Active Sky Advanced Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
23.12.2008.

Grupa HiFi Simulation Software wydała nową wersję programu ActiveSky. Produkt nazywa się Active Sky Advanced. Od razu nasuwa się pytanie, czym ASA różni się od starszych wersji, np. AS 6.5, czy też ASX. Pod tym adresem zapoznać się można z tabelką porównawczą. Jedną z ciekawostek jest to, iż program działa zarówno z FS9, jak i z FSX. Co ważne, ASA nie zawiera tekstur. Jest to tylko program do generacji pogody. Chcąc więc mieć komplet ("program pogodowy" oraz tekstury) trzeba posiadać ASA plus np. XGraphics lub REX (Real Environment Extreme) lub FEX (Flight Environment X). Więcej informacji (oraz ceny) tutaj .

 

Nowy poradnik w dziale Szkoła Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
18.12.2008.

Nasz dział Szkoła wzbogaca się dzisiaj o nowy materiał, poradnik do samolotu FeelThere/Wilco ERJ170. Autorem materiału jest Paweł Dragan. Poradnik trafia w Szkole do sekcji Poradniki do samolotów, czyli tutaj. Materiał w wersji pdf.

 
Flight 1 Cessna Citation Mustang Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
16.12.2008.

Firma Flight One Software wydała nowy samolot. Jest nim mały business jet, Cessna Citation Mustang. Mustang standardowo zabiera na pokład 4 osoby (plus dwa miejsca w kabinie pilotów; samolot jest certyfikowany do latania bez co-pilota). Maszyna jest stosunkowo młoda, gdyż powstała w 2005 roku. Więcej informacji o dodatku (przeznaczonym tylko do FSX) przeczytać można tutaj .

 
Kolekcja Computer Pilot 2008 Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
10.12.2008.

 Chyba każdemu fanowi Flight Simulator znany jest magazyn ComputerPilot, dostępny w wersji drukowanej oraz elektronicznej (pdf). Jest właśnie dobra okazja, aby zapoznać się z wersją pdf. Wszystko za sprawą sklepu simMarket, który od wczoraj oferuje cały rocznik 2008 (jako jeden towar). Do tej pory można było kupić - co miesiąc - wydania pojedyńcze, za 4,30 Euro. Kolekcja wydań roku 2008 kosztuje 8,99 Euro, więc nieporównywalnie taniej. Właśnie z tego powodu pojawia się ta informacja na Aztec.pl. Za taką cenę warto się w magazyn zaopatrzyć i mieć lekturę na długie, zimowe wieczory (acz nie każdy lubi czytać gazety w formie elektronicznej). Ewentualnego zakupu można dokonać tutaj .

 
Real Environment Xtreme Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
02.12.2008.

Wczoraj swoją premierę miał długo oczekiwany dodatek do FSX, program Real Environment Xtreme. W skrócie mówiąc, jest to (czy też ma być według autorów) program mogący konkurować ze znanym programem ActiveSky i ActiveGraphics (HiFi Simulation Software). REX oferuje więc całą gamę rozmaitych tekstur (nieba, wody, chmur, dróg kołowania, słońca, itp.) oraz możliwość aktualizacji pogody on-line (opcja połączona z narzędziem do planowania lotu). Z pełną listą cech REX'a zapoznać się można tutaj .
Ciężko na chwilę obecną napisać, jak program sprawdza się w praktyce, ponieważ dopiero wczoraj trafił do sprzedaży. Natrafiłem na razie na jeden opis/relację (i to po polsku). Zainteresowanych odsyłam tutaj . Warto poczytać.

 
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.