Radiowysokościomierz w PMGD737-800 WL

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Krzychu200
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 14:56
Skąd jesteś: Łódź

Radiowysokościomierz w PMGD737-800 WL

Post autor: Krzychu200 »

Na początku witam wszystkich forumowiczów i fanów lotnictwa.

Moje pytanie dotyczy radiowysokościomierza w PMDG 737-800 (FSX). Nie wiem jak spowodować by podawał mi on komunikaty głosowe o wysokości podczas G/S i lądowania. Jednym słowem jak uruchomić "gadający" radiowysokościomierz ?
Pozdrawiam
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Przeczytaj instrukcję PMDG-737NGX-Introduction, od strony 60.
Krzychu200
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 14:56
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: Krzychu200 »

Dziekuję, nie wpadłbym na to że jest to w ustawieniach FMC. Nie mniej jednak problemu jeszcze nie rozwiązałem. Ogólnie komunikaty miałem włączone, dla poszczególnych wysokości też są na "ON". Wątpliwości mam jedynie co do wysokości 2500, 1000 i 500 ponieważ jest tam jeszcze ustawienie "SMART".
Fakt jest taki, że póki co radiowysokościomierz nie "gada" bo jak mi się wydaje, jakiś warunek nie jest u mnie spełniony... tylko jaki ?
Jestem na ścieżce, podchodzę z wysokości 2000 na ILS do EPLL (RW25), schodzi autopilot "A" pod prawidłowym kątem, klapy wypuszczone, spoilery uzbrojone, autobrake na 1-2. Teoretycznie wszystko OK, na końcu podejścia wyłączam AT i autopilota, staram się delikatnie posadzić maszynę.... fajnie bo udaje się wylądować, wyhamować itd.
Niby OK, ale komunikatów głosowych brak. Może ktoś udostępni plik cfg. dla FMC o ile to możliwe, bo nie mam pomysłu co jest nie tak...
Ostatnio zmieniony sob 18 sty, 2014 19:18 przez Krzychu200, łącznie zmieniany 3 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Ustawienie smart sprawia, że dany komunikat będzie odczytywany tylko po ustabilizowaniu na glideslope. Sprawdź, czy masz wybrane odpowiednie urządzenie i głośność - w tym samym dokumencie strona 78.
Krzychu200
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 14:56
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: Krzychu200 »

Normalnie strzał w krok. Siedzę na tym i nic. Zgodnie z sugestią sprawdziłem ustawienia dźwięków - teraz mam 100% zgodnie z instrukcją, a radiowysokościomierz nadal milczy.
Słyszę wieżę, silniki, wiatr... tylko nie komunikaty o wysokości... wsłuchałem się dokładniej przed momentem i w zasadzie nie słyszę też przestawiania dźwigni czy przełączników, komunikatów TAWS, czy dźwięku odłączania autopilota - problem jest chyba szerszy...
Odnalazłem nawet plik z dźwiękami o które mi chodzi, tyle że jest on w folderze FSX/SOUNDS/PMDG i tam są dopiero foldery i dźwięki.
Tyle że plik konfiguracji z którego korzysta 737-800NGX WL przekierowuje do dźwięków dla 737-800NGX.
OK, fajnie.
W folderze SOUNDS dla 737-800NGX mamy w końcu stosowny plik .cfg oraz różne dźwięki. Niestety analizując ten plik nie widzę by korzystał on z dźwięków w głównej lokalizacji dla FSX, tylko korzysta z dźwięków które są w folderze razem z nim.
Wniosek stąd, że skoro u innych to działa to byłbym wdzięczny za udostępnienie mi pliku .cfg lub całego folderu SOUND dla 737-800NGX
... tak przynajmniej mi się wydaje, że w tym leży kłopot.

Pisz poprawnie.
Ostatnio zmieniony ndz 19 sty, 2014 12:15 przez Krzychu200, łącznie zmieniany 2 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Sound.cfg PMDG 737-800NGX WL powinien przekierowywać do sound.cfg PMDG 737-800NGX - nie ma sensu trzymać na dysku tych samych plików w dwóch lokacjach. Dźwięki "systemowe" powinny być w Microsoft Flight Simulator X\Sound\PMDG\737NGX, za ich odtwarzanie odpowiada nie sound.cfg, tylko gaugesy samolotu. Przetestuj sposoby podane tutaj:
http://forum.avsim.net/topic/352981-no- ... d-devices/
http://forum.avsim.net/topic/358414-hel ... ly-engine/
http://forum.avsim.net/topic/354982-no-gpws-sounds/
Krzychu200
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 14:56
Skąd jesteś: Łódź

Post autor: Krzychu200 »

I wszystko jasne, to był DirectX. Pozwoliłem pobrać instalatorowi PMDG to co potrzebował z sieci. Tak właściwie to pobrał on starsze wersje DirectX'a i mu pomogło.
Dziękuję za nieocenioną pomoc... :D
ODPOWIEDZ