Zmiana wysokości w Boeingu 737

Wydarzenia, spotkania, imprezy, szkolenia.

Moderator: PZL Belfegor

kopyrda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 106
Rejestracja: czw 19 sty, 2012 13:33
Skąd jesteś: kraków

Zmiana wysokości w Boeingu 737

Post autor: kopyrda »

Witam.
Czy ktoś wie jak zmieniać wysokość lotu w b 737?
Chodzi mi o to że samolot leci w trybie VNAV. Przypuśćmy że utrzymuje przez jakiś czas wysokość 15 tys stóp. Dostaje polecenie wejścia na 33 tys stóp , pilot kręci pokrętłem na autopilocie do zadanej wysokości i teraz pytanie czym zatwierdza żeby jego 737 wzniósł się do zadanego levelu w trybie VNAV nie używając przysisku Flight Level Change. W 737 NG mamy guziczek ALT INTV i chyba jego używamy do tego celu , jednak 737 300 ,400,500 często nie miały tego guziczka i pytanie co wtedy?
Pozdrawiam
kopyrda
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Jak nie maprzycisku alt int to dwa razy vnav.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
kopyrda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 106
Rejestracja: czw 19 sty, 2012 13:33
Skąd jesteś: kraków

Post autor: kopyrda »

Dzięki. To idąc dalej. Gdy naciśniemy raz VNAV przy włączonym trybie to nam się wyłączy(VNAV) czy może stanie się coś innego?
Co wtedy ukaże się na panelu autopilota?
Czy zapali nam się lampka Alt Hold pod pokrętłem wysokości a zniknie dopiero gdy spowrotem włączymy VNAV?
kopyrda
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Jak wcisniesz raz Vnav podczas wznoszenia to tryb vnav się rozłączy ale samolot będzie dalej wznosił do ustawionej wysokości i potem przejdzie w althold i speed. Poza tym by zwrócić uwagę pilota miga cały czas żółta kontrolka, i na wyświetlaczu jest informacja o rozłączeniu vnav,mówie tu o 800- tce.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
ODPOWIEDZ