VFR Poland

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

tidit pisze:(54-18 Gdańsk oraz 54-19 Elbląg) zawierają tekstury letnie o rozdzielczości 2.4 m/pix i są dostępne za darmo
Są do pobrania w ww. obszarach. W tej chwili sprawdzałem.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Kolejne obszary...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Fajnie, że "dziura" na Pomorzu znika. Przydało by się jeszcze razem z tym uzupełnić pokrycie terenu na osi EPSZ - EPPO. Wreszcie będzie można zaplanować lot VFR po krzywej zamkniętej EPGD - EPSZ - EPPO - EPBY - EPGD. Czekam niecierpliwie na możliwość pobrania zaprezentowanych obszarów.
kaigun
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 lip, 2010 16:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: kaigun »

Nie wiem, gdzie zgłosić się po wsparcie, więc napiszę tutaj - czy ktoś, kto instalował już autogen nie napotkał problemu nastepującego rodzaju: wybieram północny kawałek autogenu (pobrane 40 punktów), przeprowadzam instalację przez stronę VFR Poland, coś się w tle bardzo szybko instaluje i daje komunikat "instalacja przeprowadzona z powodzeniem/pomyślnie" a w katalogu scenerii do którego ściągałem nowe 8 kawałków nadal widzę tylko katalog "scenery" a chyba powinien zostać dodany katalog "texture". Dodam, że z braku miejsca na dysku docelowo dotychczasowe bgl'e mam na jednym dysku a nowe 8 kawałków ściągałem/instalowałem już do innej lokalizacji na drugim dysku. Wpis w scenery.cfg z główną lokalizacją jest ok, niestety instalator autogenu podczas instalacji daje komunikat, że automatycznie znajdzie ścieżkę (itp) i nie daje szansy ręcznie wskazać właściwego katalogu, ale chyba sam najwyraźniej nie odnajduje żadnego katalogu ze scenerią lub zainstalował autogen w jeszcze innym miejscu ? Co jest nie tak ? Czy instalacja nowych kawałków w nowym miejscu mogła coś pomieszać ?
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Przyczyną Twojego problemu jest to, że podzieliłeś zainstalowane dane pomiędzy dwie lokalizacje na dysku. Installer zna tylko jedną z nich i zainstalował pliki z autogenem do tej lokalizacji, którą wyświetla w trakcie instalacji. Rozwiązaniem problemu jest, albo zgromadzenie wszystkich plików w jednej lokalizacji, albo podzielenie plików z autgenem stosownie do wykonanego przez Ciebie podziału plików scenerii na dysku.
Jeśli będziesz miał z tym problemy to skontaktuj się z supportem VFRPoland: support (at) vfrpoland.com
Ostatnio zmieniony czw 10 maja, 2012 15:56 przez ad_verbum, łącznie zmieniany 1 raz.
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

Kaigun mam taką samą sytuację, pisałem już do supportu i dostałem dziś maila że analizują problem - także trzeba poczekać.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Bardzo ciekawi mnie polityka dotycząca autogenu budynków. O ile logiczne jest ustawienie domków w otoczeniu lotniska np. Krzesiny, o tyle zadziwiła mnie urbanizacja zupełnie maleńkiej wioseczki Bieczyny (woj. wielkopolskie) na którą natknąłem się właśnie dzięki dostrzeżeniu domków. Na razie jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi na myśl, to jakiś związek sentymentalny autorów do tego miejsca ;)
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Zgredd pisze:Bardzo ciekawi mnie polityka dotycząca autogenu budynków. O ile logiczne jest ustawienie domków w otoczeniu lotniska np. Krzesiny, o tyle zadziwiła mnie urbanizacja zupełnie maleńkiej wioseczki Bieczyny (woj. wielkopolskie) na którą natknąłem się właśnie dzięki dostrzeżeniu domków. Na razie jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi na myśl, to jakiś związek sentymentalny autorów do tego miejsca ;)
Jak się prezentuje ten autogen w VFRPoland? Tekstury terenu wyglądają ładnie z wysokości > 4000 - 5000 ft, czy przy tej wysokości lotu obecność autogenu ma jeszcze sens? Czy dodanie autogenu na tyle udoskonala wygląd scenerii z mniejszych wysokości, że rekompensuje nieunikniony efekt związany z oglądaniem tekstur o rozdzielczości 2,4m z małej wysokości?
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Zapełniamy kolejną "dziurkę".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Tak trzymać :). Prędzej, prędzej zapełniajcie i zapraszam na Mazury/Podlasie ;).

PS. Czy poza granicami Polski, sceneria będzie jakoś ładnie wycięta (dla dopasowania do default'u), czy po prostu prosta krawędź?
Awatar użytkownika
morningr
Cadet
Cadet
Posty: 10
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 12:20
Skąd jesteś: EPZR

Post autor: morningr »

Ja nie mogę się doczekać Śląska i Beskidów. Lot z Muchowca na Żar to by było coś. ;)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

ad_verbum pisze: Jak się prezentuje ten autogen w VFRPoland? Tekstury terenu wyglądają ładnie z wysokości > 4000 - 5000 ft, czy przy tej wysokości lotu obecność autogenu ma jeszcze sens? Czy dodanie autogenu na tyle udoskonala wygląd scenerii z mniejszych wysokości, że rekompensuje nieunikniony efekt związany z oglądaniem tekstur o rozdzielczości 2,4m z małej wysokości?
Z wysokości 5000ft autogen jak najbardziej ma sens. Wg mnie - mimo samych drzew, ten autogen zmienia drastycznie doznania estetyczne lotu nad 2,4m/pix.
Ujmę to tak - bez tego autogenu nie zaakceptowałbym VFR Poland i korzystałbym nadal z nudnego do bólu landclassu. Z kolei obszary z domkami pogłębiają doznania w tak mocnym stopniu, co same drzewka w stosunku do gołej fotoscenerii. Niestety na razie doszukałem się tylko domków wokół Krzesin, na Helu i we wspomnnianych Bieczynach. Nie sądzę, aby powstał autogen budynków dla całej Polski, ale drzewa na tyle starczają, aby już nie powrócić za nic w świecie do landclassu.

Mam tylko nadzieję, że obszary przygraniczne zostaną jakoś ładnie zblendowane i wpasowane w landclass.
Innym ciekawym pomysłem byłoby stworzenie w serwisie VFR Poland małego działu, poświęconego landmarkom, gdzie każdy mógłby uploadować swoje maleńkie dzieło. Wystarczyłoby, żeby każdy zrobił choć 1 maleństwo ze swojego regionu i już byłoby ciekawiej...
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Zgredd pisze:Nie sądzę, aby powstał autogen budynków dla całej Polski
Iście syzyfowa robota, ale jak chłopaki z VFRPoland wypuszczą już wszystkie obszary to mogą zacząć się nudzić ;-)
Ponadto są przykłady, że można - jednym z lepszych jest http://www.francevfr.com/product.asp?Code=VFRHNOX , zwłaszcza tereny średnio lub mniej zurbanizowane wyglądają po dodaniu budynków całkiem przyjemnie.
Zgredd pisze:drzewa na tyle starczają, aby już nie powrócić za nic w świecie do landclassu.

Hmm, chyba się zdecyduję na przetestowanie. Jak by co, to wiem gdzie zgłaszać reklamację ;-)
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Jeśli chodzi o autogen, to w przypadku tak dużych obszarów jak cały kraj, na pewno jest to generowane jakimś programem. Nikt tego nie ustawiałby ręcznie, bo trzeba by zebrać całą rzeszę ludzi do tej roboty, ale wówczas produkt już by się pewnie nie opłacał.
W przypadku VFR Poland drzewa są generowane właśnie takim automatem. Z domami jest pewnie trudniej, żeby program poprawnie zinterpretował materiał źródłowy.

Odnośnie reklamacji - zawszę służę screenami, żeby potem nie było :twisted:
Awatar użytkownika
Major
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 17:15
Skąd jesteś: Kielce / Dęblin

Post autor: Major »

Nie mogę się doczekać, aż to dojdzie do świętokrzyskiego, bo to naprawdę piękna okolica :) wspaniale byłoby polatać nad moimi Kielcami :)
grajek_dlugi
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 14:42
Skąd jesteś: Toruń

Post autor: grajek_dlugi »

Ja chciałbym powrócić jeszcze raz do problemu związanego z przesunięciem scenerii lotnisk względem autogenu z vfrpoland. Czy naprawdę nie ma żadnego sposobu żeby to zlikwidować?
u mnie W EPGD jest podwójny pas i na EPSC też mam przesunięcie. Skoro chłopaki z vfrpoland twierdzą że ich scenerie są położone idealnie, to może można jakoś pokombinować z wpisami do scenerii lotnisk, żeby je przesunąc.
Problem ten, przynajmniej dla mnie jest dosyć irytujący :cry: . Biorąc pod uwagę wspaniałe wrażenia wizualne podczas przelotu VFR, przy lądowaniu, patrząc na lotnisko doświadczamy jakiś niedorzecznych zjawisk psujących cały efekt i to na sam koniec.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

grajek_dlugi pisze:Ja chciałbym powrócić jeszcze raz do problemu związanego z przesunięciem scenerii lotnisk względem autogenu z vfrpoland. Czy naprawdę nie ma żadnego sposobu żeby to zlikwidować? u mnie W EPGD jest podwójny pas (...)
Pobierz ze strony VFRPoland darmowe AFCADy do polskich lotnisk. EPGD to moje macierzyste lotnisko i nie mam na nim "podwojonego" pasa.
grajek_dlugi
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 14:42
Skąd jesteś: Toruń

Post autor: grajek_dlugi »

To właśnie po dodaniu AFCADa pojawił się dodatkowy pas. Wcześniej była tylko tekstura z której można było wyczytać że sceneria lotniska jest przesunięta +- o szerokość pasa. Postanowiłem więc dodać tego AFCADa licząc na poprawę, niestety ta zmiana nie spowodowała poprawy, mało to dodała jeszcze pas na miejscu gdzie było widać go na teksturze vfrpoland.
Poza tym na liście scenerii w fs9; scenerie, autogen i afcad vfrpoland usilnie tkwią na pierwszych miejscach priorytetu. Gdy tylko ustawie jakieś lotnisko nad nimi po restarcie fs-a i tak vfrpoland wskoczy na pierwsze miejsce, mało tego jeszcze się zdubluje. O co w tym chodzi?

Jaką masz scenerie EPGD?
Ostatnio zmieniony czw 07 cze, 2012 16:47 przez grajek_dlugi, łącznie zmieniany 1 raz.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Grzegorz, przepraszam za zamieszanie. nie zauważyłem, że masz FS9. Ja mam VFRPoland zainstalowane do FSXa i tu wszystko wygląda poprawnie.
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Dalsze "wypełnienia":

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Polska rośnie, bardzo ładnie :). Tak trzymać!
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Witam,

Mam problem z Scenery Managerem. Przesiadłem się ostatnio na FSX i zakupiłem 2 obszary, ale nie mogę ich pobrać, bo java nie chce go uruchomić. Testowałem chyba wszystkie dostępne przeglądarki , ale w każdej jest dokładanie tak samo. Java jest zaktualizowana do najnowszej - nie pomaga, reinstalacja javy i przeglądarek - nie pomaga, powrót do starych wersji javy - nie pomaga. Instalację javy robiłem na dwa sposoby: 1 - poprzez download i instalacja ręczna, 2 - poprzez przeglądarkę. Mam windowsa 7 64bit i zainstalowałem wersję javy 32 bit oraz 64bit jednocześnie bo tak sugeruje Oracle - nie pomogło, następnie zainstalowałem osobno 32 bit i 64 bit - też nie pomogło. Również kombinowałem z przeglądarkami tj. instalowałem wersje 32 bit i 64 bit. też bez rezultatu. :-( Napisałem we wtorek do VFR support - do dzisiaj bez odpowiedzi. Zdesperowany, w czwartek postanowiłem zadzwonić do VFR, ale sympatyczna Pani sekretarka cały czas twierdzi, że nikogo nie ma - masakra jakaś.
Dodam, że ten problem pojawił się od od pierwszego uruchomienia komputera - kupiłem nowy.

Sprzęt:
Win7 HE 64Bit SP1
Procesor: Intel I5-2300
Ram: 4GB
Grafika: GeForce GTX 550 Ti
Przeglądarka Google Chrome wersja 20.0.1132.57m
Java w7

Macie może jakieś sugestie, bo mnie krew zalewa
Załączniki
I tak możę przez cały czas ładować.jpg
I tak możę przez cały czas ładować.jpg (58.4 KiB) Przejrzano 27580 razy
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Próbowałeś innych przeglądarek?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Tak, testowałem chrome, firefoxa, ie oraz operę. Na wszystkich jest dokładnie tak samo jak na załączonym screenie w poscie wyżej.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Kirow
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 275
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 08:20
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Kirow »

W oddzielnym oknie pojawia się pytanie o uruchomienie skryptu Javy? Nie przeoczyłeś tego?

EDIT: Właśnie próbuję sobie zainstalować i za cholerę nie mam przycisku do zaakceptowania umowy - całe to javowskie okno jest jakieś rozjechane ;) (IE)
Pozdrawiam
Boguś
----------------------------------------
"I will use Google before asking dumb questions." - Bart
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Kirow pisze:W oddzielnym oknie pojawia się pytanie o uruchomienie skryptu Javy? Nie przeoczyłeś tego?
No właśnie kiedyś miałem takie pytanie a teraz nie mam i nie wiem dlaczego. Kirow, jak Ci się uda rozwiązać ten problem to daj znać. Chyba, że coś jest nie tak po stronie VFR.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Adam73 pisze:Chyba, że coś jest nie tak po stronie VFR.
Właśnie pobierałem nowe obszary i wszystko działa poprawnie. Pobierałem przez Chrome (20.0.1132.57), ale specjalnie sprawdziłem też w Firefoxie i tu również działa.
Sprawdź, czy w przeglądarce zezwoliłeś na otwieranie "wyskakujących" okien i czy przypadkiem nie wyłączyłeś Javy.
Awatar użytkownika
Wojtek Krzywda
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lut, 2004 12:45
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Wojtek Krzywda »

Adam73 pisze:Chyba, że coś jest nie tak po stronie VFR.
Znaleźliśmy winnego - ostatnią aktualizaję Javy :)

Już wszystko jest OK i działa prawidłowo.
pośpiech poniża
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

U mnie również już działa. Dziękuję :D
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Zachodnia granica kompletna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porównanie tych samych miejsc w VFR Poland i VFR Germany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stanel
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Połączenie scenerii VFR Poland i VFR Germany w rejonie Słubic. Screen z wysokości 20 000 ft.

Obrazek
Obrazek
Stanel
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Obrazki na forum są, na stronie VFRPoland obszary do pobrania też są, ale jak na razie jedynie w wersji dla FS2004. :cry:
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Więcej obrazków w wyższej rozdzielczości TUTAJ
Stanel
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Wojtek Krzywda pisze:
Adam73 pisze:Chyba, że coś jest nie tak po stronie VFR.
Znaleźliśmy winnego - ostatnią aktualizaję Javy :)

Już wszystko jest OK i działa prawidłowo.
Niestety mam taki sam problem, jak wcześniej kolega Adam73.
Próbowałem Firefoxem oraz IE. Javę zaktualizowałem przed chwilą (ostatnio aktualizowałem na pewno nie przed lipcem) i problem jest nadal po aktualizacji. :roll:
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Zgredd - jak nie idzie z javą w wersji 7 to ją odinstaluj i zainstaluj wersję 6 powinno pomóc. Pozdrawiam.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

W wersji 6 pojawia się pusty manager w miejscu, gdzie był napis JAVA. Jeszcze na wiosnę instalowałem scenerie i wszystko było OK. :evil:

EDIT:

Tak samo w IE 32 bit. W IE x64 ruszyło jakoś w bólach, ale z błędami graficznymi.
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

U mnie na Firefox nie poszło teraz nic, na IE poszło ale to jest IE...
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Kirow pisze:całe to javowskie okno jest jakieś rozjechane ;) (IE)
Święta prawda :D
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Zgredd pisze:W wersji 6 pojawia się pusty manager w miejscu, gdzie był napis JAVA. Jeszcze na wiosnę instalowałem scenerie i wszystko było OK. :evil:
Miałem niedawno to samo, zaktualizowałem Javę i wszystko wróciło do normy. Działa zarówno w FF, jak i w Chrome. Zainstalowana wersja javy to 1.7.0_05-b06.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Ważne że instalator "pamięta" nieudane próby. U mnie pod IE8 okno instalatora nie ma dolnego paska przesuwu, Java najnowsza. :) Gorzej że potrafi przy większej ilości "kafelków" do pobrania, źle je zainstalować, czasem brakuje tekstur.
Przy okazji, fototekstura razem z infrastrukturą lotnisk to chyba pomyłka "systemowa" twórców, szkoda że takich elementów nie 'zamalowali".
X52
ODPOWIEDZ