Angle of Attack - PMDG 747 Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
21.08.2008.

 Mówi Wam coś nazwa Angle of Attack? Zapewne tak, gdyż spod tego "szyldu" wyszedł jakiś czas temu doskonały film instruktażowy dla Level-D 767. Firma AoA nie spoczęła na laurach i pracowała nad kolejnym produktem, który właśnie ujrzał światło dzienne.
Mowa tu o filmie (a raczej materiale) instruktażowo-szkoleniowym dla samolotu PMDG Boeing 747. Trochę informacji technicznych: produkt mieści się na trzech płytach DVD (Dual Layer), zawiera ponad 6 godzin materiału, nad którym pracowano przez 20 miesięcy. Co materiał zawiera? Cóż, najprościej napisać, iż wszystko. W ciągu tych 6-ciu godzin omówiono absolutnie wszystkie aspekty związane z obsługą i pilotowaniem samolotu PMDG B747. Pełen spis treści znaleźć można tutaj . Pod tym adresem zapoznać się można z krótkim filmem demonstracyjnym. Produkt wyceniono na 44,95 USD. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę zawartość, uważam, że nie jest to wygórowana cena.

 

Switzerland Professional X Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
14.08.2008.

Grupa Aerosoft wydała kolejny dodatek. Jest nim Switzerland Professional X, czyli foto sceneria Szwajcarii. W pakiecie zawarty jest dokładny mesh całej Szwajcarii (producent chwali się, że widoczne są nawet najmniejsze wzniesienia). Podziwiać można wiernie oddane domy, ulice, szczyty gór, lasy, rzeki, jeziora i nawet małe górskie domki. Dodatek zawiera foto tekstury letnie oraz zimowe, plus tekstury nocne.
Produkt przeznaczony jest dla FSX ale działa również z FS2004. Po screenach zamieszczonych na stronach Aerosoft wnioskować można, że produkt jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Niestety, cena...cóż, jest według mnie zaporowa. Wynosi aż 129,99 Euro. Za taką kwotę można kupić całkiem porządną kartę graficzną. Nieco taniej dodatek kupić mogą nabywcy poprzedniej wersji (dla FS2004). Więcej informacji znaleźć można tutaj .

 
CoolSky Super 80 Professional wydany Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
05.08.2008.

Grupa CoolSky, we współpracy z Flight One Software wydała długo oczekiwany samolot MD 80 - Super 80 Professional. W skrócie mowiąc jest to rozbudowana i zmodyfikowana wersja znanego już dodatku Super 80. Wersja Pro zawiera m. in. udoskonalenia kokpitu (EFD, EFIS, FMC, TCAS, System Display Panel, itp.). Produkt wyposażono w tzw. Integrated Cockpit Training System, pozwalający na naukę obsługi samolotu bezpośrednio z poziomu kokpitu. Jakby tego było mało, dodano ponad 300 stron dokumentacji. Z pełnym opisem samolotu zapoznać się można tutaj. Samolot kupić będzie można za jakiś czas bezpośrednio na stronie Flight1. Obecnie linki do instalatorów dostępne są na forum CoolSky. Produkt przeznaczony jest dla FSX.

 
Madrid Barajas 2008 Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
01.08.2008.

 Na łamach serwisu Avsim.com ukazała się recenzja scenerii Madrid Bajaras 2008, wydanej przez Aerosoft. Sceneria przeznaczona jest dla FS2004 ale producent zapewnia, że gdy pojawi się wersja dla FSX, będzie ona (dla nabywców wersji pod FS9) dostępna za darmo.
Sceneria zawiera najnowszy układ lotniska. Jest więc oddany do używania w 2006 Terminal 4, dwa nowe pasy startowe 15L/33R i 18L/36R.
Nie zabrakło rzecz jasna tekstur dziennych i nocnych, systemu dokowania, kompatybilności z ruchem AI, pełnego oznakowania pasów i dróg kołowania, kompatybilności z systemem AES.
Co ciekawe, zrezygnowano praktycznie całkowicie ze statycznych samolotów, które według Aerosoft zaburzają ruch AI oraz są całkowicie zbędne w przypadku lotów on-line (np. na VATSIM). Z recenzją scenerii zapoznać się można korzystając z tego linka .

 
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.