NGX-em.
Awatar użytkownika
castor
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 gru, 2006 09:06
Skąd jesteś: Koszalin

Post autor: castor »

i5 6600K @ 4.5 GHz
Asus Z170 Pro gaming
16GB DDR4
Asus GTX970 Strix
TH Hotas Warthog
CH Pro Pedals + TIR5
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Żebyśmy wykorzystali przynajmniej połowę tych możliwości ;).
Fly on the Fly!
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Coś wiadomo kiedy wyjdzie?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Nie (standardowo when it's done), ale wiadomo, że niedługo będzie wiadomo:
http://forum.avsim.net/topic/339157-09j ... -progress/
In order to quell some of the (truly uninformed and at times outright ridiculous) conjecture, I am comfortable telling you that we will be setting a date on the calendar for release within the next couple of days.
Awatar użytkownika
oracle
Cadet
Cadet
Posty: 24
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 21:11
Skąd jesteś: EPBA

Post autor: oracle »

737NGX juz prawie gotowe do startu!!! Uwaga, uwaga jest juz data wydania: 4 sierpnia. http://forum.avsim.net/topic/340301-soon-defined/

aha, a tu od Chrisa overview http://www.flyaoamedia.com/aoa/nicks-73 ... pressions/
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Zaczynam żałować że nie mam fsx'a ;)
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

No cóż na wersję pudełkową pewnie przyjdzie poczekać jeszcze z pół roku :| . Wydaje mi się że ten 737 zdeklasuję inne dodatki ;) .
Matt
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 124
Rejestracja: pn 25 sie, 2008 02:58
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Matt »

From where we stand tonight- we anticipate that the PMDG 737NGX will be in your hands sometime in the next 7-10 days.
:D
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

Działający tryb Terrain jest imponujący! Samo nasuwa się pytanie o wymagania ;)
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

Kirow pisze:Działający tryb Terrain jest imponujący! Samo nasuwa się pytanie o wymagania ;)
Wymaga przeczytania kilku opasłych PDF'ów... ze zrozumieniem...
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

No właśnie jestem ciekawy jak to będzie wyglądać na naszych komputerach. Mam nadzieję, że został tak zrobiony, że nie będzie z nim żadnego problemu jak to było w poprzedniej wersji. No ale chyba taka marka jak PMDG jest na to przygotowana.
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Pojawiły się informację o cenach. Seria zostanie podzielona na paczki.
PMDG 737NGX PACKAGES:
=====================

PMDG 737NGX Base Package: $69.99* ETA: On/Before 04AUG11 Contains the 737-800/800WL, 737-900/900WL

PMDG 737NGX 6700 Package: $24.99 ETA: 4-8 weeks after base Contains the 737-600, 737-700/700WL

PMDG 737NGX ER Package: TBA ETA: 4-8 weeks after 6700 Contains the all 737ER variants.

PMDG 737NGX BBJ Package: TBA ETA: TBA Subject to interest Contains BBJ/BBJ2 variants.

PMDG 737NGX Mil Package: TBA ETA: TBA Subject to interest Contains the P-8 and "Wedgetail" variants.
Temat na forum PMDG
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

I dobrze zrobili, tak jak CS.
ODPOWIEDZ