Problem z FSX po zainstalowaniu dodatków.

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

lukasrz
Cadet
Cadet
Posty: 39
Rejestracja: śr 31 sty, 2018 15:33
Skąd jesteś: LUBLIN

Post autor: lukasrz »

Tam nie było nic rozmyte tylko robione telefonem zdjęcie telewizora a miejscami niedoczytane tekstury i tyle... Też miałem w konfigu większość prawie pod max tylko bez AA i mniej chmur. Samo włączenie AA na samej płycie EPLB w miejsach mierzonych dla mnie do celów O/C i porównań zabrało 1fps w kokpicie - tylko.

Pisałem, że tu KARTA GRAFICZNA w cale nie była podkręcona pierwotnie. Samo jej podkręcenie nadgoniło kilka fps. Pisałem, też wcześniej, że dając wszystkie efekty graficzne widoczność na 0 i min a wszystko na MAX dawało spadki rzędu 5fps w kokpicie i 10fps outside więc nie dużo tak naprawdę. Bo z 30fps w kokpicie spadało do 20-25 a outside z 50fps na 40fps. Tak ten dziwnie FSX działa.

Mam podlecieć pod pałac kultury i wyjść do settings żebyś zobaczył ustawienia i model grafiki?

Czytałem na zagranicznych forach tematy to na HD6850 ludzie mieli podobne fps do mnie więc nie wiem o co ten szum a po przesiadce na 750Ti nie wzrastały im specjalnie fpsy średnie czy wysokie a zniwelowali spadki poniżej 20fps.

Nie uważasz że i tak grafika w FSX i jej jakość jest kiepska w stosunku do tego co np oferuje taki GTX 1060? na GTX 1060 to tam powinno stać 100fps porównując do wydajności takich grafik jak geforce 8800/9800. Wiadomo nie o grafikę chodzi w FSX mi spokojnie to wystarcza ale jednak optymalizacji nie ma i potencjał nowoczesnego kompa w połowie jest marnowany.

Wiem, że to może nie na miejsce porównanie ale takie Uncharted 4 na PS4 - nie dość, że mega rozległe mapy, fizyka też pracuje w przyrodzie i ruchach, grafika wielokrotnie lepsza, jak w FSX a chodzi płynnie perfekt nawet na najtanszej konsolii za 900zł gdzie te tanie konsole mają 1/3 mocy takiego GTX 1060.

[ Dodano: Wto 13 Lut, 2018 09:55 ]
Dodam jeszcze że M$ 747 na EPWA w kokpicie pokazuje 45-60fps a nad miastem outside 50-70fps.

Obrazek
kopyrda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 106
Rejestracja: czw 19 sty, 2012 13:33
Skąd jesteś: kraków

Post autor: kopyrda »

Dla mnie to co piszesz jest niemożliwe. Ja mam taki sprzęt

I7 6700K 4.00GHz
Asus z170-P
16 GB Ram
GTX 1060 6GB
Dysk SSD 1TB WD Blue

Mam zainstalowany orbx global i vector do tego mesh dla europy i afryki (płatny na kilku płytach CD )i ustawienia wg.poradnika czyli dosyć wysokie plus ruch na drogach ok 40 proc.
Przy takiej konfiguracji lecąc pmdg 737 , lot z krakowa do warszawy (lotniska defaultowe) przy starcie z krk (ładna defaultiwa pogoda) mam jakies 40 fps. Przy wznoszeniu nad miastem spada do 30 . Podczas lotu wysoko mam 60 fps a przy lądowaniu w wwa jest ok 30 fps ale przed samym przyziemieniem kiedy mijam jadące samochody lubi na moment spaśc nawet do 25 fps.
W cfg nie grzebałem nic , tylko ustawienia w fsx wg. Poradnika.
W Zurich Mega Airport (płatny) przy zerowym ruchu na lotnisku i w okolicy mam ok 25 do 30 fps.
kopyrda
ODPOWIEDZ