[FS2004] Sceneria Lotniska VHHX (Kai Tak 9Dragons) - AI Traf

Problemy techniczne związane z programami do FS, sterownikami, ruchem AI, modyfikacjami plików konfiguracyjnych, optymalizacją FS'a.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
fonz
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 13 cze, 2008 18:52
Skąd jesteś: EPWA

[FS2004] Sceneria Lotniska VHHX (Kai Tak 9Dragons) - AI Traf

Post autor: fonz »

Witam, jestem nowym "forum'owiczem" i na początku, mam do Was prośbę.
Od kilku dni borykam się z problem instalacji ruchu AI na lotnisku Kai Tak (Sceneria 9Dragons od MHP).
Jestem wielkim fanem tego lotniska, prawdę mówiąc, lot do Hong Kongu z lądowaniem na Kai Tak stanowi moje niespełnione marzenie, jak Wam wiadomo lotnisko od 10 lat jest zamknięte, więc są to marzenia nie do spełnienia.
Więc bardzo proszę, czy ktoś z Was, kto jest wystarczająco dobry w instalacji Ruchu AI, byłby w stanie mi pomóc , mógłby "poprowadzić mnie za rękę" ,gdyż nie jestem w stanie sam sobie poradzić.
Z góry bardzo dziękuję i czekam na jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
noker
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 175
Rejestracja: pt 30 mar, 2007 07:31
Skąd jesteś: Puławy City

Post autor: noker »

Tomasz pogadaj moze z autorem tego (podobnego) tematu: viewtopic.php?p=66237#66237

PS. i googluj głebiej; ja na lenia taki temat znalazłem
http://thommos.com/blogged/2008/05/addi ... -vhhx.html
#Z390#i5 9600#64GB@3200MHz#MSI GTX1660 OC#Win10#MSFS#
polandcargo.pl
Awatar użytkownika
fonz
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 13 cze, 2008 18:52
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: fonz »

Dzięki, bardzo:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Da się to zrobić bezproblemowo aczkolwiek trzeba trochę czasu nad tym posiedzieć.

1. Czytamy dokładnie manual.

Dalsza część zależy od rodzaju AiTrafficu jaki posiadamy (opiszę World of Ai)

2. Sprawdzamy na stronie world-of-ai.com linie odwiedzające lotnisko VHHH

3. Za pomocą programu Traffic Tools dekompilujemy interesujące nas pakiety. (ZANIM NIE SKOŃCZYMY PRACY Z PAKIETEM NIE WYŁĄCZAMY TRAFFIC TOOLS)

4. Pojawią nam się 3 pliki tekstowe. W tym związanym z lotniskami zmieniamy współrzędne lotniska VHHH na te podane w instrukcji. Czyli VHHX (współrzędne). Robimy tak z każdym pakietem Ai Traffic.

5. Teraz najgorsza część roboty. Otwieramy plik tekstowy z planami lotów za pomocą programu Word Pad. Każemy wyszukać w dokumencie frazę "VHHH" i wszędzie zamieniamy ją na VHHX. W zależności od linii lotniczej może nam to zająć od 1 minuty do pół godziny w przypadku Cathay Pacific. 8-)

6. Gdy wreszcie skończymy kompilujemy na powrót pliki. Zamykamy TTools i wywalamy pozostałe pliki tekstowe do kosza.

*Robimy dokładnie tak samo z każdym pakietem.

Jeśli używamy Adobe Ai Traffic robimy pewnie podobnie z tą różnicą iż posiadamy jeden duży plik z planami lotów.

Osobiście używam jednocześnie WOA i Adobe, więc by uniknąć tłoku używam jednocześnie 2 lotnisk VHHH i VHHX.

Nie warto wrzucać na Kai Tak całego ruchu, bo będziemy mieli tylko tłok i spadek FPS-ów.


Efekty są naprawdę ciekawe xD

http://youtube.com/watch?v=jQ2tZZb7Hhc

Wiem, że jest podobny post ze wskazówkami, ale chciałem to zrobić jeszcze prościej bo widzę, że na tamtym ludzie mieli problemy.

Jest jeszcze niesprawdzony patent, by zmienić za pomocą programu AFCAD kod ICAO Kai Tak na VHHX, a w zdekompilowanych plikach odnośnie lotnisk odpowiednich linii lotniczych zmienić jedynie współrzędne lotniska VHHX na te zawarte w instrukcji - kod lotniska pozostaje bez zmian.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Kasztan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
fonz
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 13 cze, 2008 18:52
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: fonz »

Dzięki Wam Chłopaki, już latam:]
Obrazek
ODPOWIEDZ