[FSX] Dodatek A320/A321 Aerosoft - karta graficzna problem

Problemy techniczne (panele, dźwięki, malowania, itp.) związane z samolotami płatnymi i darmowymi.

Moderatorzy: PZL Belfegor, RzEmYk

maciej_357
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 lut, 2018 21:23
Skąd jesteś: Google

[FSX] Dodatek A320/A321 Aerosoft - karta graficzna problem

Post autor: maciej_357 »

Witam,
nie wiem czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem, a mianowicie po zainstalowaniu dodatku A320/A321 Aerosftu dla wersji Steam Edition ze STEAM, uruchamiamy grę, wybieramy samolot z dodatku, nastepnie klikamy flight i gra się ładuje i uruchamia, ale ! na zintegrowanej karcie graficznej, natomiast na NVIDIA GE force GT 720 M gra nie ładuje się po kliknięciu flight i wychodzi do pulpitu ?! Zmniejszenie detali, parametrów w ustawieniach gry nie pomogło by działać na GEForce, nadal powracało do pulpitu.
Czy ten dodatek potrzebuje az tak duzych parametrów(mocy przerobowej), przez co nie moge grać na GeForce tylko na zintegrowanej ??!! To wydaje się być jakimś paradoksem ... Czy może gdzieś tkwi szczegół, jakaś blokada ? Na zintegrowanej karcie gra musi mieć ustawione niskie parametry aby dodatek działał w miare ... :/ Natomiast dla wbudowanych samolotów -standardowych, gra działai na najwyższych parametrach ustawień gry hmm ... ktoś mógłby mnie oświecić dlaczego tak się dzieje ? ewentualnie, czy gdzies jest możliwość zmiany ustawień aby ta gra działała na tym dodatku jak należy ?
Działam na Win 10
ASUS X550C
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

Cześć

1. Skąd wiesz, że Flight uruchamia się na zintegrowanej?
2. Jak uruchamiasz FSX? Daj na skrócie prawym klawiszem myszy i w menu kontekstowym powinieneś mieć Uruchom z procesorem graficznym > Procesor Nvidia.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
maciej_357
Cadet
Cadet
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 lut, 2018 21:23
Skąd jesteś: Google

Post autor: maciej_357 »

1.Ponieważ wchodzę przez panel sterowania karty graficznej z ikona INVIDA i mam możliwośc w tym miejscu włączyć jedna karte albo drugą. Dodatkowo mam wybór, na którym procesorze ma pracować.

2. Od tego skrótu właśnie się zaczęło moje wiercenie w problemie i tak doszedłem do miejsca, które opisałem w pkt 1 :)
Awatar użytkownika
konraf
Administrator
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 09:41
Skąd jesteś: EPPO

Post autor: konraf »

No ok, w panelu sterowania Nvidia masz możliwość ustawienia z jakim procesorem ma się uruchamiać (mam tak samo, bo też mam laptopa z kartą zintegrowaną oraz dedykowaną GT540M).
Moje pytanie dotyczyło tego:
nastepnie klikamy flight i gra się ładuje i uruchamia, ale ! na zintegrowanej karcie graficznej
Skąd w tym momencie wiesz, że FSX sie uruchamia na karcie zintegrowanej?
Miałem kiedyś mały programik (niestety nie pamiętam jak się zwał), który monitorował obciążenie karty graficznej i dodatkowo pokazywał, która karta pracuje. W moim przypadku od razu było widać (już w momencie, gdy FSX został uruchomiony), że włącza się karta nVidia.
Bartek
Regulamin Forum - Proszę przeczytać przed napisaniem posta
ODPOWIEDZ