Metody płatności za dodatki w internecie

Tutaj dyskutujemy na tematy niekoniecznie związane z lotnictwem.
kopyrda
Light Planes Captain
Light Planes Captain
Posty: 106
Rejestracja: czw 19 sty, 2012 13:33
Skąd jesteś: kraków

Post autor: kopyrda »

Bo dla mnie takie zakupy to czarna magia jeśli trzeba mieć karte kredytową no chyba że można zapłacić inaczej? Ogólnie trzeba się zalogować na stronie producenta i można płacić pay palem?
Byłem na stronie flight 1 znalazłem produkt i kliknołem download i zaczęło mi targać mimo że nic nie płaciłem i dałem anuluj pobieranie. Czy to się płaci już po zciągnięciu na dysk przy instalacji?
kopyrda
Awatar użytkownika
RzEmYk
Moderator
Moderator
Posty: 2742
Rejestracja: pt 18 lut, 2005 01:25
Skąd jesteś: KDA

Post autor: RzEmYk »

Nie musi być kredytowa, wystarczy zwykła płatnicza. Można użyć też takiej prepaid.
We Flight1 można płacić za pomocą PayPal.

Zakup polega na ściągnięciu instalera, uruchomieniu go, dokonania w nim płatności i zainstalowaniu dodatku.
Zapraszam do opcji Szukaj!
Blaszak: MSI MAG B650 TOMAHAWK, Ryzen 7 7800X3D, DDR5 2x16GB, Arctic Liquid Freezer II 2x120, RTX3080, W11
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Ze względów praktycznych polecam inne sklepy - flightsimstore.com, fspilotshop.com, pcaviator.com/store

Flight1 ze swoim sposobem sprzedaży i aktywacji jest niemożebnie uciążliwy, w dodatku ten aktywator potrafi się zepsuć (support pomaga prędzej czy później - ze wskazaniem na później - a zdarzyło mi się to w dwóch na cztery produktach, które od nich mam).

W innych sklepach pobierasz instalator po zakupie. Jeśli potrzebny jest klucz produktu - dostajesz go w mailu i masz na stronie z opisem zamówienia. Sklepy przechowują Twoją historię zamówień. Ze ściąganiem produktów jest różnie - ogólny trend jest taki, że zmierzamy w stronę nieograniczonych lub praktycznie nieograniczonych pobrań (we FlightSimStore na wszystkich produktach mam niecałe 100 pobrań). Kiedyś było mniej, więc należy to brać pod uwagę, bo w niektórych sklepach nadal mogą być ograniczenia (chyba PMDG kiedyś wymagało opłaty za kolejne pobrania.

Tak jak Rzemyk napisał - płacić możesz w tej chwili również normalnymi kartami debetowymi i kartami pre-payed. Sprawdź przed zakupami, czy karta ma odblokowane transakcje internetowe.

Możesz też w chyba wszystkich sklepach płacić PayPalem, którego możesz wcześniej zasilić.

Ja wszystkie pobrane dodatki archiwizuję lokalnie, ale jeszcze nie zdarzyło mi się, żebym czegoś nie mógł ściągnąć przy ponownej instalacji (z wyjątkiem Flight1 - tu były jakieś cyrki, dlatego jeśli nie muszę to nie korzystam).
ODPOWIEDZ