[Inne] P3D V3.4 instalacja błąd 0x80070643 - rozwiązanie pro

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Dominik
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2012 15:36
Skąd jesteś: Sztum

[Inne] P3D V3.4 instalacja błąd 0x80070643 - rozwiązanie pro

Post autor: Dominik »

Witam serdecznie kolegów lotników.
Chciałbym podzielić się z kolegami moim krótkim, lecz owocnym doświadczeniem z najnowszą wersją P3D V3.4
W czasie instalacji symulatora w pewnym momencie dochodzi przerwania ładowania symulatora i wyskakuje na ekranie informacja o błędzie 0x80070643.

Pomyślałem, że znów będę miał problemy instalacyjne jak z FSX, lecz od czego mamy kolegów na całym świecie. Poszukałem na ten temat informacji w internecie i o to co znalazłem. Pierwsze to jest film na Youtube, który pokazuje wszystkie kroki co mamy zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=lIN8RU2sf3c
W bardzo fajny i przejrzysty sposób kolega pokazuje jak musimy postępować. Schody zaczęły się gdy musiałem stworzyć plik, na którym kolega pracował. Z skąd wziąć te wszystkie linie?

Cały tekst do pliku tekstowego znalazłem na jednym z forów internetowych. Oto on cały kompletny tekst:

Kod: Zaznacz cały

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Lockheed Martin]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Lockheed Martin\Prepar3D v3]
"License"="Professional"
"SetupPath"="F:\\Fsims\\P3D\\"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Lockheed Martin\Prepar3D v3 Content]
"SetupPath"="F:\\Fsims\\P3D\\"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Lockheed Martin\Prepar3D v3 Scenery]
"SetupPath"="F:\\Fsims\\P3D\\"
Tworzymy nowy DOKUMENT TEKSTOWY. Wklejamy w dokument cały tekst powyżej.
Kolejnym krokiem jest zmiana w linii LICENSE:

Kod: Zaznacz cały

"License"="Professional"
Wpisujemy jaką wersję posiadamy: Professional czy Academic.
Później w liniach SETUPPATH musimy zmienić ścieżkę dostępu. Tzn wpisujemy tą ścieżkę gdzie będziemy P3D instalowali. Czyli ma to wyglądać następująco:

Kod: Zaznacz cały

"SetupPath"="F:\\Fsims\\P3D\\"
Musimy pamiętać, żeby ścieżka dostępu znajdowała się zawsze pomiędzy cudzysłowami "........"! To jest bardzo ważne.
Gdy już zmienimy Licencje, ustawimy ścieżkę instalacji to musimy plik tekstowy zapisać jako .REG! To jest bardzo ważne!

Następnie klikamy Lupę "wyszukaj w systemie windows" i wpisujemy REGEDIT.
Szukamy ścieżki: HKEY LOCAL MACHINE\SOFTWARES\Wow6432Node\LOCKHEED MARTIN
W katalogu znajdują się 3 podkatalogi. W każdym podkatalogu trzeba stworzyć nowy wpis.
Tworzymy nowy wpis REG_SZ. Klikamy prawy przycisk myszy. NOWY-> WARTOŚĆ CIĄGU i klikamy. Nazywamy go za każdym razem SetupPath
Po stworzeniu klikamy na plik i wyskakuje nowe okno. W oknie musimy podać ścieżkę instalowania gry, tak jak to zrobiliśmy wyżej w pliku tekstowym.

Gdy już stworzymy w każdym katalogu taki plik REG_SZ to zamykamy okna i URUCHAMIAMY PONOWNIE KOMPUTER!

Na filmie kolega tego nie zrobił i udało mu sie bez problemu zainstalować. Niestety u mnie tak nie poszło łatwo. Podczas instalacji ponownie wyskoczył ten sam błąd. Ponowne uruchomienie komputera i ponowna próba instalacji dała dopiero pozytywny wynik.

To co u mnie się stało, także kolega na filmie nie pokazał. U mnie po instalacji, która zakończyła się sukcesem nie pojawiła się w ogóle ikona na pulpicie. Także nie mogłem znaleźć ikony w katalogu P3D. Co zrobiłem?
Po prostu wszedłem w katalog instalacyjny i uruchomiłem plik .exe.

Zapytał mnie program czy chce "Naprawić" czy "Odinstalować" P3D. Kliknąłem oczywiście, że "Naprawić" i voila! Pojawiła się ikona na pulpicie i P3D startuje normalnie!
Ot taka mała porada :)

Pozdrawiam wszystkich kolegów!
Ostatnio zmieniony ndz 27 lis, 2016 13:30 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Regulator
Cadet
Cadet
Posty: 8
Rejestracja: ndz 04 sty, 2015 12:16
Skąd jesteś: Jaworzno

Post autor: Regulator »

Szacun !
ODPOWIEDZ