VFR Poland

Ogólna dyskusja na temat FS2002, FS2004, FSX.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

VFR Poland

Post autor: konraf »

http://vfrpoland.com/
Start 1 grudnia.
Produkt będzie ciekawy. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

8-) Brawa dla WK. Rodziło się, rodziło i jest.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

A będzie autogen?
lucas
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 03:45
Skąd jesteś: Łomża/Pruszków

Post autor: lucas »

Najwyżej się dorobi, tak jak to robią userzy którejś z brytyjskich fotoscenerii. Oni zrobili tam całe community dookoła produktu i dorabiają konkretne obszary :)
Pozdrawiam,
Łukasz Kubacki
titak
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: wt 23 lis, 2010 10:58
Skąd jesteś: WAW

Post autor: titak »

Cena rzeczywiście będzie tu odgrywała rolę zasadniczą.
VFR jednego regionu Francji kosztuje 44.90 €.

Jeżeli Tatra Photo Scenery kosztuje ok. 80zł to obawiam się, że VFR całej Polski może okazać się (dla mnie) nieosiągalne.
VATSIM: RATOWIK12 :)
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Nie siejmy paniki. Z tego co słyszałem będzie darmowe z opcją płatnego upgrade'u do nocy i sezonów, także spokojnie.
Obrazek
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Czyżby chodziło o to co napisał Konraf pół roku temu na stronie Aztec.pl?
"Ptaszki dzisiaj ćwierkały, iż firma Simdesign planuje wydanie darmowej fotoscenerii dla obszaru Polski (dla wszystkich wersji FS). O ile dobrze je zrozumiałem, co jakiś (prawdopodobnie dość krótki) czas pojawiać się mają "paczki" obszarów, czyli najpierw otrzymać możemy obszar Gdańska, potem Krakowa, Poznania, Warszawy, itp. .Ptaszki poćwierkały jeszcze o dodatkowych opcjach dotyczących tego projektu i nie wiedziałem, czy to prima aprilis, czy nie ;) więc nic więcej nie piszę."
lucas
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 03:45
Skąd jesteś: Łomża/Pruszków

Post autor: lucas »

Na pewno tak. Słyszałem o projekcie kilka zdawkowych wzmianek już od kilku lat, ale teraz w końcu zobaczymy konkrety. Nie mogę się doczekać - i cieszę się, że Twórcy nie poszli jak wiele osób "na maksimum" i wydadzą fotoscenerie w rozsądnej rozdziałce 2,5m/pix, co pozwoli na zachowanie rozsądnej wielkości paczek oraz dodanie tekstur nocnych oraz sezonowych. VFR Germany Aerosoft do Dziesiątki, posiadający 1m/pix wyszedł w kilku częściach i całość waży coś około 100GB! I to są tylko tekstury letnie, bez nocy.
Pozdrawiam,
Łukasz Kubacki
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

stanislaw5b pisze:Czyżby chodziło o to co napisał Konraf pół roku temu na stronie Aztec.pl?
Tak. Wtedy dane mi było zobaczyć wersje roboczą serwisu (tylko na screenach, a nie na żywo, on-line). Całość wyglądała ciekawie, acz o samej jakości scenerii nic nie mogę powiedzieć, bo nic nie widziałem. Mniemam, że będzie to coś pokroju Tatra Photo Scenery, a nie VFR Poland region North-West.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

Yup. Like Tatra.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

konraf pisze:
stanislaw5b pisze:Czyżby chodziło o to co napisał Konraf pół roku temu na stronie Aztec.pl?
Tak. Wtedy dane mi było zobaczyć wersje roboczą serwisu (tylko na screenach, a nie na żywo, on-line). Całość wyglądała ciekawie, acz o samej jakości scenerii nic nie mogę powiedzieć, bo nic nie widziałem. Mniemam, że będzie to coś pokroju Tatra Photo Scenery, a nie VFR Poland region North-West.
TPS zdaje się, że ma różną rozdzielczość w różnych rejonach. Np. samo Zakopane wygląda dość niewyraźnie. Ciekawe jak tu będzie. W każdym razie doskonale, że powstaje taki dodatek do PL. Btw. jaką rozdzielczość mają tekstury FSXa? 1m/pix?
Awatar użytkownika
roan2004
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 12 sie, 2009 16:53
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: roan2004 »

=Btw. jaką rozdzielczość mają tekstury FSXa? 1m/pix?
2,4 m/px !
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Zgredd pisze:Btw. jaką rozdzielczość mają tekstury FSXa? 1m/pix?
Defaultowe chyba tak, VFR Poland - 2,4m/pix - tak jak npisał roan2004
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Zarejestrowałem się, zalogowałem. Na start dostałem 5 PP ;) Jednak ze ściąganiem trzeba chwilkę poczekać
Dostęp do scenerii fotograficznych Polski zostanie uruchomiony w najbliższym terminie
Cierpliwości 8-)
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Trochę nie kumam tej strony, rozumiem że będzie można kupić scenerie z danego "kwadracika".
Tyle, że z tego co widzę to dostępnych jest tylko parę na północy...a co z resztą?
Jak mniemam to Hel i wybrzeże można było już kupić w serii VFR Poland
Nie rozumiem tej legendy przy mapie, bo mapa np. dla FSX dzieli się na w/w kwadraty podobne do google maps - rozumiem, że one to gotowa do kupienia sceneria. Później kawałek białej mapy (???) - nie wiem czy ta część jest dostępna czy będzie??? I szare kwadraty czyli niedostępna (i chyba to sie na razie nie zmieni)?? Mamy też w legendzie tzw. BRAK - ale nie wiem gdzie to?

Pisz poprawnie.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez piter747, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Strona dopiero ruszyła, nie wszystko jest gotowe. Zalecam jednakowoż trochę cierpliwości ;)
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Jak dla mnie to ta strona na razie lezy.Wczoraj nie dzialala,dzis po 2.5h zaczelo cos dzialac ale nie do konca.Brak jakichkolwiek opisow,fotek.
Polowa dzialow nie dostepna a druga polowa nie dziala.
Co do legendy to tak.
Zalozmy ze sceneria dla FSX.
Dostepna jest od 18 do 22 numerka.Czyli caly Hel,Gdansk,Gdynia itp.To co masz odsloniete.
Biale kwadraty sa jeszcze nie gotowe lub sa gotowe ale beda udostepnione pozniej.Tzn bedzie tam sceneria ale pewnie nie teraz.
Szare kwadraty-tutaj prawdopodobnie nic nie bedzie albo z legendy wynika ze jest jeszcze nie gotowe.
To samo dotyczy sie pewnie FS09 ale jak ci wiadomo strona dziala ale nie do konca.Pozyjemy zobaczymy.
Ostatnio zmieniony czw 02 gru, 2010 23:34 przez mirage9, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
titak
Cadet
Cadet
Posty: 13
Rejestracja: wt 23 lis, 2010 10:58
Skąd jesteś: WAW

Post autor: titak »

To bardzo świetny pomysł. Gratuluje wykonawcą rozpoczęcia projektu. To właśnie takie przedsięwzięcia powinny być finansowane ze środków UE. Super dopełnieniem było by zrobienie wszystkich lotnisk i lądowisk w Polsce...:)
VATSIM: RATOWIK12 :)
lukastur
Cadet
Cadet
Posty: 42
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:39
Skąd jesteś: Lublin

Post autor: lukastur »

No strona teraz śmiga całkiem, całkiem. Pozostaje teraz tylko czekać na newsletter informujący o możliwości pobierania scenerii. No i dzięki chłopaki za te 5 PP na zachętę za zalogowanie. Dobra promocja!
Edit: A teraz w ogóle zaniknęła :( Cóż - wątpliwe uroki okresu niemowlęcego
Rosomak
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 13:41
Skąd jesteś: Piaseczno

Post autor: Rosomak »

Rozumiem że powinienem wyrazić zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia konta, ale dlaczego jednocześnie muszę wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Według mnie nie jest to całkiem zgodne z prawem.
Powinna być osobna opcja do wyboru
wibwk
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 282
Rejestracja: śr 29 lis, 2006 13:49
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: wibwk »

Rosomak pisze:Rozumiem że powinienem wyrazić zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia konta, ale dlaczego jednocześnie muszę wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
Jak i wymuszanie odpowiedzi o pozycji społecznej, to co najmniej żenujące rozwiązanie, pierwszy raz coś takiego widzę. :cry:
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Generalnie pomysł dobry, ale...
- j/w z rejestracją,
- "zakres" produktu,
- problemy ze stroną.

Dla mnie falstart.
Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój, mam nadzieje ze się wszystko uda.
Twórcom życzę wytrwałości w pracy i wyrozumiałości dla takich malkontentów jak ja.
Powodzenia.
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Nie bardzo rozumiem czym różnią się punkty premium od konta premium? Czy możecie wytłumaczyć mechanizm?
Awatar użytkownika
WilkzPolski
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 193
Rejestracja: śr 14 wrz, 2005 20:27
Skąd jesteś: EPBK

Post autor: WilkzPolski »

Złapane na forum yoyosims.pl :)
0.0
Obrazek

Hehe... miałem parę zadań na maturze z geografii związanych z tym jeziorkiem :)
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Chłopaki zmienili rozdzielczość darmowych tekstur FSX-a z 2.4 na 4.8 - czyli tak jak FS2004 :(
lotnik_94
Cadet
Cadet
Posty: 31
Rejestracja: śr 17 cze, 2009 19:11
Skąd jesteś: Sandomierz

Post autor: lotnik_94 »

Zgredd pisze:Nie bardzo rozumiem czym różnią się punkty premium od konta premium? Czy możecie wytłumaczyć mechanizm?

Czytałes regulamin?
Tam wszystko jest napisane:
6.2. Poza danymi dostępnymi Użytkownikowi Konta Standard nieodpłatnie, Użytkownik Konta Standard może również pobierać dodatkowe dane, w tym Scenerie, pod warunkiem posiadania przez niego odpowiedniej ilości Punktów Premium. Użytkownik posiadający Punkty Premium ma możliwość pobierania Produktu w zakresie określonym przez Administratora. Po pobraniu Produktu, ilość posiadanych Punktów Premium ulega zmniejszeniu o liczbę ustaloną przez Administratora.

(...)

7.1. Korzystanie z Konta Premium jest odpłatne. Z zastrzeżeniem odmiennych postanowień Regulaminu, w okresie ważności Konta Premium Użytkownik Konta Premium ma nieograniczony dostęp do możliwości pobierania Produktu.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Niestety ale patrząc chłodnym okiem, to cały projekt jest falstartem. Pomijam już kłopoty z działaniem strony zaraz po uruchomieniu i te późniejsze problemy z rejestracją itp. ale żeby nawet nie przygotować screenów dla "dostępnych" już obszarów, to po prostu żenujące.
Mam nadzieję, że ta wpadka zostanie szybko naprawiona, bo jak tak dalej pójdzie, to potencjalni klienci szybko się zniechęcą.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
gregee123
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 79
Rejestracja: czw 07 paź, 2010 21:11
Skąd jesteś: z Polski

Post autor: gregee123 »

Chyba musieli "złapać" jakiś termin aby dostać dofinansowanie. Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Można śmiało uznać, że ta strona w ogóle nie działa. :?
Zgredd
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 188
Rejestracja: pn 21 kwie, 2008 23:00
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: Zgredd »

Może trochę i falstart, ale myślę, że niebawem będziemy zadowoleni z projektu.
Ja jedynie bardzo chciałbym widzieć autogen, co pewnie nie nastąpi ;)
Awatar użytkownika
roan2004
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: śr 12 sie, 2009 16:53
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: roan2004 »

Zgredd pisze:Ja jedynie bardzo chciałbym widzieć autogen, co pewnie nie nastąpi ;)
Bez obaw. Samemu się zrobi. :)

A póki co to nocna tekstura jak dla mnie, to wymiata wszystkie inne.

ObrazekObrazek
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

http://www.vfrpoland.com/fs-x/3130,obszar-423-101.html - Wygląda kusząco, ciekawe kiedy download :twisted:
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Newsletter od Pilots.pl:
VFRPOLAND oraz SIMDESIGN przedstawiają serwis internetowy VFRPOLAND.COM - platformę scenerii dla symulatorów lotu oraz powiązane produkty przeznaczone do sprzedaży detalicznej:


* Pakiet 60 Punktów Premium - http://www.sklep.pilots.pl/product_info ... cts_id/594
* Pakiet 120 Punktów Premium - http://www.sklep.pilots.pl/product_info ... cts_id/595


Produkty oferowane są w formie opakowań kartonowych zawierających kartę - zdrapkę z kodem zasilającym konto użytkownika serwisu internetowego VFRPOLAND.COM
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

W porównaniu do zakupu PP bezpośrednio od VFRPOLAND oszczędzamy całą złotówkę!
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

A wysyłka? :) Pomysł na pewno ciekawy z tymi zdrapkami, bo są osoby, które z bankowością mają na bakier i tyle, a prosić kogoś po znajomości n-ty raz już głupio. :lol:
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Na pilots.pl napisali że karty wchodzą od 13.12.2010r. czyżby była to data udostępnienia downloadu przez vfrpoland?hmm...
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

mbucholski pisze: z bankowością mają na bakier
http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php? ... 8&start=80 - Można zapłacić w Żabce ;)
Dodali nowe regiony, screeny tylko na niezalogowanym użytkowniku.
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Na zalogowanym też są nowe screeny...tylko kiedy to ruszy? Uważam że właściciele strony powinni podać datę downloadu..no, chyba że sami nie wiedzą czy to będzie na Euro2012..heheh Sorki za ironie ale trochę męczy mnie juz zaglądanie na tę stronę i ciągłe rozczarowania...cóż..czekamy co dalej będzie..
matx1234
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 92
Rejestracja: sob 14 mar, 2009 22:34
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: matx1234 »

Cierpliwości, cierpliwości... jak będzie wszystko grało to autorzy na pewno niezwłocznie umożliwią download.
Zawsze myślałem że to ja jestem nie cierpliwy...
AMD64 x2 5200+, 2GB DDR2, PowerColor HD4850 PCS+, Corsair 450W
302_Osh
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: pn 05 maja, 2008 16:48
Skąd jesteś: Rumia

Post autor: 302_Osh »

Cierpliwości...
Kiepski ten marketing, na razie w żaden sposób nie podsyca chęci zakupu, ale wspaniale pokazuj brak profesjonalizmu. Ja robię w domu sam FS2020, zrobię stronę, jest po 200 zł, będzie niedługo, klikajcie, ilość odsłon wzrośnie. Trochę to smutne podejście.
Awatar użytkownika
sww
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 108
Rejestracja: wt 06 paź, 2009 09:37
Skąd jesteś: znienacka

Post autor: sww »

Może ja coś przeoczyłem, ale nie widziałem, aby strona była oficjalnie promowana. Po prostu link wypłynął na forum i zrobiła się afera. Obawiam się, że twórcy nie zakładali jeszcze pełnej funkcjonalności portalu, więc wszelkie reklamacje są nieuzasadnione. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Centrum Szkolenia Pilotów - (prawie) wszystko o wirtualnym lataniu
ODPOWIEDZ