SZUKAJ - problemy i propozycje

Dział zawiera Regulamin forum obowiązujący użytkowników forum Aztec.pl oraz inne ważne informacje dla użytkowników forum. Tu prosimy zgłaszać problemy z działaniem forum, uwagi, sugestie.

Moderatorzy: PZL Belfegor, konraf, RzEmYk

Awatar użytkownika
D. Design
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 1297
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 07:42
Skąd jesteś: Warszawa EPGO

SZUKAJ - problemy i propozycje

Post autor: D. Design »

Jako że funkcja SZUKAJ forum phpbb (www.aztec.pl/forum) sprawia często problemy początkującym użytkownikom a nawet częstszym bywalcom forum, proponuje zamieszczać problemy i konkretne propozycje związane z tą właśnie funkcją w tym temacie. Posty typu "chcę żeby było tak i tak, poprawcie to", są w tym momencie nie na miejscu.

Na pewno sami próbowaliśmy kiedyś znaleźć coś na forum i nam się to nie udało, choć wystarczyło wpisać nieco inny wyraz by ukazało się kilkanaście wyników. Niestety engine tej wyszukiwarki jest jaki jest i znalezienie konkretnej informacji bywa czasami kłopotliwe. Nawet, gdy wyświetli się lista tematów, trzeba wchodzić w każdy z nich i szukać konkretnego słowa.

Na pewno poniższy sposób znany jest przez wielu z Was, ale nie znalazłem postów na ten temat na forum więc go opiszę. Otóż moja propozycja dla dociekliwych forumowiczów jest następująca:
1. Dać sobie spokój z wyszukiwarką na forum
2. Wejść na www.google.com
3. W okno wyszukiwarki wpisać "site:www.aztec.pl" a następnie słowa kluczowe np. "spolszczenie". Nacisnąć Search.

Ukaże się wówczas kilkanaście wyników wyszukiwania słowa "spolszczenie" wraz z najbliższym kontekstem słownym, który ułatwia wybranie właściwego linka.

Web Results 1 - 5 of about 13 from www.aztec.pl for spolszczenie. (0.05 seconds)

Zobacz temat - Spolszczenie do fs2004
Iz tego powodu postanowiłem dokończyć to spolszczenie. Chcę aktualnie spolszczyć polecenia okna ATC. Niestety większość słów nie da się przetłumaczyć bez ...
www.aztec.pl/forum/printview.php?t=2693 ... 41365d305e - 8k - Supplemental Result - Cached - Similar pages


Aztec.pl - Forum Dyskusyjne :: Zobacz temat - O samolotach do FS2002.
Czy jest spolszczenie do FS2002 ? Jeśli tak to z kąd je pobrać . ... PO III po co spolszczenie ? PO IV Pelna automatyzacja lotu dla początkującego jest jak ...
www.aztec.pl/forum/viewtopic.php?p=35007 - 49k - Supplemental Result - Cached - Similar pages


Aztec.pl - Forum Dyskusyjne :: Zobacz temat - Noob za sterami :)
3 . spolszczenie kiedys oferowal pewien forumowicz ale było to dawno i juz nieaktualne . Plik z tego co pamietam był skasowany przez autora . ...
www.aztec.pl/forum/viewtopic.php?t=4889 ... 88d573485b - 47k - Supplemental Result - Cached - Similar pages


Aztec.pl - Forum Dyskusyjne :: Zobacz Forum - Dla początkujących
Gotowe spolszczenie do FS2004, 4, 23 - 04 - 05 geniuluki1, 667, Sob 23 Kwi , 2005 18 : 03 PK. Problem z lotem helikopterem . . ...
www.aztec.pl/forum/viewforum.php?f=10&t ... b10b83eff2 - 63k - Supplemental Result - Cached - Similar pages


Aztec.pl - Forum Dyskusyjne :: Zobacz Forum - Dla początkujących
Spolszczenie do fs2004, 5, 13 - 04 - 05 Gość, 1135, Sro 04 Maj , 2005 17 : 25 zagraj. Lądowanie IFR bez pomocy ATC ? ? ...
www.aztec.pl/forum/viewforum.php?f=10&t ... e1ed6ec659 - 63k - Supplemental Result - Cached - Similar pages



W forumowej wyszukiwarce pojawia się pod hasłem "spolszczenie" jeden temat. Ale powiedzmy, że chcemy dowiedzieć się, jak uruchomić FS bez płyty CD#4 nie znając zupełnie nazwy programu. Pod hasłem "fs bez CD" forumowa wyszukiwarka znajduje 126 TEMATÓW(!) które faktycznie posiadają słowa kluczowe ale często nie mają nic wspólnego z interesującym nas problemem. Tymczasem wpiszmy w www.google.com hasło "site:www.aztec.pl fs "bez cd" ". Pojawiają się nam dwa linki ściśle związane z naszym zagadnieniem, co możemy określić na podstawie widocznego kontekstu słownego:

Aztec.pl - Forum Dyskusyjne :: Zobacz temat - Poprawka do FS2004 ...
Pozwala to ponoć na włączanie FS ' a bez CD # 4 . Do moderatora : Szukałem podobnego wątku ale nie znalazłem . W razie czego bardzo proszę o przeniesienie ...
www.aztec.pl/forum/viewtopic.php?p=37505 - 25k - Supplemental Result - Cached - Similar pages


Zobacz temat - Fs9.exe pozostaje w pamieci
Tak mi teraz przyszło do głowy: czy problem nie jest związany z patchem umożliwającym uruchamianie FS bez CD? Zdaje sie, że podmienia się własnie plik ...
www.aztec.pl/forum/printview.php?t=2677 ... e552136ce8 - 23k - Supplemental Result - Cached - Similar pages



Polecam, zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn 18 wrz, 2006 12:44 przez D. Design, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Nie ma o czym dyskutować :)
Fora na phpBB niestety engine szukania mają taki jaki mają (po prostu trzeba bardzo precyzyjnie określić, czego sie szuka), do tego strasznie niesprawnie tym enginem szukania zarządzają.
Sama tabela bazy danych z danymi od szukajki zajmuje jakies 50% łącznej objętości bazy całego forum (czyli dla bazy 50 MB same dane od szukajki zajmują az 25 MB; to sporo). Są pewne mechanizmy optymalizacji (stosuje je na forum; jest to np. wyrzucenie z tabeli search wyrazów jednoznakowych, czyli wszystkich i, a, o, z) ale problemu one całkowicie nie eliminują.
Wyjsciem moze byłoby przejscie na inny system forum (SMF, vBulletin, itp.) ale prawdę mowiąc nie chce mi sie w to bawić.
Proponowane wyżej rozwiązanie szukania poprzez "site" i google jest dosc sprawne. Nie wszyscy o nim wiedzą, wiec dobrze, ze o tym napisałes.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ