Żuraw znika z barw LOT-u

Wydarzenia, spotkania, imprezy, szkolenia.

Moderator: PZL Belfegor

Awatar użytkownika
REALcarlsberg
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 11:09
Skąd jesteś: MORĄG

Żuraw znika z barw LOT-u

Post autor: REALcarlsberg »

POLSKIE LINIE LOTNICZE SZYKUJĄ NOWE SZATY SWYCH MASZYN

Obrazek

Na ogonie samolotów LOT-u nie będzie już znanego od dziesięcioleci charakterystycznego żurawia. Na samolotach ma być dużo więcej granatu, a malunek bedzie sprawiać wrażenie większej dynamiki. TVN CNBC dodtarła do projektu nowych barw narodowego przewoźnika, nad którym pracuje zarząd spółki.

Najpoważniejsza - jak się wydaje - zmiana, to nieobecność na ogonie charakterystycznego żurawia, który dominował tam od 1931 roku. Jego zminimalizowany wizerunek ma pozostać ma tylko w części dziobowej samolotów.
Nowe barwy mają się pojawić na samolotach jesienią przyszłego roku. Spółka zamierza skoordynować zmianę barw z wymianą floty, zaczynając od wprowadzenia do parku maszynowego Polak lata LOT-em
W pierwszej połowie tego roku polskie porty lotnicze w ruchu regularnym... czytaj więcej »
Boeingów 787 Dreamliner.
Swojego niezadowolenia z nowych barw nie kryją związkowcy, którym reporter TVN CNBC pokazał projekt. Przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PLL LOT Stefan Malczewski od razu zapowiedział protest do ministra skarbu państwa. - Mogę powiedzieć że jestem zaszokowoany, ponieważ znika znak żurawia na lotowskim ogonie. Jest to juz po raz wtóry taka próba dokonania zamachu na symbol LOT-u. Moge tylko użyć jednego słowa: dla mnie to jest skandal - mówił poirytowany związkowiec przed kamerą TVN CNBC.

Źródło: tvn24.pl

I co Wy na to?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Porażka.
lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

Post autor: lotnik_94 »

Zmiana barw- tak, brak żurawia- definitywnie NIE!!!
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Pal licho żurawia, te kolorki niezbyt udane.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Żuraw i daszek od litery T biegnący przez wszystkie okna musi zostać. A najlepiej niech się biorą do roboty, powywalają tych prezesów, i związkowców, którzy tylko koszty generują i wezmą się za prawdziwy biznes lotniczy, a nie bawią farbkami. To tak jakby fabryka samochodów robiąca szmelc przemalowała go na inny kolor, bo podoba się klientom, a dalej pod farbą to ten sam szmelc. Nie opakowanie się liczy, tylko "WNĘTRZE" (TU: Jakość i umiarkowane ceny oraz punktualność i ciekawa siatka połączeń)
Bodzio W.
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 197
Rejestracja: czw 08 gru, 2005 18:09
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Bodzio W. »

Przypuszczam ze watpie, zeby to byly akurat projekty o ktorych sie mysli. Wyglada raczej na to, ze dziennikarze dotarli do projektow sprzed paru lat, nie tylko profesjonalnych, ale i roznych propozycji amatorskich. I akurat dalej jedna z bardziej gownianych, rodem z lat 60.
"Bo final był za krótki..." - stop wirtualnej przemocy
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Żuraw musi zostać!!! Wszystko inne zresztą też. LOT dzięki swojemu obecnemu logo jest rozpoznawalny na całym świecie...
Awatar użytkownika
KilRoy
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 54
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 20:59
Skąd jesteś: Sosnowiec, EPKT

Post autor: KilRoy »

Nie podoba mi się to nowe malowanie. Boeing 787 super by się prezentował w teraźniejszym. :(
Obrazek
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Awatar użytkownika
roan2004
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 12 sie, 2009 16:53
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: roan2004 »

Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Ha, husarz na ogonie! :lol:
Tak na serio, to malowanie o niebo lepsze od... tamtych. Na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z Aeroflotem. ;)
Awatar użytkownika
roan2004
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 12 sie, 2009 16:53
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: roan2004 »

Dokładnie.
A na zdjęcie natrafiłem zupełnie przypadkiem. :/
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Też porażka.
lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

Post autor: lotnik_94 »

Panowie podpiszcie się http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... rawia.html

Tak, tak wiem, że to reklama innego forum, ale mam nadzieje, że moderator nie usunie tego posta (służy on szczytnemu celowi)
Awatar użytkownika
REALcarlsberg
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 11:09
Skąd jesteś: MORĄG

Post autor: REALcarlsberg »

progress4
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: sob 01 lis, 2008 22:45
Skąd jesteś: epnt

Post autor: progress4 »

E-Jet pisze:Żuraw musi zostać!!! Wszystko inne zresztą też. LOT dzięki swojemu obecnemu logo jest rozpoznawalny na całym świecie...
Dużo ludzi na świecie nie wie że taka firma jak PLL LOT istnieje. Rozpoznawany jest ale przez garstkę entuzjastów lotnictwa i ludzi którzy odbyli podróż na pokładzie jednej z maszyn. Podejrzewam że resztę nie obchodzi jaki kolor mają samoloty a większą uwagę zwracają na jakość obsługi i cenę biletów, a z tym różnie bywa.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ale LOT z takim malowaniem jak jest wyróżnia się na tle wielu innych linii. Malowanie proste, dobrze rozplanowane, może już nieco niemodne, ale oldschool'owe :D
progress4
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: sob 01 lis, 2008 22:45
Skąd jesteś: epnt

Post autor: progress4 »

TytusPZL pisze:Ale LOT z takim malowaniem jak jest wyróżnia się na tle wielu innych linii. Malowanie proste, dobrze rozplanowane, może już nieco niemodne, ale oldschool'owe :D
Nie można się z tobą nie zgodzić. Moim zdaniem powinni spróbować czegoś nowego ale na kilku maszynach, tak żeby można było sprawdzić opinie klientów.
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Się nie liczy sentyment, tylko biznes. Ktoś tam w firmie wpadł na pomysł, że jak nie przemalują, to i tak tego żurawia nie będzie i pewnie ma trochę racji. Aczkolwiek wpływ malowań floty na stan kont i marketing jest dla mnie zagadką. :lol:
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Jeśli już tak bardzo chcą "innowacji" to może wystarczyłoby odwrócić kolory? Biały napis "LOT" z paskiem na wysokości okien, a cały samolot niebieski, albo dyskretna zmiana barw. Choć i tak uważam że obecne malowanie jest bardzo dobre i nie potrzeba mu make-up'u.
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

I oby tak zostało!
Ale i tak przynajmniej nie wymyślili czegoś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=xHCkDJCLMPY&feature=fvw ... (moja siostra (6 lat) błagała mnie żebyśmy gdzieś takim polecieli...)
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

I za to kocham ten kraj! :-D
Chociaż... ten Jumbo to chyba nie na stałe w tych barwach?
Awatar użytkownika
Por.Kornel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 72
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 15:29
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Por.Kornel »

Marcin Steuer pisze:Chociaż... ten Jumbo to chyba nie na stałe w tych barwach?
Ten akurat pewnie na stałe nie, ale z tego co się orientuję, pokemony w różnej formie w ANA są od 1998 roku, więc pewnie nieprędko znikną z ichniejszego malowania ;)
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

a ANA lata do Polski? I o co tu chodzi z tym malowaniem? Zarabiają coś z tego, czy tylko tak do wyróżniania się? (747 wracaj do pokebola...) Ach... Pewnie LOT za rok jeszcze raz będzie chciał się z nami pobawić i zrobią malowanie Teletubisiów.

Jeszcze raz gratuluję odzyskania żurawia!
Awatar użytkownika
REALcarlsberg
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 11:09
Skąd jesteś: MORĄG

Post autor: REALcarlsberg »

Zastanawia mnie, czy malowanie floty, ma wpływ na popularność wśród klientów?
Moi znajomi (których wiedza o lotnictwie jest na poziomie odróżnienia samolotu od balonu) szukają sobie połączeń przez internet i wybierają te, które im pasują cenowo i czasowo. Często jak pytam jaką linią lecieli, to odpowiedź na to pytanie sprawia im pewne problemy ;) Bo co ich to obchodzi? Chcą bezpiecznie dolecieć do celu w miarę nie drogo, szybko i wygodnie. Nawet im nie przyjdzie do głowy by spojrzeć na samolot, którym lecą. Chcą szybko zająć swoje miejsce, a po wylądowaniu biegną po bagaż.
Jak jadę do Warszawy autobusem, patrzę na godzinę odjazdu i dojazdu a nie na to, czy to PKS Warszawa, PKS Olsztyn, czy POLONUS. Ot co.
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Ale jak stoisz na przystanku i przyjedzie autobus pomalowany w pokemony, to chyba sprawdzasz, kto to tak pomalował? Albo przynajmniej rzuci Ci się w oczy i przez przypadek zapamiętasz nazwę firmy. Tak samo działa z samolotami, gdzie przystankiem jest oczywiście terminal.
Awatar użytkownika
REALcarlsberg
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 11:09
Skąd jesteś: MORĄG

Post autor: REALcarlsberg »

Na pewno są lepsze metody promocji firmy od wizerunku głupkowatego pokemona.

Obrazek
Nie poleciałbyś? 8-)
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

Taki pokemon na Jumbo rzuci się w pamięć, dziecko zapamięta lot, będzie marudziło rodzicom, że chce do pokemona. Pewnie i maluchy się mniej wtedy boją samolotów.

No i nie da się ukryć, że (przynajmniej u mnie) przy dwóch połączeniach przy zbliżonych cenach, będzie decydował wizerunek marki (np poleciałbym Lufą zamiast Aeroflotu itp). A malowanie ma jakiś wpływ na wizerunek marki.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

REALcarlsberg pisze:Na pewno są lepsze metody promocji firmy od wizerunku głupkowatego pokemona.
Nie rozumiesz kraju kwitnącej wiśni..
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Sprzedam Ci Windows Millenium w opakowaniu z Win7, albo Vistę (bez SP1 ani 2) w opakowaniu z Win XP lub Win7. Kupiłbyś?
To takie moje porównanie. Może i nie najbardziej trafne. Sami ocenicie.

Jak to piszą romantycy: "liczy się WNĘTRZE" (tu: jakość, czy stosunek cena/jakość)
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Jeśli 'wnętrze' jest zbliżone, to liczy się marka.
Marcin Steuer
Cadet
Cadet
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lis, 2010 20:34
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Marcin Steuer »

mbucholski pisze:Jeśli 'wnętrze' jest zbliżone, to liczy się marka.
A marka to w praktyce wizerunek. I kółko się zamyka. Tytus, Twój przykład raczej nietrafiony - w systemach operacyjnych mocną różnicę robi funkcjonalność i możliwości. W lotach co najwyżej tak średnio.
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

TytusPZL pisze:Sprzedam Ci Windows Millenium w opakowaniu z Win7, albo Vistę (bez SP1 ani 2) w opakowaniu z Win XP lub Win7. Kupiłbyś?
To takie moje porównanie. Może i nie najbardziej trafne. Sami ocenicie.

Jak to piszą romantycy: "liczy się WNĘTRZE" (tu: jakość, czy stosunek cena/jakość)
Aleś to sobie uprościł. W rzeczywistości nie ma produktów, które mają tylko opakowanie bądź tylko wnętrze.

Zakładasz, że jeśli samolot jest ekstrawagancko pomalowany, to w środku będzie mizeria?
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Mówią, że jak samolot jest ładny, to i ładnie lata. Z tym nietrafionym porównaniem chodziło mi o to, że lepiej niech LOT zajmie się siatką połączeń, jakością obsługi pasażera i cenami biletów, a nie zabawą farbkami jak dzieci w przedszkolu.
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Obrzydliwe jest to nowe malowanie. Może nie tyle obrzydliwe, co oburzające jeśli chodzi o przewoźnika z ponad 80-letnią tradycją i jednym logo od tylu lat...
Awatar użytkownika
REALcarlsberg
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 75
Rejestracja: wt 20 kwie, 2010 11:09
Skąd jesteś: MORĄG

Post autor: REALcarlsberg »

Obrazek

W ten sposób nie zdobędą większej liczby klientów...
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

<facepalm>

Tania sensacja. Nie upolowałem tego artykuliku, ale na 99 procent mam pewność, że magiczne słowa "ICAO", "level" i "4" tam nie padły.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Koledze chodziło pewnie o to, że pozwalanie na takie kompromitujące przecieki nie nagoni LOT-owi klientów.
Łukasz
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 277
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 13:48
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: Łukasz »

Co prawda, to prawda. Co chwila przecież słyszy się o katastrofach polskich samolotów.

Z tego, co się orientuję, to piloci LOTu są podczas jakichś tam szkoleń, czy coś i jeszcze, podkreślam jeszcze, nie zdali egzaminów z j. angielskiego. Takie informacje obiły mi się o uszy.
ODPOWIEDZ