Ciekawe miejsca do "zwiedzania" w FSX

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
Awatar użytkownika
qurcik
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: pn 31 paź, 2011 14:39
Skąd jesteś: Ostrowiec Św.

Ciekawe miejsca do "zwiedzania" w FSX

Post autor: qurcik »

To miejsce znalazłem przez przypadek latając moto-lotnia nad tatrami, co nie było wcale łatwe, bo silnik mim się dusił i nie miał wcale mocy . http://www.youtube.com/watch?v=5dDnQfEtj1Q
BTW. Extra300 jest Extra!
Awatar użytkownika
Bubi
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 63
Rejestracja: śr 26 maja, 2004 19:27
Skąd jesteś: EPKK/EPGD

Post autor: Bubi »

To i ja się dołożę :)

HELGOLAND

Wyspa Helgoland leży w południowo-wschodniej części Morza Północnego, 70 km od wybrzeża Niemiec, na 54° 10' szerokości geograficznej północnej i 07° 53' długości geograficznej wschodniej. Składa się z dwóch wysp: głównej, o trójkątnym kształcie, długości ok. 2 km i powierzchni 1,0 km² oraz mniejszej wyspy Düne na wschód od niej, o powierzchni 0,7 km². Obie wyspy były połączone do 1720 roku, kiedy to połączenie zostało zniszczone przez sztorm. Najwyższy punkt wysp sięga 61 m n.p.m. Na północy wyspy znajduje się plaża, na zachodzie wysokie klify. Ludność wysp wynosi 1478 (2004).
Skalista wyspa Helgoland jest interesującym przykładem niszczącej działalności fal morskich. Jeszcze w XI wieku miała ona powierzchnię 900 km². W 2006 roku zajmowała zaledwie 1,5 km².[2]

Na głównej wyspie znajduje się port.

Historia

W 697 roku, Radbod, ostatni król fryzyjski zbiegł na wyspę po porażce zadanej mu przez Franków. W 1231 wyspa jest wymieniona jako własność króla duńskiego Waldemara II. Od tej pory do 1714 panowanie nad wyspą kilkakrotnie przechodziło z rąk do rąk pomiędzy Danią i księstwem Szlezwiku, jednorazowo na rzecz hanzeatyckiego miasta Hamburga. Od 1714 wyspa była duńska, aż do opanowania jej przez Wielką Brytanię w 1807 podczas wojen napoleońskich. W 1720 uległo zniszczeniu połączenie między obiema wyspami. Od około 1826 wyspa stała się miejscowością wypoczynkową, odwiedzaną m.in. przez wielu pisarzy, zwłaszcza z Niemiec. W sierpniu 1841 August Heinrich Hoffmann von Fallersleben napisał na wyspie Pieśń Niemców, wiersz, który stał się hymnem Niemiec. W 1864 w pobliżu wyspy doszło do bitwy morskiej okrętów duńskich i austriackich (bitwa pod Helgolandem).

Wielka Brytania przekazała kontrolę nad wyspami Niemcom w 1890, w zamian za uzyskanie wolnej ręki w Zanzibarze. Pod rządami Cesarstwa Niemieckiego wyspa stała się bazą morską. Podczas I wojny światowej, ludność wyspy została ewakuowana do Niemiec kontynentalnych. W okolicy wyspy doszło w sierpniu 1914 do pierwszej bitwy morskiej tej wojny (bitwa pod Helgolandem). W 1918 ludność powróciła na wyspę. Również podczas II wojny światowej Helgoland stanowił niemiecka bazę morską. 18 kwietnia 1945 wyspa została doszczętnie zbombardowana przez nalot dywanowy 1000 bombowców alianckich, po którym ludność wyspy została ewakuowana.

Między 1945 a 1952 rokiem niezamieszkane wyspy były używane jako poligon bombowy. 18 kwietnia 1947 Brytyjczycy podjęli próbę wysadzenia głównej wyspy w powietrze wielką ilością materiałów wybuchowych, co doprowadziło do dalszych zniszczeń. W 1952 wyspy zostały zwrócone rządowi RFN, po czym stopniowo przywrócono ich funkcje mieszkalne i turystyczne.

Uwaga

Na wyspie zmarł i został pochowany polski generał Ignacy Prądzyński (1792 – 1850). Jego grób nie zachował się. Został upamiętniony tablicą w pobliżu przystani portowej.

A teraz screny.
Kombinacja : Aerosoft Catalina oraz Aerosoft Helgoland

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Bubi
Obrazek
Intel Core Duo 3,15 Ghz,4Gb Ram Geil Ultra, P5B Deluxe Asus,ATI HD6770,T-Fligt Hotas X
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Awatar użytkownika
Bubi
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 63
Rejestracja: śr 26 maja, 2004 19:27
Skąd jesteś: EPKK/EPGD

Post autor: Bubi »

Ja tu nic ciekawego nie widzę po za widokiem silnika kawałkiem pasa i masa zieleni.
:P
pozdrawiam
Obrazek
Intel Core Duo 3,15 Ghz,4Gb Ram Geil Ultra, P5B Deluxe Asus,ATI HD6770,T-Fligt Hotas X
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Bubi pisze:Ja tu nic ciekawego nie widzę po za widokiem silnika kawałkiem pasa i masa zieleni.
:P
pozdrawiam
Chodzi bardziej o to, że mając te dodatki wygląda to bardzo realnie. Następnym razem przedstawię piękno tego terenu :)
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Ja znalazłem takie cacko.

Ci, którzy nie posiadają Ultimate Terrain X Europe, niestety tego nie zobaczą. Lotnisko wygląda tak ponieważ najprawdopodobniej landclass defaulta i UTX się zmieszał, no i wyszło jak wyszło. Jednak w takiej sytuacji lotnisko jest świetnym miejscem na szalone starty grawitacyjne które radzę wypróbować. :D Ogólnie oprócz tych wielkich skarp to wszelkich przeszkód terenowych i niespodzianek brak. Polecam.

Dane lotniska w FSX to: Bircza, kod EP62, kierunki 16/34.
http://lotniska.dlapilota.pl/arlamow-krajna
Załączniki
Bircza
Bircza
zdj_5.JPG (76.06 KiB) Przejrzano 10193 razy
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

E-Jet pisze:najprawdopodobniej landclass defaulta i UTX się zmieszał
Chyba chodziło ci o mesh. Landclass to tekstury ziemi.
E-Jet
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 114
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 18:11
Skąd jesteś: pl

Post autor: E-Jet »

Normalnie wiedziałem że coś komuś nie będzie pasowało - ok, niech ci będzie mesh w takim razie, ale sprawy to nie zmienia.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

E-Jet pisze: Chyba chodziło ci o mesh. Landclass to tekstury ziemi.
Jak już zwracasz uwagę, to zwracaj dobrze. Landclass to nie tekstury. Tekstury to tekstury.
Landclass definiuje, gdzie jakie tekstury mają się znaleźć.
viewtopic.php?t=10332
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Wiem, wiem. Chciałem napisać "Landclass odpowiada za tekstury ziemi"
ODPOWIEDZ