REX Essential

Wszystko o płatnych sceneriach i innych dodatkach do FS'a. Z problemami technicznymi proszę do działu Problemy Techniczne-Scenerie lub Software.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Witam ponownie.
Zainstalowalem REXa do wersji 2.0 oraz Essential. Gdy włączam jakiś temat pogodowy w REXie uruchamia mi się po chwili FSX, ale niestety nie wczytują się żadne chmury. :/
Ostatnio zmieniony sob 16 cze, 2012 18:54 przez kulka1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Z tego co napisałeś nie rozumiem dokładnie tego co właściwie robisz. Ale "temat pogodowy" nie ma nic wspólnego z tym czy chmury się wyświetlą - temat to rodzaj chmur. Za to czy chmury się wyświetlą, ile ich będzie i gdzie będą odpowiada silnik pogodowy (weather engine) REXa albo FSXa (zakładka weather).

Mam kilka pytań do osób, które z REX E korzystają regularnie:

1. Jak u Was wygląda sprawa stabilności? Przyznaję szczerze - mam komputer wyżyłowany na maxa i wiele wolnych zasobów to on nie ma, ale stabilność REX E z dłuższej perspektywy jest tragiczna. Regularność z jaką REX E wywala się w czasie zmian konfiguracyjnych jest porażająca. Dla porządku dodam, że jeśli się go nie rusza, to działa OK.

2. Czy znacie jakiś sposób na "unormalnienie" tego całego "Random Weather"? Ja rozumiem, że to jest "Random" - ale skoro już można wybrać porę roku i to jak straszna ma być pogoda to wyobrażam sobie, że to powinno choć trochę wpływać na generowaną pogodę. U mnie jedyna opcja, która daje jakiś indywidualny wynik to "Winter" - czasem daje opady śniegu. Poza tym - bez różnicy czy mam wiosnę czy lato, light czy severe - tworzy się coś zupełnie przypadkowego.

3. Czy doszliście do jakiegoś obejścia ładowania planu lotu by odczytać pogodę na trasie? Coś na wzór mapy w AS?
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

wojtek_84 pisze:Z tego co napisałeś nie rozumiem dokładnie tego co właściwie robisz. Ale "temat pogodowy" nie ma nic wspólnego z tym czy chmury się wyświetlą - temat to rodzaj chmur. Za to czy chmury się wyświetlą, ile ich będzie i gdzie będą odpowiada silnik pogodowy (weather engine) REXa albo FSXa (zakładka weather).
Po prostu nie wczytują mi się żadne chmury, ani z tematu pogodowego, ani z tzw. reala.
Przy poprzedniej wersji REXa wszystko było ok.
W FSX podczas startu wyskakuje na pasku, że jest FSX połączony z REXem i doczytuje chmury, ale niestety nic nie ma... nie wczytują się żadne obłoki.

[Pisownia plus selektywne cytowanie! - Rz]
Ostatnio zmieniony ndz 17 cze, 2012 08:34 przez kulka1981, łącznie zmieniany 2 razy.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

wojtek_84 pisze:Mam kilka pytań do osób, które z REX E korzystają regularnie:
1. Jak u Was wygląda sprawa stabilności? Przyznaję szczerze - mam komputer wyżyłowany na maxa i wiele wolnych zasobów to on nie ma.
W przypadku wcześniejszej wersji, czyli REX2.0 korzystałem jednie z tekstur. Z silnika pogodowego tamtej wersji przestałem korzystać, bo denerwował mnie długi czas wstrzykiwania pogody. Problemów ze stabilnością nie miałem.

Od czasu zainstalowania REX E, za każdym lotem korzystam nowego silnika pogodowego i pogody "real weather". Sprawuje się on moim zdaniem bez zarzutu, czas wstrzykiwania pogody wynosi u mnie od nieco mniej niż 1 sekundy do maksymalnie 5 sekund (rzadko). Problemów ze stabilnością nie mam żadnych. Nie odnotowałem ani jednego "wywalenia się" REX E, czy to podczas pracy z menu konfiguracyjnym, czy podczas pracy REXWX.

Wojtek, czy wywala Ci się tylko REX, czy może FSX również? Przyczyna Twoich problemów najpewniej leży w miejscu, które sam wskazałeś "mam komputer wyżyłowany na maxa i wiele wolnych zasobów to on nie ma". Ile masz w komputerze ramu i jaką wersję systemu? Może 32-bitową? Jeśli tak, to tu tkwi najprawdopodobniej zasadnicze źródło problemu - jeśli nie masz, to pobierz aplikację Process Explorer http://technet.microsoft.com/en-US/sysi ... s/bb896653
Uruchom ją, dodaj do listy wyświetlanych kolumn (polecenie Select Columns po naciśnięciu RMB na pasku kolumn) kolumnę "Virtual Size" i uruchom FSXa. Polataj trochę mając uruchomionego również REXa i zrób zrzut z tego, co wyświetlił Process Explorer.
wojtek_84 pisze:2. Czy znacie jakiś sposób na "unormalnienie" tego całego "Random Weather"? Ja rozumiem, że to jest "Random" - ale skoro już można wybrać porę roku i to jak straszna ma być pogoda to wyobrażam sobie, że to powinno choć trochę wpływać na generowaną pogodę. U mnie jedyna opcja, która daje jakiś indywidualny wynik to "Winter" - czasem daje opady śniegu.
Tylko kilka razy korzystałem z tej opcji, z ciekawości, bo zupełności wystarcza mi "Real weather" czasami wspomagana opcją "Search weather" i przenosinami na inne lotnisko.
Wracając do "Random weather" wybierałem zawsze trudne warunki (Severe) i to co zaserwował mi REX w przybliżeniu odpowiadało założeniom. Dlaczego w przybliżeniu? Ta opcja tworzy pogodę na dosyć rozległym obszarze. Zdarza się, że strefa oczekiwanych trudnych warunków pogodowych rozpościera się w odległości 200km od lotniska. Na przykład wybieram EPGD, a silnik pogodowy tworzy mi front burzowy rozciągający się u podstawy Karpat.
wojtek_84 pisze:3. Czy doszliście do jakiegoś obejścia ładowania planu lotu by odczytać pogodę na trasie? Coś na wzór mapy w AS?
Nic takiego nie znalazłem. Nie Ty jeden zwróciłeś uwagę na ten problem. Jednak sprawa wcale nie jest taka prosta dla lotów długodystansowych ze względu na przyjęte rozwiązania. REXWX pobiera dane dla Twojego lotu sukcesywnie wraz z zmianą pozycji samolotu względem ustawionego przez Ciebie parametru "surface region" i wybraną częstotliwością aktualizacji danych pogodowych pobieranych z "reala", która zależy od ustawienia "Enable Weather Data Overwrite" (co 10 minut [on], co godzinę [off]).
Zgodnie z tym modelem działania silnik pogodowy nie zna rzeczywistej pogody, którą napotkasz w odległości np 3000km od Twojej aktualnej pozycji, a ta znana obecnie ulegnie zmianie do czasu nim znajdziesz się w tym miejscu i właśnie dla tego nie masz podglądu stanu pogody dla całej trasy.

Swoją drogą dziwi mnie, że nikt nie narzeka na wysokie obciążenie procesora (wszystkie 4 rdzenie) gdy silnik pogodowy pobiera nowe dane i dokonuje obliczeń związanych z interpolacją pogody dla poszczególnych stacji pogodowych. Pierwotnie miałem te opcje ustawioną jako dokładną (co 10 min), z konieczności musiałem przestawić na co godzinę, bo w czasie gdy REX zaczynał liczyć praktycznie nie dawało się ręcznie pilotować samolotu. W przypadku scenerii typu landclass efekt nie był jeszcze taki straszny, ale przy fotosceneriach z dużą ilością danych, gdzie sam FSX powodował 90% obciążenie procesora to dodatkowe 25% od REXWX powodowało poważną czkawkę.

kulka1981 pisze:Po prostu[/color] nie wczytują mi się żadne chmury, ani z tematu pogodowego, ani z tzw. reala.
Sprawdź najpierw, czy REX E działa u Ciebie prawidłowo, skorzystaj z opisu "Procedura do Free flight", który zamieściłem tu:
viewtopic.php?t=11952&postdays=0&postorder=asc&start=20
i daj znać o wynikach.

PS.
Rafał, było by pomocne gdybyś był odpowiadał na zadane pytania. Lepsza współpraca w trakcie rozwiązywania problemów przyspiesza znalezienie prawidłowego rozwiązania, a informacja zwrotna jest pomocna dla innych osób mających podobne problemy.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Wojtek, czy wywala Ci się tylko REX, czy może FSX również?
Tylko REX. Wstrzyknięta pogoda zostaje bez zmian. Jeśli chcę to mogę uruchomić ponownie i działa ok. Aż do kolejnego wywalenia przy konfiguracji.
Ile masz w komputerze ramu i jaką wersję systemu? Może 32-bitową?
4GB i 32bit. Wszystko zoptymalizowane tak, że bardziej się nie da.
Zgodnie z tym modelem działania silnik pogodowy nie zna rzeczywistej pogody, którą napotkasz w odległości np 3000km
Wydaję mi się, że się mylisz. REX zna pogodę na całej trasie ponieważ pobiera pogodę dla całego świata (robi to zanim uruchomię FSa więc nie może wiedzieć gdzie będę). Potem uaktualnia ją co jakiś czas - zupełnie jak AS. Więc oczywiście pogoda się może zmienić na trasie, ale znając aktualne warunki mogę przewidywać warunki za 3 godziny - nie powinny być diametralnie różne. Oczywiście - dużo w tym wypadku zależy od zasad interpolacji i jej przypadkowości.
Swoją drogą dziwi mnie, że nikt nie narzeka na wysokie obciążenie procesora (wszystkie 4 rdzenie) gdy silnik pogodowy pobiera nowe dane i dokonuje obliczeń związanych z interpolacją pogody dla poszczególnych stacji pogodowych
Nie stwierdziłem problemów nawet z priorytetem REXa ustawionym na poziomie FSXa. Działał sobie w tle i mnie to nie bolało w żaden sposób - chociaż potrafiło to trwać przez dobre kilka minut (dla odróżnienia ładowanie przy wyłączonym FSX - minuta-dwie).
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

wojtek_84 pisze:4GB i 32bit.
To w znaczący sposób wyjaśnia sprawę. Masz trochę za ciasno w podsystemie pamięci. Poobserwuj sobie alokację w pamięci fizycznej i zajętość przestrzeni VAS wątków FSX i REX. Dla problemów z REXem szczególne znaczenie może mieć tu ustawienie wyższego priorytetu FSXa niż REXa, któremu system zwalania pamięć dopiero w drugiej kolejności. Sprawdź czy przy normalnym (równorzędnym) ustawieniu priorytetów dla obu aplikacji REX nie będzie się zachowywał się poprawniej.
wojtek_84 pisze:
Zgodnie z tym modelem działania silnik pogodowy nie zna rzeczywistej pogody, którą napotkasz w odległości np 3000km
Wydaję mi się, że się mylisz. REX zna pogodę na całej trasie ponieważ pobiera pogodę dla całego świata (robi to zanim uruchomię FSa więc nie może wiedzieć gdzie będę).
REX pobiera informację o pogodzie dla "całego świata", co nie oznacza, że cała ta informacja zostaje przekazana i przetworzona w silniku pogodowym , a o tym pisałem.

Silnik pogodowy zostaje uruchomiony dopiero po wybraniu lotniska startowego lub planu lotu i pobiera dane do przetworzenia (weather interpolation process) dla obszaru, w którym znajduje się lotnisko startu. Rozmiar obszaru jest zależny od parametru "Weather Surface Region" i mieści się w przedziale, od obszaru 65 nm x 65 nm, do całego świata. Nowe dane pogodowe zostają pobrane lokalnie z REX do REXWX, albo po przekroczeniu granicy regionu, albo upływie określonego czasu.
Źródło: Product Manual v3 str. 14

Co istotne, jeśli w między czasie zostaną pobrane z sieci, z serwera danych do lokalnej aplikacji REXa nowe dane o pogodzie, a to zależy od ustawienia parametru "Enable Weather Data Overwrite", to zostaną uwzględnione właśnie one. Źródło: Product Manual v3 str. 15

Przy locie z prędkością 400 kt i ustawieniu mniej dokładnemu "co godzinę", zupełnie nowe dane zostaną pobrane z sieci nim przelecisz dystans circa 750km. Tak więc w trakcie lotu długodystansowego o długości 9000km, silnik pogodowy REXWX pobierze z sieci nowe dane o pogodzie przynajmniej 10 razy. Do tego rzeczywiste warunki pogodowe na trasie będą się zmieniać (mogą się zmieniać) wraz z upływem czasu. Silnik pogodowy REX Essential będzie interpolował pogodę w oparciu o te zmieniające się w czasie dane i właśnie dla tego nie ma opcji podglądu pogody dla całej trasy.

Co nie zmienia sytuacji, że dla celów planowania lotu - w oparciu o obecnie znaną pogodę na trasie przelotu mógłby być udostępniony podgląd pogody "zastanej" na czas planowania lotu. Możliwe jest, że taka opcja się pojawi jako upgrade, jeśli zostanie na nią zgłoszone zapotrzebowanie. Jednak w kontekście uaktualniania pogody o kolejne odczyty rzeczywiste w trakcie lotu oraz o nieunikniony proces interpolacji pogody do stacji pogodowych FSX takie rozwiązanie nie będzie zbyt dokładnie odzwierciedlać tego, co zastanie się potem w trakcie lotu.
wojtek_84 pisze:
Swoją drogą dziwi mnie, że nikt nie narzeka na wysokie obciążenie procesora (wszystkie 4 rdzenie) gdy silnik pogodowy pobiera nowe dane i dokonuje obliczeń związanych z interpolacją pogody dla poszczególnych stacji pogodowych
Działał sobie w tle i mnie to nie bolało w żaden sposób - chociaż potrafiło to trwać przez dobre kilka minut.
Wszystko zależy od stopnia obciążenia procesora przed uaktywnieniem się procesu obliczeniowego REXWX. Jeśli miałeś procesor obciążony na mniej niż 60% to Ci się REXWX "zmieścił". Niestety z bardziej rozbudowanymi fotosceneriami REX już się "nie mieści" i pewnie dla tego autorzy dodali możliwość instalacji REX E na drugim komputerze i przesyłania danych w sieci.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Sprawdź czy przy normalnym (równorzędnym) ustawieniu priorytetów dla obu aplikacji REX nie będzie się zachowywał się poprawniej
Nie. Sprawdzałem. Nawet podniesienie REXa nad FSXa nic nie zmienia.
właśnie dla tego nie ma opcji podglądu pogody dla całej trasy
No jest - wystarczy wgrać plan lotu i dostanę podgląd na całej trasie. Z tym, że się zmieni...

Zdecydowanie preferuję rozwiązanie AS - mogę sobie swobodnie sprawdzać metary i sposób interpolacji korzystając z wygodnej mapki. W REX żeby zrobić to samo muszę ręcznie wbijać kody ICAO i jestem ograniczony tylko do lotnisk...
Jednak w kontekście uaktualniania pogody o kolejne odczyty rzeczywiste
Bez przesady - METAR na ogół nie zmienia się dramatycznie i można z niego na potrzeby planowania lotu dużo wywnioskować.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

kulka1981 pisze:Po prostu[/color] nie wczytują mi się żadne chmury, ani z tematu pogodowego, ani z tzw. reala.
Sprawdź najpierw, czy REX E działa u Ciebie prawidłowo, skorzystaj z opisu "Procedura do Free flight", który zamieściłem tu:
viewtopic.php?t=11952&postdays=0&postorder=asc&start=20
i daj znać o wynikach.

PS.
Rafał, było by pomocne gdybyś był odpowiadał na zadane pytania. Lepsza współpraca w trakcie rozwiązywania problemów przyspiesza znalezienie prawidłowego rozwiązania, a informacja zwrotna jest pomocna dla innych osób mających podobne problemy.[/quote]

Witam

Zrobiłem dokładnie wg instrukcji i niestety to samo.
Niby pobiera pogodę z REXWX, pokazuje na mapie lotnisko, ale podczas uruchomienia FSX nie łączy się z REXEM i nie wyświetla żadnych kompletnie chmur. (nie ma napisu, że pobiera z REXa)
Jedynie jak zmienię w FSX w opcji weather na jakiś weather theme to mam chmury, ale nie wiem czy są to chmury z FSXa czy z REXa.
Załączniki
used defined weather.jpg
used defined weather.jpg (52.46 KiB) Przejrzano 18220 razy
weather themes-fsx.jpg
weather themes-fsx.jpg (67.23 KiB) Przejrzano 18220 razy
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Nacisnąłeś w REX E "Fly now"? Wyświetla Ci się okienko "radaru pogodowego" REX? Jeśli tak - kliknij na czarnej ramce nad mapką radaru pogodowego i wybierz "Load weather" (piszę z pamięci - load weather albo coś podobnego).
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

wojtek_84 pisze:Nacisnąłeś w REX E "Fly now"? Wyświetla Ci się okienko "radaru pogodowego" REX? Jeśli tak - kliknij na czarnej ramce nad mapką radaru pogodowego i wybierz "Load weather" (piszę z pamięci - load weather albo coś podobnego).
Dokładnie tak zrobiłem i niestety pustka.
Nie wyświetla mi chmurek w trybie rzeczywistym tylko piękne błekitne niebo jak na załączonym obrazku powyżej, dopiero jak z ręki wrzucę jakis weather theme w FSX to mam chmury.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Sprawdź ustawienia konfiguracyjne REXa - czy na pewno masz wszystko poprawnie ustawione - folder FSX, plik cfg, czy co tam jeszcze trzeba wpisać.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

kulka1981 pisze: Niby pobiera pogodę z REXWX, pokazuje na mapie lotnisko, ale podczas uruchomienia FSX nie łączy się z REXEM i nie wyświetla żadnych kompletnie chmur. (nie ma napisu, że pobiera z REXa)
(...)
Nie wyświetla mi chmurek w trybie rzeczywistym tylko piękne błekitne niebo jak na załączonym obrazku powyżej, dopiero jak z ręki wrzucę jakis weather theme w FSX to mam chmury.
Rafał,
My tu nie widzimy, co się dzieje na ekranie Twojego komputera więc postaraj się opisywać sytuację dokładnie, bo inaczej nikt Ci nie będzie w stanie pomóc. Podałem Ci specjalnie procedurę w punktach, tak byś mógł krok po kroku sprawdzić co się u Ciebie dzieje i takiej też oczekuję odpowiedzi:
punkt 1. program się uruchamia, wyświetla się informacja o ... / nie wyświetla się informacja o ...

Z tego co napisałeś wnioskuję, że Ci REX E jednak nie działa. Dla weryfikacji masz tu uzupełnioną listę i sprawdź, jak to wygląda u Ciebie:

1. Uruchom REX E, na małym ekranie startowym ma się wyświetlać informacja o inicjalizacji systemu, pobieraniu listy lotnisk itp. Czas zależy od szybkości łącza, u mnie trwa to kilkanaście sekund.

2. Pojawia się właściwy ekran aplikacji REX E, widać na nim nazwę profilu użytkownika. Na dole ekranu pojawia się informacja "weather downolad process", a następnie "weather interpolation process"

3. Przejdź do zakladki Configuration Manager > Weather engine Configuration i sprawdź ustawienia, powinny być zbliżone do poniższych:
Enable REX Weather Engine - ON
Enable Auto-Start the REX Weather Engine - ON
Enable Auto Launch the Flight Simulator - OFF (wybrałem wariant z manualnym uruchamianiem FSXa)
Enable VATSIM Weather data - OFF (wybór źródła danych o pogodzie NOAA (off), VATSIM (on)
Enable Green Message Bar Within FSX - ON (uaktywnia pasek wskazywania ładowania pogody REXWX w FSX)
Enable Weather Data Overwrite - OFF (aktualizacja pogody z serwera, OFF co 1 h, ON co 10 minut)
Enable Archive Weather Data Purge at Closing - OFF (usuwa dane pogodowe z bazy danych REXa po jego zamknięciu zapobiegając nadmiernemu wzrostowi ilości przechowywanych danych)
Enable Realistic Haze Layer - OFF
Enable Weather Data Download - ON (włącza pobieranie danych pogodowych z sieci)

4. Wybierz Fly now i zatwierdź OK - powinien uruchomić się Rex weather engine (REXWX), na razie nie klikaj "load weather"

5. Uruchom FSXa, wybierz "Free flight", ustaw co chcesz i kliknij "Fly now"

6. W oknie REXWX kliknij "Load weather", pojawi się obszar wokół wybranego lotniska, nawet jeśli nie klikniesz "Load weather" po chwili uruchomi sie to samoistnie. By przyspieszyć ładowanie pogody klikasz na obramowanie ekranu w REXWX i wybierasz "Load weather". W czasie krótszym niż 1 sekunda ładuje się aktualna pogoda do FSX i można latać.

7. W oknie FSXa, u góry ekranu wyświetli się zielony pasek z informacją, najpierw "weather injection started", potem "weather injection completed"

PS. Rafał nie denerwuj moderatora, czy to tak trudno samodzielnie poprawić złe cytowanie?

wojtek_84 pisze:Nawet podniesienie REXa nad FSXa nic nie zmienia.
Moim zdaniem najbezpieczniejszym ustawieniem dla tych dwóch aplikacji byłby jeden i ten sam poziom priorytetów ze względu na zarządzanie pamięcią. Bez wątpienia może im być u Ciebie ciasno i problem z dostępem do pamięci może być źródłem nieprawidłowości w pracy REXa. Skoro jednak dokładnie to sprawdzałeś i nie było różnicy, to trzeba by szukać gdzie indziej.
Jednak, jako że nie mam praktycznych doświadczeń z eksploatacji FSX wraz z pamięciożernymi dodatkami w systemach 32-bitowych, które nakładają istotnie inny mechanizm zarządzania pamięcią niż systemy 64-bitowe, więc Ci tu za wiele nie pomogę. Pozostaje dokładnie zbadać przebieg alokacji zasobów pamięci w trakcie korzystania z FSX wraz z REXem i wyciągnąć wnioski, tym bardziej, że problem raczej znajduje się po stronie platformy, a nie samej aplikacji.
wojtek_84 pisze:
właśnie dla tego nie ma opcji podglądu pogody dla całej trasy
No jest - wystarczy wgrać plan lotu i dostanę podgląd na całej trasie. Z tym, że się zmieni...
Aby przypadkiem nie zyskasz wtedy wglądu tylko do danych z metarów? Czyli podgląd TAF też jest tam dostępny?
wojtek_84 pisze:W REX żeby zrobić to samo muszę ręcznie wbijać kody ICAO i jestem ograniczony tylko do lotnisk...
Nie latam na duże odległości, to i brak mi wiedzy praktycznej, jak to wygląda w "realu"? Z doświadczeń turystycznych (nie lotniczych) wiem, że są stacje pogodowe, tak automatyczne, jak i z personelem rozlokowane w lokalizacjach gdzie nie ma cywilizacji. Czy z danych pochodzących z takich stacji korzystają piloci, czy są to może dane tylko dla celów synoptycznych?
wojtek_84 pisze:Bez przesady - METAR na ogół nie zmienia się dramatycznie i można z niego na potrzeby planowania lotu dużo wywnioskować.
Chyba, że nad interesującym Cię obszarem przemieszcza się front atmosferyczny. Lokalizacja 15 minut lotu przed frontem, a 15 minut lotu za frontem, zwłaszcza jeśli jest to silny front ciepły robi wtedy dużą różnicę, no chyba, że Ty wszystkie fronty mijasz górą. ;-)
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Witam

Robię dokładnie wg punktów i wszystko jest ok do punktu 7.
W FSXie musze mieć ustawione w opcji Current weather - used definied weather, wtedy dopiero pojawiają sie chmurki z REXa, chociaż nie zawsze.
Nie mam również napisu z punktu 7 "weather injection started" oraz "weather injection complet".

Może źle mam zainstalowanego REXa?
Instaluję REX 1.0, 2.0 oraz Essential do jednego folderu.
Może tutaj tkwi błąd?

PS. Co do cytowania to przepraszam za bałagan, uczę się zasad tego forum.
Ostatnio zmieniony śr 20 cze, 2012 20:07 przez kulka1981, łącznie zmieniany 2 razy.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Instaluję REX 1.0, 2.0 oraz Essential do jednego folderu.
Może tutaj tkwi błąd?
1. Odinstaluj to wszystko.
2. Pobierz Rex E ze strony sklepu.
3. Zainstaluj TYLKO Rex E.
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

REX E już nie umożliwia włączenia samego REXWX?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

REX E już nie umożliwia włączenia samego REXWX?
Nie. Otwierasz przez Rex E - wszystko razem.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

3. Zainstaluj TYLKO Rex E
Zainstalowanie samego REXa E niestety nie pomogło
Tak jak pisałem poprzednio wszystko jest ok do punktu 6.
Nie pokazuje się w FSXie pasek z informacja weather injection started i weather injection completed.
A gdy zmieniam w FSXie porę dnia kiedy chcę latać w okienku current weather w FSXie samoistnie wyskakuje mi clear skies.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

kulka1981 pisze:Tak jak pisałem poprzednio wszystko jest ok do punktu 6.
Nie pokazuje się w FSXie pasek z informacja weather injection started i weather injection completed.
Skoro REX Ci się uruchamia, pobiera dane pogodowe i po wybraniu "Fly now" uruchamia się REXWX, a do FSX nie zostaje załadowana pogoda z REXa, to problem leży w komunikacji REX do FSX. Czy aby nie pominąłeś przy konfiguracji REXa wskazania lokalizacji FSXa?
Sprawdź, co masz wprowadzone w pole Configuration manager > General > Simulator folder location.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Wskazuję folder, w którym mam zainstalowanego FSXa (w moim przypadku E:\FSXGRA)
Ma ktoś jakąś radę?
Jak mam prawidłowo zainstalować REXa E?
Ostatnio zmieniony śr 20 cze, 2012 18:43 przez kulka1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Trudno poradzić coś jeśli się nie ma wglądu w Twój komputer. Spróbuj jeszcze wejść w user/appdata/local/Real_Environmen.../rex.exe... (... zastępują tekst, którego nie chce przepisywać).

Znajdziesz tam plik xml - otwórz go i sprawdź czy wszystkie ustawienia, które masz w REX się z tym zgadzają.


Poza tym - myślę, że powinieneś zacząć zadawać pytania na forum REX - mam nadzieję, że podasz tutaj link do wątku, żebyśmy mogli przeczytać odpowiedzi.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Trudno poradzić coś jeśli się nie ma wglądu w Twój komputer. Spróbuj jeszcze wejść w user/appdata/local/Real_Environmen.../rex.exe... (... zastępują tekst, którego nie chce przepisywać).

Nie znam się na tym za bardzo, ale w plik xml na moje oko wszystko jest ok.
Może spróbować zainstalować REXa E bezpośrednio do FSXa lub na dysk C.?
Dodam ,że mam teraz FSXa na dysku E w katalogu FSXGRA, a REXa E również na dysku E w katalogu REXINST.
Może od samego poczatku coś robię źle i dlatego nie łączy sie z FSXem?
Mógłby mi ktoś napisać instalację od samego początku, na jakim dysku ma itd?
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Mam dokładnie ten sam problem co kulka... Brak chmur... Jedynie występuje lekka mgła.. i co ciekawe jak włączę dodatkowe cirusy na niebie się pokażą. Co ciekawe, kiedy szukam pogody burzowej to pada deszcz oraz się błyska ale z czystego nieba. Oprócz tego mam problem z REXWX, który nie wyświetla mi się dobrze... tzn... mam białe tło i widzę tylko guziki na dole interfejsu. Robiłem wszystko tak jak kulka... bez powodzenia. Więc w czym problem?
Stanel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 104
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 11:30
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Stanel »

Spróbujcie ustawić w Configuration Manager/Weather Engine/Weather Surface Region na Small Region (suwak maksymalnie w lewo) i uruchomcie kilkakrotnie do pełnego załadowania pogody.
Stanel
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Mam tak zrobione. Nic nie pomaga. Chyba jeszcze raz pobiorę ze sklepu instalkę. Może połączyło nas przy pobieraniu z jakimś uszkodzonym instalatorem... Zrobiłem już wszystko co możliwe. Tak porównując poprzednią wersję z aktualną na pierwszy plan wyraźnie wychodzi to, iż instalowanie tekstur nie zajęło długiego czasu jak to było w przypadku poprzedniej wersji. Czy u Was tak też jest?
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Stanel pisze:Spróbujcie ustawić w Configuration Manager/Weather Engine/Weather Surface Region na Small Region (suwak maksymalnie w lewo) i uruchomcie kilkakrotnie do pełnego załadowania pogody.
Cały czas miałem ustawione suwaki maksymalnie w lewo i niestety nic to nie daje.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Napiszcie do oryginalnego supportu... czemu tego nie robicie?
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

Mój problem rozwiązałem sam. Aż jest mi głupio tutaj pisać w czym tkwił problem. Sam nie wiem jak to się stało... skoro na REX OD wszystko działało mi poprawnie. A więc w ustawieniach pogody miałem zaznaczoną opcję chmury proste - przez co nie wyświetlały mi się te z REXA tylko jakieś takie śmieszne z czystym niebem. Po zaznaczeniu chmury szczegółowe - wszystko działa pięknie :). Myślę, że kulka też masz to ustawione.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Po zaznaczeniu chmury szczegółowe - wszystko działa pięknie :). Myślę, że kulka też masz to ustawione.
Niestety karmel, u mnie jest zaznaczone chmury szczegółowe.
Ostatnio zmieniony pt 22 cze, 2012 20:29 przez kulka1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
karmel
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: sob 16 cze, 2007 09:35
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: karmel »

kulka1981 pisze:Niestety karmel, u mnie jest zaznaczone chmury szczegółowe.
Uruchamiałeś REXa z uprawnieniami Administratora?
Ostatnio zmieniony pt 22 cze, 2012 22:17 przez karmel, łącznie zmieniany 1 raz.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

Uruchamiałeś REXa z uprawnieniami Administratora?
Tak i niestety to samo.
Podejrzewam, że mogę mieć problem z antywirusem ponieważ po przeinstalowaniu REXa na dysk systemowy nie chce się połączyć z internetem. Poprzednio nie miałem tego problemu.
Pokombinuję w weekend i napisze o wynikach.

Jak na razie zauważyłem, że REX E wczytuje mi się do FSX ze znacznym opóźnieniem (nawet ok. 10min).
Ostatnio zmieniony sob 23 cze, 2012 12:30 przez kulka1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Niebawem światło dzienne ujrzy REX Essential Plus. Będzie on zawierał istotne poprawki stanowiące Service Pack 1 i kilka nowości, w tym nowy tryb silnika pogodowego ze specjalną opcją dla lotów transoceanicznych. Dla dotychczasowych użytkowników aktualizacja będzie darmowa. Więcej szczegółów: http://www.realenvironmentxtreme.com/fo ... tial-plus/
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

REX Essential Plus jest dostępny w postaci uaktualnienia na stronie:
http://www.realenvironmentxtreme.com/fo ... 2-fsx-p3d/

Trzeba wiedzieć, którą wersję RX Essential mamy nagraną. Update ma 3,9GB i jest dostępny tylko dla zweryfikowanych użytkowników.


Plusa można również pobrać jako pełny dodatek na stronie sklepu, w którym kupiło się REXa. Plik instalacyjny REX (w wersji, w jakiej został kupiony) został zaktualizowany dla klientów do REX Essential Plus. Pełny program ma 4,4GB.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Właśnie skończyłem pobierać i instalować REX Essential Plus. Z wrażenia pierwszy komentarz był mocno niecenzuralny. Może miałem szczęście trafić od razu na fajny układ chmur, ale to na czym teraz latam jest absolutnie niesamowite!!! Jutro będzie galeria screenów.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Bardzo jestem ciekaw cóż to, aż tak bardzo Ci się spodobało. Słowami "absolutnie niesamowite" poprzeczkę ustawiłeś wysoko, a w pierwszej chwili tymi słowami o mocno niecenzuralnym komentarzu nieźle mnie nastraszyłeś. :D
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Overcast. To słowo klucz do tego co mi się podoba w nowym REXie.

Mam wrażenie, że przerobili jeszcze bardziej stratusy w postaci mgły i efekt, który zobaczyłem za pierwszym podejściem był taki, jakiego jeszcze nigdy nie widziałem w FSXie.
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

Pierwszy raz skorzystałem z silnika pogodowego REXa.
Od czasów wersji (bodajże od 1.5 do 2.0) kiedy ich silnik pogodowy był niczym w porównaniu z ASE tak teraz przy REXE+ 3.1.2012.1028 mogę szczerze powiedzieć, że zbieram szczękę z podłogi. W zasadzie przestałem korzystać z ASE który mimo tego najnowszego (beta) SP4 nie robi takiego "zamieszania" jak REXE+.

Jedyne "ale" w moim przypadku to problem z mgłą. Otóż problem stary jak świat, kiedy jestem nad mgłą to jej nie widzę, ziemia pode mną jest dobrze widoczna i nagle wpadamy w mleko. W manualu wyczytałem, że temu stanowi rzeczy ma pomóc zaznaczenie opcji "enable realistic haze layer" w zakładce Clouds. Jednak efekt jest taki, że mgła (chociaż widoczna od góry) ma teraz ostre krawędzie, w górskich dolinach wygląda to tak jakby ktoś puścił przez nie rzekę mleka - średnio to wygląda. Ale chociaż mam możliwość widzieć kiedy wpadnę w mgłę.
i5-4670K + Thermalright HR-02 Macho, Asrock Fata1ty Performance, MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB, Kingston HyperX Black 4GB, Western Digital Blue 1 TB, XFX Pro 550W, Zalman Z3
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Zapomniałem wrzucić tutaj tekstu, który napisałem o REX Ess Plus.
http://calypteaviation.com/2012/11/rex- ... -wrazenia/

Podsumowując - ja nie jestem zadowolony z tego silnika pogodowego jako narzędzia dla vatsimowego latacza. Do screenów jest absolutnie rewelacyjny. Pogody, którą tworzy... nie kupuję.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

wojtek_84 pisze:Zapomniałem wrzucić tutaj tekstu, który napisałem o REX Ess Plus.
http://calypteaviation.com/2012/11/rex- ... -wrazenia/
Przeczytałem z zainteresowaniem i mam kilka pytań oraz uwag.

1. "REX Essential Plus bawi się półprzezroczystością chmur. Niestety to jest miecz obosieczny – półprzezroczyste chmury potrafią rewelacyjnie wyglądać, ale czasem przepuszczają bardzo ostrą w FSX linię horyzontu. Minus."

Za prześwitywanie horyzontu poprzez półprzeźroczyste chmury odpowiada ustawienie "enable realistic haze layer" - ostrzeżenie o skutkach ubocznych tej opcji jest zamieszczone w dokumentacji REXa. Mam to wyłączone i nie mam problemów z nieprawidłową widocznością linii horyzontu przez półprzeźroczyste chmury.


2. "Nie wyeliminowano problemu, który zauważyłem już w poprzednim silniku pogodowym. Czasami nisko nad ziemią – znacznie poniżej innych chmur – generowane są obłoki, dla których zastosowano bardzo jasne (oświetlone słońcem?) tekstury. Są nie na miejscu."

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale czasami w okolicach podstawy zwartej powłoki chmur pojawiają się małe, rozrzucone chmurki. Nie dosyć, że ich jasność średnio pasuje do oświetlenia w tym miejscu, to zazwyczaj prześwitują one przez inne chmury, które znajdują się bliżej. Niestety jest to znany nieprawidłowy efekt wyświetlenia nakładających się obiektów z "alpha channel", w sytuacji, gdy oba obiekty go wykorzystują. Występuje on nie tylko w FSX-e. Twórcy REXa powinni unikać takich sytuacji i nie generować dodatkowych chmur w takim miejscu.


3. "Po kilkudziesięciu próbach dochodzę do wniosku, że wyraźne pomyłki występują w co najmniej 1/3 lotów. Mam na myśli pomyłki w rodzaju – cumulusy z rzadka rozproszone po całym niebie kiedy METAR dla danego miejsca ma wpisane pełne zachmurzenie na niskim pułapie. Również widzialność bywa różna. Bardzo nieprecyzyjnie powiedział bym, że 1/3 lotów to pogoda przypadkowa, 1/3 odbyła się z pogodą nieprecyzyjnie odwzorowaną, w 1/3 pogoda była dobrze odwzorowana. Najbardziej dziwi to, że odczyt METAR w REX WX pokazuje rzeczywiste dane, a to co zostaje załadowane do FSX jest… różne."

Na dokładność odwzorowania pogody mają wpływ następujące ustawienia: Weather surface region, Weather interpolation settings, Avg. Accurate / Avg. Stations. Wpływ niektórych jest bardzo znaczący - bo jedni chcą pogody bardzo realnej (wysoka zgodność z METAR-ami, w stylu OpusFSX), a inni chcą mieć pogodę nieco mniej precyzyjnie odwzorowaną, za to "płynniejszą" (bez gwałtownych zmian prędkości i kierunku wiatrów dużych wysokościach). Nie podałeś ustawień, przy których wykonałeś Twoje testu i tym samym trudno się odnieść do przedstawionej oceny.

Wykonałem 16 lotów testowych pomiędzy polskimi lotniskami, każdorazowo sprawdzając METAR (z poziomu REXa i poza nim) i porównywałem zastaną pogodę z danymi z METAR-u. W 13 przypadkach zgodność była praktycznie pełna, w dwóch była pewna rozbieżność, w jednym rozbieżność była duża. Później ustaliłem skąd się wzięła ta duża rozbieżność - tak na prawdę to jej nie było, o czym piszę poniżej.

Nieco później porównywałem pogodę w miejscu mojego zamieszkania z tym, co serwował REX. Co bardzo istotne robiłem to w dniu, gdy nad Polską przechodziły fronty pogodowe i pogoda była bardzo zmienna. Wyniki porównań na samym początku były takie sobie, jednak po jakimś czasie zauważyłem istotna prawidłowość - ze względu na proces pobierania danych pogodowych na serwery REXa w określonych interwałach czasowych, aktualizowania danych lokalnie (na komputerze gracza) również w określonych interwałach czasowych, może występować rozbieżność pomiędzy pogodą w danej chwili, a danymi z METAR-u. Jednak, co istotne po aktualizacji danych (pobraniu danych) pogoda robi się zgodna z danymi z METAR-u w stopniu zależnym od ustawień poczynionych przez użytkownika w zakładce "Weather engine". Po prostu nie jest to mechanizm 100% "real time".

Nie chcę na tej podstawie uogólniać, bo tego typu test wykonałem tylko jeden raz - był on czasochłonny - a ja muszę pogodzić FSXa, z pracą i obowiązkami domowymi, ale ciekaw jestem czy ktoś jeszcze z szanownych kolegów pokusił się by sprawdzić dokładność odwzorowania pogody na jednym lotnisku w przeciągu 8h.


4. "Również widzialność bywa różna."

Jakie były ustawienia z zakładki "Weather engine" i jakie było ustawienie parametru "Enable Real Visibility Smoothing"?
Intel i5 2500@4,1GHz, Gigabyte GA-P67A-UD4-B3, 16GB ram, Gigabyte RTX 2060 Super, Win7/Win10
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

No i jakbym wykrakał, dziś nowy silnik pogodowy REXa pierwszy raz zrobił mi niemiłą niespodziankę. Na wysokości 16000ft nagle zmienił się kierunek i siła wiatru, w efekcie czego "dmuchnęło" mi w ogon z siłą 75kt - konsekwencje mało ciekawe.

Szczerze mówiąc to takich rewelacji za kadencji ASE nie miałem. :roll:

Swoją drogą jaka może być tego przyczyna?

W opcjach REXa zaznaczone "Enable real weather winds", "Enable real weather wind smoothing" i "Enable wind turbulence" - odznaczone "Enable wind shear".
i5-4670K + Thermalright HR-02 Macho, Asrock Fata1ty Performance, MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB, Kingston HyperX Black 4GB, Western Digital Blue 1 TB, XFX Pro 550W, Zalman Z3
adiks7
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 178
Rejestracja: czw 04 lis, 2010 13:56
Skąd jesteś: Mińsk EPMM

Post autor: adiks7 »

Wszyscy piszecie o lataniu z Rex'em ładując pogodę z internetu, z tego co już wiem nie można ustawić sobie pogody samemu,tylko REX generuje losowo,, piszę bo chciałem zapytać, mam bardzo wolny internet, od jednej z sieci komórkowych GPRS, więc dane będzie pobierał mi z 10 minut zanim załaduje pogodę, więc nie zamierzam latać z aktualną pogodą chyba że sam ją ustawię, stąd pytanie czy można korzystać z ustawień pogody FSX'a, lecz FSX będzie pobierał tekstury z Rex'a???Na chwilę obecną nie mam Rex'a ani żadnego innego programu do pogody i robię rozpoznanie który wybrać, większość z was zachwala Rex'a nie zamierzam brać dwóch, dodam, że z wolnym internetem będę jeszcze się męczy 10 miesięcy do końca umowy, więc chcę wybrać rozwiązanie myśląc o przyszłości, kiedy podziękuje za współpracę i wezmę normalny internet.
Latam również wszelkimi modelami RC, od małych po te największe, a od niedawna jeszcze większymi tym razem już w kabinie
www.rcklub.jun.pl
ODPOWIEDZ