Polecane i zalecane dodatki do FSX

Najczęściej zadawane pytania na temat FS2002/2004/FSX. Nie wiesz jak dodać scenerie/samolot. Nie wiesz gdzie znajdują się pliki konfiguracyjne, itp., ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2734
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Polecane i zalecane dodatki do FSX

Post autor: konraf »

Witam

FSX jest już na rynku jakiś czas i pojawiło się kilka ciekawych - według mnie zalecanych - dodatków do tego symulatora. Niestety na dzień dzisiejszy są to niemal same płatne dodatki. Dodatki darmowe będą zamieszczone później w osobnym temacie.

1. Taburet FSX Vector Europe - dodatek koryguje położenie i kształt jezior, rzek, dróg, częściowo linie brzegowe. Pojawia się też ruch na drogach. Dodatek niestety ma wpływ na ilość fps (szczególnie z uwagi na dość mocne zagęszczenie sieci dróg). Posiadacze Ultimate Terrain X mogą sobie ten dodatek darować.Płatne.

2. Cloud9 Xclass Europe - dodatek zmienia częściowo tekstury oraz koryguje landclass. W większości przypadków z okolic pasów znikają paskudne "pustynne" tekstury. Na stronie producenta zobaczyć można screeny pokazujące efekt działania dodatku. Płatne ale stosunkowo tanie.

3. SceneryTech Landclass Europe - landclass dla Europy. Stosunkowo tani dodatek. Współdziała i ładnie uzupełnia się z Cloud9 Xclass Europe, aczkolwiek osoby posiadające XClass mogą sobie spokojnie SceneryTech darować.

4. VFR Poland 3D Landmarks - dzięki temu dodatkowi mamy w FSX charakterystyczne obiekty 3D Polski (maszty, kominy, itp.). Darmowe.

5. Warsaw Photo Scenery - foto sceneria Warszawy. Recenzja wersji dla FS2004. Płatne.

6. ActiveSky X i X Graphics - dodatek znany już (w wersji 6.5) z FS2004. Teraz w nowej szacie, z nowymi możliwościami. Active X Graphics oprócz tekstur chmur i słońca dodaje tekstury: wody, pasów, dróg kołowania, oświetlenia pasów. Dodatek świetny ale niestety bardzo drogi i według mnie nieco "ociężały". Płatne.

7. Real Environment X - konkurencja dla ASX i XG (sporo tańsza). Posiada swój własny engine pogodowy. Płatne.

8. Flight Environment X - bogaty zestaw tekstur chmur, nieba, wody, itp. Według mnie oferuje ładniejsze tekstury niż XGraphics. Płatne.

9. FSGlobal2008 - dokładny mesh całego świata. Dodatek zachwalany ale niestety kosztowny. Recenzja na Flightsim.com. Pojawiła się już jego nowa wersja: 2010. Dla osób latających po Polsce (czy nawet Europie) dobrą (i wystarczającą) alternatywą są darmowe mesh'e. Płatne.

10. European Ground Textures autorstwa Adam Mills. Zamiennik brzydkich, pustynnych tekstur z FSX. Dodatek darmowy, składający się z 8 plików (każdy około 80MB), do znalezienia na Avsim.com (szukać pod autorem, czyli Mills). Sprawdza się znakomicie.

11. Ultimate Terrain X - Europe - dodatek dzięki któremu w FSX pojawiają się drogi, mosty, linie kolejowe, poprawnie odwzorowane linie brzegowe, itp. Dodatek płatny. Współpracuje poprawnie z Cloud9 XClass.

Polecam zapoznać się z TYM TEMATEM. Przedstawiono tu kilka screenów porównujących działanie różnych dodatków modyfikujacych teren.

12. Flight 1 ATR 72-500 - samolot znany już z FS2004. Produkt godny polecenia.

13. Maddog 2008 (wersje Standard i Pro) - samolot również znany z FS2004. Przeznaczony raczej dla pasjonatów, z uwagi na dość skomplikowaną obsługę. Niemniej, warto.

14. Level-D 767-300 - i kolejny doskonały samolot znany już z FS2004. Klasa sama w sobie.

15. Dodatki dla FSX związane z Polską zawarte są TUTAJ

16. Dobre darmowe scenerie dla FSX znaleźć można w TYM TEMACIE

17. Dodatki dla Europy wymienione i opisane w TYM TEMACIE
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ