Avsim.com wraca do życia Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
29.05.2009.

Wszystko wskazuje na to, że serwis Avsim.com wraca do życia, z czego się bardzo cieszymy. Od kilku dni działa forum Avsim.com, a od dzisiaj dostępna jest też strona internetowa portalu. Cały czas trwają prace nad przywróceniem biblioteki plików. Z komunikatów jakie płyną od szefów Avsim.com wynika, że udało się przywrócić ponad 90% plików, czyli praktycznie wszystko, co dotyczy FS2002, 2004 i FSX. Z krótkim streszczeniem całej sprawy związanej z atakiem na serwery Avsim zapoznać się można tutaj .

 

CaptainSim B757 wer. 4.3 dla FSX Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
29.05.2009.

 Grupa CaptainSim wydała nowa wersję samolotu Boeing 757, przeznaczoną dla FSX. Nowa wersja oznaczona została numerem 4.3 i wnosi sporo poprawek, z czego najistotniejsza według mnie to możliwość aktualizacji bazy nawigacyjnej FMC (poprzez bazę AIRAC, wydaną przez Navigraph). Więcej o nowej wersji przeczytać można tutaj .

 
Atak na Avsim.com Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
17.05.2009.

Jak zapewne Wam wiadomo, cały serwis Avsim.com został zaatakowany przez hackera. Może nie byłoby problemu gdyby nie fakt, iż hacker zaatakował oba serwery Avsim, między którymi robione były kopie zapasowe. Efekt tego jest taki, że obecnie prawdopodobnie nie ma szans na odzyskanie danych, a co za tym idzie, przepadły materiały (pliki, recenzje, baza forum) zbierane przez niemal 13 lat. Jeśli takie opisanie sprawy do kogoś nie przemawia, proponuję zerknąć na strony ze spisem scenerii do FS2004 i FSX (linki w menu obok po lewej) i zobaczyć, gdzie prowadzi 99% odnośników. Do bazy Avsim.
Według wypowiedzi szefów Avsim, nie wiedzą oni, czy kiedykoliwek ponownie serwis Avsim wróci do życia.

 
Cięcia cen dodatków do FS Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
04.05.2009.

W ostatnim czasie obserwujemy falę cięć cen dodatków do FS. Po obniżonych cenach kupić można np. pakiet FS2Crew (20% zniżki). Taniej, bo za 12,95 Euro, nabyć można pakiet tekstur FScene. Regularna cena paczki dla Europy (zawiera tekstury dla FS9 i FSX) to 39 Euro. Taniej zaopatrzyć się można w samoloty CaptainSim. Akurat ta firma dość często urządza "wyprzedaże". Jeśli dobrze się poszuka, znaleźć można wiele ciekawych dodatków (głównie do FS9) za małe pieniądze. W sklepie Avsim.com znalazłem np. pakiet Eurowings 2004 (recenzowany kiedyś na łamach Aztec.pl) za jedyne 9,95 USD.

 
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.