Wasze domowe miejsce pracy/zabawy

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
Awatar użytkownika
some1
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: śr 05 paź, 2005 18:20
Skąd jesteś: Pruszków

Post autor: some1 »

A joystick gdzie? 8-)
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

No to dzisiaj kolej na mnie :D
Załączniki
20110227_002.jpg
20110227_002.jpg (32.47 KiB) Przejrzano 25692 razy
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Adam, co to za słuchawki?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

To są słuchawki A4 Tech evolution model HS-50. Kupiłem je albo w Media Markt albo w Saturnie. Cena ok 50 zł i bardzo sobie je chwale. Pozdrawiam.
Windows 10 HE 64Bit, Gigabyte Z390 Gaming X, Intel I7-9700K, Ram: 16GB, GeForce RTX270, 2xSSD, 1xM2
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź.
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

U mnie lekki update, w związku z delikatnym wznowieniem lotów na VS dodany monitor z lewej strony do zewnętrznego softu tj. FSInn.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Tutaj z lotu:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Challenger
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lis, 2010 20:26
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Challenger »

Ile ja bym zrobił za "takie coś"... :D
Albo przynajmniej lepszy komputer...
LENOVO Y580
Intel Core i7-3610QM
8GB RAM (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 660M
+ Intel HD Graphics 4000
Windows 7 64-bit Ultimate
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Na fotkach to wygląda jak jakiś super komputer. W rzeczywistości to są to tylko 3 monitory połączone w całość, ale oczywiście efekt wychodzi niesamowity. Stanisław możesz mi podać model tej klawiatury, ona ma obracaną konsole numeryczną?
mirage9
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 170
Rejestracja: ndz 25 maja, 2008 16:56
Skąd jesteś: Irlandia

Post autor: mirage9 »

Klawiatura to Saitek Cyborg X-tez mam taka :lol:
Nie ma obracanej konsoli.
Obrazek
emils
Cadet
Cadet
Posty: 28
Rejestracja: pt 06 maja, 2011 16:57
Skąd jesteś: żyrardów

Post autor: emils »

mirage9 pisze:Klawiatura to Saitek Cyborg X-tez mam taka :lol:
Nie ma obracanej konsoli.
W nocy to oświetlenie nie przeszkadza? Ze zdjęcia wydaje mi sie, że jest troche problematyczne, ale mogę się mylić...
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ja bym powiedział, że wprost przeciwnie. Podświetlenie klawiszy znacznie ułatwia pisanie przy wyłączonym świetle.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Dokładnie jak wyżej. Bardzo prosty zestaw a prezentuje się efektownie. Chociaż żonie i tak się nie podoba, ale chyba kobietom nie dogodzimy w tym zakresie :cry: ;)
Pozdrawiam
SD
Obrazek
marcpro
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 189
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 23:05
Skąd jesteś: EPSO

Post autor: marcpro »

To i ja sie pochwalę: :D


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam,
Marcin
FS 9,1; FSG 2005; GE Pro; UTE; FE; WPS; TPS; FSPax; FS Nav, RC4, Wilco Airbus vol1.
C2D 8500, GF 9800GTX+ 1GB, SB Audigy 2 ZS, 2GB RAM, XP Pro SP3.
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Witam,
U mnie mały update. Po prawej stronie panel MCP na płytce Mjoy oraz mini OVH. Natomiast po lewej tablet Samsung Galaxy Tab na androidzie - idealna zabawka do wyświetlania map w pdf oraz sporo innych mozliwości jak np. program Aviation Tool służący do sprawdzania metaru, notamu lotniska docelowego.
Pozdrawiam.
Załączniki
20110816_003.jpg
20110816_003.jpg (82.82 KiB) Przejrzano 25541 razy
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Adam73 ładny zestawik. MCP goflighta kupiłeś u jakiegoś polskiego dystrybutora? Poleć mi gdzie najlepiej wyposażyć się w niego bo podejrzewam że temat masz już rozkminiony.
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Bardzo fajny zestaw.Przy okazji podpytam,masz tablet,i otwierasz na nich mapy z PDFa .
Jak wygląda sprawa powiększania do dużych rozmiarów wybranej czescy mapy?,/niestety z oczami u mnie kiepsko/.
Czy jest szansa zainstalowania programu który pracuje pod Windowsem? ,chodzi o Wide fs ,i np programu TOPCAT
http://secure.simmarket.com/topcat-take ... tool.phtml
piter747
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: pt 04 cze, 2010 01:14
Skąd jesteś: EPLU

Post autor: piter747 »

Jacek, pewnie Adam ci odpowie, ja mogw powiedzieć Ci że mam iPada2 i mapy w pdf bez problemu można powiększać palcami i dowolnie przewijać. Jeśli chodzi o program z windowsa to mój iPad nie przyjmie takowego ponieważ jak wiesz iOS jest oprogramowaniem zamkniętym i nie wpuszcza nic co nie jest aprobowane przez iTunes.
Pojawiają sie natomiast programy dla ipada2 robione przez firmy wyposażające nas w narzędzia do FSX np: http://en.shop.aerosoft.com/eshop.php?a ... Simulation
Awatar użytkownika
Adam73
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 174
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 21:18
Skąd jesteś: POZnan*

Post autor: Adam73 »

Hej,
Dzięki za dobre słowo ;)
Piter747 - panel MCP wykonałem samodzielnie z wyjątkiem płytki Mjoy, którą zakupiłem tutaj: https://sites.google.com/site/mjoy16/plytka_encoders. Koszt to ok. 70 zł. Obudowa wykonana jest ze zwykłej dykty - takiej samej jaka montuje się tylne ścianki w meblach. Natomiast przód panelu wydrukowałem na zwykłej kartce A4 (oczywiście o odpowiednich wymiarach) wyciąłem a następnie przykleiłem za pomocą cienkiej taśmy dwustronnej. Na całość nakleiłem jeszcze przeźroczystą taśmę celem ochrony. Niestety wyświetlacze na MCP są tylko imitacją. Reszta działa w 100%. Całkowity koszt tych "skrzyneczek" to ok. 180 zł.

Jacek - Jeżeli chodzi powiększanie map do dużych rozmiarów (np TMA lub nawet wszystkie drogi lotnicze w Polsce) to nie ma z tym w ogóle problemu. Dzięki całkiem niezłemu prockowi (jak na tablet) 1Ghz duże pdf-y otwierają się około 4 sekund a samo przesuwanie je palcem nie stanowi żadnego problemu. W zasadzie obraz ładuje się na bieżąco. U mnie ze wzrokiem też nie jest super, ale jakość wyświetlania jest moim zdaniem rewelacyjna. Bez problemu czytam mapy z odległości ok. 1m. W razie pytań zapraszam na priv. Chętnie odpowiem. Co do programu TOPCAT to niestety nie ma możliwości bo program jest po Windowsa, a tablet jest na androidzie. Ale są inne programy (na android), które posiadają funkcje i możliwości zbliżone do TOPCAT.
Pozdrawiam
Jacek
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: czw 22 kwie, 2004 22:19
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Jacek »

Dzieki za odpowiedzi.Dzis byłem w Media,żeby towar ,,pomacać,,:).a kupowac będę pewnie via allegro.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Mój zestaw podczas pracy. Po zmontowaniu daszku zrobiło się przytulniej ;)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radib25
Cadet
Cadet
Posty: 21
Rejestracja: pt 04 maja, 2007 21:20
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: radib25 »

Ładnie to wygląda Stasiu. Widzę, że prace nad EPKK idą pełną parą :D
Już się nie mogę doczekać tej scenerii :lol:
Obrazek
Przemek Tabisz
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 184
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 20:19
Skąd jesteś: EPWR

Post autor: Przemek Tabisz »

Staszek, ładne, ale cholero nie kuj w oczy EPKK.
Coś mi Brukiem zalatuje.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Przemku, faktycznie - ale nasz Kraków jest robiony całkowicie od zera i nic ze scenerii Bruka nie będzie wykorzystane. A fotki cóż, spoglądam czasem żeby sprawdzać, gdzie potencjalnie się teoria może nie zgadzać z praktyką :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
empeck
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 96
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 19:22
Skąd jesteś: EPIN

Post autor: empeck »

Staszku, ja mam nietypowe pytanie, Twoje biurko jest robione pod zamówienie, czy można takie dostać? Na trzech monitorach musi się świetnie pracować :)
Awatar użytkownika
shaman
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 191
Rejestracja: pt 11 kwie, 2008 00:05
Skąd jesteś: Częstochowa

Post autor: shaman »

Ja również pozwolę sobie podpytać. Powiedz mi proszę jaką masz kartę graficzną i jakie monitory?
C2D E8400@3.5Ghz,ASUS P5Q-E,DDR2 OCZ SLI Ready 800Mhz,GTX260,Chieftec 550W,HDD1TB,LCD 22'',Saitek Cyborg X
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Biurko zwykłe z Ikei, dorobiłem tylko drewnianą półeczkę pod same monitory, aby były wyżej (początkowo pod półeczką siedziały panele Saiteka). Monitory Iiyama 27". Komputer: i7-965/3.2GHz, 2x Radeon HD4870, 3x2GB DDR3 .

Tutaj dobrze widać półeczkę, chociaż sam konfig monitorów jest teraz nieco inny.
Obrazek
Obrazek
raff
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 maja, 2010 22:18
Skąd jesteś: czestochowa

Post autor: raff »

Witam Panowie,
Tak sie napatrzylem na Wasze "samoloty" i tak z "pewna doza niesmialosci" :oops: postanowilem moje latadlo tez dolaczyc.Niestety wciaz w trakcie modyfikacji i ulepszen konstrukcyjnych ...
ps.brak polskich znakow -przepraszam
Załączniki
moj s.jpg
moj s.jpg (51.38 KiB) Przejrzano 25488 razy
Ostatnio zmieniony pn 07 lis, 2011 16:54 przez raff, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Proste i równie skuteczne. Super projekt, brawo!
Obrazek
raff
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 maja, 2010 22:18
Skąd jesteś: czestochowa

Post autor: raff »

Witam Panie Stanislawie...jezeli pochwala dotyczy mojego latadla -to bardzo dziekuje-i musze przyznac iz ---wczesniej wzorowalem sie rowniez na Twoim "dzecie"...-ktory z tego co sie orientuje dokonczyl juz zywota- a szkoda .Korzystajac z okazji chyle czola za scenerie i dziekuje.
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Szczęka opadła. Nie wiem czemu, ale pierwszym spojrzeniem wydawało mi się że to jest stanowisko na wieży kontroli :D Gratulacje
Awatar użytkownika
konrad.star
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: czw 09 lip, 2009 14:39
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: konrad.star »

Witam serdecznie,

poniżej zamieszczam link do zdjęć mojego małego domowego kokpitu. Widząc jakie cuda robią niektórzy w swoich domach postanowiłem sam coś wymyślić. Zaczynając samo projektowanie musiałem wziąć pod uwagę kilka czynników, które znacznie ograniczyły moją wyobraźnię: budżet, przestrzeń, absolutna nieznajomość podstaw elektroniki, wymagania mojej świeżo poślubionej żony pt. "możesz mieć kokpit, ale niech jakoś pasuje do naszego mieszkania...", łatwość demontażu i transportu. Uwzględnienie tego wszystkiego wydawało się na początku niemożliwe. Latanie przy biurku nie sprawiało mi zbyt dużo satysfakcji, ale wiedziałem też, że na budowanie naprawdę zaawansowanego domowego kokpitu jest w moim przypadku dużo za wcześnie. W końcu nadszedł moment podjęcia decyzji, żeby zamiast się zastawiać trzeba brać się do roboty. Umówiłem się z moim Tatą i zamknęliśmy się w garażu na 2 dłuuugie dni. Cały pomysł i w dużym stopniu wykonanie to właśnie jego zasługa. Staruszku, pragnę Ci w tym miejscu serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie. Po 48 godzinach (z małymi przerwami na łyk piwka) stworzyliśmy to co możecie obejrzeć w moim albumie.

https://picasaweb.google.com/1166470271 ... omeCockpit

Po zakończeniu naszej pracy stwierdziliśmy z dumą, że udało nam się dostosować do wszystkich ograniczeń o których wspomniałem. Na zdjęciach niestety nie widać, że przednia płyta zamocowana jest na zawiasach dzięki czemu całość można złożyć. Ponadto do jednego z boków podłogi dokręcone są kółka i transport całości jest o wiele łatwiejszy. Montaż wszystkiego (razem z podłączeniem elektroniki) zajmuje ok. 1,5 - 2 h, demontaż to kwestia 1 godziny. Oczywiście nie rozkładam go za każdym razem kiedy chce lecieć, ale wtedy gdy wiem, że jest to konieczne ze względu na domowe wydarzenia itp. Koszty zrobienia czegoś takiego nie są duże za to satysfakcja ogromna. Mam nadzieję, że mój projekt będzie inspiracją dla tych, którzy mają: ograniczone fundusze na realizację życiowych pasji, niezbyt wielką sypialnię, baaaaaaaaaaaardzo wyrozumiałą i kochającą żonę oraz fioła na punkcie wirtualnego latania.
Po kilkunastu lotach mogę stwierdzić, że "lata" się tym wyśmienicie. W wolnych chwilach szukam pewnych ulepszeń, które mogłyby urealnić zabawę. Ich wprowadzenie w życie skutecznie blokuje mi chroniczny brak czasu, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mógł pochwalić się jakąś nowinką :)

Pozdrawiam
"Istotą rury jest dziura" S.M
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Na twoim miejscu zamontował bym tam większy ekran. Nie wiem jak ty ale ja bym oszalał jak miałbym cały czas gapić się na coś tak małego i kwadratowego.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
konrad.star
Cadet
Cadet
Posty: 38
Rejestracja: czw 09 lip, 2009 14:39
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: konrad.star »

Powiem Ci, że ta 15" wcale nie jest taka zła. Wszystko w swoim czasie. Dla mnie, póki co, najważniejsze jest, że wszystko płynnie chodzi. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i postaram się z czasem ulepszać moje latadło. Myślę nad jakimś overheadem, dokupieniem panelu radia od Saiteka i obudowaniu go, bo na to miejsce jeszcze jest :) Na razie zbieram fundusze na porządny komputer.

Pozdrawiam
"Istotą rury jest dziura" S.M
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

konrad.star pisze:dokupieniem panelu radia od Saiteka i obudowaniu go
Też o tym myślałem, ale nie chce mi się tego robić ;) (leń!) Ogólnie super, zdradzisz jak przyczepiłeś "Captain checklist" do wolantu?
hideto
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 121
Rejestracja: czw 10 lut, 2011 16:02
Skąd jesteś: Włocławek

Post autor: hideto »

Kupujesz podkładkę z klipsem i używasz tasmy dwustronnej.
Awatar użytkownika
gate
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 159
Rejestracja: ndz 16 maja, 2010 13:46
Skąd jesteś: Kraków - EPKC

Post autor: gate »

Miałem nadzieję, że coś bardziej pomysłowego...
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

raff
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 maja, 2010 22:18
Skąd jesteś: czestochowa

Post autor: raff »

Panowie,co mi sie na usta cisnie ...zawsze warto cos podlukac...cos tu -tam i mozna w miare tanim kosztem zrobic "normalnie prawdziwego dzeta:) np.737"wyobraznia nie zna granic i to jest super....dla przykladu (jeden z wielu)na forum DD --nasz Stanislaw oczywiscie--przeczytalem iz monitor z zegarami mozna zwykla szyba przykryc ...zrobilem i wierzcie mi iz wyglada jak narmalne prawdziwe zegary 737 swieci inaczej,odbija swiatlo, super po prostu...wkrotce ide do szklarza po nastepny kwalek "okna na swiat"...niby nic ale efekt suuuuuuuuuper...:)
dominik_d
Cadet
Cadet
Posty: 27
Rejestracja: czw 16 cze, 2011 21:02
Skąd jesteś: Polska

Post autor: dominik_d »

Pochwal się zdjęciami!
CASSUBIAN GROUP
ODPOWIEDZ