Strona główna arrow Recenzje arrow Sceneria Aerosoft London Heathrow 2008
Sceneria Aerosoft London Heathrow 2008 Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: konraf   
04.10.2007.

Niedawno wydana została nowa sceneria jednego z najbardziej zatłoczonych lotnisk świata – London Heathrow. Sceneria powstała pod skrzydłami firmy Sim-Wings, a wydana została przez Aerosoft.
Do tej pory dostępna była płatna sceneria od UK2000 – Heathrow Pro V2 z ostatnią aktualizacją datowaną na koniec 2005 roku. Użytkownikom ze słabszymi komputerami zdarzało się narzekać na brak płynności animacji spowodowany tą scenerią.
Pojawiła się jednak alternatywna produkcja przedstawiającą lotnisko na stan z października 2008 roku z gotowym terminalem T5. Po inauguracji T5 ma nastąpić zburzenie T2 i części T1. Co ciekawe, autorzy obiecują, że powstanie poprawka odzwierciedlająca to w scenerii lotniska.
Obecnie dostępna jest wersja dla FS2004, a wersję dla FSX będzie można ściągnąć bez dodatkowych kosztów po jej wydaniu.
Tuż po premierze Heathrow 2008, użytkownicy zaczęli narzekać na problemy ze stabilnością Flight Simulatora po zainstalowaniu scenerii. Receptą na to okazało się uaktualnienie do wersji 1.10 i to tą wersję będę starał się Wam przedstawić.

 

Główną zmianą jest zmiana rozmiaru instalatora z 148MB do 56MB. Osiągnięto to głównie przez przeskalowanie tekstur.
W tych 56MB zmieściła się jedynie sceneria lotniska, z niewielką ilością otaczającego go terenu.
Instalacja przebiega bez problemów, wraz ze scenerią lotniska możemy zainstalować statyczne samoloty oraz tekstury w wysokiej rozdzielczości. Statyczne maszyny są wykonane w niskiej rozdzielczości i praktycznie nie wpływają na ilość wyświetlanych klatek na sekundę.

 

Dodatkowe tekstury w wysokiej rozdzielczości przydają się w przypadku korzystania z wysokich rozdzielczości, posiadania monitora o dużej przekątnej, oraz wydajnych podzespołów w komputerze.
Pierwsze uruchomienie zaskakuje nas już przy wyborze scenerii. Mamy do wyboru chyba każde z realnych stanowisk, a nawet stanowiska z terminala T5.

 

 

Rzuca się nam w oczy szczegółowość scenerii, dokładnie oteksturowane budynki, pas startowy, drogi kołowania, oznaczenia dróg kołowania oraz miejsc postojowych, czy nawet poszczególne hydranty wraz z oznaczeniem. Sceneria działa płynnie nawet na komputerach uważanych dziś za przestarzałe, co należy uznać za ogromny plus.

 

 

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć systemu dokowania, a mamy w czym wybierać. Możemy kołować do stanowiska z systemem mechanicznym, elektro-optycznym lub (co osobiście widzę pierwszy raz w scenerii do Flight Simulatora) do stanowiska z lustrem, na którym widząc przednie podwozie przesuwające się po linii, możemy zatrzymać samolot we właściwym momencie.

 

 

Na płycie nie będziemy sami, oprócz innych samolotów mamy przedstawiony ruch pojazdów naziemnych po płycie, możemy pooglądać obracającą się antenę radaru. Dla odmiany możemy kołować do otwieranego hangaru British Airways przez sterowaną bramę.
Rozczarowuje jednak brak ruchomych rękawów w scenerii, a jedynym sposobem ich uzyskania jest instalacja pakietu AES (Airport Enhancement Services) od Aerosoftu oraz wydanie pięciu kredytów na tą scenerię.

Na koniec zapytacie pewnie „Czy warto ?"
Jeśli latacie do Heathrow i nie przeszkadza wam brak ruchomych rękawów bez AES, to będzie to wręcz idealna pozycja dla Was, zdecydowanie polecam!
Jeśli komuś odpowiadała tekstura pasa z wersji 1.0, można ją podmienić, gdyż jest dostępna tutaj. Sama sceneria jest dostępna m. in. w serwisie simMarket.com
 

04.10.2007

Autor: Krzysztof Rzemiński

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Copyright@2000-2017 konraf & RedScorpion. Wszelkie prawa zastrzeżone.