PSS wraca? Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
19.02.2009.

 Firma PSS (Phoenix Simulation Software) jakiś czas temu zakończyła działalność; dość nieoczekiwanie trzeba przyznać. Jako, że posiadam kilka samolotów od PSS i cenie je sobie wysoko (szczególnie ich B757), co jakiś czas zaglądam na stronę PSS. Kilka dni temu mile zaskoczył mnie banner reklamowy, jaki pojawił sie na witrynie PSS: "Rising Again Spring 2009". Bardzo jestem ciekaw, jak ten powrót się objawi. Czy może po prostu wystartuje nowa witryna? Czy może wraz z witryną pojawią się gotowe, nowe produkty? Cóż, pożyjemy, zobaczymy.

 

Recenzja Vroute Premium Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
19.02.2009.

Na łamach serwisu Avsim.com ukazała sie recenzja aplikacji Vroute Premium. Dla przypomnienia, jest to polska aplikacja, dostępna w dwóch wersjach: Standard i Premium. Wersja Standard jest darmowa, a Premium płatna (ale za to oferująca więcej opcji). O możliwościach programu Vroute przeczytać można tutaj.

 
Remote FMS Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
02.02.2009.

Otrzymałem ostatnio informację na temat ciekawego programu, tzw. Remote FMS. Cóż to jest? Już wyjaśniam, cutując: "Remote FMS to aplikacja przeznaczona na urządzenie przenośne (PocketPC, Smartphone) komunikująca się z Microsoft Flight Simulator X. Urządzenie to pełni rolę zdalnego FMS czyli systemu zarządzania parametrami lotu.
Za pomocą dotykowego ekranu urządzenia przenośnego możemy sterować systemami pokładowymi naszego samolotu a także mieć stały podgląd na najważniejsze dane dotyczace lotu takie jak parametry pracy silników, ustawienia awioniki, położenie klap, podwozia, autopilot, dane pogodowe, ustawienia świateł i wieleinnych. Remote FMS w znaczący sposób ułatwia obsługę urządzeń samolotu a system zobrazowania danych sprawia tyle frajdy co prawdziwy Glass Cockpit!" Na tej stronie zapoznać się można z wymaganiami programu (dostępny jest też film pokazujący możliwości systemu) oraz dokonać ewentualnego zakupu (jest to aplikacja płatna).

 
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.