Polecane i zalecane dodatki do FS2004

Najczęściej zadawane pytania na temat FS2002/2004/FSX. Nie wiesz jak dodać scenerie/samolot. Nie wiesz gdzie znajdują się pliki konfiguracyjne, itp., ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2734
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Polecane i zalecane dodatki do FS2004

Post autor: konraf »

Witam

Osoby zaczynające swoją przygodę z FS, zadają bardzo często pytania typu: co potrzebuje do FS, jakie dodatki są zalecane a jakie polecane. Poniżej postaram się wymienić kilka dodatków, które warto posiadać. Wszystko oczywiście zależy od wymagań danej osoby.

Absolutnie początkującej osobie wystarczy sam FS2004. Jeśli okaże się, że FS to jest właśnie to, na czym danej osobie zależy, można zacząć poszukiwania dodatków.

Na forum znajduje się temat z linkami do stron z dodatkami, zarówno darmowymi jak i płatnymi. W tym temacie znajdują się lista dobrych samolotów do FS, natomiast w tym temacie zamieszczone zostały wszystkie dodatki dla Polski.

Podaje zalecane (typy uzgodnione z kilkoma forumowiczami, za pomoc dziękuje) dodatki (płatne i darmowe), bez których FS może się obejść ale z którymi jest dużo bardziej atrakcyjny.

1. FSCene Nowe, poprawione tekstury teren dla FS'a. Płatne

2. F1 Ground Environment Tekstury terenu dla FS'a. Tańsza (i według mnie lepsza) alternatywa dla FSCene. Płatne

3. ActiveSky V Program do aktualizacji pogody on-line. Płatne. Darmowe programy tego typu zostały wymienione w innym wątku w tym dziale forum. Jest juz dostępna nowa wersja tego programu: ActiveSky (AS 6.5). ASV oraz AS 6.5 zawiera w sobie zestawy zawarte w pakiecie FSSkyWorld2004 (punkt 4).

5. FSW FSSkyWorld2004 Świetne i do tego darmowe chmury do FS2004 oraz wiele nowych tekstur do FS2002 (słońce, księżyc, itp.)

6. Samolot PMDG 737NG Według mnie najlepszy w tej chwili B737 na rynku. Płatny.

7. ATR 72 Flight1 Chyba najlepszy płatny samolot tej klasy.

8. Moduł FSUIPC Moduł płatny, dostepny również w wersji darmowej (mocno okrojonej). Bez tego modułu bardzo uciązliwe staje się korzystanie z wielu dodatków do FS.

9. FSNavigator Dodatek już niedostępny. Płatne

10. Airport Environment Upgrade 7 - dodatek poprawiający wygląd pasów, dróg kołowania, budynków na lotniskach.

11. Tekstury wody, plik na flightsim.com, nazwa pliku: morewatr.zip Jedne z lepszych jeśli nie najlepsze tekstrury wody do FS2004. Darmowe.

12. vasFMC - dawniej SimpleFMC - darmowy FMC, z możliwością aktualizacji bazy punktów nawigacyjnych (baza Navdata do F1 ATR72).

Ogromna ilość scenerii jest darmowa (płatnych również jest bardzo dużo).
Podobnie wygląda sprawa z samolotami, mesh, landclass czy teksturami terenu.
Nie poruszam tu kwestii programów niezbednych do latania on-line w sieci VATSIM. To zagadnienie wyjaśnione jest dokładnie w jednym z tematów w dziale forum poświęconym lataniu on-line.
Nie wymieniam też wszystkich ciekawych, płatnych samolotów do FS, gdyż jest ich po prostu za dużo. Linki do stron producentów samolotów płatnych zostały podane Tutaj

Kogos, kto dopiero poznaje FS'a, mnogość dodatków i możliwosci "rozbudowy" może oszołomić. Dlatego trzeba wybierać najlepsze kąski a nie instalowac co popadnie.
Polskojęzyczne recenzje dodatków do FS znajdują się na stronie Aztec.pl oraz na zaprzyjaźnionej stronie YoYoSims (pierwotnie dedykowanej symulatorowi IŁ-2). O wielu dodatkach rozmawialiśmy na niniejszym forum oraz na forum PL-VACC

Pozdrawiam
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ