Chciałbym nauczyć się latać

Wydarzenia, spotkania, imprezy, szkolenia.

Moderator: PZL Belfegor

Janek_EPWA
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 lis, 2016 15:34
Skąd jesteś: Warszawa

Chciałbym nauczyć się latać

Post autor: Janek_EPWA »

Witam,
dostałem na 21 urodziny od rodziny lot widokowy. W czasie lotu miałem możliwość przez chwile sterowania samolotem i do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem. Dotychczas moje latanie ograniczało się wyłącznie do flight simulatora. Chciałbym nauczyć się latać w realu. Nie myślę o lotach z pasażerami, ale loty małymi samolotami byłyby dla mnie spełnieniem marzeń.

Wiem że na ten temat pisano tu wielokrotnie, jednak rynek się zmienia i nie zawsze te informacja sa wciąż aktualne. Czy może mi ktos podpowiedzieć jakie szkoły są dobre, ale nie za drogie? Jaki byłby koszt zrobienia licencji? Najbardziej interesuje mnie Warszawa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Mogę się podzielić informacja co do ceny przeglądałem oferty różnych szkół i najtaniej jeśli chodzi o szkolenie na c150 jest w silvair w sobieniach, szkolą piloci liniowi,ale to akurat jak w większości szkół i jeszcze do niedawna cena była około 22 tyś zł za teorie i praktykę, na dzień dzisiejszy jest to około 23500. Sam na wiosnę się tam wybieram, chyba że gdzieś indziej będą podobne ceny.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
michalkarpik
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pn 17 mar, 2014 20:46
Skąd jesteś: EPKW

Post autor: michalkarpik »

adiks7 pisze:Mogę się podzielić informacja co do ceny przeglądałem oferty różnych szkół i najtaniej jeśli chodzi o szkolenie na c150 jest w silvair w sobieniach, szkolą piloci liniowi,ale to akurat jak w większości szkół i jeszcze do niedawna cena była około 22 tyś zł za teorie i praktykę, na dzień dzisiejszy jest to około 23500. Sam na wiosnę się tam wybieram, chyba że gdzieś indziej będą podobne ceny.
To naprawdę świetna cena.
kristoff1980
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 lis, 2016 21:35
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: kristoff1980 »

Sprawdzałeś ofertę szkoły Ventum Air? Cenowo jest więcej, niż podał Adiks7, ponieważ z tego co sam patrzyłem, w swoim cenniku na stronie mają za samą praktykę 23 tys. Ale we flocie szkoleniowej mają nowe maszyny. Nie Cessny tylko coś zupełnie innego. Mnie osobiście to kusi bardzo.
Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić
~Leonardo da Vinci
Janek_EPWA
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 lis, 2016 15:34
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Janek_EPWA »

adiks7 pisze:Mogę się podzielić informacja co do ceny przeglądałem oferty różnych szkół i najtaniej jeśli chodzi o szkolenie na c150 jest w silvair w sobieniach, szkolą piloci liniowi,ale to akurat jak w większości szkół i jeszcze do niedawna cena była około 22 tyś zł za teorie i praktykę, na dzień dzisiejszy jest to około 23500. Sam na wiosnę się tam wybieram, chyba że gdzieś indziej będą podobne ceny.

Bardzo dziękuję za informacje!

[ Dodano: Wto 03 Sty, 2017 10:29 ]
kristoff1980 pisze:Sprawdzałeś ofertę szkoły Ventum Air? Cenowo jest więcej, niż podał Adiks7, ponieważ z tego co sam patrzyłem, w swoim cenniku na stronie mają za samą praktykę 23 tys. Ale we flocie szkoleniowej mają nowe maszyny. Nie Cessny tylko coś zupełnie innego. Mnie osobiście to kusi bardzo.

Dziękuję za informacje! Tak, zacząłem się rozglądać, sprawdzałem tez ofertę Ventum Air. Faktycznie, mają Cruisery, dla mnie to tez duży plus. Szkolenie teoretyczne, z tego co widziałem trwa 6 tygodni. Na poważnie rozważam szkolenie u nich. Ale jeszcze się rozglądam.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Ja juz zapisany, startuje z teorią 2.03, tak jak pisałem w Silvair, jednak jak ktoś bardzo chce to zrealizuje marzenia, mi Realizacja zajęła 15 lat, zachęcam wszystkich
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
Eddie
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 140
Rejestracja: śr 29 sie, 2007 09:59
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Eddie »

Ja bym troche uwazal z Silvair - z tego co wiem szkolen praktycznych tak duzo nie ma a flota coraz bardziej uboga. Na twoim miejscu upewnilbym sie, ze nie zostaniesz porzucony w polowie szkolenia i nie szedl na uklad by wplacac od razu cala czy polowe wymaganej kwoty.

Generalnie uwazaj ze szkolami i zbyt pochopnym wskakiwaniem bo tu fajna flota a tam tanio. Pamietaj ze szkolac sie na babicach rzeczywisty koszt szkolenia jest wiekszy niz zazwyczaj podany (z racji czasu trwania kregow nadlotniskowych) opierajacy sie na 45h.

Jesli chcesz latac rozrywkowo to pomysl o Aeroklubie Warszawskim. Spora flota moze nie za nowych samolotow, ale przynajmniej jak bedziesz chcial ze znajomymi skoczyc na weekend w gory to nikt nie bedzie robic problemow - wiekszosc komercyjnych osrodkow wychodzi z zalozenia ze samolot ma latac a nie stac na ziemi i niezbyt przychylnie patrzy na tego typu wycieczki.

I niezaleznie ktora szkole wybierzesz - celuj w okolo 30 tysiecy. Zrobisz zakupy przyrzadow, sluchawki, egzaminy panstwowe, jakies dolatywanie i po 22tys dawno sladu nie bedzie.
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

I jak tam Janek zacząłeś kurs? Jeśli tak to gdzie?Ja mam za sobą 16 godzin teorii,jeszcze 86 i po zdanym egzaminie praktyka
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
ODPOWIEDZ