Laptop do FS'a

Problemy ze sprzętem (karty graficzne, karty dźwiękowe, joysticki, wolanty, itp.).

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Jeśli masz już coś upatrzonego, to polecam
http://www.notebookcheck.pl/testy-wedle ... 219.0.html

Ogromna ilość recenzji.
Od siebie dodam, żebyś zwrócił również uwagę na Asusy.
Sam mam X53SV (i3, GT540M):
http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ ... ifications
są też te modele z i7.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
Challenger
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lis, 2010 20:26
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Challenger »

Chyba wybiorę Lenovo IdeaPad Y580. Tylko czy w FSX przyda się 16GB RAM i i7? Czy nie będzie znaczącej różnicy, jak wziąłbym 8GB RAM i i5?
LENOVO Y580
Intel Core i7-3610QM
8GB RAM (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 660M
+ Intel HD Graphics 4000
Windows 7 64-bit Ultimate
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Wystarczy i5 z 8 GB RAM.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Challenger pisze:Chyba wybiorę Lenovo IdeaPad Y580. Tylko czy w FSX przyda się 16GB RAM i i7? Czy nie będzie znaczącej różnicy, jak wziąłbym 8GB RAM i i5?
W przypadku rozmiaru pamięci ram sprawa jest prosta - 8 GB w zupełności wystarczy. Jednak w przypadku procesorów w wersji mobilnej wybór będzie stwarzał dużą różnicę. Wszystkie mobilne i5 mają TYLKO 2 rdzenie, a nie 4, jak ich desktopowe wersje. W przypadku mobilnych i7 ilość rdzeni zależy od modelu, słabsze też mają TYLKO 2 rdzenie, mocniejsze (z literą Q w oznaczeniu modelu) mają 4 rdzenie.
mufio1
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: czw 24 mar, 2011 12:01
Skąd jesteś: EPKT

Tryb okienkowy

Post autor: mufio1 »

W czym jest problem, że w trybie okienkowym FS`a fpsy spadają drastycznie (prawie o połowę) ?. Po powrocie do trybu full screen wszystko wraca do normy.

FSX, VISTA 32b, Toshiba Satelitte P300, karta Ati Radeon Mobility HD3650.
Artur S.
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 287
Rejestracja: wt 17 lut, 2004 14:13
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Artur S. »

Challenger pisze:Ja też planuję kupić laptopa, tylko problem jest taki, że nie wiem na co zwracać uwagę.. Cena +/- 3000zł.
Witam,
u mnie warunkiem brzegowym (oprócz oczywiście rozsądnej specyfikacji technicznej) była matowa matryca. Tydzień temu kupiłem samsunga .Do wymagających gier używam PC-ta, więc nie zawracałem sobie głowy studiowaniem testów wydajnościowych, ale generalnie laptop prezentuje się i działa całkiem OK.
Największą i jak do tej pory jedyną wadą jest brak USB 3.0.
Pzdr - Artur S.
AZT017 (WAW)

Core i7 6700K, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, 16GB/2666MHz, MSI GTX970, OS Win7/64bit, SSD Crucial 250GB, FS2004
Awatar użytkownika
Challenger
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: wt 16 lis, 2010 20:26
Skąd jesteś: Rzeszów

Post autor: Challenger »

Wziąłem tego: Lenovo Y580 i powiem, że nie spodziewałem się aż tak dobrych wyników. Maksymalne ustawienia w wymagającym samolocie na LAX podczas czasie burzy nie są przeszkodą. Nawet w wirtualnym kokpicie przy zachodzącym słońcu. Mniej niż 25 FPS nie ma. Ale czekają jeszcze różne dodatki, tekstury, więc na pewno będzie mniej, ale też inne ustawienia będą. Dzięki wszystkim za rady i linki. :)
LENOVO Y580
Intel Core i7-3610QM
8GB RAM (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
NVIDIA GeForce GTX 660M
+ Intel HD Graphics 4000
Windows 7 64-bit Ultimate
Awatar użytkownika
West
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 89
Rejestracja: śr 30 gru, 2009 22:00
Skąd jesteś: Pruszcz Gdański

Post autor: West »

Mogę tylko podpisać się pod opinią Challenger'a na temat Lenovo Y580.
Wylatałem już kilkanaście godzin na tym sprzęcie - nie żałuję jego zakupu.

FSX + REX OD + ASE + Cessna Grand Caravan od Carenado + scenerie Karaibów od Fly Tampa i naprawdę nie zauważam różnicy w wydajności między Y580 a moim starym PC (i5 750 ~4.0GHz, 4GB RAM, GF 460 1GB DDR5 RAM). - ustawienia te same, za wyjątkiem rozdzielczości oczywiście.
i5-4670K + Thermalright HR-02 Macho, Asrock Fata1ty Performance, MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr OC 2GB, Kingston HyperX Black 4GB, Western Digital Blue 1 TB, XFX Pro 550W, Zalman Z3
Zaachar
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: sob 29 gru, 2012 12:50
Skąd jesteś: EPZG

Post autor: Zaachar »

Witam, ja również niedawno zakupiłem laptopa. Laptop na uczelni rzecz ważna i przydatna tak więc przy zakupie kierowałem się tym, żeby podczas pracy nie sprawiał problemów, lecz jak każdy facet lubię czasami i pojeździć i postrzelać i polatać.

Specyfikacja mojego komputera to: i5-2450M 2.5 GHz z Turbo Boost 3/3,2 GHz, GeForce GT630M i 8 GB RAM'u.

Czy polatam sobie na tym sprzęcie na FSX'ie? Od razu mówię, że nie chodzi mi o super odzwierciedlenie całego świata tak jak mają to niektórzy na forum za co wielki szacunek dla Nich. Bardziej chodzi mi o loty VFR po Polsce i innych krajach Europy, ale również świata. Dodatki niestety będę ściągał tylko darmowe z racji takiej, że student ostatnich pieniędzy nie wyda na grę, a na chleb.. no dobra, piwo :D Na sam początek chodzi mi o ściągnięcie panelu i samolotu jakiejś Cessny 152 czy Beechcraft'a do polatania na niskich wysokościach - chodzi mi o ten widok z fotela pilota.

Czasami też fajnie wsiąść na jakiegoś Boeing'a 737 etc. dlatego też żeby to w miarę wyglądało wszystko na dużych wysokościach, mowa tutaj o chmurach itd. Czy mój komputer Waszym zdaniem to udźwignie? Dodatkowo też sam teren wygląda lepiej w FSX'ie niż w 9tce.
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

panowie czy ktoś z was lata na fsx na laptopie z Procesor: Intel Core i5-3317U
» Karta graficzna: nVidia GeForce GT 635M, Pamięć karty graficznej 2 GB Pamięć RAM (zainstalowana): 8 GB?
Jakie macie klatkowanie na suwakach w prawo? I jakie macie dodatki? Czy ta konfiguracja pozwala przyzwoicie latać na fsx?
Awatar użytkownika
Miodek.lol
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: ndz 26 lis, 2006 14:54
Skąd jesteś: Tychy

Post autor: Miodek.lol »

O suwakach w prawo to możesz zapomnieć, bo to były czasy FS9. FSX i jego ustawienia działają inaczej. Mnóstwo tematów w internecie opisuje sens ich działania.
Nie pamiętam dokładnych wartości w FSX bo używam FS9, ale jeżeli w FSX używasz scenerii ze szczegółowością do 30 cm (gdzie jest to środek skali), to mija się z celem ustawianie jej na 1 cm (gdzie suwak znajduję się po prawej). To tylko przykład. Powiem Ci tak, daruj sobie, jeżeli nie masz cierpliwości do edytowania pliku cfg i testowania zmian w grze, daruj sobie, jeżeli nie chce Ci się szukać po sieci zamiennych tekstur, które odciążają FPS etc..
Ja kilka tygodni temu instalowałem u siebie (i3 3110M 2,4, 4GBram, hd4000) FSX i owszem, wynikiem spędzonego weekendu po 8, 9 h przed kompem zaowocował tym, że FSX był zdecydowanie ładniejszy od FS9, ale nie było szału z klatkowaniem, kiedy zacząłem instalować dodatki typu REX, GEX, UTX, AS2012 itd., nie wspominając
o sceneriach...
10-15 klatek/s. Może komuś to pasuje, ale ja nie jestem zadowolony. Po tym pamiętnym weekendzie doszedłem do wniosku, że FSX, masa dodatków i zabawa z cfg poczekają w szafce do momentu, kiedy zakupię i5 2500K na Z77, 8GB ramu i minimum gtx560ti, nie mówiąc już o podkręcaniu. To, co oferują słabsze maszyny, zwyczajnie mnie nie zachwyca, czego nie mogę powiedzieć o FS9 w aktualnej konfiguracji z klatkowaniem na poziomie 30-40 klatek/s. Musisz do tego podejść osobiście, do FSX, do cfg, do kompromisów i najważniejsze, czy będzie Ci to odpowiadać.

Wiedz też o tym, że i5 w twoim laptopie i ta karta stoją daleko za rasowym i5 i rasowymi kartami graficznymi. Ładnie to wygląda i groźnie się nazywa, ale płacisz za to 2500 tylko dlatego, że możesz to wziąć ze sobą. Jeżeli dysponujesz taką gotówką, składaj stacjonarny, bo dla przykładu - poskładam stacjonarny i3 2100 z 5770 i 2 GB ramu, który będzie wydajniejszy od twojego laptopa. Za 1400zł... To tak w ramach koleżeńskiej rady.

Powodzenia :)
alexander
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 kwie, 2013 11:51
Skąd jesteś: Wro

Post autor: alexander »

Ma ktoś wersje lenovo y580 z matrycą Full HD? Zastanawiam się czy polatam sobie przy na tej matrycy i i5.

Powiedzcie mi jeszcze dla pewnośc - FSX używa dwóch rdzeni, w związku z czym i7 chyba zbędne będzie - czy mylę się?
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

FSX może użyć do 256 rdzeni.
alexander
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 kwie, 2013 11:51
Skąd jesteś: Wro

Post autor: alexander »

Co chcesz przez to powiedzieć?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez alexander, łącznie zmieniany 2 razy.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Chciałem powiedzieć dokładnie to co napisałem. Co jest niejasne?
alexander
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 kwie, 2013 11:51
Skąd jesteś: Wro

Post autor: alexander »

Klasa procesorów DSP używana jest głównie w badaniach naukowych, medycynie albo przy serwerach - po co 200 GB flopów, hm? W ogóle jaki to ma związek z FSX'em? Wyjaśnij mi to proszę .... bo rzucasz wyrwane z kontekstu i nie mające związku z moim pytaniem odpowiedzi - wyjaśnij mi to proszę...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez alexander, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Zapomniałeś już, o co pytałeś?
FSX używa dwóch rdzeni, w związku z czym i7 chyba zbędne będzie - czy mylę się?
Myślałem, że wniosek iż się mylisz i FSX wykorzysta kolejne rdzenie zdołasz wysnuć sam.
Zarzucanie, że odpowiadam nie na temat jest całkiem zabawne, biorąc pod uwagę Twoje wynurzenie o procesorach DSP.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Cześć.
Co myślicie o takim laptopowym konfigu do projektowania w Maxie oraz do sprawnego działania FS?

- Procesor: Intel Desktop Core i7-3970X EXTREME 6 x 3.5/4.0GHz, 15MB Cache
- Pamięć RAM: 32 GB (4 x 8) KINGSTON HyperX 1600 MHz DDR3 CL9
- Dysk twardy: 512 GB SSD SAMSUNG SSD840 SATA3 (540 / 520 MB/s), Pro
- Drugi Dysk Twardy: HDD 1TB HGST Travelstar 7K1000, 7200 RPM, 32MB cache
- Trzeci Dysk Twardy: HDD 1TB HGST Travelstar 7K1000, 7200 RPM, 32MB cache
- Karta Graficzna: NVIDIA QUADRO K5000M (N14E-Q5) 4GB GDDR5
- System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 Bit OEM PL
Obrazek
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Na miliardy Billa Gates'a... Taki sprzęt jest lepszy od niejednego "full wypas" komputera marki "SQUADAK" Aż boję się pomyśleć ile takie "ferrari wśród laptopów" kosztuje...

Zakładam, że sprzęcik minimum 18", skoro mają się w nim zmieścić aż TRZY dyski twarde, a i tak zastanawiam się gdzie się ta cała specyfikacja zmieści pod obudową...

Do projektowania, to nie wiem, bo się nie znam, choć przypuszczam, że wystarczy na parę lat, a co do FS, to wątpię, aby potrafił wykorzystać możliwości tego superkomputera nawet po modyfikacjach plików opisywanych na forach.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Cena to pewnie około 20 tysięcy, podejrzewam przekątną matrycy 17,3 cala. Przy takim progu można pomyśleć nad zastosowaniem szybszych dysków talerzowych (np. Velociraptor) albo hybrydowych (np. Momentus).
a co do FS, to wątpię, aby potrafił wykorzystać możliwości tego superkomputera nawet po modyfikacjach plików opisywanych na forach.
Z aplikacji 32-bitowej nie zrobi się 64-bitowej przez zmiany w .cfg, lecz dużo RAM-u przyda się do pracy. Reszta może być przez FS-a obciążona.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Pytasz się czy chwalisz ;)

Zgadzam się z Belfegorem - dysk Momentus byłby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Mam w laptopie i zmiana była dużą odmianą.
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Seagate Momentus? Teoretycznie wspomniany Travelstar ma podobne parametry (ale zresztą i tak Seagate nie jest dostępny w tym konfigu), chociaż może o coś innego chodzi. Natomiast wspomniane HDD działają w RAIDzie. Ekran taki jak napisał Dymitr.

Obrazek
Obrazek
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Tak, chodziło o dysk - Momentus zawiera zarówno talerz, jak i niewielką pamięć flash, na której trzymane są często używane pliki, co według testów zauważalnie poprawia wydajność niektórych zadań. Możliwe, że dyski z zestawu będą zupełnie wystarczające, zwłaszcza połączone w macierz.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Ja się tylko jeszcze zastanawiam, czy da się na tym lapku ugotować jajko? Bo schłodzić takiego potwora nie jest łatwo...
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

Powinien trzymać 60C.
Obrazek
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Czyli jajecznica pewna! :D Ale tak poważnie to jakież on ma chłodzenie, że trzymać będzie 60 stopni? Pospolite tanie laptopy w stresie zazwyczaj nie schodzą poniżej 80, chyba, że termostat obetnie taktowanie. Czy Twój laptop marzeń powinien trzymać 60 w stresie bez obcinania taktowania? Pytam, bo ciekawi mnie jak to wygląda w segmencie laptopów, na które raczej nigdy nie będzie mnie stać...
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

W stress test 70C, potwierdzam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

:shock:

Obrazek

PS: w Win7 maksymalna ocena to 7.9 :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

... a FSX muli? :k
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

Post autor: D. Design »

FSX działa adekwatnie do taktowania procesora - 3,5GHz.

Obrazek
Obrazek
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Czy ktoś z was uruchamiał FSX na takim laptopie
Lenovo Essential G580
15,6" 1366x768
Ekran
Błyszczący
Procesor
Core i7 3632QM 2,2
Wielkość dysku HDD
1000GB
Pamięć RAM
4GB
Karta graficzna
nVidia GeForce GT 635M

lub na podobnych parametrach? jak to działa i jakie jest średnie klatkowanie?
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Tu masz reckę laptopa na podobnych podzespołach:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-As ... 571.0.html

Jak sensownie poustawiasz FSX-a, to powinien ładnie działać.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Wydaje mi się, że 4GB RAM przy czterordzeniowym procesorze w laptopie to jest dziwna konfiguracja. Ten element warto byłoby poprawić.
br10
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: wt 19 paź, 2004 23:33
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: br10 »

Witam

Było kilka pytań o Lenovo Y580. Z moich doświadczeń mogę w pełni polecić.
NA początku nie było łatwo i klatek było około 15.
Zmieniony cfg, ustawienia przyzwoite i na razie na VC PMDG bez dodatków, scenerii etc jest 25-28 klatek, na 2D 40-50.

Myślę, że to przyzwoity wynik. Zobaczymy co będzie dalej z REX etc.

Andrzej
Andrzej
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

W jakiej konfiguracji masz tego Lenovo y580?
Ostatnio zmieniony pn 30 wrz, 2013 13:05 przez białko, łącznie zmieniany 1 raz.
kulka1981
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 80
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:59
Skąd jesteś: Bydgoszcz

Post autor: kulka1981 »

białko pisze:W jakiej konfiguracji masz tego Lenovo y580
Panowie

Jesli ktoś się waha czy laptop czy stacjonarka do FSX`a to odradzam lapka

Sam miałem MSI GT780R I7-2670Q, 8GB RAM Dysk 7200RPM RAID0 z karta NVIDIA570M i to jednak bylo mało.

Jeszcze u mnie nie było można wyłaczyć HT w biosie i taktowanie skakało mi od 800Mgz do 3.1Ghz:))) (doczytywanie tekstur istny koszmar)

No chyba, że ktoś nie ma wyjścia to musi pogodzić się pewnymi niedogodnościami i iść na ustępstwa graficzne.
Intel i7 2700K 3,5GHz@4,4GHz, ASRock Z77 Extreme 4, Samsung SSD 840 PRO 256Gb, Samsung 3TB+1TB(FSX), Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz, EVGA GTX 980Ti SC 6GB, XFX Core PRO 650W, Win7/64
Awatar użytkownika
Damian88888888
Cadet
Cadet
Posty: 37
Rejestracja: sob 25 cze, 2011 23:21
Skąd jesteś: Garwolin

Post autor: Damian88888888 »

Sam mam Lenovo Y580 i nie można narzekać - oczywiście nie maksymalne ustawienia, ale jak na laptop, latanie na nim może sprawiać wiele radości.
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

kulka1981 pisze:
Sam miałem MSI GT780R I7-2670Q, 8GB RAM Dysk 7200RPM RAID0 z karta NVIDIA570M i to jednak bylo mało.
Bo to jest FS.
Sam mam laptopa o gorszych parametrach (i3 2,3Ghz, 4 GB RAM, GT540M) i o ile FSX słabo, FS9 całkiem ok, o tyle inne gry (nawet nowości) chodzą bardzo dobrze. Z ostatnich gier skończyłem Tomb Raider, The Walking Dead, Max Payne 3. Ustawienia we wszystkich raczej pod wysokie i śmigało, że hej. Co więcej, latam od czasu do czasu w DCS World i też działa całkiem ok na rozsądnych ustawieniach.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
białko
Cadet
Cadet
Posty: 49
Rejestracja: wt 06 mar, 2012 13:30
Skąd jesteś: D.T

Post autor: białko »

Damian w jakiej konfiguracji masz tego Lenovo Y580?
ODPOWIEDZ