AFB (AirForce Bases) of Poland 2010 vol.1

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

AFB (AirForce Bases) of Poland 2010 vol.1

Post autor: D-A-F »

No i stało się! Żona na wakacjach, chłop sam w domu, no i wpadłem - efektem są narodziny "AFB of Poland". Jak tu się teraz tłumaczyć z nieprzespanych nocek. Hmmm. gorzej jak i ona ma nieprzespane nocki ;)

http://www.kahl.cba.pl
Pozdrawiam i zapraszam
Ostatnio zmieniony pt 02 lip, 2010 12:14 przez D-A-F, łącznie zmieniany 2 razy.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Jedna uwaga tak na szybko, nie daje się ILS'a na obu kierunkach pasa o tej samej częstotliwości i jednocześnie backcourse, pomijając już to że w Europie backcourse się nie używa.
I jeszcze, któryś [lub wszystkie] AFX.bgl z AddonScenery/Scenery powoduje błąd G3d.dll pod FS9.1
Oraz trzecia rzecz, któreś elementy scenerii EPMM powodują wzrost obciążenia procka o 400-500% i o tyle spadek FPS.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez wibwk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Super pomysł i projekt! Gratulacje!
Obrazek
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

wibwk pisze:Jedna uwaga tak na szybko, nie daje się ILS'a na obu kierunkach pasa o tej samej częstotliwości i jednocześnie backcourse, pomijając już to że w Europie backcourse się nie używa.
I jeszcze, któryś [lub wszystkie] AFX.bgl z AddonScenery/Scenery powoduje błąd G3d.dll pod FS9.1
Oraz trzecia rzecz, któreś elementy scenerii EPMM powodują wzrost obciążenia procka o 400-500% i o tyle spadek FPS.
1. nie znam się na tym, musiałbym mieć grupe speców do stworzenia tego (może kiedyś ktoś stworzy rasowe Polskie MAIW) - JUŻ JEST POPRAWIONY - http://www.kahl.cba.pl
2. tez mam 9.1 - zadnych bledow,
3. na moim procku, a mam stary 2.7GHz smiga az milo (może dlatego, że nie używam autogena)
Warto, też by dodać, że coś takiego jak EPSK nie funkcjonuje od kilku lat :)
D. Design pisze:Super pomysł i projekt! Gratulacje!
Dziękuję, za miłe słowa. Mam nadzieję, iż nie wlazłem w tzw. "paradę".
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 02 lip, 2010 12:15 przez D-A-F, łącznie zmieniany 3 razy.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

D-A-F pisze:3. na moim procku, a mam stary 2.7GHz smiga az milo (może dlatego, że nie używam autogena)
Też mam starego 2.6 z HT ;) możliwe że w paczce do pobrania zostały jakieś pliki robocze które "zaburzają", już dolatując do EPMM od strony W-wy występuje w sporej odległości duży spadek FPS, na samym lotnisku tylko w zależności od kierunku patrzenia.

Jak jestem nastawiony do projektu wyraziłem w Twoim poprzednim wątku, oby więcej takich. :lol:
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

wibwk pisze: dolatując do EPMM od strony W-wy występuje w sporej odległości duży spadek FPS
Byc moze jest to spowodowane, wczytywaniem tekstur setek drzew. Spróbuję podwyższyć FPS, wycinając część zalesienia w ramach ekologicznej gospodarki leśnej.

Zrobiłem wycinke, wersja okrojona jest już dostępna. Proponuję przed podmianą zabezieczyć oryginalny plik epmm.bgl z folderu Scenery w EPMM Minsk Mazowiecki. Problem z FPS spowodowany jest również zintensyfikowanym AI na lotnisku. Można sprawdzić poprzez zmniejszenie ruchu AI w opcjach.
Ostatnio zmieniony śr 30 cze, 2010 18:36 przez D-A-F, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Jak się pozbyć zdublowanego AFCAD-a, który kiełbasi wyświetlanie scenerii?

NA EPOK ładuję się pod pasem startowym w głębokim wąwozie :)
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Kasztan pisze:Jak się pozbyć zdublowanego AFCAD-a, który kiełbasi wyświetlanie scenerii?
Spróbuj odnaleźć - fs9\Scenery\EURW\scenery\AP952120.BGL - przenieś ten plik do jakiegoś zapasu. Może pomoże.
Pozdrawiam
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

D-A-F pisze: Byc moze jest to spowodowane, wczytywaniem tekstur setek drzew. Spróbuję podwyższyć FPS, wycinając część zalesienia w ramach ekologicznej gospodarki leśnej.

Zrobiłem wycinke, wersja okrojona jest już dostępna.
Wątpię aby aż tak znaczny spadek był spowodowany drzewami ale wybróbuję.

Tak jak myślałem nie drzewa powodują ten spadek FPS, zaczyna się i wersji okrojonej gdy tylko pojawiają się budynki Mińska i jest to spadek z 25 do średnio 4 FPS.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez wibwk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Dzięki, już sprawdzam :)

Jak coś to spróbuję wbić komendę flatten do scenery.cfg, ale może to nie będzie konieczne :)

Edit: Ok teren się ładnie wyrównał i widać malowniczość położenia Babich Dołów, co prawda nadal spawnuję się kilkanaście metrów pod ziemią, ale na to już coś zaradzę :)
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

W Mińsku coś musi być nie tak, z jakąś teksturką - około 3fps na 3,8ghz i wywala do pulpitu.
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

D-A-F pisze:
Kasztan pisze:W Mińsku coś musi być nie tak, z jakąś teksturką - około 3fps na 3,8ghz i wywala do pulpitu.
Przeanalizuję każdy obiekt, trochę to potrwa
To raczej nie tekstura, kłopoty zaczynają się już około 16 nm od środka EPMM niezależnie od pory doby czy oświetlenia.

P.S.
Po pierwsze to usuń "śmieci" i pliki żródłowe z katalogów "Scenery" i "Teksture" w Epmm-epsk. Jeśli jak twierdzisz u Ciebie wszystko działa poprawnie to zrób paczkę z tego co masz zainstalowane, pewnie będzie z 1/3 mniejsza. ;)
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Z uwagi na zaśmiecenie AFB of Poland 2010, co prawda nie mające wpływu na szybkość FPS, a także w obawie przed przepełnieniem HDD niektórych użytkowników, i w trosce o ich pozostałe dane, AFB jest niedostępne do czasu uporządkowania i znalezienia obiektu winnego za spadek FPS.
Pozdrawiam

Po głębszej analizie uważam, iż szukanie igły w hangarze siana jest bezcelowe. I w związku z tym zostanie stworzona od podstaw globalna sceneria AFB, na którą musicie mi dać jednak sporo czasu. Jeśli nie będą Wam przeszkadzać śmieci, które jak pisałem w info, miałem zamiar wykorzystać w późniejszych częściach oraz FPS przy podejściu do EPMM to udostępnię AFB of Poland v.1 - z którą później będzie się można pożegnać. Oczekuję, iż nowy AFB powali mnie samego na kolana (chociażby ze zmęczenia;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasztan
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 308
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 15:53
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Kasztan »

Dzięki za uwzględnienie wskazówek, i za pracę jaką chcesz w to włożyć - będziemy cierpliwie czekać 8-)
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

D-A-F pisze:Po głębszej analizie uważam, iż szukanie igły w hangarze siana jest bezcelowe..................................Oczekuję, iż nowy AFB powali mnie samego na kolana (chociażby ze zmęczenia;)
W obu przypadkach masz rację ;) , pierwsze jest trudne i czasochłonne a drugie na pewno Ci się uda. Powodzenia, trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Zapraszam na pierwsze screeny z tworzonej GAFB na www.kahl.cba.pl . Tworząc nowy AFB natknąłem się na błąd, który znajduje się również na vol.1, a przez który drastycznie spada FPS - walczyłem z usunięciem go przez 2 dni - efekt pozytywnie zaskoczył mnie samego. Przy okazji mam niemiłą wiadomość dla obecnych użytkowników AFBoP v.1 - nie da się usunąć tego obciążenia CPU w obecnej postaci. No cóż, warto będzie poczekać na GAFB.
Tak przy okazji mam prośbę o propozycje lotnisk wojskowych, które powinienem uwzględnić w GAFB (nawet tych nieczynnych) - piszcie na priv.
Pozdrawiam
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Jeśli można coś zasugerować: rób te których dane znajdują się w polskim AIP, ułatwi to też stworzenie w miarę poprawnych Afcad'ów
Tworząc nowy AFB natknąłem się na błąd, który znajduje się również na vol.1, a przez który drastycznie spada FPS - walczyłem z usunięciem go przez 2 dni
Miałeś zainstalowane oprogramowanie z którego nie każdy korzysta?
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Po tygodniu prac nad Global Air Force Bases of Poland, zostało ukończonych 9 lotnisk, dodatkowo każde z lotnisk posiada obiekty oddalone o kilka km w osi pasa - nazwijmy je radiolatarnie dalsze - które nie są widoczne na zrzutach ekranowych na www.kahl.cba.pl , ale zobaczyć możecie, te lotniska które już są wykonane - zapraszam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

[FS2004] Global Air Force Bases of Poland

Post autor: D-A-F »

Zapraszam na www.kahl.cba.pl , na której można pobrac finalną wersję Global Air Force Bases of Poland, zawierającą 19 wojskowych lotnisk (czynnych i nieczynnych) oraz specjalnie dopasowany AI Traffic of Polish Air Force - z maszynami z szachownicą (realnych, jak i fikcyjnych).
Oczywiście mile widziane słowa przychylne jak i krytyczne - gdyż jak to w życiu jednemu podoba sie lato drugiemu zima.
dudi
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: sob 31 sty, 2009 22:55
Skąd jesteś: Tychy

Post autor: dudi »

Świetna robota.
W prawdzie nie oblatywałem jeszcze lotnisk jednak przeglądając screeny mam pytanie.
Chodzi mi konkretnie o EPMM, oraz hangary po wschodniej stronie lotniska
http://www.kahl.cba.pl/main/air/GAFB/13.07/EPMM_D1.jpg
Służyłem na tym lotnisku w latach 2002/2003 i po tej stronie nie było tych hangarów - z tego co pamiętam to stały tam dwa blaszaki, w których siedziały jakieś samoloty GA., a dalej znajdowała się baza łączności i ul (na której spędziłem sporo czasu :) ).

Druga sprawa to widoczny na tym screenie budynek - jego też nie było :roll:
Znacznie bliżej, pomiędzy płytą A i B stał domek pilota, w którym siedzieli piloci pełniący dyżur.

Jeśli chcesz to daj znać na PW to na mapie lotniska dorysuje miejsca, w których stały (stoją) te hangary, domek pilota oraz wieża (tej właściwej nie ma w scenerii).

Mimo tych niedociągnięć (chyba, ze ja mam stare informacje) ogrom pracy włożony w ten projekt jest godzien podziwu.
Jeszcze raz gratulacje :)
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Te niedociągnięcia to zamierzone działanie aby mieć "święty spokój", tak więc jeśli szukacie realnych baz wojskowych to ich nie znajdziecie, za to znajdziecie chociażby polskie "suki" na lotnisku w Bagiczu, wyrzutnie rakiet w Redzikowie itp.
Ponadto dostałem info o "latających" lotniskach - mam nadzieję, iż problem tkwi w meshu, tak więc do jutra powinienem umieścić dla użytkowników lotniska z podstawowym ukszt. terenu. jednak zrobię to do podstawowej wersji FS-a, gdyż nie jestem w stanie zrobić do każdego dodatku meshowego, które używacie. Jako, że większość lotnisk jest rozlokowana w częsci północnej Polski, to tworzyłem to pod dodatek VFR Poland NW, który jest moim zdaniem najlepszym dodatkiem i jedynym.
Co do odinstalowania dodatku, to najprościej odinstalować przez panel sterownia/dodaj usuń programy - tam odnajdziecie unistalera.
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

Witam, na wstępie podziękowania za niezliczone komentarze dot. Global Air Force Bases of Poland ;)
Obecnie w przygotowaniu jest update, który wyeliminuje błędy z rozmyciem tekstur przy dolocie do dwóch lotnisk, ponadto dodający kilka elementów wizualizacji na lotniskach, tj. bandery lotnicze, światła stroboskopowe przy obiektach wysuniętych przed lotniskiem, latarnie morskie na linii brzegowej Bałtyku, śmigłowcowiec z twardym pokładem itd. Update w znacznym stopniu zmodyfikuje scenerie EPSK i Redzikowa, EPCE i Siemirowic oraz doda zapodziany gdzieś wcześniej Mińsk Mazowiecki.
GAFBoP jak widać ewoluuje, co uatrakcyjni jeszcze bardziej latanie w FS2004.
airwolff
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 69
Rejestracja: czw 22 gru, 2005 20:13
Skąd jesteś: Tomaszów

Post autor: airwolff »

Poprawki usunęły drzewa z pasa w EPLY.
Awatar użytkownika
Heniu_123
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: śr 01 gru, 2010 16:51
Skąd jesteś: Zbiersk

Post autor: Heniu_123 »

Piękne. Gratulacje!
Jedno pytanie. Gdzie Krzesiny, Łask? Fajnie by było gdybyś na przyszłość zrobił te lotniska ;d
Ostatnio zmieniony pn 06 gru, 2010 22:18 przez Heniu_123, łącznie zmieniany 1 raz.
AMD Athlon II x4 640 processor 3.00 GHz
4,00 Gb RAM DDR3
ATI RadeoN HD5550 1gb
1tb
Windows 7 Ultimate
Awatar użytkownika
SW
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 22 sie, 2008 13:28
Skąd jesteś: VOR KMI

Post autor: SW »

Witam.

Czy ktoś wie skąd można pobrać tą scenerię?
Na stronie podanej w podpisie u człowieka który spłodził ową scenerię nic takiego nie ma, chyba żem ślepy. Bo stary to i ślepy.
Jeżeli ktoś byłby łaskaw pomóc w potrzebie to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam i dziękuje z góry.
Ostatnio zmieniony czw 01 wrz, 2011 16:55 przez SW, łącznie zmieniany 1 raz.
Alalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Awatar użytkownika
SW
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: pt 22 sie, 2008 13:28
Skąd jesteś: VOR KMI

Post autor: SW »

Dziękuje,dziękuje wszystkim.
Ale stary śmiga na FS2004,a to w linku jest do FSXa.
Może kiedyś jak będzie mnie już stać kupie sobie FSX, ale póki co muszę działać na starszej wersji. Dlatego jeśli ktoś ma link z wersją do FS2004 to bym poprosił. Jeżeli nikt nie posiada to trudno.
Dziękuje z góry.
Ostatnio zmieniony sob 03 wrz, 2011 14:42 przez SW, łącznie zmieniany 1 raz.
Alalalalalalaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
mario18s
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: ndz 20 wrz, 2009 13:30
Skąd jesteś: Wieliszew

Post autor: mario18s »

Przyłączam się do prośby kolegi. Może ktoś ma wersję do fs2004?
Ostatnio zmieniony czw 15 wrz, 2011 22:34 przez mario18s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CHESTER
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 93
Rejestracja: wt 15 lut, 2005 22:04
Skąd jesteś: EPLR

Post autor: CHESTER »

Czy ktoś wie co jest ze stroną projektu? Zmieniła adres? Skąd można pobrać teraz te scenerie do fs9?
Nic nie robić tylko latać, akrobację kręcić wciąż
Być ŻELAZNYM po kres świata, tu w przestworzach jest nasz dom.

http://www.portlotniczy.lublin.pl/
nebogipdfel
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pn 09 maja, 2011 14:56
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: nebogipdfel »

Strona jest tu: www.d-a-f.eu
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Niestety, u mnie hasło do zipa "Faktor X" nie działa. :(
bober
Ostatnio zmieniony pn 30 sty, 2012 22:38 przez Bober, łącznie zmieniany 1 raz.
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
Winiary78
Cadet
Cadet
Posty: 17
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 12:18
Skąd jesteś: EPDE

Post autor: Winiary78 »

Spróbuj użyć jako hasła "D-A-F". Powinno zadziałać.
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Winiary78 pisze:Spróbuj użyć jako hasła "D-A-F". Powinno zadziałać.
Takiego właśnie próbuję i nie działa.
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Upewnij się że wpisujesz hasło takie jakie podano (wielkie litery, myślniki), spróbuj je skopiować, spróbuj wypakować innym programem, może pobierz ponownie archiwum, bo to problem z gatunku "u mnie działa".
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

PZL Belfegor pisze:Upewnij się że wpisujesz hasło takie jakie podano (wielkie litery, myślniki), spróbuj je skopiować, spróbuj wypakować innym programem, może pobierz ponownie archiwum, bo to problem z gatunku "u mnie działa".
Już ok. Hasło wpisywałem dobre, tylko zip nie chciał go "przyjąć". Poszło rarem.
Dzięki za pomoc.
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
Awatar użytkownika
Bober
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 289
Rejestracja: śr 03 lis, 2004 18:36
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: Bober »

Bardzo dobra robota w tym Mińsku, ale wymaga poprawek,jeśli chodzi o navaids.
Po pierwsze:
ILS powinien mieć 111.300 a nie 110.30 z dwóch powodów:
- wg AIP tam jest w realu 111.30,
- na Okęciu pas 33 ma 110.300 i niewielka odległość powoduje że przy podejściu na 27 w EPMM sygnały się dublują(przynajmniej w FSX).
Po drugie:
NDB w Mińsku ma ident NF, a nie NDBNF i trzeba mu wpisać w afcadzie jakiś zasięg ( ma zerowy !)
Po trzecie:
w procedurach podejścia(wyświetlanych w GPS) oprócz ILS 27 jest ILS 09 - do wywalenia.
Aha jeszcze Comms; w rubryce Name wpisujemy tylko MINSK - w Type są FSS,TOWER itd.
Inaczej FSX nie będzie "czytał" słowa "Mińsk"
Mam nadzieję że autor czyta nasze forum i poprawi błędy bo sceneria naprawdę tego warta :)
pzdr
bober
W7 Home,ASUS P5KC,Intel Core2 Quad Q9450 2,66 GHz,6 GB RAM,AMD R7 200 Series,
narodowy-socjalizm? Nie , dzięki
dudi
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: sob 31 sty, 2009 22:55
Skąd jesteś: Tychy

Post autor: dudi »

Oblatałem sobie EPMM i powiem jedno - dla mnie miodzio.
Wszystko co pamiętam jest na swoim miejscu, nawet Baza Łącz. i UL jest :D (spędziłem tam trochę czasu). Jest droga na bliższą i zarys drogi na RSBN (nie wiem, czy teraz on jeszcze tam stoi).
Brakuje mi jeszcze "Krasuli" :lol:

Jeśli chodzi o urządzenia radionawigacyjne, to się nie wypowiem, bo tego nie sprawdzałem.

Dziękuję autorowi za tą scenerię - dla mnie to lotnisko to same miłe wspomnienia ze służby wojskowej (wtedy jeszcze obowiązkowej)
Awatar użytkownika
slupkiewicz
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 00:04
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: slupkiewicz »

Świetny projekt, szczena mi opadła, jak zobaczyłem swoje Redzikowo. Szkoda, że Siemirowic nie ma. Pytanie: czy dysponuje ktoś mapami dla EPSK (wiem, wiem, że już ni ma).
Obrazek
Awatar użytkownika
D-A-F
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27 cze, 2010 11:51
Skąd jesteś: EPSK,EPMB -EPMM

Post autor: D-A-F »

slupkiewicz pisze:Szkoda, że Siemirowic nie ma.
Wszystko w swoim czasie. Będą z "osiedlem na skarpie" :)
Awatar użytkownika
slupkiewicz
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: śr 24 sty, 2007 00:04
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: slupkiewicz »

To świetna wiadomość! Życzę powodzenia w rozwoju projektu!
Obrazek
ODPOWIEDZ