SquawkBox4

Dział przeznaczony głównie dla pilotów, latających w sieci VATSIM (zawiera również informacje przydatne wszystkim wirtualnym pilotom, takie jak, np. czytanie map, opis procedur SID/STAR).

Moderator: RzEmYk

slyszers
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 58
Rejestracja: czw 11 wrz, 2008 10:06
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: slyszers »

Ok, pobróbuję.
Ostatnio zmieniony pn 07 mar, 2011 21:54 przez slyszers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Jest jakiś sposób na zintegrowanie transpondera wbudowanego w panel samolotu z transponderem SB4 w FSX?
Z tego co zdążyłem się zorientować to SB4 nie współgra z FSUIP (czyli offset'y odpadają - przynajmniej u mnie to nie działa). Wyczytałem, że SB4 współpracuje za to z SimConnect'em, tyle że z tego co się orientuję to SimConnect pozwala na uruchomienie SB4 w momencie, kiedy zainstalowany jest na innym komputerze niż FSX (u mnie SB4 i FSX są na jednym komputerze), więc jakoś tego nie widzę...

Z góry dzięki za wszelką pomoc. :)
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Można przerobić/dodać gaugesa do panelu albo skorzystać z offsetów FSUIPC.
http://forum.simflight.com/topic/66139-updated-modules/
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

A miałby może ktoś kod takiego gaugesa? Byłbym bardzo wdzięczny bo nie mogę nigdzie znaleźć. ;/

Rzemyk - SB4 nie korzysta z FSUIPC - przynajmniej z tego co tutaj piszą - http://www.squawkbox.ca/forum/viewtopic ... bbf49006b7 - i u mnie to się sprawdza, bo dodając offsety nie mam żadnych rezultatów. :/

Rozwiązanie Peta wydaje się być super - tyle tylko, że potrzebna wersja FSUIPC 4.60a - a ja niestety jej nie zainstaluje... Mam starszą wersję i wymagane jest płatne update do najnowszej, a na to szczerze mówiąc szkoda mi kasy (pewnie za jakiś czas dopiero zainwestuje w najnowszego FSUIPC).

Btw - jest jeszcze jedno rozwiązanie - http://forum.simflight.com/topic/60518- ... ge__st__20 - ale je przetestuje dopiero pod koniec tygodnia jak będę miał chwilkę czasu (ale wydaje się spełniać swoją rolę).
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Gdzieś była przeróbka, albo na tym forum albo na foruma PL-VACC.
SB4 korzysta z FSUIPC, wystarczy mieć odpowiednią wersję FSUIPC.
Skoro kupiłeś FSUIPC 4, bo taki musisz mieć do FSXa, to dalsze update-y są darmowe. No chyba, że masz pirata, to Twoja strata.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

To może faktycznie nowsze wersje FSUIPC.
Co do updatów to niestety nie są darmowe (może te kupione ostatnio, albo bardzo dawno temu). Z wersji 4.30 do najnowszej update kosztuje 12 euro. Przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Ściągnij najnowszą instalkę ze strony Pete-a, zainstaluj podając swój serail, wrzuć najnowszego .dll z forum Pete-a. Ot cała filozofia.
Kombinujesz coś strasznie, brzmi jak klasyczny "lewy" FSUIPC.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
PZL Belfegor
Moderator
Moderator
Posty: 2849
Rejestracja: sob 19 lut, 2005 14:55
Skąd jesteś: Warszawa

Post autor: PZL Belfegor »

Płatny jest update z wersji 3 (dla FS9), nie żadnej 4.30.
If you purchased FSUIPC 3 or/and WIDEFS 6 after or on JULY 1st 2007, you are entitled to the special upgrade price of EUR12.00 (+VAT where applicable) only.
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

I dzisiaj wsio się wyjaśniło - napisałem do simmarketu parę dni temu i się okazało, że coś nie tak było z kluczem. Dostałem nowy i teraz wszystko działa jak należy. :)
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

Wszystko chodzi prawie jak trzeba, tylko samoloty innych użytkowników mają dziwne, ok 5 m przeskoki. Dodam że FSX trzyma klatki od 20 do 35 fps na lotniskach, więc kołowanie mojego samolotu jest płynne. Jeśli miał ktoś podobny problem proszę o radę.
meduzes
Cadet
Cadet
Posty: 32
Rejestracja: śr 13 kwie, 2011 14:04
Skąd jesteś: Kętrzyn

Post autor: meduzes »

u mnie też są przeskoki obcych samolotów o jakieś 5m ale podejrzewam że niestety tak ma być ... oczywiście mowa o SB
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

Witam

Mam problem z teksturami innych samolotów. Prawie każdy samolot nie ma skrzydeł:( i w ogóle są bardzo okrojone graficznie chociaż ustawienia graficzne mam na maxa i większość samolotów to vipy. W czym może być problem?
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

W ustawieniach na max???Zmniejsz sobie ustawienia. może komp nie wyrabia i przez to nie wczytuje niektórych tekstur w ogóle.
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

TytusPZL pisze:W ustawieniach na max???Zmniejsz sobie ustawienia. może komp nie wyrabia i przez to nie wczytuje niektórych tekstur w ogóle.
No nie wiem. Mam nowego kompa grafika chodzi bardzo płynnie w ustawieniach na ultra. Problem jest tylko z teksturami samolotów innych użytkowników latających na vatsim. Używam FSX i squawkBox4
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

To podaj parametry kompa. Jeśli nie optymalizowałeś FS'a według któregoś z polecanych poradników i na ultra ustawieniach wyciąga Ci minimum 20 kl/s (sprawdzisz to podczas lotu kombinacją klawiszy 2x "SHIFT+Z") na ruchliwych lotniskach, to znaczy, że jesteś pierwszym, któremu się to udało.
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Masz problem z teksturami czy z modelem? Możesz je zmienić za pomocą tego: http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?t=49162
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

TytusPZL pisze:To podaj parametry kompa. Jeśli nie optymalizowałeś FS'a według któregoś z polecanych poradników i na ultra ustawieniach wyciąga Ci minimum 20 kl/s (sprawdzisz to podczas lotu kombinacją klawiszy 2x "SHIFT+Z") na ruchliwych lotniskach, to znaczy, że jesteś pierwszym, któremu się to udało.
Masz racje FS w tych ustawieniach wyciąga mi 16kl/s ale czy to może być przyczyną wyświetlania nie pełnych tekstur samolotów? W takim razie co powinienem zmienić w ustawieniach aby tekstury były kompletne?
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Na 90% jest to przyczyną problemów z teksturami. Na początek ustaw suwaki grafiki na pół gwizdka. Jak będzie śmigać, to stopniowo zwiększaj ustawienia aż do czasu, gdy na ruchliwych lotniskach przy dużym zachmurzeniu Ci spadnie do 25kl/s. I wtedy będziesz wiedział jakie maksymalne ustawienia możesz mieć. Uwaga! Posiadanie wielu dodatków spowoduje spadek wydajności i konieczność zmniejszenia ustawie.
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

TytusPZL pisze:Na 90% jest to przyczyną problemów z teksturami. Na początek ustaw suwaki grafiki na pół gwizdka. Jak będzie śmigać, to stopniowo zwiększaj ustawienia aż do czasu, gdy na ruchliwych lotniskach przy dużym zachmurzeniu Ci spadnie do 25kl/s. I wtedy będziesz wiedział jakie maksymalne ustawienia możesz mieć. Uwaga! Posiadanie wielu dodatków spowoduje spadek wydajności i konieczność zmniejszenia ustawie.
Jednak nie to jest przyczyną:( zmniejszam grafikę tak, że pokazuje mi 40kl/s i nadal nie ma pełnych tekstur samolotów innych użytkowników vatsim, a wręcz jest gorzej:(. Dodam jeszcze, że na starym kompie wyciągało mi 6-8kl/s, a z teksturami nie było problemów. Co jeszcze może być tego przyczyną? Posiadam FSUPIC4.
TytusPZL
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 242
Rejestracja: pn 06 kwie, 2009 14:48
Skąd jesteś: Tarnów, D. T.

Post autor: TytusPZL »

Człowieku, podaj jakie masz dodatki, czy masz SP1 i 2 do FSX, czy masz darmowego, czy płatnego FSUIPC. Nikt nie jest wróżką. Skoro zabawa suwakami nie pomaga, to problem leży w którymś z programów.
23djdaro
Cadet
Cadet
Posty: 12
Rejestracja: śr 27 kwie, 2011 09:48
Skąd jesteś: Białystok

Post autor: 23djdaro »

TytusPZL pisze:Człowieku, podaj jakie masz dodatki, czy masz SP1 i 2 do FSX, czy masz darmowego, czy płatnego FSUIPC. Nikt nie jest wróżką. Skoro zabawa suwakami nie pomaga, to problem leży w którymś z programów.
FSUPIC mam darmowy SP1 i SP2 również posiadam. Mam też UTX Europe, GEX Europe, 737 Wilco i kilka sceneri lotnisk Polskich, to wszystkie dodatki jakie mam zainstalowane. A komp to Intel duo core 3.0, 4GB DDR3, Ge force 1024MB, Windows XP SP3 . Sorki, że wcześniej nie napisałem. Dziękuje za każdą podpowiedź.
Awatar użytkownika
SEBOS
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 151
Rejestracja: pn 28 gru, 2009 16:26
Skąd jesteś: Radom

Post autor: SEBOS »

Mam pytanko, podczas wypełniania planu lotu w SB4, w Cruising Altitude powinienem wpisać wartość np : FL380 380 czy 38000 ?
Awatar użytkownika
tidit
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 744
Rejestracja: czw 16 gru, 2004 17:05
Skąd jesteś: EPBC

Post autor: tidit »

Według standardu ICAO powinno się pisać F380, ale w SB4 można pisać FL380.
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Witam
Od dłuższego czasu mam problem z głosem na Vatsim. Otóż za nic w świecie nie mogę zrozumieć tego co mówią kontrolerzy, słychać ich straszenie niewyraźnie. Bez względu czy jestem w zalogowany na np. EPWA czy na EGKK. I tych, i tych nie idzie zrozumieć. Używam FSX-a i oczywiście SB4, Vista 64-bit, głośniki Logitech X-230 2.1, internet kablowy z prędkością różnie (2-4Mb/s). Jeśli coś jeszcze podać to piszcie. Prosiłbym o pomoc bo od dłuższego czasu mam ochotę polatać z voicem właśnie, a ten kłopot niestety mi nie pozwala :( .
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

1. Używaj słuchawek.
2. Wyłacz filtry audio w X-fi.
3. Włącz/wyłącz symulację VHF w SB4.
4. Przełącz w SB4 dźwięk na Wave/Direct Sound.
5. Osłuchaj się.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
Vesper
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 196
Rejestracja: czw 31 lip, 2008 10:22
Skąd jesteś: Kraśnik/EPLR

Post autor: Vesper »

Z włączoną symulacją VHF oraz Diract Sound jest trochę lepiej, jak będę miał wolną chwilę to sprawdzę jeszcze słuchawki i te filtry audio.
pedzel
Cadet
Cadet
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 kwie, 2011 10:34
Skąd jesteś: eppo

Problem z Sb4

Post autor: pedzel »

Witam serdecznie!
Mam problem Sb4... bardzo spowalnia prace fsx (na wybor samolotu czekam kilka minut). Gdy odinstalowalem Sb4, FSX chodzi bez zarzutu! Ponadto kiedy loguje sie na VATSIM, to po kilku minutach od wlaczenia SB4 zawiesza mi sie caly FSX. Slysze kontrole, ale nie moge nic zrobic poza restartem. Na poczatku sie tak nie wieszal, ale ostatnio nie zdaze nawet ustawic sie na pasie i juz jest zawieszony.
Pomóżcie jesli wiecie co można z tym zrobic.

Moj sprzet:
Intel Core I3 2,6 GHz
Win Vista 7 64 bity
Ram 4 GB
Grafika ATI mobility Radeon HD 545v
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez pedzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Witam,
co muszę zrobić żeby squawkbox podpiął się pod fsx bo uruchamiam oba te programy jako oddzielne.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

I dobrze robisz, w przeciwnym wypadku symulator wywalałby Ci się po 30min działania ze SB uruchomionym nie z Menu Start.
Roki117
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 85
Rejestracja: pt 06 sty, 2006 21:05
Skąd jesteś: EPWA

Post autor: Roki117 »

Roki117 pisze:Witam,
co muszę zrobić żeby squawkbox podpiął się pod fsx bo uruchamiam oba te programy jako oddzielne.
Ale jest taki problem że się łączę i słyszę kontrolę i widzę dostępne stacje a nie widzę innych samolotów i nie mam tego małego prostokątnego panelu z modami tcasa.
I5 3570K 16GB RAM 1600MHz GTX750TI 2GB Saitek X52 PRO
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Tcas musisz mieć w samolocie, w squawkboxie jeżeli się nie mylę go niema. A co do samolotów to żeby je widzieć muszą one być w promieniu 10nm od ciebie, a jeśli jesteś pewny, że są samoloty w promieniu 10nm od ciebie a i tak ich nie widzisz to włącz w opcjach FS'a traffic.
I dobrze robisz, w przeciwnym wypadku symulator wywalałby Ci się po 30min działania ze SB uruchomionym nie z Menu Start.
Co masz na myśli pisząc że symulator wywalił by się po 30 min? Ja uruchamiam SB przez górny pasek zakładka addons i wykonuje nawet 5 godzinne loty bez żadnych problemów.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
cuube
Turboprop Captain
Turboprop Captain
Posty: 176
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 19:49
Skąd jesteś: Bochnia

Post autor: cuube »

Tomek1158 pisze:Tcas musisz mieć w samolocie, w squawkboxie jeżeli się nie mylę go niema.
Jest - zresztą SB nie współpracuje ładnie z transponderem montowanym w samolotach w FSX. Ale na to jest i sposób - wszystko opisane na forum sb. :)
Tomek1158 pisze:A co do samolotów to żeby je widzieć muszą one być w promieniu 10nm od ciebie.
Wszystko zależy od ustawień SB. Możesz ustawić promień, w którym samoloty będą widoczne.
Roki117 pisze:co muszę zrobić żeby squawkbox podpiął się pod fsx bo uruchamiam oba te programy jako oddzielne.
Zainstalować SB z poziomu administratora, albo dodać odpowiednie linijki w fsx.dll (piszę z pamięci więc plik może się inaczej nazywać). W każdym razie chodzi o plik .dll w folderze, gdzie się znajduje plik fsx.cfg.
Roki117 pisze:Ale jest taki problem że się łączę i słyszę kontrolę i widzę dostępne stacje a nie widzę innych samolotów
Firewall, albo spróbuj wyłączyć cienie samolotów.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie mylcie TCAS z transponderem.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
stanislaw5b
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 115
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010 14:51
Skąd jesteś: Łomianki

Post autor: stanislaw5b »

Co masz na myśli pisząc że symulator wywalił by się po 30 min? Ja uruchamiam SB przez górny pasek zakładka addons i wykonuje nawet 5 godzinne loty bez żadnych problemów.
Szczęściarz, ja tak jak i bardzo dużo osób podany przeze mnie problem posiadamy (ja posiadałem, teraz jestem użytkownikiem FSInna). Być może zależy to od systemu operacyjnego, konfiguracji sprzętowej itd. Ja w 100% przypadków miałem ten problem.

Pozdrawiam
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

Wszystko zależy od ustawień SB. Możesz ustawić promień, w którym samoloty będą widoczne.
Niewiem jak w FSX (nie sprawdzałem) ale w FS9 to czy ustawiłem na 10nm czy na 100nm promień samolotów, to i tak widziałem je dopiero w promieniu 10nm z tą różnicą, że pojawiało się więcej samolotów w sesji.
Szczęściarz, ja tak jak i bardzo dużo osób podany przeze mnie problem posiadamy (ja posiadałem, teraz jestem użytkownikiem FSInna). Być może zależy to od systemu operacyjnego, konfiguracji sprzętowej itd. Ja w 100% przypadków miałem ten problem.
Jeżeli używasz Windowsa 7 to można to zaliczyć do mojej teorii błędów na Windows 7 :D. A jeżeli nie używasz siódemki to może ilość pamięci ma tu znaczenie, jako że każdy program odpalony w FSie pobiera pamięć jako FS (wystarczy zajrzeć do task'a manager'a). A gdy pobierze tej pamięci zbyt dużo, to wywala z komunikatem run out of available memory.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

Co zrobić, aby SB4 nie wyłączał funkcji antialiasing? Textury u mnie są nieznacznie poszarpane po odpaleniu SB4. Mam też problem z uruchomieniem SB z menu START. Panel jest biały (normalnie jest czarny) i nie widzę go w FSX w trybie pełnoekranowym.
Ostatnio zmieniony sob 15 paź, 2011 17:07 przez Szybowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Zainteresuj się m.in. Nvidia Inspector, plus: viewtopic.php?t=9169.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Szybowiec
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 50
Rejestracja: pn 06 wrz, 2010 18:56
Skąd jesteś: LFKC

Post autor: Szybowiec »

Dzięki Rzemyk. Grafika stała się trochę mniej wyrazista i rozmyta, co mi wcale nie przeszkadza. Textury, a również płynność (co mnie mile zaskoczyło), uległy poprawie.
Ostatnio zmieniony ndz 16 paź, 2011 09:26 przez Szybowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek1158
Jet 1st Officer
Jet 1st Officer
Posty: 292
Rejestracja: wt 26 kwie, 2011 11:02
Skąd jesteś: EGCN

Post autor: Tomek1158 »

No i powoli tracę już cierpliwość do tej siódemki. A miało być tak fajnie. Windows 7 64 bit wszyscy zachwalają ten chłam a tu już drugi problem w ciągu 3 dni. FSX się wiesza i wywala tuż po połączeniu się z Vatsim (Sb4) praktycznie za każdym razem. Na początku myślałem że może to DEP coś blokuje, ale nie, DEP wyłączony całkowicie konsolką. Na początku wydaję się że problem rozwiązany. Wykonałem lot z Katowic do Kijowa ponad 400 mil podczas lotu często się rozłączał internet więc musiałem się ciągle łączyć z Vatsim i nic żadnego freezu. No ale cóż przecież to Windows 7. Nie może przecież działać prawidłowo wiecznie. Nastempnego dnia otwieram FSX wczytuje się w Kijowie teraz czas na lot do Antalyi. Przygotowuje samolot łączę się z Vatsim żadnego problemu. Łączę się z kontrolerem proszę o zgodę na lot wypychanie uruchamianie kołowanie no i kołuję. Cały czas wszystko wporządku. Dojeżdzam do h/p 36R zgłaszam kontroli gotowość do odlotu kontroler wydaje zgodę na start startuję wykonuję kilka metrów SIDA i dostaję DCT GOBLI. Cały czas wszystko gra kieruję się na GOBLI z lewej widzę całe lotnisko kręcę kamęrą i podziwiam widoki jak tu nagle STOP. Wszystko stoi po chwili patrzę kółeczko się pojawia i się kręci i się kręci i się kręci zniecierpliwiony i trochę wkurzony zarazem klikam kilkadziesiąt razy na myszkę z nadzięją że to jeden z tych kilkusekundowych freezów które wcześniej miałem i że zaraz się naprawi. No cóż nie naprawiło się. Wywaliło całego FSa. No cóż no to trzeba powtórzyć lot. Włączam FSX co trwa jak zwykle godzinami. Ustawiam się w Kijowie przygotowuje samolot do lotu łączę się z VATSIM no ale już nie dane mi było nawet częstotliwości na radyjku zmienić odrazu freeze. Problem występuje przy każdym samolocie (chyba bo narazie sprawdziłem tylko 737NGX i motolotnie defaultową) i niema znaczenia czy otworzę squawkboxa w FSX czy poza FSX. Praktycznie za każdym razem wywala. Gdybym mógł to bym wrócił do Visty no ale mam zainstalowaną na partycji obok 32bitówkę a 7 której na swoje nieszczęscie postanowiłem dać jeszcze jedną szanse ma 64bity więc FSX troche płynniej działa i nie wywala z powodu braku pamięci a nie będę teraz przecież leciał do sklepu i kupował czwartego Windowsa w tym roku żeby mieć 64bitową Viste. Mam nadzieje że ktoś zna rozwiązanie bo jeszcze troche i oszaleje. Załączam oczywiście kilka screenów
http://s2329.chomikuj.pl/ChomikImage.as ... 302&loc=PL
Tu widać moment w którym się wszystko wiesza.
http://s2329.chomikuj.pl/ChomikImage.as ... 304&loc=PL
A tu crash.
Ostatnio zmieniony wt 18 paź, 2011 10:14 przez Tomek1158, łącznie zmieniany 1 raz.
This, the mojave desert is the final resting place of thousands of unemployed aircraft. For the old ones, the best future they can look forward to is reincarnation as a coke can. - Bruce Dickinson
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Skoro u innych 64 bitowa wersja Windows 7 działa wyśmienicie, a u Ciebie nie, to nie znaczy, że winny jest Windows.
Screeny wrzucaj na normalne serwery jak np. imageshack, a nie na chomika.
Stosuj interpunkcję.
viewtopic.php?p=112129#112129

Poza tym, nie ma czegoś takiego jak ściąganie pirata na 24 godziny, późniejsze kasowanie i wszystko bęcie cacy.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
ODPOWIEDZ