Użytkownicy UNS-1 poszukiwani

Wydarzenia, spotkania, imprezy, szkolenia.

Moderator: PZL Belfegor

directx11
Cadet
Cadet
Posty: 20
Rejestracja: pn 09 sty, 2006 10:30
Skąd jesteś: Wrocław

Użytkownicy UNS-1 poszukiwani

Post autor: directx11 »

Witam

Od jakiegoś czasu piszę symulator UNS-1 (wersja na ten moment może mniej istotna). Dysponuję zestawem dokumentacji, która daje ogólne pojęcie jak to wszystko działa, niestety detale, które decydują o działaniu całości często nie są opisane i nie ma nawet wyglądu ekranu, na którym można by się opierać. Szukam najlepiej użytkowników/pilotów, którzy mają z tym ustrojstwem do czynienia i mogliby pomóc rozwiać moje wątpliwości. Istnieją symulowane wersje, jak choćby Dash 4 Q800 Majestic-a dla FSX i można sporo podpatrzeć, ale ponoć ma pewne niedociągnięcia. Na youtube można znaleźć śladowe ilości nagranych prawdziwych urządzeń w działaniu. Mam aplikację na Windows która udaje UNS-a i można ją potestować, są też filmy na youtube pokazujące to w działaniu. Nie jest to na razie nic zaawansowanego, ale powoli do przodu, choć blokują mnie głównie wątpliwości co do pewnych problemów albo brak dokumentacji. Jednym z takich właśnie nierozwiązanych jest sytuacja podczas edycji planu lotu. Przy wpisaniu kodu ICAO, który występuje w bazie danych kilka razy nie wiadomo jak powinien się zachować system, jaki ekran powinien się wyświetlić, posiadana przeze mnie dokumentacja tego nie precyzuje. Posiadam bazę Navigraph 1108 zakupioną dla 737NGX, którą przerobiłem na własne potrzeby testowe. Konkretny przypadek to np. fragment trasy EPWR-EGLL, który wygenerowałem darmowym plannerem: EPWR -> ARMEX -> XIDNA -> CZE -> OBOLA -> KELOD -> BAREP -> SUI -> ADLIR ->PENEK.. cała sprawa rozbija się o punkt oznaczony jako "SUI", który w mojej bazie występuje 4 razy, oczywiście wybierany jest ten zły (patrząc na obliczone odległości). I pytanie do znawców jak zachowuje się w takiej sytuacji UNS? Wyświetla jakąś listę wszystkich dostępnych punktów o danym kodzie ICAO (jakiś screen)? Wybiera automatycznie najbliższy do poprzedniego z planu? Chyba że jest jakiś problem z dużą rozbieżnością cykli (mój 1108 vs 1312 dla plannera)? Choć skoro w bazie mam powtarzające się kody to chyba jakoś UNS jest na to uczulony...
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Spróbuj skontaktować się z Egp23p, który zna zarówno wirtualnego Dasha, jak i tego prawdziwego.
http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php?f=5&t=33987
ODPOWIEDZ