Chopin VIII Niedziela 26.12.2010 16-23Z

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

Lesio
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: ndz 21 maja, 2006 04:44
Skąd jesteś: EGHH

Chopin VIII Niedziela 26.12.2010 16-23Z

Post autor: Lesio »

Obrazek

Koledzy!

Wielkimi krokami zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia a wraz z nim kolejna, już VIII edycja naszego sztandarowego zlotu organizowanego przez Polish VACC.

Marka "Chopin" jest od lat rozpoznawalna w całym vatsimowym świecie, a każda kolejna edycja przyciąga do nas coraz większe rzesze pilotów ze wszystkich kontynentów. Jubileuszowy Rok Chopinowski 2010 celebrujący obchody dwusetnej rocznicy narodzin największego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina, nie może pozostać bez echa także w naszym lotniczym świecie. W niedzielę, drugi dzień świąt, jak na ten czas przystało będziecie mieli okazję spędzić czas z Waszą rodziną, tą nieco inną bo i z odrobinę innego świata. Z tego który jest bliski Waszemu sercu każdego dnia gdy zasiadacie przed kokpitami swych ulubionych maszyn lub przed konsolami radarowymi, by wspólne miło spędzać czas. Przez siedem godzin, od 17:00LT aż do północy niebo nad Polską rozjaśniać będą nie tylko gwiazdy, ale także Wy uczestnicząc w tym niecodziennym wydarzeniu!

Podczas całego wieczoru będą dostępne wszystkie możliwe pozycje ATC by zagwarantować płynność ruchu na lotnisku Chopina w Warszawie. Na ziemi zaopiekują się Wami kontrolerzy na stanowiskach Delivery, Ground i Tower. Gdy będziecie w powietrzu zbliżać Was będą koledzy na dwóch pozycjach Approach oraz Director, a poza Warszawskim TMA możecie liczyć na wsparcie ze strony czterech kontrolerów obsugujących Warszawa Radar.

Zapraszamy Wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w tym fantastycznym zlocie, na który wielu z Was od dawna czekało!

Od dziś funkcjonuje specjalna strona, na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje: CHOPIN VIII

Do zobaczenia i usłyszenia 26-go grudnia!

PL-VACC
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą....
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Sorry za offtop, ale co to za pozycja Director? Pierwsze słyszę... Do tej pory znałem tylko Del, Gnd, Twr, App, Ctr/Radar
aliant
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 70
Rejestracja: sob 30 sty, 2010 22:51
Skąd jesteś: Jaktorów

Post autor: aliant »

Ma wąski kwadrat wokół lotniska,nie pamiętam dokładnie ile. Odciąża APP i kolejkuje samoloty na podejściu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oskarrdo
Cadet
Cadet
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 lis, 2008 19:24
Skąd jesteś: Piła EPPI, EPKT

Post autor: Oskarrdo »

TytusPZL pisze:Sorry za offtop, ale co to za pozycja Director? Pierwsze słyszę... Do tej pory znałem tylko Del, Gnd, Twr, App, Ctr/Radar
Final Director

A tutaj nieco bardziej precyzyjny opis co do pozycji Director ;)

http://forum.pl-vacc.org/viewtopic.php?f=25&t=27053

A jeśli chodzi o "Chopina" to piszę się w 100%! Już nie mogę się doczekać...
Będzie się działo.. :P
Oskar, potocznie .... AZT024 ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Pamiętam, że rok temu zlotu nie było, ale za to dwa lata temu była masa samolotów na zlocie!
Eastavia na pewno i tym razem odwiedzi EPWA! :))) Tym razem pewnie z LIRF. :)
JeV
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 447
Rejestracja: pt 06 lut, 2004 17:33
Skąd jesteś: z vaccu

Post autor: JeV »

Był 21 marca 2009.
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

A to umknęło mi w takim razie. :)
Awatar użytkownika
Ivoo
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 123
Rejestracja: sob 30 wrz, 2006 20:26
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: Ivoo »

Zlot i po zlocie.

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne jak dla mnie więcej takich. Drobne problemy techniczne (brak prądu) wywaliły mnie niestety nad GRU ale wszystko po 15 min wróciło do normy. Ruch na EPGD coś się działo EPWA jak dla mnie zawsze mogła być tako obsadzona. Na podejściu porządek, porządek i jeszcze raz porządek (gratulacje dla kontroli) Przy starcie z EPWA niestety trafiłem na "AKCJA ZIMA" w h/p 33 odstałem 20min i poszło dalej :) Szkoda że brak kontroli na EPKT ale wzorowo nadrobili to chłopaki z EPKK. Na sam koniec podziękowania dla organizatorów, kontroli, oraz dla samych pilotów którzy wykazali się pełnym profesjonalizmem. Czekamy na kolejne imprezy na naszym pięknym niebie.

Pozdrawiam
SP2606
"Prędzej złodziej przyzna się, że ukradł, niż profesor, że głupstwo powiedział."
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Obserwowałem Was na Google Earth. Na EPWA takiej ładnej kolejki do lądowania nie powstydziłaby się real ATC. Gratki!
ODPOWIEDZ