[FSX] iFMS

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

konrad8071
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 03 lut, 2014 13:06
Skąd jesteś: EPSO

[FSX] iFMS

Post autor: konrad8071 »

Witam wszystkich.Chciałbym prosić o pomoc w sprawie aplikacji na Sklep Play.Chodzi mi o aplikację iFMS która kosztuje 69zł.99gr. czy będzie działać z samolotem WILCO E-JETS Embraer 170 do FSX.Wiecie koszt nie jest kosmiczny ale po co płacic za coś co nie będzie działało.Może ktoś lata za pomocą tej aplikacji lub ma wiedzę na jej temat.Z góry dziękuję za pomoc.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .ifms.ifms
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

Niestety nie mam tej aplikacji, ale przejrzałem instrukcje na stronie. Wydaje się, że ta aplikacja ma całkowicie zastępować systemy nawigacyjne samolotu. Jest zaprojektowana dla modeli, które nie mają własnych FMS. Na pewno będzie działać, jeśli wyłączysz cały panel Wilco. Ale chyba nie o to chodzi.

Sprawdziłem konfigurację E170 u mnie i widzę, że większość przycisków przerabiałem za pomocą mouse macro w FSUIPC. Te przyciski (również na autopilocie) nie będą działały w FSX, jeśli będziesz nimi sterował z poziomu tabletu. Z kolei większość danych liczbowych (ALT, VS, IAS) powinna się poprawnie wyświetlać, bo są robione offsetami.

Zwykle zewnętrzne nakładki sterują samolotem poprzez tryb HDG. Jeśli ta tak działa (niestety nie znalazłem info o tym) to możliwe, że uda się stosować wymiennie FMS z Wilco i tabletu. Jednak to trochę jak ściąganie majtek przez głowę.

Najważniejsze moim zdaniem jest to (ale tu każdy może mieć własną opinię), że systemy E170 są kompletnie nieprzystające do Boeinga. Stosowanie FMS z Boeinga przy w miarę przyzwoicie działającym oryginalnym FMS E170 zabierze sporo zabawy.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
konrad8071
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 03 lut, 2014 13:06
Skąd jesteś: EPSO

FSX iFMS

Post autor: konrad8071 »

sww pisze:Niestety nie mam tej aplikacji, ale przejrzałem instrukcje na stronie. Wydaje się, że ta aplikacja ma całkowicie zastępować systemy nawigacyjne samolotu. Jest zaprojektowana dla modeli, które nie mają własnych FMS. Na pewno będzie działać, jeśli wyłączysz cały panel Wilco. Ale chyba nie o to chodzi.

Sprawdziłem konfigurację E170 u mnie i widzę, że większość przycisków przerabiałem za pomocą mouse macro w FSUIPC. Te przyciski (również na autopilocie) nie będą działały w FSX, jeśli będziesz nimi sterował z poziomu tabletu. Z kolei większość danych liczbowych (ALT, VS, IAS) powinna się poprawnie wyświetlać, bo są robione offsetami.

Zwykle zewnętrzne nakładki sterują samolotem poprzez tryb HDG. Jeśli ta tak działa (niestety nie znalazłem info o tym) to możliwe, że uda się stosować wymiennie FMS z Wilco i tabletu. Jednak to trochę jak ściąganie majtek przez głowę.

Najważniejsze moim zdaniem jest to (ale tu każdy może mieć własną opinię), że systemy E170 są kompletnie nieprzystające do Boeinga. Stosowanie FMS z Boeinga przy w miarę przyzwoicie działającym oryginalnym FMS E170 zabierze sporo zabawy.
Dzieki za info.Wszystko rozumiem.Czekałoby mnie sporo zabawy.

[ Dodano: Sob 12 Sie, 2017 22:14 ]
Mam pytanie co do E JETS Wilco 170.Chciałem przypisać 2 przyciski z pada do komunikatów Master Caution oraz Master Warning.W Emb170 setup nie mogę tego zrobić ponieważ tylko można przypisać przyciski z klawiatury.Da się to zrobić w jakiś sposób?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Zarejestrowany FSUIPC albo jakiś program do obsługi kontrolerów USB, który pozwoli przypisać przycisk kontrolera do skrótu klawiszowego, a ten skrót potem przypiszesz w symulatorze do akcji.
konrad8071
Cadet
Cadet
Posty: 9
Rejestracja: pn 03 lut, 2014 13:06
Skąd jesteś: EPSO

iFMS

Post autor: konrad8071 »

Fsuipc nie ma w swojej liście master warning i master caution z wilco embraera .Z konfiguracji embsetup fsuipc widzi autopilota oraz światła, a tych o które mi chodzi fsuipc nie wykrywa.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

FSUIPC pozwala przypisać przycisk kontrolera do skrótu klawiszowego. A skrót możesz przypisać już do Embraera.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

viewtopic.php?p=126692#126692
Proszę kontynuować dyskusję w odpowiednim wątku.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ