FSX SE + SAITEK PRO FLIGHT SYSTEM PROBLEM

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

rides
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 lut, 2018 22:57
Skąd jesteś: Warszawa

FSX SE + SAITEK PRO FLIGHT SYSTEM PROBLEM

Post autor: rides »

Cześć wszystkim!

Dwa dni temu zakupiłem MFSX w wersji Steam.
Posiadam również Saitek Pro Flight System.

Wolant i przepustnica działa, sterowniki są aktualne i wszystko reaguje na ruchu podczas kalibracji w Windows 8.1.

Gdy uruchamiam grę, wybieram samolot, lotnisko i datę wszystko działa.
Po wczytaniu samolotu mogę korzystać z zestawu - wolant reaguje na ruchy, mogę obracać kamerą, reaguje przepustnica, klapy itd.
Problem pojawia się w momencie gdy wyjdę do Windowsa np. korzystając z skrótu ALT + ENTER.
Gdy wracam do gry czasem wolant już w ogóle nie reaguje na ruchy, czasem podziała chwilę.
Dodam, że symulator działa normalnie i mogę obracać widoki myszką i klawiaturą a zestaw działa. HUD się pali i reaguje na ruchu w Windowsie.

Może ktoś miał podobny przypadek i chciałby podzielić się solucją?
Próbowałem już chyba wszystkiego - reinstalowanie FSX, reinstalowanie sterowników zestawu, wyłączenie trybu oszczędzania energii przy wejściach USB..

Nie mam już pomysłu. :(

Pozdrawiam,
Rides
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Może ktoś miał podobny przypadek
Wielu użytkowników Windowsa 8. Przejdź na 10 i problem minie (wiele innych problemów również).
rides
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 lut, 2018 22:57
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: rides »

Broniłem się jak mogłem przed Win10, bo słyszałem wiele negatywnych opinii nt tej wersji.
Niestety okres darmowej aktualizacji minął, więc nie uśmiecha mi się wywalać 700 zł :(
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Niestety - taka była uroda Win 8, że rozłączał kontrolery gier w FSX. Niektórym pomagało podłączenie kontrolerów przez płatną wersję FSUIPC, innym nie pomagało. Nie przypominam sobie, by ktoś na to miał 100% skuteczne rozwiązanie - problem sam się rozwiązał wraz z wprowadzeniem Win 10.
rides
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 lut, 2018 22:57
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: rides »

Ech...czyli chyba mnie to nie ominie.
Sprawdzałem jeszcze szanse na aktualizację do 10 za free.
Na stronie MS jest oficjalny komunikat, że darmowa aktualizacja była do 31/12/2017 a tymczasem jest dostępny tool https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... indows10/m który zaczyna proces aktualizacji. Tylko obawiam się, żeby nie było sytuacji że po zainstalowaniu krzykną mi że wymaga np nowego, płatnego klucza.
Trochę ryzyko. Widziałem też filmik na YT w którym koleś zaktualizował do 10 tym samym kluczem.
Spróbuję może jest FSUIPC, albo zaryzykuję z tym WIN ;P

W każdym razie dziękuję za pomoc. Przynajmniej wiadomo w jakim kierunku się poruszać.
lukasrz
Cadet
Cadet
Posty: 39
Rejestracja: śr 31 sty, 2018 15:33
Skąd jesteś: LUBLIN

Post autor: lukasrz »

Możesz ściągnąć płytkę Windows 10z M$ wypalić DVD i zrobić od nowa format. Przy instalacji klikasz nie mam klucza produktu(jeśli to laptop z preinstalowaną fabrycznie win8, jeśli masz klucz win8 na naklejce to go wpisz) i idziesz dalej przez instalację.

Gdy skończysz instalację i jest to laptop z preinstalowanym win8 podłączasz kabel internetowy i system się sam aktywuje w minutę, klucz pobierze sobie z BIOSa, jeśli wpiszesz klucz podczas instalacji też się system aktywuje bez problemu.

Aktualizacja do Windows 10 cały czas działa. Robię ją codziennie na komputerach klientów.
rides
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 lut, 2018 22:57
Skąd jesteś: Warszawa

FSX SE + SAITEK PRO FLIGHT SYSTEM PROBLEM

Post autor: rides »

Ok, dzięki za porady z Win 10 :)

Wygląda na to, że płatny FSUIPC rozwiązał problem z rozłączaniem zestawu od FSX-a. - wojtek_84 dzięki za poradę!

Teraz ustawiłem wolant i przypisałem przyciski i tfu, tfu działa.

Mam tylko pytanie czy wiecie jak ustawić throttle by nie działał systemie 0-1?

Klapy i spoiler reaguje na ruch i stopniowo zmienia pozycję tak jak ustawię na SAITEKu reką, natomiast throttle jest albo w pozycji 0 albo maksymalnej,
W necie znalazłem tylko tutoriale jak ustawić i przypisać, a nie jak sprecyzować "czułość" przepustnicy :|

Podobny problem mam z Hat Switch - czyli Pan do obracania kamery. Za cholerę nie wiem jak to wykalibrować.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ