Oświadczenie firmy PSS Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
17.01.2008.

Nawiązując do wcześniejszego newsa informujemy, iż firma PSS wystosowała oficjalne oświadczenie. Wynika z niego w zasadzie niewiele. Wiadomo, że firma zakończyła działalność (zbankrutowała), aczkolwiek podjęto pewne kroki, aby firmę przywrócić do życia. Kiedy to nastąpi i czy firma pojawi się pod taką samą nazwą, nie wiadomo. Posiadacze dodatków PSS otrzymają za jakiś czas możliwość ściągnięcia zakupionych plików, gdyż ruszyć ma tymczasowa strona internetowa firmy. Pozostaje czekać na dalsze losy firmy.

 

Koniec PSS ? Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
15.01.2008.

 Oby tytuł tego newsa nie okazał się proroczy. Jakiś czas temu (dokładnie 12 grudnia 2007) grupę PSS  (Phoenix Simulation Software), znaną z takich dodatków jak PSS A320, A330, A340, PSS 757, 777, itp. opuścił  jeden z bardziej aktywnych członków. Steven Cullen, bo o nim tu mowa, znany na forum PSS jako Phoenix5,  ogłosił, iż kończy współpracę z PSS. Możnaby z tym faktem przejść do porządku dziennego, gdyby nie fakt, iż  wraz z tym oświadczeniem strona internetowa PSS przestała działać. Znowu, możnaby z tym przejść do  porządku dziennego, bo przecież produkt raz kupiony, jest na dysku. Niestety w przypadku PSS całe dodatki ściągają się on-line. Jeśli więc ktoś nie posiada kopii plików (jakie pliki należy sobie zachować pisano tutaj ) i musi reinstalować ktoryś z produktów PSS, to niestety jest w kropce. Strona nie działa, nie można ściągnąć instalatora on-line. Nie wiadomo kiedy strona PSS zostanie uruchomiona. Wolę nie zadawać pytania, czy wogóle zostanie uruchomiona. Słowem, dla nas, zwykłych zjadaczy chleba płynie tutaj nauczka, aby nie kupować (tudzież kupować ostrożnie) dodatków w formie download. Niestety 99% dodatków download wymaga obecnie jakiejś formy rejestracji on-line. W przypadku PSS (jak i innych firm, typu PMDG, Flight1) pozostaje możliwość kupowania dodatków pudełkowych BOX (niestety droższych). Dodatki PSS można kupić pod "marką" JustFlight.

 
Austria Professional X Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
08.01.2008.

Mówi Wam coś nazwa Austria Professional 2004? Tak, tak. To doskonałej jakości dodatek do FS2004, pokrywający teren całej Austrii. Dostępna jest już nowa odsłona tego produktu, przeznaczona dla FSX.
Austria Professional X, bo tak nazywa się sceneria, pokrywa obszar około 175 tys km kwadratowych. Zawarto w niej większość rzek, jezior, dróg, miast Austrii. Z miast dokładnie odwzorowano Wiedeń, Graz, Salzburg i Linz. Dokładnie, czyli z dokładnością foto. Dodatek wydała firma Aerosoft, a jego twórcą jest grupa Flugwerk. Dodatek nie jest niestety tani. Kosztuje aż 49,99 Euro. Kupić go można tutaj . Zachęcam do zapoznania się ze screenami prezentującymi dodatek. Jest na co popatrzeć.  

 
Mike Ray doradza Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
08.01.2008.

Od jakiegoś czasu, na łamach portalu FSVisions, ukazują się artykuły autorstwa Mike Ray.
Artykuły te pierwotnie ukazywały się w płatnym magazynie Computer Pilot. Z wyżej wymienionego portalu materiały ściągnąć można za darmo (legalnie rzecz jasna). Do tej pory Mike Ray omawiał między innymi takie zagadnienia jak, opis PFD (Primary Flight Display), CDU, MCP, opis podejścia ILS CAT III. Najnowszy (dziewiąty już) artykuł dotyczy procedury uruchamiania samolotu ze stanu Cold And Dark. Omówiono to na podstawie Airbus A320 (Wilco). Gorąco polecam te materiały. Pisane są prostą angielszyzną, okraszone są wieloma obrazkami (styl komiksowy), a co najważniejsze, zawierają całą masę ciekawych informacji i porad. Artykuły (wszystkie w wersji pdf) ściągnąć można z tego linka .

 
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.