FSInn (pytania, uwagi)

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

Awatar użytkownika
leF
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 100
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 22:30
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: leF »

Witam!

Nie wiecie może przypadkiem jak wyłączyć 'Fscopilot processing aircraft' na początku kiedy uruchamiam FSInn ciągle aktualizuje samoloty, słyszałem, że raz wystarczy. Natomiast nie pomaga odznaczenie 'Synchronise aircraft data with Repository at each FS startup' , non stop kiedy uruchamiam FS'a ciągle jest to zaznaczone...
INSZALLAH

Win7, FSX, MX518, Saitek Yoko Pro, Logitech Extreme 3D PRO
kojot
Cadet
Cadet
Posty: 4
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 20:35
Skąd jesteś: Mazowieckie

Post autor: kojot »

Rozczarowany błędami z SB postanowiłem spróbować FSInn i mam kilka problemów:

1. Spadek klatek do 0.5-1 klatki na sekundę! Po zmianie pogody na cavok ok. 10 klatek więcej. Jakieś pomysły?

2. Uruchamianie przez pasek fsx. Nie mogę połączyć się do serwera, choć wchodząc prze menu start wszystko jest ok (ustawiam odpowiednie serwer)

3. Brak malowań samolotów
Rafał
Cadet
Cadet
Posty: 22
Rejestracja: czw 05 sie, 2010 14:04
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: Rafał »

Cześć, ja teraz mam kolejny problem z FsINN... Po tym jak już udało mi się go odpalić i połączyć do VATSIMa wystąpił problem z komunikacją... Mianowicie: Ustawiam częstotliwość wieży, komunikuję się - "Warszawa TWR, good afternoon, LOT001 radio check.", kontroler odpowiada: "LOT001 good afternoon, read you 5 by 5" (słyszę kontrolera bez problemu)... Ale potem się zaczyna... Nie słyszę innych pilotów i tego co kontroler później chce mi powiedzieć, tzn. po odebraniu meldunku od kontrolera słysze jeszcze wszystko super przez jakieś 5 sekund, a potem nic... Z powrotem, sprawdzam radio, kontroler znowu odpowiada, a po 5 sekundach już kompletnie nic nie słyszę... Przychodzą do mnie wiadomości tekstowe (chat), ale przez radio nie słyszę co do mnie mówią. Aha, no i na tym panelu VVL, reciving is inactive i nie wiem jak to zmienić... Czy mam np. zainstalować Teamspeak, albo inny voice client? Mam FsCopilot 1.7 i FsINN 1.3, FSX Delux i to tyle. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.

Pozdrawiam
Rafał
wisnia80
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pt 29 mar, 2013 11:12
Skąd jesteś: EPKK

Logowanie VATSIM - FSInn

Post autor: wisnia80 »

Witajcie,

Zainstalowałem FSinn zgodnie z
instrukcją pod tym linkiem
- VATSIM
Wypełniam wszytko jak w tutorialu:
General->Basic - imie nazwisko , lokalizacja
Network->VATSIM: ID, pass, i wklejam recznie serwer znalezione tutaj
zamykam ustawienia, klikam na VATSIM i lipa nie łączy :( .

W celu sprawdzenia
Otwieram zakładkę Network->VATSIM a tam na dole
Connection failed, user comment is empty
sprawdzam zakładkę basic a tam pustki po wszystkim co wpisałem tzn. brak
imie nazwisko , lokalizacja

Możecie pomóc - przeszukałem już fora na vatsim i nie mogę tego uruchomić

FSInn - uruchom bez praw administratora odznaczony jak w punkcie 2b (instrukcji fsinn)
FSInn -> "C:\Program Files\FSFDT\FSInn UI\FSInnUI.exe"
MSF X ->"C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\"


Przepraszam umknęło podczas pisania:
OS: Windows 7, FSX z acceleration pack wersja en (nie modyfikowane pliki)
płyta główna: Asus P5E3 WSPRO
procesor: Intel Core 2Duo E8400 3GHz
pamięć: 4GB
karta graficzna: ATI Radeon HD 3850


Jeżeli coś jeszcze umknęło proszę o info
Załączniki
Fsinn.jpg
Fsinn.jpg (81.47 KiB) Przejrzano 25505 razy
fs9.jpg
fs9.jpg (83.41 KiB) Przejrzano 25505 razy
Ostatnio zmieniony wt 02 kwie, 2013 20:34 przez wisnia80, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

viewtopic.php?p=112129#112129 - szczególnie ważne OS, ścieżki instalacji oraz to, czy FSInn jest uruchamiany z uprawnieniami Admina.
Poza tym, polecam ściągnąć stareńkiego ServInfo i w nim - na zakładce Servers - sprawdzić do którego serwera masz najmniejszy ping.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
wisnia80
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pt 29 mar, 2013 11:12
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: wisnia80 »

Witam uzupełniłem posta powyżej o brakujące info.
Odnośnie FSINN to mam wrazenie jakby czyscił mi pola które wypełniam podczas próby połączenia. Po takiej próbie zawsze otrzymuje puste pola tzn imię nazwisko, hombase i wrzuca w network domyslny serwer
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

FSInn włączasz z poziomu FSa?
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
wisnia80
Cadet
Cadet
Posty: 11
Rejestracja: pt 29 mar, 2013 11:12
Skąd jesteś: EPKK

Post autor: wisnia80 »

OK wczoraj po 2 dniach walki udało mi się uruchomić - po prostu zaznaczyłem by FSInn uruchamiany był z prawami admina czyli zupełnie na odwrót niż w opisie istalacyjnym
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Panowie macie może link do FSCopilot 1.6 oraz FSInn 1.2, bo z VATSIM.net ani Apollo3.com nie można ściągnąć.


Problem rozwiązany.
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Witam kolejny raz w tym temacie,
Mam taki problem, że nie widzę prawdziwych malowań np. Lufthansy, WizzAir czy naszego PPL LOT oraz każdej innej linii, samoloty te są poprostu w FS'owych barwach oraz lecący przykładowo ATR72 to Cessna 172 czyli zupełnie inny samolot niż powinnien być. Nad problemem siedzę już ponad tydzień i nic .... . Zrobiłem tak pobrałem paczuszkę viewtopic.php?t=7414 zastosowałem się do instrukcji i nadal nic... utworzyłem pliki fsinn.cfg i wkleiłem do tych katalogów:

texture.jaee
texture.jaee1
texture.jaee2
texture.jazt1
texture.jazt2
texture.jazt3
texture.jclw
texture.jexn
texture.jsle
texture.jksz
texture.jplc

,zresztą wszystko jak w instrukcji co z tym zrobić pomysły, rady ? przekopałem różne fora i też "lipa".Jeszcze jedno pytanie czy nie trzeba nic więcej ściągnąć ?, oraz w jaki sposób paczuszka "VIP" ma zmienić textury i np. zamienić C172 na ATR72 tak jak powinno być skoro niema tam, ani jednego pliku texture. ?. Korzystam z FSInn oraz FSX.
Tyszek
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 61
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 19:45
Skąd jesteś: Białystok

[FS2004] FSInn - crashuje przy trafficu

Post autor: Tyszek »

Witam!
Na początek konfiguracja sprzętowa:
I Sprzęt
płyta główna: Gigabyte GA-970
procesor: AMD FX4100 3.8Ghz
pamięć: 8GB RAM
karta graficzna: GTX550Ti
zasilacz: Aerocool 650W
karta dźwiękowa: TC Near konnekt 6
peryferia: -

II Oprogramowanie
system operacyjny: Win 7 Home 64bit
symulator (nazwa i wersja): Microsoft Flight Simulator 2004 9.1
dodatkowe oprogramowanie do symulatora: AS 6.5, REX, Ground Environment, FSCopilot 1.7, FSInn 1.3

Problem:
Wykonałem dwa loty - dosyć długie.
EDDF-UAAA, no i VIDP-VTSP.
W obu przypadakch, pod koniec trasy, wywaliło mi FSinna, znikł pasek menu na górze i pojawił się na dole ekranu czarny pasek tej samej szerokości.
Skąd wiem, że FSinn? A no bo gdy znikł ten pasek, a chciałem kliknąć w Control Panel zakładkę Wx czy też Planes, to pokazywało error. Następnie FS przestawał działać.
Zauważyłem też, że problem występuje gdy zbliżę się do jakiegoś trafficu. Przykładowo - na podejściu do UAAA, lądowałem jako 3 w kolejce, i jak byłem 3 mile przed kolegą wtedy znikł pasek.
Po wylądowaniu w VTSP, gdy dotarłem na gate obok kolegi, i zaparkowałem obok niego, pasek znikł.
Jakieś rady, cokolwiek? Trochę irytujące...
Chybaże pozostało przenieść się na Squawkboxa.
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Wysoka temp. na dużych wysokościach.

Post autor: XxCloudy »

Witam,
Mam taki problem, kiedy lecę online temp. powietrza np. na FL360 wynosi +30°C do +40°C często nawet więcej. W lotach na VATSIM, korzystam z FSInn i REX. Latam na 737NG od PMDG. Wiadomo co taka wysoka temp. na tej wysokości oznacza, a to że samolot albo wcale albo minimalnie się wznosi, natomiast gdy lecę offline pogodę generuje mi FSX, przez opcję Real Weather download 15 min, wtedy jest ok. temperaturki też w normie. Przepraszam, ale nie wiedziałem do jakiego działu to włożyć, myślę że to właśnie wina oprogramowania. Czytałem na forum pl-vacc, że jest to wina FSInn, który ma taki bug ale przecież ja korzystam z REX'a, choć to program niezbyt odpowiedni do generowania pogody to wydaje mi się, że to akurat czyli temperatury powinny być w miarę zgodne z rzeczywistością. Proszę o pomoc :).

Mój sprzęt:
- Płyta główna: ASUS P5QL, P43/ICH10, DUALDDR2-1066, SATA2, EPU, GBLAN, ATX
- Procesor: Intel Pentium E5300, 2.6GHz (OC 3.66GHz), 800FSB, 2MB CACHE, LGA775, 45NM, BOX
- RAM: A-DATA DDR2 DIMM 2GB 800MHz DDR + Kingston 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMM
- Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 240 512MB GDDR5 (128 BIT) HDMI, DUALDVI, D-SUB, PCI-E, ATX
- Twardy: SEAGATE BARRACUDA 7200.12; 500GB, SERIAL
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Znana przypadłość FSInn + FSX. Wyłącz pogodę w FSInn, używaj zewnętrznego programu meteo.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Zrobiłem lot próbny offline, FSX+REX. Temperaturki były okej, samolot bez problemu szybko osiągał wyznaczony FL, próbowałem na poziomach od 300 do 390, wszystko tak jak powinno być ;). Teraz pytanko czy zaznaczenie w FSInn opcji(Disable Weather by default), wyłączy generowanie pogody poprzez FSInn'a, czy też odpowiada za to inna opcja? :?
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ta opcja wyłącza generowanie pogody przez FSInn.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

Witam,
1. Czy FScopilot jest nadal obligatoryjnie potrzebny do prawidłowego funkcjonowania FSinn?
2. Co jest lepszą opcją: używanie pogody generowanej przez FSinn czy przez program FSrealWX lite, którego aktualnie używam przy SB4.

P.S.: pragnę przejść na FSinn.

edit: Podczas instalacji FSinn nakazano mi zainstalować FScopilot. Cofam pierwsze pytanie.
Ostatnio zmieniony pn 30 gru, 2013 02:06 przez oskar1994, łącznie zmieniany 1 raz.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

2. Lepszym wyborem jest FSXRealWX, z powodu błędu do którego odnoszą się posty tuz nad Twoim.
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Zaznaczenie w FSInn opcji(Disable Weather by default), pomogło. :) Teraz zewnętrzny program pogodowy generuje pogodę bez konfliktu z FSInn, temperaturki są w normie i wszystko działa jak należy. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. ;)
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

PZL Belfegor pisze:2. Lepszym wyborem jest FSXRealWX, z powodu błędu do którego odnoszą się posty tuz nad Twoim.
A czy polecasz/polecacie jakieś inne programy, które w dużym stopniu odwzorowują warunki VATSIM(metar, w zależności od przebywania: ATIS), lecz nie zżerają multum klatek?
Domyślam się, iż wymagam zbyt wiele, lecz chciałbym być pewny w swoich założeniach.
Ostatnio zmieniony pn 30 gru, 2013 17:13 przez oskar1994, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

ATIS to tylko głosowa prezentacja METARu.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

RzEmYk pisze:ATIS to tylko głosowa prezentacja METARu.
Zawsze wydawało mi się, iż zawiera pewne informacje, które nie są zawarte w METARZe, tj. np. warunki hamowania (chociaż z tego co wiem, nie są symulowane w FSX), bądź RVR. Z tego co sobie przypominam, to niekiedy z takimi sytuacjami się spotykałem, lecz nie dam sobie ręki uciąć.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

RVR jest w METARze, tak samo warunki na pasie. Nie bierze się ich znikąd.
Do ATISu kontroler może dodać własne informacje, np. o wartości Transition Level bądź o pasie w użyciu. Jednak żaden program meteo ich nie rozpozna, bo i tak żaden program meteo nie czyta ATISów.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

lecz nie zżerają multum klatek
Programy pogodowe nie zżerają multum klatek - a im lepsze tym (mogą) zżerać mniej.
jakieś inne programy, które w dużym stopniu odwzorowują warunki VATSIM
VATSIM korzysta (z opóźnieniem) z realnych danych meteo, więc korzystając z programu pobierającego realną pogodę dostaniesz to samo. Jedyna różnica polega na tym, że możesz dostać wcześniej niż zaktualizuje sięinformacja pogodowa na serwerze VATSIM. Dobre programy mają możliwość wybrania serwerów VATSIM jako źródła metarów.
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

A czy polecasz/polecacie jakieś inne programy, które w dużym stopniu odwzorowują warunki VATSIM(metar, w zależności od przebywania: ATIS), lecz nie zżerają multum klatek?
Proponuje poszukać recenzji programów wymienionych w tym wątku: viewtopic.php?t=10332
Awatar użytkownika
oskar1994
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 84
Rejestracja: pn 16 lis, 2009 16:25
Skąd jesteś: Gdynia

Post autor: oskar1994 »

RzEmYk pisze:RVR jest w METARze, tak samo warunki na pasie. Nie bierze się ich znikąd.
Do ATISu kontroler może dodać własne informacje, np. o wartości Transition Level bądź o pasie w użyciu. Jednak żaden program meteo ich nie rozpozna, bo i tak żaden program meteo nie czyta ATISów.
Ok, także przepraszam za mój błąd, musiało mi się po prostu pomylić, lub wykazywałem brak wiedzy co do tego tematu.
Dzięki za wyjaśnienie.
Programy pogodowe nie zżerają multum klatek - a im lepsze tym (mogą) zżerać mniej.
A to bardzo pozytywny aspekt trzeba przyznać. Zawsze spotykałem się z sytuacją, gdy odpalałem program pogodowy (aktualnie FSRealWx) jakaś tam liczba klatek malała, ale w końcu program, programowi nierówny.

VATSIM korzysta (z opóźnieniem) z realnych danych meteo, więc korzystając z programu pobierającego realną pogodę dostaniesz to samo. Jedyna różnica polega na tym, że możesz dostać wcześniej niż zaktualizuje sięinformacja pogodowa na serwerze VATSIM. Dobre programy mają możliwość wybrania serwerów VATSIM jako źródła metarów.
Aktualnie, ze swoim programem mam ten problem, że podczas generowania pogody, niekiedy FS zacina się co około 7s na sekunde. Troszkę to irytuje, ale jakoś sobie radzę. Najgorzej jest podczas lądowania, wtedy to już stanowczo przeszkadza i muszę zastopować generowanie nowych warunków pogodowych.

Proponuje poszukać recenzji programów wymienionych w tym wątku: viewtopic.php?t=10332
Dziękuję za link, biorę się za szukanie.

Pozdrawiam

[ Dodano: Śro 01 Sty, 2014 18:34 ]
Takie jeszcze pytanko: bezpieczniej jest włączać program z FSX czy prosto z pulpitu? Różnie to z nimi bywa.. złe wspomnienia ze stosowania SB..

[ Dodano: Śro 01 Sty, 2014 23:00 ]
Nastały problemy z FSinn. Dwa z nich to przedstawione poniżej.
Szukałem na stronach, były odnośniki do różnych linków, ale jak zwykle one nie działają.

Co do pierwszego problemu: wcześniej nie występował, nastąpił dopiero po instalacji i użytkowaniu FSinn.

W razie potrzeby podam informacje na temat systemu i aplikacji.
Załączniki
zz.jpg
zz.jpg (96.41 KiB) Przejrzano 25234 razy
ac.jpg
ac.jpg (39.04 KiB) Przejrzano 25234 razy
Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Witam,

Mój problem chyba dotyczy FSInn'a, gdyż taki problem w lotach offline nie występuje.
Więc tak problem polega na tym, że nagle pojawiają się za mną czy to na mnie inne samoloty AI to jakiś lag, bład lub może zła konfiguracja oprogramowania ? :?


Mój sprzęt:
- Płyta główna: ASUS P5QL, P43/ICH10, DUALDDR2-1066, SATA2, EPU, GBLAN, ATX
- Procesor: Intel Pentium E5300, 2.6GHz (OC 3.66GHz), 800FSB, 2MB CACHE, LGA775, 45NM, BOX
- RAM: A-DATA DDR2 DIMM 2GB 800MHz DDR + Kingston 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMM
- Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 240 512MB GDDR5 (128 BIT) HDMI, DUALDVI, D-SUB, PCI-E, ATX
- Twardy: SEAGATE BARRACUDA 7200.12; 500GB, SERIAL

PMDG 737, WOAI, REX, ENB, PAv1 oraz FSInn.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (79.15 KiB) Przejrzano 25196 razy
1.jpg
1.jpg (108.18 KiB) Przejrzano 25198 razy
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Awatar użytkownika
XxCloudy
Cadet
Cadet
Posty: 43
Rejestracja: czw 28 cze, 2012 13:57
Skąd jesteś: EPGD

Post autor: XxCloudy »

Pomogło! Dziękuję. ;)
Piterson
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 60
Rejestracja: pn 07 maja, 2007 23:12
Skąd jesteś: EPWA, EPBC

Post autor: Piterson »

Po małej "reconfiguracji" FSX mam problem z Fsinnem. W trybie off-line wszystko jest ok., tj. pełne 30 fps przy każdej pogodzie, w każdym samolocie i scenerii. Po włączeniu Fsinna z poziomu fsx (pasek menu) i wyświetleniu panelu fsinna jeszcze w trybie off-line (niezależnie czy w opcji full czy mini i niezależnie od poziomu przezroczystości) poziom fps radykalnie spada z 30 do 20 fps. Ma to ewidentnie związek z wyświetlaniem paneli fsinna i to bez względu na to czy jeszcze w trybie off-line czy VATSIM on. Korzystam z trybu pełnoekranowego i co ciekawe - jak zamknę panel fsiina krzyżykiem (tzn. program dalej działa w tle, ale nie wyświetla się) fps wracają na max 30. Nawet on-line po zamknięciu panela fsinna klatki powracają na 30 fps. W ogóle to ciężko jest odpalić fsinna w trybie pełnoekranowym z poziomu paska menu fsx, który "spada" wówczas do paska systemowego pulpitu, a próba powrotu do full okna po kliknięciu na ikonę fsxa kończy się niepełnym powrotem do symulatora (czarny ekran, w tle działający fsx). Półśrodkiem na to jest alt+enter do trybu okienkowego i jeszcze raz to samo co daje full ekran, ale nie zawsze z załączonym panelem fsinna na wierzchu.
Ma ktoś z Was patent i bez problemu korzysta z Fsinna w trybie pełnoekranowym? Jak u Was z klatkami fsx przy panelu fsinna na wierzchu ? Starałem się w miarę czytelnie opisać problem.
Info: FSX SP1i2, i2500K@4,5, Gigabyte GTX 460 v2 (Nvidia - 335.23) - ustawienia z poziomu Nvidiainspector...

EDIT: 7.04.2014 r.
OK udało się, Fsinn uruchamia się i wyświetla się w trybie fullscreen nie powodując spadku fps. Zadziałało po trzeciej reinstalacji programu (fscopilot oraz fsinn), ponadto odznaczyłem "ptaszka" antyaliasingu w ustawieniach samego FSXa, w tej samej zakładce zmieniłem wygładzanie z anisotropic na trilinear i póki co działa jak należy. Problem najwyraźniej związany był z wygładzaniem obrazu - tak przypuszczam. Jak Waszym zdaniem?
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

Piterson pisze:OK udało się, Fsinn uruchamia się i wyświetla się w trybie fullscreen nie powodując spadku fps. Zadziałało po trzeciej reinstalacji programu (fscopilot oraz fsinn), ponadto odznaczyłem "ptaszka" antyaliasingu w ustawieniach samego FSXa, w tej samej zakładce zmieniłem wygładzanie z anisotropic na trilinear i póki co działa jak należy. Problem najwyraźniej związany był z wygładzaniem obrazu - tak przypuszczam. Jak Waszym zdaniem?
Problem nie jest związany z wygładzaniem tekstur. Przed chwilą miałem to samo i pomogło wyłączenie obsługi DirectX 10 na rzecz 9.
robs85
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014 09:24
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: robs85 »

Witam,
zainstalowałem ostatnio FSX Steam Edition, oraz Fsinn13 i FScopilot17 wszystko na Win 8.1. Skonfigurowałem wszystko, włączyłem FSX, włączyłem Fsinn i połączyłem sie do Vatsim, wszystko super.. do mementu kiedy chciałem odsłuchać ATIS epwa.. Zmieniłem częstotliwość na Atis w cesnie 172 A2A oraz sprawdziłem czy częstotliwość zmieniła się w okienku FSinn.. i nic.. cisza.. Zmieniłem częstotliwość na wieżę EPWA i znów cisza..
Rozmawiałem z kontrolerem na wieży na Unicom i on powiedział że w ogóle nie widzi mnie na swojej częstotliwości..
Czy ktoś miał podobny problem..? Czy ktoś kożysta z FSinn w FSX SE? Czy problem jest konfiguracja FSinna czy może współraca z FSX SE?
Dodam jeszcze że po zainstalowaniu Vpilota wszystko działało jak należy.. tylko że ja osobiście wolę FSinn..
Jeśli ktoś miał podobny problem lub zna rozwiązanie proszę o podpowiedz co mogę z tym zrobić..
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Sprawdziłeś zakładkę VVL (w Advanced) i ikonki (kolorowe prostokąciki) odpowiedniej częstotliwości?
robs85
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014 09:24
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: robs85 »

"wojtek_84" czy mógłbys bardziej sprecyzować co powinienem sprawdzić w zakładce VVL?
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

http://flyvifc.org/v2_0/assets/download ... 1_2_EN.pdf

Przejrzyj 5.10 VATSIM Voice ‘VVL’.
robs85
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014 09:24
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: robs85 »

wojtek_84 udało się, dzięki Twoim uwagą znalazłem w opcji VVL że głośniki są wyciszone.. mała uwaga a jak cieszy..:)
Jednak pojawił się kolejny problem.. Jestem zalogowany do Vatsim wszytsko słyszę inni mnie słyszą, ale kontroler nie widzi mnie na lotnisku.. i po wysłaniu fligt planu kontroler nic nie otrzymuje.. Czy znów coś ominąłem???
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Jednak pojawił się kolejny problem.. Jestem zalogowany do Vatsim wszytsko słyszę inni mnie słyszą, ale kontroler nie widzi mnie na lotnisku.. i po wysłaniu fligt planu kontroler nic nie otrzymuje.. Czy znów coś ominąłem???
Nie masz zaznaczonego Observer lub Stealth w Basic w Settings?
robs85
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2014 09:24
Skąd jesteś: Szczecin

Post autor: robs85 »

wojtek_84 ponownie miałeś racje! Dziękuję Ci bardzo za pomoc! Czasami najtrudniej jest zauważyć najłatwiejsze rzeczy..:) Problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ