[FSX] A fatal error occurred

Jeśli masz problem sprzętowy i/lub programowy związany z FS, ten dział jest dla Ciebie. Proszę wybrać odpowiednią podkategorię tematyczną.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

Ok, porozgladam sie ;)
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Heh, wynik testów w 3DMark to 4037..... Ma ktoś jakiś pomysł co mam z tym zrobić?
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
Sterixx
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 65
Rejestracja: sob 03 mar, 2007 13:44
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Sterixx »

A czytales moj post do Ciebie ?
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Oczywiście, że czytałem. Mało tego, nawet wkleiłem ten plik, o którym pisałeś. W sumie niewielka zmiana... pewnie wynik przypadku. Za to bardzo duża zmiana nastąpiła jak odinstalowałem NHancera, wywaliłem ten sterownik do grafiki, który miałem i zastąpiłem go nowszą wersją - zmiana jest taka, że 3DMark nie może ukończyć testu bo komp się wyłącza. Ale jest kilka takich miejsc w tym teście, gdzie było 2-3 fps, a po wywaleniu sterów i nhancera w tym miejscu pojawiało się 17-20 więc jakaś zmiana odczuwalna da się zauważyć. Nie testowałem tych ustawień w trakcie lotu, bo nie chcę się denerwować. Moim zdaniem to jest jakaś wada sprzętu, uszkodzenie pamięci, albo procesora lub nawet coś może być nie tak z płytą główną.
Bardzo mnie zastanawiają te spadki fps, o których piszesz. Też przez to przechodziłem. U mnie było to kompletnie nieregularne. Chodzi mi o to, że nie było zawsze w tym samym miejscu. Było czasem podczas lotu, czasem podczas kołowania, a najgorzej jak się trafiło podczas kręcenia do podejścia. Ciekawi mnie czym to może być spowodowane? Jakiś program działający w tle, typu "aktualizacje Windows" które sprawdzają czy jest coś nowego do pobrania i wtedy zamulają kompa??
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

No to zacznij od pamięci: http://www.memtest.org/.
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Dzięki za link, pamięci przetestowane - żadnych błędów. Zrobiłem jeszcze raz test za pomocą 3DMark, ale tym razem zaraz po powrocie z pracy. Jak tylko odpalił system, to włączyłem test. Udało mu się ukończyć z wynikiem 14604, zaraz go rozkręcę i zobaczę w jakim stanie jest obieg wiatrów chłodzących procka... bo to pewnie jest przyczyną tego wyłączania kompa - zbyt wysoka temperatura. Dam potem znać jak nie popsuję nic po drodze... ;)
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
mbucholski
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 283
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 11:32
Skąd jesteś: Maastricht

Post autor: mbucholski »

Zmień pastę termoprzewodzącą na procku.
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

Post autor: Robert1708 »

Hmm... Wydaje mi się, że wystarczyło trochę sprężonego powietrza :) Jest tam taki mały radiator na tych miedzianych prętach odprowadzających ciepło z procka. Był kompletnie zatkany. Oczyściłem, zrobiłem jeszcze raz test i tym razem wynik to 16854 - teraz idę potestować symulator :)

O czystość kompa trzeba dbać :)


Mały update po teściku off-line - przy suwakach ustawionych na very low, klatki unlimited, global texture na maks w prawo, sceneria na normal, klateczki skakały od 50 do 120 przy kokpicie 2D, na VC było trochę gorzej, ale też dało się spokojnie lecieć. Wszystko płynnie. Wszystkie widoki z kamer poza samolotem - bez problemu... :D
Jutro się pobawię on-line, bo wiadomo, że FSInn też trochę obcina fps
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
MaciejS
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 paź, 2010 17:35
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: MaciejS »

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, a zatem powiem ładnie: dzień dooooobry ;-)

Odświeżę temat i opisze swoje problemy z FSX w Windows 7 Home x64.
Zakupiłem nowego laptopa, od nowa przeinstalowałem system, pozbyłem się masy "śmiecia" i innych dodatków. Zainstalowałem dla testów FSX - i przeżyłem szok. "Fatal Error Occurred.." Poszukałem, poczytałem, porozmawiałem ze znajomymi i wyszło mi oto takie rozwiązanie:
-Uruchamianie fsx.exe w zgodności z systemem Windows XP (SP3)
-Uruchamianie fsx.exe jako administrator (oba te ustawienia można zmienić klikając PPM na fsx.exe i dając "Właściwości"
-Zmiana zabezpieczeń całego folderu z FSX, zmiana praw dostępu dla usera który uruchamia fsx.exe (prawa dostępu na maxa, dostępne jest to we Zabezpieczeniach (PPM na folderze, Zabezpieczenia i dodanie użytkownika user@komputer z pełnymi prawami dostępu)

Po tych zabiegach nie posiadam żadnych problemów jeśli chodzi o wywalanie z FSXa do Windowsa.
Pozdrawiam
Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych
Awatar użytkownika
a6intruder
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 73
Rejestracja: pt 04 lis, 2005 23:31
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: a6intruder »

"Zainstalowałem dla testów FSX" - znaczy ?
MaciejS
Cadet
Cadet
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 paź, 2010 17:35
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: MaciejS »

Znaczy się - wywaliłem z komputera FSX'a - i zainstalowałem na laptopie FSX + SP1 + SP2 + Traffic X. Specjalnie kupiłem laptopa by noce w pracy spędzać na lataniu - ale to była taka testowa instalacja (dalej szukam najlepszych sterowników do karty graficznej, ustalić czy lepiej mi będzie operawać na DX 9.x czy już może 10, znaleźć inne problemy, bo gdy to już ustalę i będę wiedział to zrobię ponowny reinstall całego systemu i zainstaluje wszystko już tak na amen)
Pozdrawiam
Cmentarze są pełne ludzi niezastąpionych
Robert1708
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010 12:30
Skąd jesteś: EGLC

TCAS2v7.dll a fatal error occured

Post autor: Robert1708 »

Jak w temacie, na 4-5 mil przed touch down kółeczko pulsuje na środku ekranu. W dzienniku możemy przeczytać że błąd wywołany przez plik TCAS2v7.dll

Moja konfiguracja to Win7, 2coreI5, Radeon5850, HD raptor, FSX plus SP1+SP2, PMGD747/8, FSInn najnowsza wersja plus COPilot, dwa kompy, pierwszy obsługuje FSX i FSInn, drugi rusza addony plus FSInn. Ten drugi to laptop Acer Aspire 8930G, OS Vista Home. Jeśli chodzi o add-on to tylko ASE i FSPax, dodatkowo EGLL EGSS X-Treme.

Cały problem polega na tym, że podczas podejścia z włączonym TCAS wywala błąd j/w. Jeśli wyłączę TCAS błąd nie wyskakuje, mogę sobie swobodnie posadzić dziewczynkę na pasie. Ale w przypadku dużych lotnisk bez CTR tak jak EGLL jest to nie całkiem bezpieczne... ze względu na innych użytkowników dróg lotniczch ;)
Do niedawna podczas krótkiego lotu (4h<) nie było kłopotu, niedawno podczas lotu z EGLL do EPWA (wiem ...śmiech) również wywaliło mnie na podejściu.
Teraz jestem aktualnie nad oceanem, lecę do Brazylii, i już widzę, że będą problemy z graficzną stroną tego lotu. Po przełączeniu na VC mogę zobaczyć ocean pod nogami. Nie mam w samolocie podłogi. Kokpit wygląda jak uboga wersja jakiegoś Airbus'a...
Po przełączeniu na widok zewnętrzny jedyne co mogę zobaczyć to migający beacon... bez samolotu... Ostatnio podczas lotu do FAJS (Johannesburg Int) z EGLL, czyli lot około 11 godzin, miałem taką sytuację, że na podejściu widziałem jedynie światła pasa. Zero budynków, zero taxiways, czarno na około... żadnej scenerii.

Jedyne co mam źle, według mnie oczywiście, to instalacja w folderze standardowym dla Win7, wyczytałem w poście Nick'a że to ostatnie dobre miejsce na instalację FSX.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, proszę o pomoc.
Będę na Skype całą niedzielę, nick: baw762
Remember there is no such thing as bad weather only the wrong clothes...


We have clearence Clarence, roger Roger, whats our vector Victor ?
slimak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: sob 26 maja, 2007 19:19
Skąd jesteś: EPKK

FSX error 1335

Post autor: slimak »

Witam

Doczekałem się wreszcie że FSX ma przyzwoitą cenę na allegro więc kupiłem w zeszłym tyg wersję de luxe i oczywiście problem przy instalacji bo jakby inaczej.

Pewnie nie jeden z was spotkał się z problemem typu error 1335 file ##.cab corruped czy coś takiego.

Czytałem trochę o tym błędzie przerobiłem trochę support microsoftu na temat tego błędu kupiłem zestaw do czyszczenia płyt czyściłem też swoje DVD, uruchamiałem windowsa jako czysty rozruch nawet eksplorowałem płyty i kopiowałem wszystko na dysk niestety błąd nie znika. Podczas instalacji wyskakuje właśnie error 1335. Aha zmieniałem również ilość dostępnej pamięci z 2gb na 1024mb bo podobno też w tym leżał problem ale u mnie to nic nie pomaga. Pisałem do supportu microsoftu odesłali mnie tylko do strony którą całą już przerobiłem. Mam w związku z tym pytanie/ prośbę czy ktoś może jakoś rozwiązał podobny problem? Czy ktoś może wrzucić dany plik bym mógł go pobrać?? Chodzi o plik D1-feat~1.cab jest to tylko plik składowy więc raczej nie jest to naruszenie żadnych praw, może naprawdę ten akurat plik mam uszkodzony i chciałem to sprawdzić.

Pozdrawiam
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

A moze poprostu plyta zbyt porysowana i dlatego sie nie chce zainstalowac? watpie by w takim przypadku wyslanie jednego pliku rozwiazalo problem. Swoja droga to sa skutki kupowania na Allegro.

Edit: Masz oryginalny klucz produktu? Then sprobuj pociagnac .ISO z internetu.

Co bym bana nie dostal. Jezeli ma sie klucz, wtedy to nie jest piractwo.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
slimak
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: sob 26 maja, 2007 19:19
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: slimak »

Tak mam klucz jednak ISO będzie mi ściągać nie wiadomo ile, płyta nie ma nawet jednej ryski zafoliowana oryginalnie gdybym chciał pirata pewnie dawno bym miał ISO jednak mi chodzi o ten jeden plik gdzie wiem ze ktoś zainstalował mając go bez problemu, czytałem że naprawdę ten problem jest dość popularny i chodzi tu o oryginalne wersje symulatora.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

http://www.flightsimworld.com/forums/in ... opic=86313
To w takim razie trzymaj linka :D. Tu komus zadzialalo. Tylko ze to rozwiazanie do najprostrzych nie nalezy i ja osobiscie nie lapie co nalezy zrobic :D
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
kubw19
Cadet
Cadet
Posty: 40
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:50
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: kubw19 »

Według linka od kolegi Tomka należy:

W zakładce "Uruchom" (w windows xp) wpisz "msconfig"
W zakładce ogólne, w uruchomianiu selektywnym odznacz:
Przetwarzaj plik System.ini
Przetwarzaj plik Win.ini
Załaduj elementy startowe

Na koniec w zakładce usługi wybierz Ukryj wszysztkie usługi firmy Microsoft a potem wyłącz je wszystkien, naciśnij zastosuj i zrestartuj komputer.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Witam forumowiczów!
Napotkałem ostatnio na problem z którym nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie po lądowaniu, w trakcie kołowania ekran robi się czarny i symulator robi sobie restart. Nie ma żadnych komunikatów typu fatal error, czy coś w tym rodzaju po prostu pojawia się komunikat że fs przestał działać i zostanie on zamknięty. W podglądzie zdarzeń znalazłem poniższy komunikat:
Nazwa dziennika:Application
Źródło: Application Error
Data: 2011-12-14 21:38:39
Identyfikator zdarzenia:1000
Kategoria zadania:(100)
Poziom: Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik: Nie dotyczy
Komputer: Thomasadm
Opis:
Nazwa aplikacji powodującej błąd: fs9.exe, wersja: 9.1.0.40901, sygnatura czasowa: 0x4135a208
Nazwa modułu powodującego błąd: FE.DLL, wersja: 9.1.0.40901, sygnatura czasowa: 0x4135a88e
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000326

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny. Ustawięnia grafiki mam na Ultra High. FPS nie spadają poniżej 15, poniżej wpisy w pliku fs9.cfg.
UPPER_FRAMERATE_LIMIT=25
TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=40
[TERRAIN]
TERRAIN_ERROR_FACTOR=100.000000
TERRAIN_MIN_DEM_AREA=10.000000
TERRAIN_MAX_DEM_AREA=100.000000
TERRAIN_MAX_VERTEX_LEVEL=19
TERRAIN_TEXTURE_SIZE_EXP=8
TERRAIN_AUTOGEN_DENSITY=5
TERRAIN_USE_GRADIENT_MAP=1
TERRAIN_EXTENDED_TEXTURES=1
TERRAIN_DEFAULT_RADIUS=24.000000
TERRAIN_EXTENDED_RADIUS=12.000000
TERRAIN_EXTENDED_LEVELS=10
[SCENERY]
IMAGE_COMPLEXITY=5
DYNAMIC_SCENERY=1
DYN_SCN_DENSITY=5
DAWN_DUSK_SMOOTHING=1
SUNGLARE=0
LENSFLARE=0
Mój komputer:
Płyta główna: K73SV-TY058V
Chipset płyty: Intel HM65 
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min 
Napęd optyczny: DVD+ / -RW Super Multi (DL) 
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB 
Bateria: 6 komorowa, 5200 mAh, 56 Wh 
System operacyjny: Windows 7 Home Premium PL 64 bit.
Plus GEP, UTE+PATCHE+REX+UT-ic.
Joy CYBORG V1
Program antywirusowy ESET NOD32, nie wiem czy antywirus ma znaczenie, ale tak na wszelki wypadek podaję. A i jest to wersja testowa.
Pozdro Tomek.

[Po znaku interpunkcyjnym wstawia się spację. - Rz]
Ostatnio zmieniony ndz 18 gru, 2011 15:02 przez thomas858, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

thomas858 pisze:Program antywirusowy ESET NOD32, nie wiem czy antywirus ma znaczenie, ale tak na wszelki wypadek podaję.
Ma. FS nie "lubi się" z NOD32. Odinstaluj NOD32.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

FS nie "lubi się" z NOD32
Dziwne. Ja mam NODa i nie mam problemów.
Ostatnio zmieniony ndz 18 gru, 2011 15:45 przez Tomek1158, łącznie zmieniany 1 raz.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Już go wywaliłem, teraz testy.
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
Awatar użytkownika
thomas858
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011 20:43
Skąd jesteś: Żabno/EPKK

Post autor: thomas858 »

Jak na razie jest ok. Odinstalowałem nod32, zmieniłem też ustawienia z Ultra High na High, 7 godzin z EGLL do KJFK bez problemów, dzięki za rady.

No niestety, w LTBA dalej to samo! Jakieś sugestie?
Płyta: K73SV-TY058V
Chipset: Intel HM65
Pamięć: 4096 MB DDR3 1333 MHz
Dysk: 750 GB SATA 5400 obr./min
Karta: NVIDIA GeForce GT 540M 1024 MB
S.O: Windows 7 HP 64.
kubw19
Cadet
Cadet
Posty: 40
Rejestracja: wt 30 sie, 2011 21:50
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: kubw19 »

To ze strony robbonline.se:

Kod: Zaznacz cały

Windows 7 and flight simulator x problem fix
Do you have problems with FSX and windows 7?
Is this something you are familiar with&#58;
- FSX stopped responding and crashed to desktop within 30 seconds.The error report said that a fatal error occurred and FSX need to be closed.
  
Start with this&#58;
Try running it in compatibility mode.
1. Right click the program executable &#40;exe&#41;
2. Then click properties
3. Then click the compatibility tab
4. Here click Run this program in compatibility mode for&#58; and select the version of Windows it was designed for.

Now test fsx and see if the problem is solved. If not, do this&#58;
1. Download this file ---> UIAutomationCore.dll
2. Put it in your FSX folder
 
If this dose not solve your problem i can't help you.
&#40;I do not take any responsibility if something goes wrong with your computer or software&#41;
Link do tego pliku
Ostatnio zmieniony czw 22 gru, 2011 19:47 przez kubw19, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny. Ustawięnia grafiki mam na Ultra High. FPS nie spadają poniżej 15, poniżej wpisy w pliku fs9.cfg.
To chyba znaczy, że problem jest z FS9 a nie z FSX.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
davvvid1851
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011 13:16
Skąd jesteś: EPKK

Błąd aplikacji FSX

Post autor: davvvid1851 »

Witam. Mój problem polega na tym że jak chcę zmienić ustawienia dzwięku to zawsze wywala grę i pojawia się ten komunikat. Instrukcja spod "0x69206174"odwołuje się do pamięci pod adresem "0x69206174".Pamięć nie może być "read". Na dodatek czasem sie resetuje podczas lotu,Tak się dzieje na Windows XP Professional.Mam też win7 i jest zupełnie tak samo,tyle ze jest inny komunikat "Program Microsoft Flight Simulator X przestał działać."Chciałbym polatać na 7-ce bo nastawilem się z kupnem komputera i windowsa pod kątem FSX.Dodam ze FSX GOLD też kupiłem,aktywowałem i service packi zainstalowałem.Tak w ogóle jest ktoś kto mógłby pomóc? jeszcze podam namiary na podzespoły komputera.Intel core I5 4x 3,2GHz,8Gb ram ,NVIDIA GeForce GT520 2 Gb. WINDOWS 7 Ultimate 64 bit i WINDOWS XP pro 32 bit. Dzieki za zainteresowanie z góry.
gregorio
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 113
Rejestracja: ndz 01 sie, 2010 09:33
Skąd jesteś: Krakow

Post autor: gregorio »

A jak wygląda sytuacja u Ciebie z UIAtomationCore?
gregorio
davvvid1851
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011 13:16
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: davvvid1851 »

gregorio pisze:A jak wygląda sytuacja u Ciebie z UIAtomationCore?
Witam. [1]Po w pisaniu UIAutomationCore*wyszukuje i jest ich pare o róznych rozmiarach. który mam wybrać?[2] Podczas zmieniania dzwieku w menu FSX chcąc zatwierdzić przyciskiem "ok" wywala do windowsa i troche szczegółów:Nazwa zdarzenia problemu:APPCRASH, Nazwa modułu z błędem fsui.dll, mogę napisać wiecej jak trzeba.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Błąd aplikacji FSX

Post autor: ad_verbum »

davvvid1851 pisze:Mam też win7 i jest zupełnie tak samo,tyle ze jest inny komunikat "Program Microsoft Flight Simulator X przestał działać."
Czy procesor i pamięci są taktowane standardowo? Jaką masz płytę i jakie pamięci?
davvvid1851
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011 13:16
Skąd jesteś: EPKK

Re: Błąd aplikacji FSX

Post autor: davvvid1851 »

Czy procesor i pamięci są taktowane standardowo? Jaką masz płytę i jakie pamięci?
Witam. Komputer jest nowy, nic nie grzebałem w nim. Pierwszy raz FSXa odpaliłem i wywala. Procesor I5 650, płyta główna INTEL H55, pamięć 8GB DDR3, karta graficzna GF520 2GB, dysk twardy 1,5 TB.

[Po znaku interpunkcyjnym umieszcza się spację. - Rz]
Ostatnio zmieniony wt 31 sty, 2012 17:16 przez davvvid1851, łącznie zmieniany 2 razy.
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Błąd aplikacji FSX

Post autor: ad_verbum »

davvvid1851 pisze:Procesor I5 650, płyta główna INTEL H55, pamięć 8GB DDR3, karta graficzna GF520 2GB, dysk twardy 1,5 TB.
Przyczyny nieprawidłowej pracy komputera mogą być wielorakiej natury. Chciałem spróbować wyeliminować te sprzętowej natury, jednak do tego potrzeba z Twojej strony, trochę danych dotyczących: producenta i modelu płyty głównej, producenta i modelu kości pamięci.

Zestawienie podzespołów, które zamieściłeś, sugeruje komputer prekonfigurowany przez sklep. Jeśli tak jest, to komputer może mieć zainstalowane rozmaite programy "wzbogacające" ofertę lub wersje demonstracyjne. Tym samym może wymagać wyczyszczenia. Jednak istotniejsze jest sprawdzenie, czy ustawienia BIOSu są standardowe, czy komputer nie został podkręcony w sklepie.

Celem eliminacji potencjalnego źródła problemów należy:
- ustawić w BIOSie standardowe wartości parametrów pracy procesora i pamięci, zgodne ze ich specyfikacją.
- sprawdzić aktualność BIOSu płyty głównej, płyty z chipsetem H55 mogły opuścić fabrykę jakiś czas temu, jeśli jest dostępna nowsza wersja BIOSu to należałoby go zaktualizować.
- wyczyścić system ze "sklepowych" dodatków, odinstalować wszystkie niepotrzebne programy, upewnić się, że w systemie nie występuje konflikt programów typu antywirus/firewall (powinien być tylko jeden program do tego typu zadań).

Tyle na początek.
davvvid1851
Cadet
Cadet
Posty: 5
Rejestracja: ndz 09 sty, 2011 13:16
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: davvvid1851 »

ad_verbum pisze:
ad_verbum pisze:Przyczyny nieprawidłowej pracy komputera mogą być wielorakiej natury. Chciałem spróbować wyeliminować te sprzętowej natury, jednak do tego potrzeba z Twojej strony, trochę danych dotyczących: producenta i modelu płyty głównej, producenta i modelu kości pamięci.

A Więc tak.Zainstalowałem na nowo FSX. Pózniej SP1 > FS acceleration > wrzuciłem UIAutomationCore.dll od kolegi na tym forum. Spolszczenia nie instalowałem tym razem,jak na ten czas EPWA EGLL trasa przebiegła pomyślnie. Jak wy to robicie ze macie 30 klatek? jak mam okolo 15-20 na ultra high i rozdzielczość maksymalna?Dalej,Jak chce zmienić dzwięk to znowu wywala APP CRASH fsui.dll
Awatar użytkownika
Piotrst
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 71
Rejestracja: sob 14 lut, 2004 00:20
Skąd jesteś: EPBY

Nowa karta graficzna FSX problem

Post autor: Piotrst »

Cześć. Zakupiłem nową kartę, Wszystkie inne gry działają, Stary FS9 też smiga aż się w głowie kręci. FSX wchodzi ale tylko do pozycji Fly. Pokazuję się ,staje jak wryty i zawiesza się aż do zamkniecia ręcznie sposobami z pozycji windy. Sterownik nowy ze strony producenta. Kombinowałem z wyłączeniami włączeniami opcji grafiki i jestem juz bliski płaczu. Może czegoś nie robię proszę pomóżcie Czy to ma coś wspólnego z Direx 11 FSX obsługuje tylko Direx 10?
Win7 /64. 4GB. GTX 560. Zasilacz 550W.
Artur S.
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 287
Rejestracja: wt 17 lut, 2004 14:13
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Artur S. »

Witam,
spróbuj delikatnie podbić napięcie rdzenia. Ja korzystam z nvidia inspector (zakładka overclocking). Osobiście z FS-em nie mam problemów, ale w grach typu Crysis2 czy FEAR3 miałem zwiechy, i jedynym rozwiązaniem żeby ich uniknąć jest podbicie na czas gry napięcia (u mnie nominalne to coś koło 0,98V, podbijam bodajże do 1,013V). Mam jednak inna kartę (i do tego wersję OC), więc nie wiem czy mój sposób okaże się i u Ciebie skuteczny.
Dla formalności ostrzegam, ze jeżeli przegniesz możesz sobie uszkodzić kartę dlatego dowiedz się najpierw jakie jest bezpieczne napięcie, a potem metodą małych kroczków dobierz właściwe.
Pzdr - Artur S.
AZT017 (WAW)

Core i7 6700K, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, 16GB/2666MHz, MSI GTX970, OS Win7/64bit, SSD Crucial 250GB, FS2004
jackal.pl
Cadet
Cadet
Posty: 14
Rejestracja: sob 27 gru, 2008 13:46
Skąd jesteś: Wawa

Post autor: jackal.pl »

w FS9 przy zmianie karty graficznej warto było skasować fs.cfg, może i u Ciebie pomoże :?:
Awatar użytkownika
Piotrst
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 71
Rejestracja: sob 14 lut, 2004 00:20
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: Piotrst »

No FS9 mi chodzi właśnie ale dziękuję. To jest GF560 925MHz OC. Jest już podrasowana fabrycznie. Piszą ludzie że jeszcze ją można pyknąć w górę, ale ja z natury rzeczy nigdy tego nie robiłem więc zchrzanię sprawę jak nic. A to nowa karta więc szkoda wywalić mi te parę stówek do śmiecia. No cóż bedę próbował najwyżej postawię coś od nowa. W każdym razie jak się to skończy napewno dam info. Pozdrawiam
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Re: Nowa karta graficzna FSX problem

Post autor: ad_verbum »

Piotrst pisze:FSX wchodzi ale tylko do pozycji Fly. Pokazuję się ,staje jak wryty i zawiesza się aż do zamkniecia ręcznie sposobami z pozycji windy. Sterownik nowy ze strony producenta. Win7 /64. 4GB. GTX 560. Zasilacz 550W.
Mam GTX560 na Win7/64 i FSX działa mi prawidłowo. Być może problem leży w sterownikach. Moja karta to Gigabyte GV-N560OC. Najnowsza wersja sterowników na stronie producenta to 266.77, ja mam zainstalowaną nowszą wersję (275.33) pobraną ze strony nVidia. Tę wersję sterownika przetestowałem już wcześniej z kartą GTS450 i dobrze się sprawowała. Nowszych wersji (285.62) nie próbowałem, wychodząc z założenia, że skoro wszystko działa to lepiej nie kusić licha.

Proponuję, zainstaluj inną wersję sterowników, albo najnowszą: http://www.nvidia.pl/object/win7-winvis ... er-pl.html
albo tę która się u mnie sprawdziła: http://www.nvidia.pl/object/win7-winvis ... er-pl.html.
Na wszelki wypadek, odinstaluj wcześniej starszą wersję sterowników a dopiero potem zainstaluj nowszą.
Piotrst pisze:Czy to ma coś wspólnego z Direx 11 FSX obsługuje tylko Direx 10?
Nie. Każda nowsza wersja DX zapewnia wsteczną zgodność z wersjami wcześniejszymi.
Artur S.
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 287
Rejestracja: wt 17 lut, 2004 14:13
Skąd jesteś: WAW

Post autor: Artur S. »

Piotrst pisze:To jest GF560 925MHz OC. Jest już podrasowana fabrycznie.
Ja mam GTX570 też w wersji OC i jedynym sposobem żebym nie miał problemów ze wspomnianym Crysisem 2 czy FEAR3, było podbicie napięcia - w przypadku pierwszej gry do 1,025V w drugiej wystarczyło do 1,013V. Oczywiście nie twierdzę, że to jest remedium na Twój problem bo może to być faktycznie kwestia sterowników czy configu (oby!).
Pzdr - Artur S.
AZT017 (WAW)

Core i7 6700K, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, 16GB/2666MHz, MSI GTX970, OS Win7/64bit, SSD Crucial 250GB, FS2004
ad_verbum
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 417
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 22:36
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: ad_verbum »

Artur S. pisze: Ja mam GTX570 też w wersji OC i jedynym sposobem żebym nie miał problemów ze wspomnianym Crysisem 2 czy FEAR3, było podbicie napięcia - w przypadku pierwszej gry do 1,025V w drugiej wystarczyło do 1,013V.
Karta jest aż nazbyt wydajna, jak na wymagania FSXa. Jeśli już zmieniać ustawienia fabryczne karty to można ją trochę spowolnić - ustawiając parametry taktowania, jak dla karty referencyjnej. Dla FSXa to wystarczy z dużym zapasem, a nie ma ryzyka uszkodzenia/przegrzania karty spowodowanego podwyższeniem napięcia.

Tak przy okazji podwyższenie taktowania (OC) o 100 MHz powoduje dla kart zbudowanych na układach Fermi wzrost poboru mocy o 25W (to wartość uśredniona - dla układów zawierających więcej procesorów strumieniowych wzrost poboru mocy będzie większy). Warto o tym pamiętać, że wzrost prędkości osiągnięty dzięki OC zawsze jest okupiony wzrostem poboru mocy. Obciążenie dla zasilacza wzrasta, a doprowadzenie do sytuacji, gdy zasilacz pracuje na granicy jego wydolności prądowej nie sprzyja utrzymaniu stabilności napięć zasilających a tym samym stabilności całego systemu.
Awatar użytkownika
Piotrst
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 71
Rejestracja: sob 14 lut, 2004 00:20
Skąd jesteś: EPBY

Post autor: Piotrst »

Właśnie tą twoją wersję brałem pod uwagę. Też czytałem, że ludzie obnizają taktowanie karty i wszytko ruszyło. To niesamowite jak dla mnie, bo zawsze wiem, że mocniejsze to wydajniejsze i ładniejsze. :> Obniżyłem do poziomu 825 MHz, ale wcześniej postawiłem całego FSX od nowa. Działa. Nie wiem co podziałało. :) Powiem więcej, nie chcę sprawdzać na razie, bo to moja stała rozrywka na kompie więc rozumiecie... Dzięki za pomoc dobrzy ludzie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony sob 11 lut, 2012 10:23 przez Piotrst, łącznie zmieniany 1 raz.
Konrad1909
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 12:38
Skąd jesteś: Koszalin

Crash podczas misji w FSX

Post autor: Konrad1909 »

Sprzęt:
Płyta główna: Gigabyte x58 ud 7
Procesor: Intel Core i7 950 podkręcony do 4.0 GHz
Karta graficzna: Gigabyte gtx 480 (niepodkręcana)
Zasilacz: be quiet! Dark Power Pro P8 750W
Sterowniki: najnowsze do każdego podzespołu
karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną

joystick: Saitek AV8R-01
Oprogramowanie: Windows 7 Home Premium SP1
Wersja programu: Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition (wersja pudełkowa gry)
Lokalizacja: G:\FSX
.cfg nie modyfikowane
Używam DX 10

Gra po prostu wyrzuca do pulpitu bez errorów i informacji systemowych.

Podczas misji Lot przez kanał La Manche Cessną 172 w momencie przelotu nad morzem gra wyrzuca mnie do pulpitu. Wcześniej miałem podobne problemy z 3 innymi misjami, ale ustąpiły one bez wyraźnego powodu. Problem z tą misją występuje nawet po reinstalacji gry. Czy istnieje możliwość pobrania tej misji i wklejenia jej do folderu z grą. Jak sobie poradzić z tym problemem. Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Ostatnio zmieniony wt 03 lip, 2012 20:18 przez Konrad1909, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ