Aztec.pl - Forum Dyskusyjne Strona Główna Aztec.pl - Forum Dyskusyjne
pasjonatów wirtualnego latania

FAQFAQ Regulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: konraf
Śro 26 Gru, 2012 18:06
REX PLUS
Autor Wiadomość
krecik1
Cadet

Imię: Marcin
Wysłany: Nie 23 Gru, 2012 20:54   REX PLUS

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu mam problem związany z działaniem REX+.Mianowicie przy ładowaniu pogody do FSX dostaje pewien komunikat.Dołącze zdjęcie do postu,więc będzie wiadomo o co mi chodzi.Wszystko robiłem jak jest zalecane w instrukcji ale nie REX+ nie działa poprawnie.Szukałem na różnych innych forach pomocy ale nie udał się mi znalęść żadnych rozwiązań dla tego zamieszczam ten post i mam nadzieję,żę ktoś będzie miał jakieś rozwiązanie.Pozdrawiam. :(

P.S Dane kompa umieszczam w załączniku.

West
Light Planes Captain

Imię: Wojtek
Wysłany: Pon 24 Gru, 2012 21:38   

A skąd ściągnięty REX?

krecik1
Cadet

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012 08:55   

Program kupiłem na tej stronie:http://www.flightsimstore.com/product_info.php?currency=USD&products_id=809
Wczoraj otrzymałem także płytę z REX+ od REX GAME STUDIOS ale po instalacji jest ten sam problem i już nie wiem o co tu chodzi i gdzie mogę zrobić.Myślę,że problem jest w moim komputerze ale nie wie jak go znaleść.Dodam tylko,że poprzednia wersja programu działała poprawnie.

Pozdrawiam

wojtek_84
Jet Captain

Imię: Wojciech
Wysłany: Wto 25 Gru, 2012 15:53   

Za dużo mieszasz ;) wersja download, wersja z płyty, jakaś nieokreślona poprzednia wersja - pytanie czy wszystko zostało odinstalowane poprawnie - przy tym co opisałem założył bym, że problem polega na tym, że FSX "pamięta" o jakiejś starej wersji REXa, a w komputerze jest nowsza - i na tej linii powstaje konflikt.

Piszesz z Wielkiej Brytanii więc jak mniemam - nie będziesz miał problemów z napisaniem na forum REXa - z doświadczenia wiem, że działają rewelacyjnie szybko i co tu dużo mówić - mają większe od nas doświadczenie w rozwiązywaniu problemów ze swoim produktem.

Kolekcjonuję rozwiązania problemów więc byłbym wdzięczny za linka do tematu, w którym opiszą rozwiązanie. Z góry dziękuję.

krecik1
Cadet

Wysłany: Wto 25 Gru, 2012 23:06   

Dziękuje za Twoją odpowiedź Wojtku_84.Jeśli chodzi o odinstalowywanie to używam do tego programu o nazwie Revo Unistaller Pro i jestem zadowolony z jego działania gdyż usuwa on również wszelkie ślady z komputera oraz z rejestru a mówiąc szczerze to nie mam za dużo wiedzy na temat usuwania pilków z rejestru.Czy wiesz może jak sprawdzić którą wersja REX-a jest zapamiętana przez FSX.Jeżeli tak to czy możesz podać mi sposób jak to sprawdzić proszę.A co do forum od REX-a to jestem z nimi w stałym kontakcie ale nie dostałem jeszcze konkretnego rozwiązania.Próbowałem tych sposobów ale nic nie pomogło dlatego napisałem też na tym Forum.Może znajdzie się jakaś mądra głowa i wskaże rozwiązanie.Poniżej podaje kilka liknków do tego problemu.Pozdrawiam

-http://www.realenvironmentxtreme.com/forums/index.php?/topic/22352-tn20121112-005-wxplus-weather-not-injecting/

-http://www.realenvironmentxtreme.com/forums/index.php?/topic/23408-weather-theme-could-not-be-loaded/

-http://www.realenvironmentxtreme.com/forums/index.php?/topic/23141-injecting-weather-issues/

CamilosSmith
Cadet

Imię: Kamil
Wysłany: Czw 20 Lut, 2014 00:23   

Odświeżam temat a właściwie problem. Jakie rozwiązanie?!

Adam73
Turboprop Captain

Imię: Adam
Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 22:39   

Witam,
Zakupiłem program REX Essential+Overdrive HD w Simmarkecie. Program zainstalowałem na dysku C natomiast FSX jest zainstalowany na dysku D. Zgodnie z manualem wszystko skonfigurowałem (przynajmniej tak mi się wydaje) Uruchamiam program następnie wchodzę w zakładkę weather tworzę tam flightplan a następnie klikam na flight now i w tym momencie uruchamia się FSX. Po zalogowaniu na standzie znikają deflautowe chmurki natomiast nie chcą się pojawić się te z REX-a mimo, że one również zostały zgodnie z manualem zainstalowane. Niebo nad PL mam czyste (nawet dzisiaj)Sam silnik pogodowy działa bez zarzutu.
Jakieś pomysły? ;)

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:04   

Cytat:
Po zalogowaniu na standzie znikają deflautowe chmurki

Wszystkie chmurki w FSX masz albo domyślne albo REXowe. Nie możesz mieć jednych, które znikną i pojawią się inne. Więc jeśli coś znika to znaczy, że nastąpiło wczytanie pogody i wgrało Ci się bezchmurne niebo.

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:11   

Zgadza się. Tylko dlaczego? Nad Poznaniem /w realu/dzisiaj niebo jest pochmurne od rana. Rexowy METAR wskazuje poprawnie a w FSX piękne słońce i ani jednej chmurki

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:21   

To może Ci się nie załadowała pogoda?

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:25   

No właśnie tego nie wiem. Choć wydaje mi się, że pogoda jest załadowana. Wnioskuję to po QNH, które jest zgodne z metarem. Wojtku, a jak to ewentualnie sprawdzić?

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:29   

Wygeneruj rexem inną pogodę i sprawdź czy się zmieni.

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017 23:39   

Wygenerowałem. Znalazłem lotnisko z deszczem. Deszcz w FSX pada a chmur brak :( Sprawdziłem daromwym programem pogodowym FSXWX i pogoda jest bez zarzutu. Wnioskuję, że problem jest po stronie REX-a

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 00:30   

Tak wygląda. Czy poprawnie załadowałeś chmury do FSXa? Ile to trwało?

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 07:40   

Ładowanie trwa ok. 3-4 min. Ale mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. Po wyborze swojego "tematu" w zakładce texture REX nowe textury instaluje do swojego katalogu na dysku "C" czyli tam gdzie jest zainstalowany.
I teraz moje pytanie? czy REX nie powinien zainstalować ich do FSX-a?

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 12:12   

Chyba powinien zainstalować je do FSXa. Ale nie sprawdzę, bo nie mam już zainstalowanego Essentials tylko TD. Możesz zrobić screeny z konfiguracji?

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 18:02   

Zainstalowałem REX-a ponownie. Tym razem jego lokalizacja to C:\REX Essential Plus Overdrive. FSX jest zainstalowany na D:\Microsft Flight Simulator. C i D to dwa osobne dyski SSD. Ponowna instalacja problemu nie rozwiązała :(
Poniżej screeny z ustawieniami.
Ostatnio zmieniony przez Adam73 Pon 05 Cze, 2017 18:15, w całości zmieniany 1 raz  

wojtek_84
Jet Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 18:13   

1. I rozumiem, że z tego przeszedłeś do Textures, wybrałeś jakieś chmury, ładowało się 4 minuty, a potem dajesz "Fly", ładuje się symulator i lecisz? Czy tak?

2. Jakie masz (czy w ogóle) chmury jeśli odpalisz FSX bezpośrednio i ustawisz jakiś FSXowy scenariusz pogodowy?

PS
Wiem, że to mniej pomocne dla ogółu, ale jak będziesz miał czas i będziesz przy komputerze to może napisz po prostu wiadomość na Facebooku (CalypteAviation albo C-Aviation) i tak bardziej na bieżąco to omówimy?

Adam73
Turboprop Captain

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017 18:18   

1. Tak. przeszedłem do opcji TEXTURE, stworzyłem własny pakiet i go zainstalowałem
2. Uruchomię zaraz FSX i sprawdzę
3. Wchodzę na FB :)

Odpowiedz do tematu