Flight Simulator 2020

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Flight Simulator 2020

Post autor: konraf »

Cześć

Wygląda na to, że nowy FS będzie potężną rewolucją (pomijam już "zajawki" jakimi nas raczą od jakiegoś czasu).
Dzisiaj natomiast PMDG wydało ważne oświadczenie, z którego wynika m.in.:
1. End of Development for all 32bit platforms: We have previously announced that we will no longer develop products for FSX, FSX-Steam Edition or Prepar3D v3. We are expanding this stop order to include future product updates. Effective immediately there will be no planned updates to any of our 32bit offerings, and we are actively evaluating the End-of-Life process for all FSX, FSX-Steam Edition and Prepar3D v3 titles.

2.End of Development for Xplane platforms

3. PMDG 737NG3 Product Realignment: The previously announced PMDG 737NG3 product line is being realigned in order to support the new Microsoft Flight Simulator platform. PMDG 737NG3 will now be released as an MSFS-only product in order to allow us to capitalize on bringing forth the very best that the new simulation platform has to offer without having to saddle the development team with external compatibility concerns.

https://forum.pmdg.com/forum/main-forum ... 89CJCoMomA
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

W dodatku kupując obecnie* NGXu pod P3D otrzymuje się zniżkę 100% na wersję pod nowego Flight Simulatora.
Upon release of the PMDG 737NGXu Base Package, we will offer, for a limited time, that purchasers of the new PMDG 737NGXu for Prepar3D will receive 100% credit on their purchase toward the purchase of PMDG 737NG3 for Microsoft Flight Simulator when that product releases sometime next year.*
https://forum.pmdg.com/forum/main-forum ... repar3d-v4

* czyli do końca roku
** Discount will offered for a limited time only. NGXu purchase must be made prior to 31DEC19. Purchase must be made at PMDG. Purchase must be redeemed at www.pmdg.com May not be combined with any other offer.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

No bardzo jestem ciekaw tego nowego dzieła MS. Czyżby prawdziwy kamień milowy w symulacjach lotniczych? To oświadczenie PMDG jest naprawdę mocne. Praktycznie odcinają się od FSX, XPlane, P3D v3 i całe moce kierują na nową platformę.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie. Odcinają się jedynie od 32-bitowej architektury. Czyli zostaje P3D v4, który jest 64-bitowy plus nowy symulator. //Poprawiłem - Rz
Nie są pierwsi, nie ostatni.

[ Dodano: Pon 11 Lis, 2019 10:34 ]
Odnośnie ceny NGXu pod P3D i nowego FS.

https://fselite.net/news/pmdg-clarifies ... xu-policy/
Jednak zniżka jest w wysokości 100% z gwiazdką.
Wersja pod nowego FSa będzie kosztować 139.99$. Kupując do końca roku wersję pod P3D będzie otrzymywać się zniżkę w wysokości 99.99$. Pozostanie 40$ dopłaty.
Ostatnio zmieniony wt 12 lis, 2019 17:52 przez RzEmYk, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Gdzieś na jednym z filmów na YT (wypowiedzi developerów) rzuciło mi się w uszy, że cały świat nowego FS ma być udostępniany na zasadzie cloud computing. Czyli wszystko (scenerie) będzie streamowane na nasze komputery, a przerabiane i generowane gdzieś na serwerach Microsoftu.
Jeśli tak faktycznie będzie - a to możliwe skoro pokazują nowego FS z tak oszałamiającą grafiką - to ciekawe jak podejdą do tematu dodatkowych scenerii. Jest to tym bardziej ciekawe, że nowy FS ma być też dostępny na Xbox.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Będą trzy opcje:
No local storage on your hard disk, but scenery data streaming via Internet then local rendering on your PC. 3 modes available for the streaming :
Adaptive Streaming: maximum scenery data details upon your Internet connection speed and reliability
Fully Offline Mode: no Internet required, you fly the default scenery provided out of the box, still good enough for VFR but with much less storage required than 2 PB!
Pre-Cache Mode: same scenery data than with the Adaptative Streaming mode, with all details, but you download a selected area before your flight performed without any Internet connection.
https://www.simflight.com/2019/10/03/mi ... -features/

Scenerie mogą być tak jak do tej pory. Sceneria "wycina" default i wstawia własną zawartość.
Przyda się na lotniska a teren wokoło może być strumieniowany.

A na XBox może być tak jak na PC, tyle że strumieniowanie wszystkiego. XBox to tylko platforma odbiorcza a nie inna czasoprzestrzeń. To już nie te czasy. ;)

Poza tym twórcy podkreślali, że robią FSa jako symulator a po prostu na XBoxie kontrolerem będzie pad zamiast wolantu.
Pewnie jeszcze jakieś ułatwienia czy uproszczenia będą, bo i odbiorca nieco inny. Jednak nie robią gry pod XBox by ją portować na PC, ale raczej w drugą stronę.

[ Dodano: Sob 22 Lut, 2020 19:47 ]
https://www.youtube.com/watch?v=10P21oFOxAU
Odcinek nr 6 - lotniska.

[ Dodano: Pią 27 Mar, 2020 20:08 ]
Odcinek 7: Multiplayer
https://www.youtube.com/watch?v=ezcSVFQdc5g
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: [Inne] Flight Simulator 2020 - plany PMDG

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: RzEmYk »

Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: konraf »

Uczestniczyłem w live.
Z tego się właśnie dowiedziałem o aktualizacjach AIRAC. Ciekawa sprawa.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ags
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 233
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 22:21
Skąd jesteś: EPKK

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: ags »

"Słyszαłem" z bαrdzo dobrze poinformowαnego źródłα, że jest nieźle, i tempo mają fajne, chociaż wciąż brakuje VRu.. a to mnie do DCSa i latania wciągnęło z pasją jak sprzed 10+ laty.

Jestem ciekaw jak prędkość rozwoju będzie wyglądać podczas bety.
--
ex AZT016
jacops
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: czw 04 sie, 2005 09:52
Skąd jesteś: EPWA

Re: [P3Dv4] i powrót do latania po prawie dekadzie

Post autor: jacops »

Cześć :D
czuję się jak nowy ... oldboy :P

Naszła mnie ochota do polatania VA. Odszukanie instalek/płytek scenerii, samolotów etc graniczy z cudem.
Mam obecnie FSX na Steam, vPilot, Little Navmap i praktycznie nic więcej.
Chciałbym na razie polatać na jakimś (PMDG??) B737, destynacje raczej europejskie i niezbyt oblegane.
Jak trochę odświeżyłem temat w kwestii softu, po analizie co tu trzeba dokupić i za ile worków złota to wychodzi mi na to, że chyba już warto poczekać te 2 tygodnie na FS2020 - który ponoć ma mieć automatyczny update navdata/ AIRAC. Czy ktoś to może potwierdzić ?
Pozdrawiam,
Arek
EB001 ;)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: konraf »

Cześć

Czy automatyczny update, na razie do końca nie wiadomo.

https://www.youtube.com/watch?v=YoOEaiAkXss polecam wszystkie filmy od CalypteAviation omawiające nowego FS-a.

Obejrzałem już sporo materiałów na temat nowego symulatora. Jak będzie w praktyce, to się okaże, natomiast po zmianie komputera nie zainstalowałem FSX właśnie z tych powodów, o których piszesz. Sama instalacja FSX to jedno ale potem scenerie, lotniska, samoloty, program pogodowy, meshe, landclassy, itp. itd....no nie chciało mi się.
W nowym FS (z posiadanych obecnie informacji) scenerie będą już od początku ładne, będzie dobry planner lotów (z SID/STAR), będzie dobry moduł pogodowy, będzie Airbus 320 (ponoć lata znośnie, ma MCDU klikalne i w sporym stopniu programowalne). Tak więc z przysłowiowego pudełka jest praktycznie wszystko.

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: ad_verbum »

Muszę przyznać, że latanie VFR w nowym MSFS robi wrażenie. Niestety za dużo się nie nalatałem, bo najnowszy FS (i Win10) nie chce obsługiwać joysticka, którego używałem z FSX-em, a sterowanie lotem z klawiatury do przyjemnych doznań nie należy. Lista wydatków wzrosła o następną pozycję ;-)
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: JeV »

U mnie nie działa w ogóle X52 Pro choć jest na liście wspieranych urządzeń.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: konraf »

Cześć

Ok ale czy FS rozpoznaje te Wasze joysticki? W sensie, czy widać je na liście kontrolerów?

ad_verbum - jakiego masz joya?
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: Adam73 »

Na grupach FB związanych z FS2020 był już kilkukrotnie poruszany ten problem. Podobno aktualizacja, która ukaże się 27 sierpnia rozwiąże ten problem. Ja korzystam z zestawu Saitek'a (PRO Flight Yoke System + pedały), który jest rozpoznany i działa w 100%.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Flight Simulator 2020 - temat wstępny (przed premierą)

Post autor: ad_verbum »

konraf pisze:
sob 22 sie, 2020 21:50
czy FS rozpoznaje te Wasze joysticki? W sensie, czy widać je na liście kontrolerów?
ad_verbum - jakiego masz joya?
Mam nowego Thrustmastera T16000M FCS i prawie 20 letniego Saiteka Cyborg 3D USB, do którego nie ma nawet dostępnych sterowników do Win10. Thrustmaster jest rozpoznawany przez FS i na starcie ma zdefiniowane wszystkie osie i przyciski.
Saiteka Cyborg FS nie rozpoznaje - ale to NIE jest problem.

W MSFS bez problemu można korzystać z każdego joysticka i przepustnicy, byleby widział je system.
Jeśli FS ich nie rozpoznaje, to po prostu trzeba zrobić przypisanie osi i przycisków ręcznie w oknie kontrolerów.
2 minuty ustawiania i FS poprawie zaczął obsługiwać stareńkiego Saiteka Cyborg.
JeV pisze:
wt 18 sie, 2020 09:58
U mnie nie działa w ogóle X52 Pro choć jest na liście wspieranych urządzeń.
Wystarczy, że w panelu kontrolerów samodzielnie ustawisz przypisanie osi i przycisków i X52 będzie Ci działał.
Ostatnio zmieniony ndz 23 sie, 2020 15:04 przez ad_verbum, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: konraf »

Świetny materiał pokazujący, jak ustawienia graficzne wpływają na jakość obrazu

https://www.youtube.com/watch?v=QFQQaP7PKDk
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: RzEmYk »

Navdata działa w kwestii MS FS 2020:
Flight Simulator 2020 Navdata Update Service now in Beta
Earlier this week, with only a few days to spare before the new AIRAC cycle took effect, Navigraph introduced an update service for the navigational database in MS FS2020. Albeit in beta, the update service makes a significant difference. The service adds airports that are currently missing in the simulator, e.g. EDDS and ZBAD; adds missing procedures, e.g. ILS 16 at LIRF; and adds missing navaids and VFR waypoints.

More specifically, here are some stats for cycle 2010:

    7,760 VHF Navaids have been updated
    3,327 NDB Navaids have been updated
    70,944 Enroute Waypoints have been updated
    1,303 Markers have been updated
    13,166 Airports have been updated (including COM frequencies, runways, ILS, terminal waypoints, terminal NDBs, and terminal procedures)

The Navigraph MS FS2020 Navdata Update Service sources its navdata from Jeppesen. As a consequence, ATC instructions and procedures in a simulator with navdata updated by Navigraph will match the Jeppesen charts in Navigraph Charts. This refers back to the topic of "Unified Data" - as mentioned by Navigraph CEO Magnus Axholt in this YouTube video - Navigraph is the largest provider of navigational data in the flight simulation community and therefore it is more likely that the data in the simulator will correspond with other services in and around the flight simulation ecosystem if it is updated with the FS2020 Navdata Update Service from Navigraph.

Although the service has only been online a few days, and is still in beta, you are more than welcome to try it. Just to clarify what to expect - this navdata update service from Navigraph only updates the navigational data. To some extent the simulator will attempt to redraw the visual scenery, but this update will not affect buildings, aprons, taxiways, landmarks, geography or anything visual that a scenery developer would work with. Moreover, being a beta product, it is going to be subject to frequent updates based on your bug reports. To participate in beta testing, go to our support forum and download the client. Please note that you need a current subscription to download updated navdata.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: konraf »

Hmm ale niepokojące jest ostatnie zdanie. Czyli trzeba mieć wykupiony dostęp do danych.

Z wcześniejszych zapowiedzi aktualizacja AIRAC w FS 2020 miała być darmowa.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: RzEmYk »

konraf pisze:
pt 11 wrz, 2020 20:54
Hmm ale niepokojące jest ostatnie zdanie. Czyli trzeba mieć wykupiony dostęp do danych.

Z wcześniejszych zapowiedzi aktualizacja AIRAC w FS 2020 miała być darmowa.
Rozróżniaj MS od navigraph.

To MS obiecuje, że będzie aktualizował dane w FS (z NAVBLUE) za darmo. Podobno MS nie wszystkie dane konwertuje od nich.
Navigraph "od zawsze*" oferuje aktualny cykl do różnych dodatków do FSa w ramach płatnej usługi.
Stąd będzie opcja do wyboru: za darmo od MS albo płatne, dopracowane dane z navigraph.

* Ostatnim darmowym cyklem był 0608 - 14 lat temu.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: konraf »

Ukazała się aktualizacja 1.9.3.
Lista zmian:
https://forums.flightsimulator.com/t/wo ... ble/287453

Cóż, znowu pozostało kilka niepokojących Known Issues:
KNOWN ISSUES
-Game may crash if the VFR Map is not opened right after starting the flight
-Cessna Citation Longitude: Regression AP FLC and VS mode
-Cessna Citation Longitude: Autopilot climb and level off issues
-Boeing 747-8 Intercontinental: Autopilot switches to FLCH mode instead of catching the glideslope
-Boeing 747-8 Intercontinental: Autopilot switches to VNAV mode on take-off even if VNAV is not used by the pilot
-Airbus A320neo : PFDs shutdowns randomly
-The Tour of Japan discovery flight will be greyed out in the main menu if the Beechcraft King Air 350i is not installed
-A new install on a different install folder will only download the mandatory content and will require a reboot (non mandatory content can be downloaded from the Content manager)
Za to dostajemy foto scenerię Japonii.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: RzEmYk »

Japonię trzeba sobie później ściągnąć za darmo z Marketplace.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Re: Flight Simulator 2020

Post autor: konraf »

Cześć

Informacyjnie, gdyby kogoś interesowało przejście na Windows 11, zdecydowałem się na aktualizację do Win 11 na moim główny komputerze. Poszło bardzo sprawnie. Masa ustawień została z Win 10, więc nie musiałem nawet wyłączać opcji, które zawsze wyłączam.
Sam PC działa identycznie jak na Win 10. Zrobiłem już sobie dwa testowe loty w MSFS 2020 i na moje, działa lepiej niż na Win 10. Ładowanie jest szybsze (samego FS ale potem też wybranego lotu) i wydaje mi się ogólna płynność działania też jest lepsza.
Teraz jeszcze mam kilka dni na testy (FS i DCS) bo jakby co, mam 10 dni na powrót do Win 10.

Testy w FS wykonane na wersji aktualnej na dziś, 1.20.6.0, a za kilka dni ma się pojawić kolejny update, w tym Game of the Year Edition. Co ona ma zawierać:
Microsoft Flight Simulator’s GOTY Edition will be a free update for all versions of the game, and will launch on November 18. The free DLC will include six new Discovery Flights, 14 new tutorial missions, an updated weather system, early DirectX12 support, a dev mode replay system, and will update Helsinki, Freiburg im Breisgau, Brighton, Derby, Eastbourne, Newcastle, Nottingham, and Utrecht with detailed photogrammetry.

The update will also include five new aircraft: the Boeing F/A-18 Super Hornet (coming before the delayed Top Gun: Maverick DLC), VoloCity, Pilatus PC-6 Porter, CubCrafters NX Cub, and Aviat Pitts Special S1S.
Aktualizacja będzie darmowa.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ