REX 4 Texture Direct - ładowanie pogody do FSX SE

Dział dla początkujących pilotów. Uwaga - przed zadaniem pytania sprawdź (SZUKAJ) czy dany temat nie był już poruszany.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

triton8407
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: czw 31 mar, 2016 09:05
Skąd jesteś: Żory

REX 4 Texture Direct - ładowanie pogody do FSX SE

Post autor: triton8407 »

Witam jestem początkującym w świecie FSX i mam pytanie odnośnie używania REX 4 do ładowania aktualnej pogody. W zakładce Weather wyszukuję lotnisko EPKT z którego startuję, po załadowaniu informacji pogodowej naciskam przycisk GENERATE. Program pyta czy zainstalować wygenerowaną pogodę. Następnie wyskakuje informacja aby wyłączyć program i uruchomić FSX. Czy w tym momencie FSX automatycznie "zassie" wygenerowaną pogodę i po wybraniu lotniska EPKT będę miał już aktualną pogodę czy trzeba jeszcze coś ustawić w FSX? Czy w tym momencie muszę znowu włączyć REX'a? Jeżeli teraz będę chciał wykonać lot EPKT-EPKK to czy automatycznie na trasie będzie zmieniać się pogoda tak jak w rzeczywistości? W google znalazłem informację iż innych wersjach REX wpisuje się trasę lotu - tu czegoś takiego nie ma. Do tego trzeba zainstalować jakiś dodatek? Aktualnej pogodzie będę potrzebował do latania online, a nie chcę póki co inwestować w kolejny dodatek.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Warto zapytać przed kupnem jeśli się nie ma pewności. Kupiłeś Texture Direct (texture utility and effects add-on), czyli sam zestaw tekstur i program, który wrzuca te tekstury do FSa w zależności od pogody (aby lepiej je dopasować do METARu).
Kompleksowym programem meteo jest REX Essential Plus: http://www.rexsimulations.com/essential.html
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
triton8407
Cadet
Cadet
Posty: 7
Rejestracja: czw 31 mar, 2016 09:05
Skąd jesteś: Żory

Post autor: triton8407 »

Dziękuje za odpowiedź - akurat miałem ten program w zestawie z FSX SE. W takim razie zbieram na Active Sky.
ODPOWIEDZ