Bałagan w bibliotece scenerii

Problemy techniczne związane ze sceneriami (lotniska, mesh, landclass, tekstury) płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

Awatar użytkownika
peeet
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 kwie, 2014 21:13
Skąd jesteś: Kraków

Bałagan w bibliotece scenerii

Post autor: peeet »

Witam!
Było pięknie i ładnie ale postanowiłem jeszcze upiększyć mojego FSX-a. Tak więc ostatnim czasem coś mnie podkusiło i doinstalowywałem nowe scenerie. Ściągałem je zasadniczo z www.freewarescenery.com. Głownie chodzi o scenerię terenów choć i kilka lotnisk tez się trafiło. Wszystko instalowałem wg instrukcji dołączonych do plików. Tyle, że nie robiłem tego tak stopniowo ale hurtem, a potem tez hurtem aktualizowałem bibliotekę scenerii.
Porobił się jednak przy tym lekki bałagan, bo przy okazji poprzesuwałem pozycje poszczególnych dodatków, które już wcześniej były w bibliotece. I teraz skutek jest taki, że o ile polskie tereny działają jeszcze w miarę Ok (ustawione na samej górze), to nie mogę latać nad UK bo FSx się momentalnie zawiesza. Właściwie to wyświetla tylko ...Occured fatal error.. no i zamyka się. Nie sprawdzałem jeszcze pozostałych części Europy ale na razie skupiłem się nad tym UK bo tam najczęściej latam.
Z początku myślałem że to wina scenerii UK2000 ale odinstalowałem ją i dalej to samo. Próbowałem startować na London CityX (oryginalny, zakupiony) ale tutaj nawet nie włączył się obraz lotniska i crash. O dziwo jeszcze Edynburg i East Midlands działają prawidłowo, choć nie zawsze. Dodam tez że zainstalowałem mesh UK ale jest ustawiony zaraz po bazowych sceneriach.

I teraz mam pytanie,czy da sie to jeszcze jakoś uporządkować czy lepiej wywalić wszystkie dodatkowe scenery i instalować na nowo? Coś gdzieś się gryzie i nie mogę na razie wyczuć w którym miejscu.
O ile jednak z AddonScenery wykasować to nie problem, ale część scenerii była instalowana bezpośrednio w katalogu ..FSX\AddonScenery\Scenery oraz w ..FSX\Scenery\Global i z usuwaniem mogą być problemy, żeby nie skasować czegoś niezbędnego.

Mam FSX z dodatkiem SP1, SP2 a nawet jakieś SP3 i SP4 które się pojawiło podczas instalacji samolotów CLS. Komputer też w miarę I5 4690K @4.5 GHz, pamięci 8 GB i grafika GTX460 Cyclone 256bit. Dysk systemowy SSD i osobny na gry też SSD.

Tak przy okazji zapytam jeszcze o Warsaw City, które na razie testuję w wersji Demo. Czytałem że te wysokie budynki w centrum maja być czarne, ale czy brak jakiegokolwiek mostu też jest ok? W tej wersji Warszawa to takie niewielkie miasto, brak miejskich zabudowań i wypełnione autogenem maksymalnie. Czy w pelnej wersji będzie wszystko jak na zdjęciach reklamowych ? Jakiś czas temu zakupiłem oryginalny EPKK Balice i tam jest właściwie zabudowane całe miasto z dokładną siatką ulic, tak jak być powinno.
Awatar użytkownika
wojtek_84
Jet Captain
Jet Captain
Posty: 932
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:09
Skąd jesteś: EPKT

Post autor: wojtek_84 »

Na początek - włącz to co dobrze działało i wyłącz w bibliotece scenerii to co nie działa. Odinstalowywać nie musisz, chyba, że instalowałeś bezpośrednio pliki scenerii do addon scenery / scenery - wtedy to niestety przechlapane (lub jeszcze gorzej - bezpośrednio do folderów w "scenery" w głównym folderze FSa.

Generalnie pamiętaj, że w sceneriach trzeba mieć porządek i "oblatać" je po każdej instalacji (no... powiedzmy po każdej serii instalacji - ja czasem wrzucam po 3-4 scenerie, które leżą w tym samym obszarze i robię oblot za jednym razem). Oblot to nic szczególnego - zaloguj się w pobliżu albo na nowym lotnisku, wystartuj (jakiś domyślny jet jest idealny - ja używam F-18 z Acceleration) i polataj dookoła. Jeśli klatkowanie nie spada (dlatego nie rób oblotu niczym klatkożernym) i FS się nie zawiesza - można instalować dalej.

Poza tym - warto wyłączać scenerie, nad którymi nie latasz.
Czy w pelnej wersji będzie wszystko jak na zdjęciach reklamowych ? Jakiś czas temu zakupiłem oryginalny EPKK Balice i tam jest właściwie zabudowane całe miasto z dokładną siatką ulic, tak jak być powinno
W moim odbiorze płatna Warszawa jest o klasę lepsza niż Kraków.
Awatar użytkownika
peeet
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 kwie, 2014 21:13
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: peeet »

Może zacznę od ostatniej uwagi, no bo faktycznie mam włączone wszystkie scenerie cały czas. Pewnie trochę to bez sensu i szkoda ładować to czego w danej chwili nie używamy.
Teraz własnie ćwiczyłem różne warianty i ciekawą sprawę zauważyłem. Lecąc z Edynburga do East Midlands nagle ucięło wszystkie tekstury. Poniżej załączam screenshot. Zamknąłem lot i wystartowałem ponownie z EMA. I tu się już tekstury pojawiły prawidłowo a latając po okolicy wszędzie też było OK.
Tak samo spróbowałem ponownie startować z London City i tez udało się, choć szczerze mówiąc tek oryginalny EGLC wcześniej odinstalowałem. Spróbuję zainstalować teraz go na nowo i zobaczymy czy to w nim jest przyczyna.
Oblatuje takim standardowym samolotem Mooney Bravo - myślę, że to nie obciąża za wiele bo i klatkowania nie zauważyłem. Fraps pokazuje tak od 20 do 25 kl/s. Sceneria Londynu standardowa.

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2014 19:42 ]
gdzieś uciekł obrazek....
Załączniki
tekstura.jpg
tekstura.jpg (48.57 KiB) Przejrzano 7644 razy
Awatar użytkownika
Dziki
Cadet
Cadet
Posty: 6
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 01:08
Skąd jesteś: EPOK

Post autor: Dziki »

Polecam
SimLauncherX
Przed uruchomieniem sprawdzi co się z czym gryzie i gdzie i wywali na czerwono.
Nawet nie wiedziałem jak bardzo mam namieszane w plikach konfiguracyjnych.
Przy okazji świetny programik.
Asrock z87 ext4, 4770K, 2x4GB, bequite 530W,
Awatar użytkownika
peeet
Cadet
Cadet
Posty: 16
Rejestracja: czw 24 kwie, 2014 21:13
Skąd jesteś: Kraków

Post autor: peeet »

Zainstalowałem ten programik i faktycznie od razu mi wyszukał, że mam podwójne zarówno "area xxx" i layery xxx. Po wykonaniu poprawek jakby FSX się ożywił i już nie zwalnia do kilkunastu FPS w trudniejszych sceneriach, ale prawie cały czas trzyma 30 (Jest ograniczone).
Dziękuję za podpowiedź :)

A tak przy okazji to mi ten programik samodzielnie wprowadził trochę zmian w ustawieniach konfiguracyjnych i teraz jak włączam jakiś lot to nie wszystkie silniki są uruchomione, albo drzwi niezamknięte czy jakieś problemy z hydrauliką. Pozmieniał mi też niektóre plany lotów - głownie w pułapie a niektórych w ogóle nie potrafi odczytać. Np tych firmowych, które miałem dołączone do Airbusów CLS.
Poza tym to jest tam sporo różnych opcji, których jeszcze nie rozgryzłem a dokumentacja jest dość obszerna.

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2014 20:23 ]
Czy da się tam zmienić defaultowy samolot jak i lotnisko?
ODPOWIEDZ