Zakup oryginalnego 777 PMDG dla ojca - maniaka FSX

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

kuras84
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lut, 2017 17:49
Skąd jesteś: Nowy Jork

Zakup oryginalnego 777 PMDG dla ojca - maniaka FSX

Post autor: kuras84 »

Witam. Mój tata bawi się FSX i planuje zakupić w pełni funkcjonalny model Boeinga 777 dla FSX. Z tego tytułu, że ja w ogóle się na tym nie znam, muszę prosić Was o poradę. Chcę, żeby był to model identyczny jak na filmiku poniżej

www.youtube.com/watch?v=NRv8B5RlZ7E

Wszystkie wersje ściągane z intenetu miały PMDG, prawie wszystko śmigało pięknie, jednak przyciski "prev page, next page, legs, fix, rte, its na tym panelu pośrodku (nie wiem jak się to nazywa, zdjęcie poniżej) były nieaktywne

http://pre10.deviantart.net/0a81/th/pre ... 61mxcb.png

Tata jest gotowy wydać na to kasę więc proszę Was o poradę. Na jakiej stronie mogę kupić ten model, żeby wszystko działało. Pewnie wielu z Was jest zaopatrzonych w tę czy inną wersję i ma doświadczenie i wie gdzie kupować a gdzie nie. Tata nie chce wydać kasy i być potem niezadowolonym zwłaszcza, że kasa za wersję cyfrową nie jest zwracana.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Jakie znów "wersje ściągane z internetu"?

Kupuj u producenta: https://www.precisionmanuals.com/pages/ ... 77LRF.html
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
kuras84
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lut, 2017 17:49
Skąd jesteś: Nowy Jork

Post autor: kuras84 »

RzEmYk pisze:Jakie znów "wersje ściągane z internetu"?

Znalazłem na jakichś stronach pewne wersje, które działały, choć nie były kompletne

Kupuj u producenta: https://www.precisionmanuals.com/pages/ ... 77LRF.html
No dobra, to jest wersja na steam-a. Jeśli mam REX-a 4 nie ze steama to czy będzie współpracował?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Czytanie ze zrozumieniem zanika. ;)
Simulator: FSX/FSX:SE
Współpracuje z obiema wersjami. Poza tym, co ma do tego REX?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
kuras84
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lut, 2017 17:49
Skąd jesteś: Nowy Jork

Post autor: kuras84 »

RzEmYk pisze:Czytanie ze zrozumieniem zanika. ;)
Simulator: FSX/FSX:SE
Współpracuje z obiema wersjami. Poza tym, co ma do tego REX?
Nie objeżdżaj mnie za każdym razem, pisałem wcześniej, że nie znam się na tym, załatwiam to dla taty więc chyba mam prawo do zadawania głupich pytań. Jeśli kiedyś gdzieś będziesz szukać w internecie informacji jak dodać filtr dolnoprzepustowy na wtyczkę VST i nałożyć kompresję sidechain to może gdzieś mnie znajdziesz na jakimś forum bo na tym się znam. Zadasz głupie pytanie albo osiem, ja Ci pomogę z miłą chęcią i będę przymykał oko na głupie pytania bo wiem, że nie można znać się na wszystkim.

Podsumowując:
Mam FSX i REX4 (nie na steama), kupuję wyżej wymieniony pakiet PMDG 777-200LR/F Base Package for FSX (na steama) i wszystko będzie pięknie hulać, tak? Z tego co się dowiedziałem to tak. O to mi chodziło.

Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Po pierwsze - 777 jest i do FSX i do FSX:SE. Ten sam instalator. Ten sam dodatek.
FSX/FSX:SE
Po drugie - jeśli masz zainwestować duże pieniądze w 777 - kup od razu FSX:Steam Edition, przeinstaluj to jak należy i zainstaluj to wszystko porządnie, bo inaczej będzie działało po prostu gorzej.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ale jakie znów objeżdżanie? Pytałem o co chodzi z wersjami ściągniętymi z internetu. Możliwe, że ściągałeś całkiem inne produkty, bądź po prostu pirackie wersje.
Wskazałem sklep producenta. Następnie napisałem, że sam producent twierdzi, że jego produkt jest kompatybilny zarówno z FSX jak i z FSX:SE - ukośnik w "FSX/FSX:SE".

Więc nieważne czy masz wersję stand-alone czy Steam Edition, będzie działać. Program meteo / baza tekstur (a takim "pakietem" jest REX4) nie wpływa na samolot.
Co innego, jeżeli programem meteo byłby ActiveSky Next (ASN), wtedy, wbudowany w samolot, radar meteo wyświetlałby dodatkowo wykryty opad.

Żeby nie było niedomówień, to powyższy link do 777 dotyczy tylko wersji bazowej, czyli 777-200LR & 777F a dodatkowo można dokupić rozszerzenie dodające wersję 300 ER.

Za to gdy będę chciał działać coś w studiu audio, na pewno się zgłoszę. :)
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ